Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

B_EyE

Co se dá o univerzální uklízečce říct? Je to prostě klasická britská černá komedie. Neumím si pomoct, ale v britském podání na mě působí černý humor dosti roztomile - nedá se říct, že bych se u filmu válel smíchy, ale na druhou stranu se mě drží takový ten spiklenecký úšklebek na tváři a mám dojem že tam ještě chvíli zůstane :-) ()

Hepy13

Černá komedie to je, bohužel vtipu je tu strašně málo, i když ke konci to byla docela sranda. Čekal jsem že Rowan Atkinson bude tahákem filmu, ale není tomu tak. I další známý herci jsou nevýrazní, zkrátka není tu nikdo kdo by film vytáhl nahoru. Ten Swayze je ale hroznej dobytek, no a pani uklízečka? Ta skutečně odklízí jednoho podruhém, že i Dexter Morgan by mohl závidět. Vesničky v anglii mají krásné, to se musí uznat, i když poněkud nebezpečné :-) ()

arcticsky

Výborná černá komedie s tím nejlepším obsazením ve všech rolích. Nádherná je milostná scéna mezi Rowanem Atkinsonem a Kirsten Scott Thomasovou za recitace biblických písní Šalamounových. Zrovna tato scéna nebyla žádná řachanda, ale opravdově dojemná. To bych ještě před pár lety od "Beana" nečekal....Taktéž fanynky Patricka Swayzeho asi budou mít z úchylné role jejich miláčka pěkné fofry. ()

Vesecký

Trochu morbidní, ale velmi vtipná komedie s klasickým anglickým suchým humorem, který mám rád; Rowan Atkinson v roli pastora, v níž ukázal, že není hercem jednoho typu rolí, ale že zvládne i vážnější polohy, Patrick Swayze, na němž jako by už byla vidět přicházející choroba; a vše to poněkud kazil dabing na Barrandově, zvlášť projev Stašové se nikterak nehodil k postavě paní domu. Film má dobrou osnovu, začátek ukáže "uklízečku" jako ženu, která vozí v kufru rozčtvrceného manžela a milenku, čímž dá tušit, co se bude dít za 45 či kolik let - a tu se ukáže, že "uklízečka" míří záměrně do rodiny své dcery a tam napravuje všechny nepřístojnosti - ovšem svým svérázným způsobem. Když pak nakonec má být rybník se zkaženou vodou vypuštěn... ()

ddf76

Oddechova cerna komedie s Rowanem Atkinsonem a Maggie Smith. Maggie Smith s lopatou nebo se zehlickou nema chybu :). ()

Berry

Když jsem o tom poprvé slyšela, říkala jsem si, Rowan Atkinson a vikář?? No ale kupodivu mu tahle role sedla skoro na míru. I ostatní mi tam seděli. Příběh je promyšlený, dialogy vtipné a tak nějak se tomu všemu dá věřit. Možná to není dokonalá komedie a po šlágrech typu Děsnej doják je tohle zázrak! Koho by neoslovila milá paní, která vám uklidí a uvaří, abyste si odpočinuli, postará se o psa, abyste se vyspali.... No nepřijali byste ji?:-)) ()

blazenka

Maggie Smithová v roli šílené vražedkyně je vážně roztomilá. Rowan Atkinson se mě po dlouhé době líbil ve své humorno-vážné roli a Patrick Swayze jako úlisný lektor golfu - opravdu slizký. Zasmála jsem se při některých scénách od srdce a proto podtrženo sečteno - 65%. ()

H4N1CK4

I na anglickém venkově, kde si všichni vidí skoro do talíře, se můžete zbavit nepohodlných sousedů nebo otravného psa, aniž by to někdo zpozoroval. Zaměstnáváte-li ovšem jako hospodyni někoho s tak svérázným pohledem na řešení problémů jako má Grace - to je totiž opravdová univerzální uklízečka! Ona nejenže uklidí dům, ale také "vyčistí" okolí tak, aby se vám žilo co nejpříjemněji:) Prostě černá komedie se vším všudy, ve které mimo jiné překvapí Rowan Atkinson v pro něj neobvykle civilní roli. ()

RedHot

Zatímco u prvního Johnnyho Englishe platil pan Atkison za naprostého tahouna celého příběhu (no za co by ten film bez něj stál?), tady už se má o co opřít. Vkusné, dobře napsané i zahrané. Oceňuji, že si můžeme po delší pauze Mistra vychutnat v trochu komornějším komediálním pojetí, sluší mu to tak. ()

KosiR_ksr

Keeping Mum bych ve zkratce charakterizoval jako Mary poppins pro dospělé okořeněnou britským suchým humorem a říznutou Burtonovskou láskyplnou něžnou morbiditou (akorát ne magickou). Příjemná černá komedie, kde je Atkinson v nezvykle "vážné" roli a skutečně zde podává skvělý výkon bez jakýchkoliv přehnaných grimas (jakoby odhodil svou masku neschopného smolaře - Beana, Černé zmije, Englishe). Společně s ním ve filmu podalo skvělý výkon i několik dalších britských hereckých hvězd. Celou dobu mne bavil velice vkusný, milý a zcela "ne-bean-ovský" humor. A i když nám scénáristé dají zpočátku nápovědu, celý příběh ke konci pěkně graduje a o černý humor není nouze. 75% ()

Silencia90

3,5*. Prostě sice trochu nuda film, ale chvílema vážně stál za to. Krásné anglické prostředí, Rowan konečně ve vážnější roli a navíc skvělá Maggie. ()

drozdy1

Černá komedie, která se sice nemusí líbit každému, ale má to svůj styl a někteří lidé tento druh humoru mají rádi. ()

Brtniik

Film jsem s potěšením viděl druhý krát. Do Angličana mám dost daleko, ale nemohu si pomoci, ten humor je dokonalý. Ono sama Anglie (Skotsko nevyjímaje :-)) je prostě báječná. Životní styl i anglické prostředí je nenapodobitelné – tradice vs. moderna... Ač dost svobodomyslný, vůbec by mi nevadilo být poddaným jejího veličenstva (zvláště nyní)... „Babička Grantemová“ byla jako obvykle dokonalá (Von se dnes slaví Halloween!?) a dokonale empatická. Také jsou mi velice sympatičtí evangeličtí duchovní. Hlavně, že si nehrají na celibát jako „pravověrnější“ papeženci... Ač Ženy v pokušení byly natočené pět jet později, nemohu se zbavit dojmu, že se Lenka Vlasáková nechala inspirovat postavou vikářovy choti. Jak je mým zvykem, ocenil jsem, že nevěra (i návrat páně manželova libida) byly toliko naznačené. Hodnotím jako velmi příjemný film, který mi připomněl jiné dílo, kde ovdovělá dáma po rozkoukání zjistí, že ji manžel nechal jen zadlužený barák a aby se z toho vyhrabala, začne pěstovat a distribuovat mariánku... Nevíte někdo, jak se to jmenovalo? Bílá vdova! ()