Univerzální uklízečka

• Velká Británie Keeping Mum (více)

misterz

Celkom prekvapenie. Ide o pohodovú čiernu komédiu, kde je príjemné vidieť Atkinsona aj v nejakej inej rovine ako len v Beanovi alebo bláznivej paródii. Dosť mi to pripomínalo Kúzelnú opatrovateľku (2005), len s tým rozdielom, že tento film je skôr pre dospelých. Do rodiny prišla upratovačka, ktorá nielen navarí a vyžehlí, ale aj uprace všetky vaše rodinné problémy :) Metódy sú síce drsné a neobvyklé, ale účinné. Samozrejme, v reály by som ich neodporúčal, ale film aspoň posiela do sveta jeden veľký odkaz. Takmer všetky problémy, aj tie v rodine, sa dajú riešiť. Len treba chcieť a skúsiť popremýšľať nad vhodným spôsobom. 70/100 ()

Javert

Inteligentní komedie v záplavě laciných teenage komedií. Atkinson je skvělý nejen jako Mr.Bean, ale i jako farář. Film však nemusí sednout každému, naleznete tam typický britský suchý humor. A jelikož já mám tento humor rád, dávám 4*. ()

mzss1

Divnej film, něco dokáže na filmu zaujmout, něco ne. Atkinson mě tu vůbec nebaví. Ke konci filmu se člověj dovídá, že Maggie Smith je zabiják. Fakt docela ubohý no. Nechápu tak velké hodnocení. 25% = * ()

Snorlax

Velmi zdařilá komedie s nezdařile hrajícim Atkinsonem, který je zase Beanem a jeho jediným příspěvkem je trapné pitvoření se. No naštěstí nemá hlavní roli, takže nekazí dojem z filmu až tolik. ()

Jordan

okrem celkom príjemných hereckých výkonov mr. beana jeho peknej ženy a v poslednej dobe slizkými rolami udivujúceho patricka (+ peknej dcérky Holly) som sa celý čas nudil, ničím ma to neobohatilo, nenaplnilo, nepobavilo, nepoučilo. Aj tie 2 hviezdičky som dal len za ých hercov ()

Sinecod

Uf, konečně film, kde jsem Rowana Atkinsona nechtěla zašlapat do země! Role vážného faráře mu sedla a konečně jsem si ho mohla hodit i do postavy, kde ze sebe nedělá pitomce (ano, Mr. Beanovi nefandím). Je to hezky anglické, humorné, milé, ne trapné. A Grace, která řeší problémy po svém, jo, ta byla jakože dost dobrá :-) ()

francis

Na tohle jsem se koukal tak trochu náhodou, ale jak jsem tak koukal, pomalu jsem zjišťoval, že mě to baví čím dál tím víc. Nemám sice moc rád takovou tu stylizaci "tohle je komedie, tak se smějte", kterou to chvílema trochu zavánělo, včetně "hudby do komedie jako dělaný", ale mnohem blíž to bylo klasický britský komedii natočený s nadhledem. Vtipy totiž většinou byly opravdu legrační a některý scénky byly skvěle odlehčený. ()

Frajer42

Jemný suchý britský, zlehka černý, humor je asi tím hlavním lákadlem proč film vidět. Film, ačkoli v něm sem tam někdo zemře, je v jádru hrozně pozitivní a nabije vás příjemným pocitem totální pohody. Všechny herce a herečky si nemohu vynachválit. Nad všemi ční především Rowan Atkinson, který předvedl, že je výborný herec a dokáže zahrát s přehledem i jinou postavičku než pana Fazoli a dále Meggie Smith, která snižuje populaci už tak nepříliš početné dědinky o 6 domech a 57 postarších obyvatelích. Příběh je absolutně jednoduchý a moc pěkný. V závěru čeká malé překvápko, které jsem stejně v průběhu vytušil. 4 * ()

swamp

"'You can't just kill people because you disapprove of them!' 'That's what my doctors kept saying. It was the one thing we could never agree on.'" Snad, řekl bych, půvabná britská komedie, kde excelují především Rowan Atkinson a Kristin Scott Thomas (řazeno abecedně:). Jedná se o konverzační komedii s lehkou krimi zápletkou..zkrátka nic složitého a navíc se pěkně zasmějete. A na závěr bych chtěl pogratulovat české distribuci za další ze stupidních překladů názvů filmů. "'Oh, so you know about the other bodies!' 'What other bodies?' 'Oh. You don't know about the other bodies..' 'WHAT other bodies?' 'Oh, just Mr. Brown's dog..and Mr. Brown.'" ()

Sašenka165

Tenhle film je bomba! Líbil se mi vážně strašně moc. Je doopravdy vtipný, originální a skvěle obsazený. Rybníček před domem asi ještě zažije věci, co? ()

Zodd

Mr. Bean, profesorka McGonagallová a mrtvoly na sto způsobů. Taková normální britská komedie na pozdní odpoledne. :) ()

nash.

Dokonalě suchý místy cynický britský černý humor, který každou chvíli práskne skvělou hláškou, dialogem nebo situací, skvělé obsazení a svižné tempo, které jen občas klopýtne lehce přetaženou scénou (zejména některé scény s Patrickem Swayzem). Maggie Smith je ve své smrtící laskavosti dokonalá, stejně jako Kristin Scott Thomas ve své unavené podrážděné neuspokojenosti a Rowan Atkinson ten překvapil nejen umírněným humorem, ale také jednou z nejkouzelnějších milostných scén jaké jsem v posledních letech viděl. A to vlastně jen leží, hlavou mu běží verše a v odraze zrcadla vidí svou ženu. ()

Slarque

Příjemně černá komedie s dramaturgicky nepochopitelným prologem. Rowan Atkinson předvádí, že nemusí hrát jenom Mr. Beana a podobné role (i když v pár scénách mu je stejně až nebezpečně blízko). Obsazení je celkově výtečné a suverénně mu kraluje dvojice Maggie Smith a Kristin Scott Thomas. ()

Rocky62

Před chvílí jsem odklízel sníh ze dvora a kdybych věděl jaká fuška bude dokoukat tenhle film, tak jsem šel raději odklízet celou ulici. Buď ztrácím smysl pro humor a nebo prostě nerozumím britskému humoru. Za celou dobu jsem se jen párkrát pousmál, podle mě je na tom Univerzální uklízečka po vtipné stránce docela blbě, vyjma posledních 20 minut, které ušly, potěšila mě však hudební stránka, díky které jsem překousával ten utahaný děj. 65% ()

klerik

Okúzľujúci film. Skvelí herci dokázli podať absurdné situácie vtipne i napínavo. Britský suchý humor ma dostal... ()

LaciLC

Veľmi príjemná čierna komédia, v ktorej sa Rowan Atkinson pre mňa plne vymanil z kostýmu Mr. Beana. A potešila ma aj rola Patricka Swayzeho. ()

Šandík

Roztomilé, dokonale natočené a zahrané dílko naplněné výborným suchým černým humorem. V zásadě jde o mile podvratnou a geniálně pointovanou variaci na klasické britské detektivky, přičemž Grace je vlastně takovou na ruby otočenou paní Marplovou. Skoro mám chuť dát plných pět, neboť takhle vybroušené dílko se vskutku jen tak nevidí. Maggie Smith je skutečně okouzlující a také Rowan Atkinson se své úlohy zhostil rozhodně skvěle. Je občerstvující vnímat jeho komediální talent ve zcela jiné a nebojím se napsat vyzrálejší poloze než v jaké ho běžně vídáme... Zajímavé komentáře: hirnlego, Renton, maxi6, Lynn ()