Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

Katy.nka

Dávám nejvyšší hodnocení, mezi komediemi moje srdeční záležitost. Viděno x krát, vždy pobaví a znovu a znovu nalézám fórky, které jsem dříve přehlídla. Atkinson překvapivě v civilní roli ukazuje, že je skvělý herec (ono totiž po boku Kristin Scott Thomas a Maggie Smith to ani jinak nejde, aby si neuřízl ostudu), Patrick Swayze je uvěřitelně trapný a fantastické jsou i všechny babky z anglického venkova. Vše navíc dobře (i když možná trochu předvídatelně) vypointované...Miluju tenhle typ humoru a proto doporučím každému, kdo má zrovna blbou náladu. ()

Likan7

Ostrý anglický humor nesedne každému, já ho ale ve spousta směrech miluju. I u Univerzální uklízečky ho tu je dost. Celé je to šíleně přitažený za vlasy, ale je to tak svěží, že mě to prostě bavilo. Anglický venkov, kde každý každého zná, fajn atmosféra a příjemní herci. Ideální film pro sobotní dopoledne, pokud vám nevadí několik vražd, které ale ve finále působí dost vtipně. ()

GTS_PUNK

Filmový kúsok režiséra Nialla Johnsona na prvý pohľad (rozumej pred zhliadnutím) ponúka divákovi pomerne hviezdne herecké obsadenie a tradičný britský humor, ktorý síce niekomu pasovať nemusí, ale veľkú väčšinu osadenstva pobaví. Je preto pomerne veľkým sklamaním, keď divák zistí, že snímok sa síce snaží byť odľahčenou komédiou, ale nedarí sa mu to. Najmä potom preto, že humor, ktorý ponúka, je vtipný skutočne v minime scén, pričom v tých ostatných, v ktorých ho tvorcovia pravdepodobne chceli mať, jednoducho nefunguje. A možno je to len subjektívny pohľad, aj keď skôr asi nie. Samotný dej tejto britskej (ne)komédie je pomerne jednoduchý, v podstate od začiatku ľahko čitateľný a bez väčšej hĺbky, nápadu, posolstva, zmyslu...? Nech si to každý nazve, ako chce. Navyše je jeho problémom aj ten fakt, že sa veľkú časť väčšinu filmu iba ťahá a ťahá, keď zrazu v jeho závere prudko eskaluje, snažiac sa vytvoriť funkčný ženský trojuholník medzi postavami Maggie Smith, Kristin Scott Thomas a Tamsin Egerton, no v tom zrazu končí. Vo vzduchu tak ostáva visieť dojem, ako keby tvorcovia ďalej nevedeli, kam z príbehového konopí, tak to jednoducho skončili. Teda, niežeby s príbehom počas celého filmu viac pracovali a snažili sa ho nejako rozvíjať (čo je na jednu stranu škoda, a možno, že práve to mu v konečnom dôsledku najviac škodí), ale aj tak. Keeping Mum nie je filmom, ktorý by diváka lákal pustiť si ho druhýkrát. Nejde síce o žiaden prepadák, to v žiadnom prípade, ale na druhú stranu ide o takú priemernosť, že humor v ňom, napriek tomu, že je snímok označovaný ako komédia, sa vyskytuje ešte v menšom počte, než onen povestný šafran. A zďaleka to nezachraňuje ani mierne morbídny nádych či prítomnosť Rowana Atkinsona. ()

Railman

Typický příklad trapné "černé" komedie. Včera jsem viděl "Wilbur se chce zabít", kde jsou naopak prvky černé komedie velmi povedené. Scénky s Atkinsonem jsou skvělé. Že ho tak ještě neznáme? Copak nikdo neviděl Rowan Atkinson Live? ()

Lokran

příjemný námět, dobré herecké výkony (mě se nejvíc líbila Maggie Smith) a některé velice rozotmile potměšilé vtípky... co víc dodat, oddechová zábava, která rozohdně neurazí. 80% ()

SharpChick

Tohle není komedie... Protože jestli jsem správně pochopila definici komedie, tak to má být něco, u čeho se člověk pobaví, zasměje... Takovýto účinek se u mě ale bohužel nedostavil... Ze začátku sem si pořád říkala: "To je jen takový ten obligátní úvod, za chvíli to začne"... a tak jsem se pomalu nudila dál a dál... Pak jednou nebo dvakrát mi po tváři přelétl lehký úsměv, když třeba Maggie šla někam "vyřešit problém" se sekerou nebo pánvičkou... A úplně zničehonic, aniž by se událo něco vtipného, byly závěrečné titulky... Nemám nic proti hercům, podle mě byl Atkinson fajn a i všichni ostatní hráli dobře, mám ráda černý humor, líbí se mi filmy z britského prostředí... Ale tohle... 30% ()

KdG

Celkově lehký podprůměr, pár slušných scén ale scénář velmi předvídatelný a děravý, většinou nuda. Patrick swayze celkem výrazný, Atkinson dost nevýrazný a v nezvyklé roli a jediné pozitivum jsou ukázané prsa mladé herečky Tamsin Egerton. ;-) ()

casef

Asi jako každý jsem čekal, že když se objeví ve filmu Rowan Atkinson, že to bude ztřeštěná bláznovina. Bohužel to ovšem bylo ještě horší, než jsem čekal. S komedií to nemá nic společného (nebo nechápu britský humor), spíše je to nudné drama, které se ke konci trochu rozjede, ale přesto nic moc. ()

Looka

Přijemně černá komedie s Atkinsonem v nezvyklé, ale o to sympatičtější roli. Už mě fakt štvali, ty jeho nekonečné variace na starého, osvědčeného Beana. ()

Hexa

netradiční Rowan a neuvěřitelně sexy Patrick v tangách. Maggie jako vždy dokonalá. Film na hezkej večer :) ()

dj_kure

Trošku promyšlenější a zábavnější komedie než třeba ty romantické americké krávoviny, ale až tak nežeru Anglickej suchej humor, takže 4* se nekonají, lepší průměr. 63% ()

johhny007

Film,který především poukazuje na Rowana Atkinsona , který se ve filmu objeví na krátko by mě ze začátku zklamal,ale jak už to bylo u filmu Rrrrr , který poukazoval na Gerarda a ten se tam taky jen objevil na krátko,ale mě se líbil tak úplně stejně to bylo zde!Dosti povedený příběh z "hodnou vražednici" Maggie Smith ve fenomenální herecké formě! ()

liberita

Sympatická čierna komédia má v sebe tradične britský a všade prítomný čaj, rovnako ako malebný a zdanlivo pokojný a zaspatý anglický vidiek. Len toho tradičného britského humoru, by tu mohlo byť o niečo viac, pretože hlavne spočiatku je dej rozvláčny a nie je príliš zaujímavý. Rowan Atkinson, pri ktorom sme zvyknutí na bláznivé mierne priblbé vtípky a neodmysliteľného medvedíka, tu pôsobí dosť zakríknuto a nie je to len preto, že hrá pastora. Seriózna Maggie Smith je na tom herecky o niečo lepšie, ostatné herecké výkony však za veľa nestoja. Moje pozitívne hodnotenie tak vychádza hlavne z dobrého ústredného námetu, nostalgie za Slečnou Marplovou podľa Geraldine McEwan a viacerých vydarených scén, či už sa jedná o tú pod posteľou alebo záverečný pohľad do hlbín domáceho jazierka. ()

katu147

Mám postavit na čaj? Když mi tohle někdo řekne, hned si vzpomenu, jen je škoda, že to ty lidi ještě neviděli. Hned se na mě tak divně podívají... :) ()

Scraffy

Čierna komédia z Veľkej Británie, ktorá ma bavila od začiatku do konca. Ani na chvíľku som sa nenudil a to je jedine dobre. ()