Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

Numerobis

Tomuhle nelze nedat pět hvězdiček – Do všech detailů vybroušený klenot, který mě přinutil koukat se na masové vrahy a na větu: „postavím na čaj,“ jinak, než je zvykem. Skvělí herci (Atkinsone, já ani nevěděl, že umíš hrát), krásné britské exteriéry a štáb, kterého se patrně nedotkla ruka Američana, to vše způsobilo, že : „Sorry Mio, Musím domů s infarktem...“ ()

Ferenzo

Nejdřív jsem si myslel jak bude ve filmu Rowan válet a ke konci filmu zjistím, že ve filmu neválí vůbec. Místo něho je film o hodně “universální“ uklízečce. Ztráta času. 40%. ()

iz67

Anglicka zalezitost, ktera je fajn jen proto, ze je anglicka. Jinak je to ohrana, dost neinvencni a v mnoha castech nelogicka pisnicka o tom, jak chuva vyresi vsechny problemy hostitelske rodiny. ()

subic

Velmi zajímavě obsazený film, jsem fanda Rowana Atkinsona, který tu má celkem nudnou roli vikáře. Na komedii to zase tak zábavné není, ale je to celkem koukatelný příběh. 55% ()

Renie42

Bylo to pěkné, Rowan Atkinson nezklamal a svérázná hospodyně Maggie Smith byla dobrá a jak suverénně řešila jejich rodinné problémy. ()

Brano

Film sa pozrieť dá, ale je to strašná nuda, ktorá bohužiaľ je len premenlivo zábavná. Ten čierny humor bol až príliš suchý, teda príliš britský. Herecké obsadenie bolo fajn a celé to pôsobí tak príjemne asi jediné pozitíva tohto snímku. R. Atkinson ma sklamal tiež. Sem tam urobil zo seba hlupáka, ale rozhodne to nebol typ humoru na aký som zvyknutý z jeho ostatných komédii, najmä seriálu. Teda jeden z mála filmov, kde som ho videl normálneho. Ale to je už síce vecou scenáru. Plus dávam ešte za obsadenie P. Swayzeho. ()

PlayEasy

Tak britové opět rozjíždějí černohumornou podívanou, která sice v první polovině občas ztrácela dech a vtip, zato, ale ve druhé to už jelo naplno a Maggie Smith rozjížděla koncert, který vyvrcholil až ve skvělé finále. Ale další škoda byla, že Rowan ani jednou za tento film nepoužil svoje obličeje, ale víme, že se to tu moc nehodí, ale alespoň párkrát, to tu mohlo být. A hlavně nezlobte tuto "Maminku" nebo budete mít jezírko zakelené nebezpečnými látkami, takže buďte hodní! 70% ()

maoc

Milé pokoukání, které se mi zapsalo rozpravou mezi hospodyní a vikářem o Písni písní. Vzpomněl jsem si na něj po bezmála 20 letech a tuto pasáž použil v přednášce (bez autorizace - chopte se mě, pochopové!) a pak si to musel s manželkou pustit k zpříjemnění večera (ne, Matty, nebylo to ve středu). Sice děj místy skřípe, přerody postav nejsou dotaženy (jak se stal z mladého samostatný žáček, promiskuitní dcera najednou úzkoprsá, atp.), ale je to prostě příliš milé a britské, než abyste se na film zlobili. Herci jsou k zulíbání. ()

booom

tý jo, dobrý, tenhle kousek si fakt zapamatujete...není komedie jako komedie, tadlecta jde do vás velmi nenápadně a o to víc jste na konci nadšení, tleskám.. ()

forzaroma

Od filmu, v ktorom hlavnú úlohu stvárnila osobnosť ako Rowan Atkinson,by som čakal viac humorných situácií. Ak sa vôbec slovo viac dá použiť, kedže scény pri ktorých by ste sa nahlas smiali, vo filme jednoducho chýbajú. Napriek tomu sa jedná o milú anglickú komédiu, ktorá ale bohužiaľ len horko tažko dosiahla hranicu priemernosti. ()

MiD

Neskutečně blbá "komedie", která mě dokázala lehce rozesmát ve velmi málo případech. Typický britský a černý humor přímo od srdce nesnáším, stejně jako R. Atkinsona. Krom přitažlivé herečky a její velmi dobře zahrané roli manželky důstojného pána, jsem celkově na filmu nenašel nic moc zábavného. Možná proto, že jsem čekal "normální" komedii... ()

Prubner

U některých komedií marně přemýšlím, co na nich mělo být vtipného. Tahle je jedna z nich. To, že si Atkinson vyzkoušel vážnější serióznější roli, mě nedojímá - díky tomu je totiž hrozně nudný, stejně jako celý film. ()

Lewaso

Pan Bean za hodného moulu (super), profesorka z Bradavic za zabijačku (opravdu nevím jak jinak vytvořit ekvivalent) - (supersuper) a mistr tance za přiblblého úchyla (superbonus) Myslím, že každý z těchto herců si zahrál s chutí něco mimo svou škatuli. A je to vidět. Dávám **** a půl za Swayzíka. ()

Max Q.

Trošku mě to připomnělo Jezinky a bezinky, nicméně na tenhle film zřejmě, na rozdíl od prvního, zapomenu už po měsíci. ()