Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

jojinecko

Keeping Mum je kvalitný úplne pohodový a nenáročný film s veľmi príjemným hereckým obsadením, odohrávajúci sa v peknom prostredí a okorenený akurátnou dávkou čierneho humoru... ()

Stanislaus

Úžasná a typicky britská komedie, která je plná tamního nezaměnitelného černého humoru, ve které excelují svými hereckými výkony skvělé herečky jako Maggie Smith a Kristin Scott Thomas. Pak k tomu stačí přidat trochu jiného Mr. Beana a krásný anglický venkov a na světě je celkem solidní záležitost. Zkrátka opravdu povedený film, který mě dokázal skutečně pobavit. ()

sharky

70% čekal jsem záchvaty smíchu jako u scének pana Beana, ale tohle je velmi jemná černá komedie s decentním humorem v ekteré hraje atkinson jen nevýraznou vedlejší rolií. Ovšem Keeping Mum (s neskonale debilním českým názvem Univerzální uklízečka) je zábavný film který mě vtáhnul, párkrát rozesmál a ani chvííli nenudil. Celý film stojí a padá na Maggie Smithv titulní roli, která je prostě jedním slovem úžasná a navíc Kristin Scott Thomas ji více než zdatně sekunduje. Škoda jen, že některé vtípky nejsou propracovanější, ale pak by to zas nebyl ten pověstný decentní britský humor, ovšem rovan atkinson by si zasloužil větší prostor a zajímavější postavu. ()

Flakotaso

Mám rád čistě anglické komedie. Mám moc rád čistě anglické komedie. Film může mít špatný scénář, nebo režii, ale tady jsou nejméně tři jistoty. Anglické herce, venkov a suchý humor nic nenahradí. Těchto tří jistot jsem se dočkal i v Univerzální uklízečce, navíc s bonusem v podobě Mr. Beana. Velmi příjemný film za pěkné čtyři hvězdy. ()

Ivoshek

Někde mezi 3/4, spíš asi čtyři, protože je to celé britské, klidné a hodně černé, včetně konce... Není to Farellyovská řachanda, ale i tenhle styl se mi líbí. ()

eraserhead666

"Jsi o půl dne pozadu." Takový krásný, typický anglický černý humor. Hodně černý. Díky němu hodně zábavné. Největším kladem filmu však je, že je to první film, v němž mi Kristin Scott Thomas nepřišla nesympatická a nepříjemná ale naopak mě bavila a dokonce se mi líbila. To už je co říct. A příjemným je i vidět Atkinsona v nepitvořící se komediální roli. ()

Mgb21

Dobrá černá komedie s herci, na které je radost se dívat. Rowan Atkinson je komický jen ve chvílích, kdy má a to je dobře. Příběh sice v určitých chvílích klopítá, ale je zde pár opravdu vtipných momentů. Alespoň jsem si rozšířil repertoár náboženských vtipů :-))) ()

Kimon

Je to komedie, tudíž si nelámu hlavu s nějakou logikou. Že se vraždí na potkání a policie nic nešetří? Vždyť je to jedno. To není film, který by se chtěl tvářit jako hodnotné umělecké dílo. Budiž tedy scénáři odpuštěno těch několik nelogických scén a bavme se výborným hereckým uměním Maggie Smithové a Rowana Atkinsona. ()

Morholt

Britská komedie bez britského humoru. Obsazení fajn a zápletka dávala spoustu možností, ale tyhle přednosti se nepodařilo naplno využít. Přesto se jedná o příjemný film, který sice nerozesměje, ale úsměv vykouzlit určitě dokáže. 65% ()

N.Strauber

Myslel jsem, že se bude jednat o větší zábavu. Mělo se to lépe promyslet. Rowan Atkinson předvedl ospalý výkon... Jistě, role si to vyžadovala, ale nesedělo mi to, mohl hrát lépe. Pouze perfektní Maggie Smith zařídila, že tento snímek hodnotím o málo více kladně než záporně. Role jí výborně sedla, ale tvůrci mohli trochu přidat a ještě více sázet na tradiční britský černý humor. Jako by se přílišného humoru báli... ()

Handle

Tak trochu blbost, což by nevadilo, kdyby mě to bavilo a přišlo mi to vtipné. Jedná se o poměrně zvláštní film, který však mě osobně nezaujal. Možná je to tím, že příliš nemusím tento černý humor, kdo ví. Každopádně nelíbilo a myslel jsem, že bude. ()

Hismael

Atkinson dostal šanci zahrát jinou roli než je Mr. Bean. Herecky se mu to povedlo, ale k čemu je to dobré v nudné a minimálně vtipné komedii. Rozumím britskému humoru i černým komediím, ale zde jsem bohužel nenašel nic zajímavého. ()