Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

matoon97

Keby Rowan Atkinson nenatočil Mr. Beanov, bol by toto jeho najlepší film, aspoň podľa môjho názoru. Film má mimoriadne dobrú zostavu hercov, podobne ako Piráti z Karibiku - veď získať si tak Rowana Atkinsona, alebo Magie Smith, to nieje také ľahké. Ale dobrí boli aj Patrick Swayze (dokonalý úchyl :D) Tamsin Egerton, (krásna ako vždy). Absolútne bezchybný scenár so skvelými dialógmi a vtipnými hláškami. Skvelá hudba od Dickon Hinchliffe, ktorú som si veľmi obľúbil. Môj druhý najobľúbenejší soundtrack po Rambovi. Myšlienka skvelá, no na konci trocha nedotiahnutá, takže myslím, že s tým koncom sa mohli trocha viac pohrať. Moja obľúbená postava z filmu je Grace (Magie Smith) okúzľujúca dáma, ktorá má osobitný a trochu neobvyklý spôsob na riešenie problémov. 85% ()

Adam's

Komorně natočený snímek, dávkující britský humor v malých dávkách. Hezky se na něj kouká, jedno shlédnutí ale bohatě stačí. Atkinsona v nesebestředné roli jednoznačně zastiňuje Maggie Smith. ()

George.Camel

Chytrá černá komedie s Mr. Beanem, jak ho neznáme. Podivné vraždy, štěkající pes a soused, který dostal lopatou mezi oči ... pobavíte se. ()

natalanka

No to se musí vidět. Od Atkinsona snad čtvrt filmu čekáte, kdy se začne pitvořit a házet grimasy a hle !!!! On je to celkem přítažlivý muž. A hlavně tak hodný....že je Vám ho chvílemi líto. Magie jako Grace je teda číslo. Ta její bohorovnost a klídek v každé situaci :-)). Lidi já se vážně bavila. To je tak nádherně anglický humor, že se u nás "jdu postavit na čaj" ujalo pokaždé, když se ve dveřích zjeví nechtěná návštěva. Skvělá je i Kristin Scott Tomasová. To jak ji vyzvání mobil pod postelí....já šla do kolen. Koukejte a bavte se. :-)) ()

me3x®

Po prvom zhliadnutí s dabingom ešte doma na Slovensku som dal 3*. No minule som odchytil Keeping mum (nevedel som, že ide o ten film čo som už videl) a dvíham moje hodnotenie na 5*, ani nie tak kvôli príbehu, ale kvôli dialógom. NIektoré anglické zvraty sa proste preložiť nedajú a niet nad originálne znenie. Rowan Atkinson je Pán herec. ()

Nonna

Kouzelná role pro krásnou stárnoucí dámu Maggie Smith. Komediální role utajené milující matky a babičky, která systematicky vraždí kohokoliv, kdo ohrozí její blízké, jí sedí nad očekávání. V očích jí blýskají škodolibé a trochu fanatické ohníčky a její vlastní vykonávání spravedlnosti je skoro omluvitelné a nakažlivé. Nevěřila bych tomu, ale zastínila i zde celkem civilně hrajícího reverenda Rowana Atkinsona. Velmi příjemná komedie plná klasického černočerného anglického humoru. Nakonec ten, kdo obsazoval hlavní role projevil sám o sobě spoustu smyslu pro humor - komik Atkinson přemýšlivým reverendem, charakterní Maggie Smith v roli "uklízečky" a svůdník Patrick Swayze v roli přihlouplého baliče svých sportovních svěřenkyň. ()

vodkasesemte

"zajdi dolu, zabij toho blbýho čokla a máš mě každou neděli!" takhle dobrý to pořád není - asi jako Swayze, kterej se uplně vysral na kozy. nemá to konec, nemá to žádné víc dechberoucí scény (ta s čoklem), nemá to šmrnc, má to atkinsona, britský šarm a jednu rodinnou krizi. ()

Phical

Fantastická komedie. Maggie Smith jako babča, které problémy řeší svým, svérázným způsobem je naprosto úžasná. Celých 103 minut jsem se opravdu výborně bavil a zasmál jsem se jako snad nikdy. Nejsem velký fanoušek černého humoru, ale v kombinaci se starým dobrým anglickým dělá film opravdu nezapomenutelným. Věta „Postavím na čaj.“ pronesená s lišáckým úsměvem mi bude ještě dlouho sedět v paměti. K nudnému, venkovskému prostředí, do kterého se vřítí jako uragán tahle "uklízečka" se rozhodně ještě vrátím. A s čajem! ()

daniel.98

Velmi dobrá černá komedie, kde Maggie Smith jako vraždící hospodyně, která vyřeší veškeré Vaše problémy, je prostě úžasná a jako bonus ještě Rowan Atkinson, který velmi příjemně dotváří jako kněz tuto zabijáckou atmosféru. ()

blondboss

Taká normálna britská komédia, pri ktorej musí divákovi sadnúť hlavne ten humor, a všetci vieme, že britský humor je veľmi špecifický. Keď ten sadne, tak je potom všetko v poriadku. Rowan Atkinson v pomerne vážnej úlohe a navyše jemu netypickej, tak si ho divák až tak neužije, a tie ostatné postavy viac-menej dosť nevýrazné. Dejovo to tiež nebolo nejaké terno a za mňa len ľahký nadpriemer. 60 % ()

Blackadder

Asi by to byla komedie za 3 hvězdy, pro milovníky Anglie možná i více. Nicméně hvězda navíc jen naopak doplněna čistokrevným Američanem. Prostě více slizský Patrick Swayze být nemohl :-). ()

Mikecat

Anglický humor mám rád aj Atkinsona, ktorý tu ale priestor nedostal, čo je škoda. Úvod parádny tehotná dievčina s kufrom, z ktorého vyteká krv..potom sa dej pribrzdí, no s nástupom pestúnky to opäť začne. 'boze dej ať ten čokl do rána chcípne', 'brokolice', chlipnik Swayze v sexi tangach (aspoň podľa neho) a mladé kozičky v jeho kamere, Začnú sa diať divné veci a Dedinská kamera všetko sleduje. Záverečný záber do jazierka fakt pobavil. ws ()

Simon@

Absolutně skvělá černá komedie s vynikajicím hereckým obsazením, včetně Rowana Atkinsona a Maggie Smith. Opravdu vřele doporučuji, při tomto roztomilém filmečku se zasměje každý milovník kvalitního britského humoru. ()