Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

Pink.Panther

V pomalém tempu pěkně natočené, skvělí herci a ze začátku jakási nerozhodnost jestli to bude reálné rodinné drama nebo komedie. Nakonec je to nereálná černá komedie, já bych raději viděl to drama, které se nekonalo, ale potenciál tu byl. Takže pro mne je nejzajímavější magická atmosféra anglického venkova, kamera si vyloženě pohrává s denními i nočními záběry na venkovská stavení anglického jihu, ale ani tato není budována s tak jasným záměrem, zaujetím a mistrovstvím jak to vidíme ve Slavnostech sněženek. 70% Produkce: Tusk Productions ()

jahol

Ať už to zní sebevíce jako protimluv, moje pocity z tohoto filmu vyjádří nejlépe sousloví "lehká, svěží, morbidní komedie". Největší zásluhu na tom má bezpochyby Maggie Smith, jejíž příkladná důslednost v péči o rodinu reverenda Goodfellow je zkrátka kouzelná. Hlavní hrdince velmi zdatně sekunduje Rowan Atkinson, o jehož herectví jsem nikdy neměl pochyby, a skvělý Patrik Swayze, jenž občas jako instruktor golfu vytahuje stejné postoje jako před mnoha lety v Hříšném tanci - a účinek na subjekt jeho zájmu i na filmového diváka je opět veskrze pozitivní (pro ty, které omdlévaly při Hříšném tanci, bych jen zmínil, že se tentokrát dočkáte i krásně vyvedených Patrikových slipů a přestože možná už vše není, jak bývalo, Lepší pozdě, nežli později). Při shrnutí se nabízí nazvat tuto komedii oddechovou, ale já tak říkám filmům, které mi příjemně vyplní čas aniž by u mne došlo k jakékoli citové fixaci na jejich hrdiny. A to není případ Univerzální uklízečky, kde jsem si přinejmenším reverenda, členky květinového výboru a, hrůzo hrůz, hlavní hrdinku, docela zamiloval.--- A ještě poznámka - stydět by se mělo plénum, které vymyslelo "český" název filmu, sugerující crazy komedii na motivy počítačových skákaček. Takové "Není nad to mít vše KRÁSNĚ UKLIZENÉ" je o něčem jiném... právě o tom, o čem je tenhle film. Nebo ne? ()

Blofeld

Naprosto dokonalá černočerná komedie, v níž jedna z mých nejoblíbenějších hereček dělá bez mrknutí oka tak strašlivé věci, až jsem myslel, že mi praskne bránice. Dokonalá ukázka suchého britského humoru. ()

villon17

Gonagallka se vrtala, kde neměla, ale nedivim se jí. Bean si nezasloužil nic ošklivýho, tak proč by ho Annie (myslim ze Zaříkávače koní) měla podvádět. Jinak jde o poklidnej, vlastně nicneříkající film, kterej mi nic nepřinesl, nedal, ale ani nevzal. ()

El Pistolero

Zdařilá britská komedie, jejíž druhá půle je nabitá černým humorem skoro až k prasknutí. Výborný Rowan Atkinson. Překvapivé je, že mi tu nevadil Patrick Swayze. Summa summarum, příjemné překvapení. ()

liquido26

Moc povedená černá komedie z malebné anglické vesničky. Atkinson téměř netradičně v ničem nepřipomínal Mr. Beana. ()

spaceboyCZ

Kdyz bych to mel hodnotit jako komedii, ma to 5*, kdyz bych to mel hodnotit jako filmarske dilo, dal bych 3*. Takze celkem 4* :). Tahle cerna komedie je pozlatkem v dobe, kdy vsichni toci bud dramata nebo kreslene pohadky pro deti (o Cckovych komediich a horrorech nemluve, bleee). Je takovym vycnivajicim kouskem, zobrazujici plno komickych, ale poradne cernych situaci. Rowan Atkinson konecne nedela grimasy a la Mr. Bean a je tim hercem, kterym si preje byt. A i presto se mu musite smat, i kdyz je vazny, hraje to s takovou dukladnosti, az je to k nevire. Maggie Smith je dalsim takovym prvkem, jeji kamenna tvar v situacich, kdy by jini vresteli hruzou, usmev ve chvilich, kdy by jini breceli a presto si stale zachovava starostlivy az babickovsky pohled, ktery pohladi cloveka po dusi :). Scenar je vystaven velmi napadite a tak, aby se divak opravdu nenudil a s napetim ocekaval, co ze se to zase stane. Jednotlive sceny jsou zasazeny do malebnych exterieru i interieru a cloveku vazne nic nechybi. Hudebni podklad by mohl byt castejsi a trochu napaditejsi, u mlade Emilie Fox mi chybela jakakoliv vyraznost, pripadala mi jako mala seda myska. Patrick Swayze se zhostil sve role s prehledem a dokonalym exhibicionismem :)), jen byl oranzovy jako pomeranc :-/. Jednou vetou: skvela britska cerna komedie o jedne starostlive postarsi "ztracene" mamince :)) ()

ladko

V pohode plynúca čierna komédia, ktorá síce nemá čím extra prekvapiť, ale zato sa na ňu dobre pozerá(aj na dcéru Holly sa dobre pozerá...) a sem tam je aj vtipná(napríklad "Can I get you some?"). Ako oddychovka na večer či poobede ideálne. ()

Kubick

Rowan sice ukázal, že umí zahrát i jiné role, než Beana, ale jinak mi film nepředvedl nic, co by stálo za moji pozornost. Na proklamovanou černou komedii to bylo příliš komorní a když už se jednotlivé postavy o něco pokusily, nikdy to – bohužel – nedotáhly do konce a já měl neustále pocit, že už jsem tohle někde viděl. ()

frashmaker

Vtipná, milá a nenásilná černá komedie, od které sice nelze očekávat žádné zázraky, ale rozhodně se nebudete nudit. ()

ArsenalEagle

Úžasná Maggie Smith jako "miloučká stará uklízečka" rodiny Rowana Atkinsona, nejsem fanda do dlouhých až nudných komentářů, takže to schrnu do slov: Jedna z nejlepších naplno plná černého britského humoru! ()

JJ.Gibson

Jo jo jo! Po dlohatánské době konečně komedie, která není trapná a tisícikrát viděná již předtím. Univerzální uklízečka je super černá komedie s osobitým kouzlem. Je zde velmi znát vliv Velké Británie, co se humoru týče, tohle by zkrátka američani nenatočili. Výborné obsazení herců je opravdu namístě, každý z nich byl naprosto přirozený a zvláště musím pochválit Rowana Atkinsona za perfektní herecký výkon... ()

Džejkop

Rowan ztvárnil správného pátera, toť pravda. Neodpustil si při tom špetku Beana, narážím na jeho brankářské umění. Jinak ale sehrál o poznání vážnější a váženější osobu než jak tomu povětšinou bývá a vyšlo to. A paní uklízečka se tedy doopravdy s ničím a nikým nemaže, vždyť nemůže jen tak nečině přihlížet. V případě těch výrostků, byl takový trest oprávněný, někdy by se mi to kouzlo brokolice taky hodilo :). Ale to další krajně radikální řešení...Docela mě její chladnokrevnost vyděsila. No nic musím to brát jako čístý černý humor z Británie, který se naplno začne projevovat v poslední třetině filmu a ke konci vygraduje k naprostému maximu. ()

Pierre

Černohumorné, ale i tak  britská jednohubka k čaji. Tomu odpoví i tempo, které není zrovna překotné. Ale od roztomilé Maggie Smith bych si ten čaj dal určitě rád.  Teda pokud by mě nechtěla uklidit. Ale když se pomodlím upřímně, jak v casinu, snad mi to nehrozí, i když nepůjdu s hodnocením  výš. Ale  samozřejmě se mi moc líbila i postava pana reveranda, který se naučil žít s humorem v podání Rowana Atkinsona...tentokrát ty jeho obličeje jsou podány velmi citlivě v citlivé postavě a mají úplně jiný rozměr. ()

numi

Tenhle snímek je docela zábavný a výborně zahraný. Krom velezajímavého obsazení, ze kterého (možná) překvapivě nejvíce vyčnívá Kristin Scott Thomas, ale tahleta typická britská černá komedie nepřináší vůbec nic nového. A to je jediný, ale bohužel velmi významný problém. Kdybych neviděl tuny podobných ostrovních komedií, tak bych se tady na těchto řádcích slastí rozplýval. Jenže mám se rozplývat nad třista dvaašedesátou Van Goghovou slunečnicí? Nad tím, že svou dokonalou žlutou namíchal opět s bravurou jemu vlastní? To samozřejmě můžu, ale už nebudu vzhlížet s nadšením na každé jeho další dílo, stejně jako nebudu vzhlížet s nadějí na další černou komedii s Rowanem Atkinsonem. Až bude v televizi, tak se rád podívám a dobře se u ní pobavím, ale pokud už žádná další nebude - tak no a? [květen 2006] ()

Vojcl

Pohodová britská černá komedie. Žádné velké přívaly smíchu nečekejte, ale má to jednoduchý fungující scénář a na vyplnění nudného večera rozhodně stačí. Rowan Atkinson konečně dostal větší příležitost vymanit se z postavy "beanovského" komika a zvládl to skvěle. A Maggie Smith jako vraždící babka je super!!! ()