Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

F.W.Colqhoun

Milá romantická komedie, chucená kořením vpravdě tatarským - posluhovačkou zvládající pravačkou servírovat obligární čaj, levačkou krájet těla otravných sousedů tak, aby se vešla do lodního kufru. Zásadní složkou filmu je do popředí tlačený za-lamanchský stereotyp - distingovaný přístup umožňující stejně lakonický přístup k těm nejroztodivnějším aktivitám. Suché vtípky, jako když syn matce, vyslechnuvší rozhovor matky se svou starší sestrou, o tom, že "to" matce chybí a oidipovsky nevěda kontrující, že by jí "to", ať už je to cokoliv, rád dopřál, sice nemají kadenci zvící Bláznivé střely, ale trousí se poslušně jeden za druhým - a jsou tak britské. Servis Rowana Atkinsona a Maggie Smith, která ve filmu odkazem na své slavnější role a Mary Poppins / Nanny McPhee dokonce kouzlí, byť s pomocí kleští na kov ["brokolice"] je bezchybný. Zatrne jen ze zvláště pohublého Patrick Swayze, slintajícího shodně po matce i dceři. Film nepřiznivě poznamenává zbytečná krotkost. Je nasnadě, že rodinně-filmový soundtrack, idyla anglického venkova resp. malebné záběry zídek mezi pozemky a gotických kostelíků mají produkovat kontrapunkt služebné mávající sekáčkem na maso a scénám odklízení těl do tůně, jen se zdá, že na váhách zbytečně převažují. ()

Junglista

Moudré vyhledávání na čsfd mi doporučilo tuhle výbornou komedii, takže sem si dnešní večer prožil na britském venkově, kde řádí madam Grace jako členka ministerstva proměny (RD :-) ). Přes pomalejší začátek sem se dopracoval k záchvatům smíchu, díky perfektním výkonům ode všech. Scénář se sice poměrně úspěšně vyhejbá nějakýmu překvapení, ale ve společnosti kvalitního britskýho humoru je mi to úplně jedno. Jezírko je fajn věc, jenom se tam nesmí rozmnožit řasy :-) ()

Petr.Kocfeld

Tento snímek je opravdu dobrý.Je to výborná anglická komedie.Hlavně se zde daří Kristin Scott Thomas a Rowanovi Atkinsonovi...Dám mu 4 hvězdy.Docela se mi tento film líbil.Poenta je slušná a scénář výborný a prostředí je krásné.Atkinson zde hraje kněze a Thomasová zde hraje mladou a pěknou dívku. ()

DannyBoy80

Vyvážená černá komedie s anglickým humorem. Atkinson hraje v pro něj netradiční poloze, žádné jeho ksichty a grimasy, a hraje mu to dobře. Je to taková inteligentní komedie, žádná americká ztřeštěnina, všechno zapadá a klape. ()

Radim

Snaha nebyla až tak úplně marná, ale potenciál nebyl naplněn - značně kolísavé tempo hodně sráží film dolů. Nicméně anglický humor, a navíc černý mi je hodně blízký, skvělé obsazení a výborné řemeslné zpracování. ()

Prochy38

Příjemná rodinná komedie s ještě příjemnějším hereckým obsazením. R. Atkinson hlásá návrat a celkem v solidním stylu. Od Beana nemá vůbec daleko. M. Smith tradičně výborná a P. Swayze ve své roli exceluje. Pohoda pro všechny divácké kategorie. ()

Hanes88

Když tak uvažuju, je to spíše podprůměrná než průměrná komedie. Když tam hraje Atkinson, tak jsem od toho čekal mnohem více, nebo spíše alespoň něco. Bohužel se toho nedostalo, takže nemůžu jinak než dát 35%. ()

Damielka

Taková trochu morbidní Mary Poppins, nezdá se vám? :) Rowan Atkinson je nezvykle normální (nikdy by mě nenapadlo, že se vydržím nesmát při sledování erotické scény s Mr. Beanem v hlavní roli) a stejně jako Bolek Polívka v Zapomenutém světle dokazuje, že to není jen skvělej šašek počmáranej, ale i charakterní herec s vážnou tváří. Kristin Scott Thomas je jako vždy přesvědčivá a Maggie Smith příkladná matka, která pro svou dceru a její rodinu udělá absolutně cokoli. Jo a ještě bych zapomněla na Paricka Swayzeho! Čím je starší, tím je úlisnější a role nadrženého golfového instruktora mu sedla (tím nechci říct, že jsem ho nebaštila v Hříšném tanci, ale tam byl ještě mladík). Je to vtipná, svižná podívaná a doporučuju všem, kteří se chtějí dobře pobavit a udělat si oddechový večer u televize. ()

Phorbo

Výjimečně jsem byl na todle v kině. Sice jsem z něj nic neměl, protože... no to je jedno :) Komedie to je úchvatná, dost dobře jsem se nasmál i když Patrick Swayze v takovemdle filmu? Nijak moc mi tam nesedí... ()

ekomo

Tak zase úplně něco jiného než co známe. Veselá, milá babička působící dojmem starostlivé a obětavé stařenky až se z ní vyklube ..... Název Univerzální uklíźečka je opravdu trefný. ()

Angie91

Bože nepsala jsem už někde, že Maggie Smith je prostě úžasná herečka?? A Rowan Atkinson? Nebo-li jak se z nudného faráře stane vtipný kazatel a dobrý manžel... vtip, napětí, láska... nejkrásnější je však pojednání Šalamounovy písně, u toho by člověk brečel... ()

Ricky_CZ

Rodinná oddechovka, naplněna přesně tou dávkou britského nadhledu a humoru, který umí konkurovat Francouzům... Nic Vám nebude chybět, nic Vám nebude přebývat. Takhle má vypadat film na podvečer... ()

javaznenevim

Typicky černá britská komedie plná nekorektního humoru. Obsazení je na skvělé úrovni, Maggie Smith předvádí skvělý výkon a naprosto přebíjí jakékoli přiblblé ksichty Atkinsona, který se ale snaží dokázat že umí víc než se blbě tvářit. Není to nijak objevný film který by přinesl nějaký průlom, ovšem v rámci komedií se rozhodně jedná o nadprůměr. ()

laepus

Zvláštní film. I proto za odvahu dávám plný počet (dejme tomu tak 85%...). Když jsem ten film viděl poprvé, byl jsem z něj hodně na větvi, ale rozhodně to nebylo v pozitivním slova smyslu. Od té doby jsem ho viděl už třikrát a pokaždé se mi ten film líbí víc a víc. Je to prostě vynikající černá komedie plná suchého britského humoru a nebeanovského Rowana Atkinsona. ()

peto580

rozdeliť to na polovice by bola blbosť. Rozdeliť to na tretiny a na základe tej poslednej tomu dať tu tretiu hviezdu to sedí lepšie. Iná poviem pravdu: čakal som jednoducho viac. ()

EllienPM

Máte-li uklízet opravdu důkladně, je zapotřebí vláčet s sebou opravdu těžkou bagáž :). Ach ten věčný nepořádek, ach ti vlezlí a nepohodlní lidé, ach ta zmenšující se kapacita v zahradním jezírku, plném nejenom řas. Ach ten britský humor, venkov, takt a tradice. Květiny a čaj přece mají své jasné místo! Rodinný i noční klid je svatý. Ámen :) ()

Laku

Vydařeně bláznivá černá komedie s Rowanem Atkinsonem, který v roli reverenda Waltera Goodfellowa předvádí poměrně charakterní roli (nebojte několika téměř beanovských kreací se také najde). Hospodyně Grace nemá chybu a její osobité řešení problémů také ;) Univerzální uklízečka je příjemná komedie s nenásilným humorem (ačkoliv :) a osobitým kouzlem. ()

kecinzer

Ani nevím proč, ale moc mě to bavilo. Při tom vůbec anglický humor nemusím. Ale tento film má prostě něco do sebe, svoje kouzlo, které na mě zapůsobilo. ()