Niktorius

Tak jsem se nakonec také zúčastnil a trochu očekávaná cestovní nevolnost se překvapivě nedostavila. Alespoň ne natolik silná, že bych se musel shánět po vhodně dimenzovaném igeliťáku.... Zatímco scénářem ROMingu cloumá všudypřítomná křeč, u Účastníků zájezdu jím prostupuje úplně obyčejná nuda. Jednotlivé zápletky se ani náznakem nerozvíjí, děj nemá žádný spád ani gradaci, o to nastrčeji pak působí závěr, kde jsou najednou všechny uzly rychle rozpleteny. Vejdělekova snaha o citlivou režii se příliš často smrskává na pouhopouhé filtrované snímání poklidných scenérií doprovazéné křehkým hudebním podkresem; tristní je úplné zanedbání práce s postavami. Vždyť ty snad tento film měli táhnout! Jenže chemie mezi nimi vůbec neexistuje, do zájezdového autobusu nechali Vejdělek s Vieweghem nastoupit povrchně typizované a zcela ploché charaktery, přičemž některé jsou k tomu všemu špatně zahrané (Fialová a Kocurová). Avšak zejména první třetina filmu (stejně jako vybrané scény z ROMingu) dává matně tušit, že Jiří Vejdělek má jako režisér do budoucna nějaký potenciál. Věřím a doufám, že jej někdy zužitkuje. ()

troufalka

Viewegh přepasírovaný přes Vejdělka je mnohem vydatnější než předloha sama. Zatímco příběh v knize neustále někam odbočuje a ve smyčkách se zase vrací, ten filmový příjemně plyne, nastavuje mnohem vlídnější tvář. Místo drsného Ukrajince se vynořuje nesmělý šmírák se zaujetím pro sci-fi, slečně průvodkyně vizualizace výrazně pomohla, Aničce Polívkové to v plavkách sluší. A hlavně - nezapomínejte vracet ty hnědý podšálky, jinak vás ty kelímky budou pálit v ruce a to není žádná sranda! ()

freddy

Upřímně řečeno jsem tenhle film nikdy netoužil nijak vidět a nic jsem od něj nečekal. Na DVD se mi válel ve skříni už nějaké tři roky a nebýt toho, že ho chtělo vidět ostatní osazenstvo rodiny, tak bych ho asi ani nikdy do domácího kina nestrčil, prostě jsem neměl potřebu ho vidět. A o to úžasnější to bylo překvapení, že jsem se docela příjemně bavil a film mi hodně příjemně plynul, což je u české komedie určené pro masové osazenstvo hodně překvapivé a hodně potěšující zjištění. Takže stále mě leccos ve světě filmu nepřestává udivovat a překvapovat, v tomto případě tedy česká komedie dokázala zaválet. Je zde několik opravdu povedených hlášek a scének, obzvláště tedy dokud je osazenstvo zájezdu v autobusu, tak to je hodně vtipné, s příjezdem k Jadranu mi přišlo, že film už tak vtipný nebyl, ale i tak se i u toho moře sem tam nějaká zajímavá scénka našla. Filmu jistě pomohlo i hodně solidní obsazení, je zde několik hodně známých jmen, naopak některá jména jsou úplně neznámá, ale ve výsledku to je zkrátka příjemný film, u kterého jsem se jako divák docela příjemně pobavil a odreagoval, což je asi ten hlavní aspekt, který u komedie očekávám. Už to nebudu dál komentovat, film potěšil, pobavil, zaujal, a tak mu uděluji plně zasloužené čtyři hvězdy. ()

PinokKio

A kolikrát jste viděli Účastníky zájezdu vy? Já dvakrát, z toho jednou u kámoše na videu, ale to nebylo vono .. ()

Spooner

Po dlouhé době konečně příjemná česká komedie. Něktěré scénky a gagy jsou opravdu povedené a hodně tomu napomáhá i herecké obsazení, které je až na pár vyjímek (Fialová mi lezla na nervy) prakticky bezchybné. Jak říkám některé scénky jsou povedené, jako celek ale tento film moc pohromadě nedrží a stává se tak pouze slepencem těch dobrých a někdy i špatných scén. Ale i tak po dlouhé době svěží český vítr do komediálního žánru. ()

Amarcord_1

40% - Tento film se na začátku tváří jako další typický český hláškový film, rádoby „ze života“. Vtipné seznámení s postavami mělo něco do sebe, stejně, jako úvodní cesta autobusem. Již v ní ale mou pozornost upoutaly nepřirozené herecké výkony. Čestné výjimky se daly spočítat na prstech jedné ruky a tento zápor mě rušil po celý film; podobně, jako špatná hudba, neschopnost zajímavého vyprávění, a přes očividnou snahu i neúspěch v „dojemných momentech“. Výčet záporů bych uzavřel scénářem, který směle konkuruje jihoamerickým telenovelám, jen ve vstřícnější minutáži. Abych jen nekritizoval, na tento film se dobře dívá, pokud si chcete vyvolávat asociace s vlastními zájezdy. To je patrně jediný hlavní klad. Účastníci zájezdu je průměrný film s nádechem Homolkových (v dnešním rouše), sexuálně opepřený (nebo přesolený?), a s tolerancí a nadsázkou dobře stravitelný. Dobrou chuť a rychlé zažívání! ()

Reiniš

Klasicky česká dovolená, která mě v ničem nezklamala ani nepřekvapila.Herecké výkony všech zúčastněných skvělé.Hlavně díky nim stojí za to se na film podívat. ()

Xmilden

Vejdělek = lidový rejža. Dává lidem přesně to co by chtěli. A když chtěli Češi jet na dovolenou autobusem k moři. Prostě nechal nasednout dvě buzny, topmodelku, celebritu, buranskou rodinku, dvě pomatené důchodkyně, dvě kámošky, jeden pár před výbuchem a do toho zamindrákovanou dceru. První půlhodinka se hlavně díky autobusákům Karlovi a Karlovi ještě dá. Ale jakmile se dorazí k moři. Vtip mizí, nastupují úchylárny a Bob Klepl se z toho málem uchlastá. Délka dvou hodin je vražedná. Zkrátit na 90 minut, vyhodil linie s Fialovou a určitě by nějaká procenta navíc nastočila. 50% ()

Phobia

Soubor epizod o bandě čecháčků na zahraničním zájezdu - žádný souvislý děj, jen sled scének věnovaný jednotlivým rodinkám a charakterům. Herci většinou obstojní, dialogy chvílemi vtipné, chvílemi křečovité, tak trochu nuda z mého hlediska, ale čekala jsem, že to bude horší. Mírně příjemné překvapení. 59% ()

lesumir

Pribeh blbej jak poleno, hlavni hrdina je silne afektovany a Jitka Kocurova je spatna herecka, ale kocka to je :) Ale dostal me Mirek Krobot s Pavlem Liskou, ti dva byli super! Uz ani ty ceske komedie nejsou to, co kdysi...5/10 ()

cheyene

Já jsem se bavil, poměrně solidní komedie, jedna z těch lepších porevolučních...za nějaký čas bych se na to klidně kouknul znovu a přehlédnu i následující chybičky: 1) Když jde Max otevřít dveře Pamele, má na své posteli bílý polštář. Při jejich společném návratu už tam ale není (čas: 00:37:00) 2) Když jsou Denisa a Irma poprvé na pláži, tak si všimněte, že stojí u lehátek každá na jiné straně, než v dalším záběru leží. 3) Autobus vyjíždí z Prahy na D1 na Brno (cedule výjezdu na Chodov), přestávku ale dělají na odpočivadle, které je na dálnici směr Příbram. ()

Hrabka

Jedna z nejlepších českých komedií posledních let. Svěží příběh o typické dovolené u Jadranu. Některé scénky jsou velmi zdařilé, jiné zase nestojí za moc, ale celkově film vyznívá docela zajímavě a poutavě. 75% ()

balone

Vydržel jsem se dívat na celý film i jsem se párkrát zasmál, ale to jen díky podšálkům pánů Krobota a Lišky. Anna Polívková zde ukázala, že není jen dcera herce a skvělého komedianta Bolka Polívky, ale že také umí hrát a ani jí u toho nepřekážel její po otci nos. Celkově však nemůžu hodnotit tento film lépe kvůli nudnému příběhu pana Viewegha, který od Báječného léta pod psa píše spíše pro masy a originální příběh se mu vyhýbá. ()

juta

No, tenhle film je docela přechválený. Sice jde o to lepší, co současná česká tvorba nabízí, ale když se podíváte podrobně na každou minutu, zjistíte, že jde vlastně jen o intimnosti, nechutnosti, touhu zasunout a to nějaké hlášky s podšálky nezachrání, tedy alespoň u mě s tím neobstojí. Proč by nemohl být český film s tématikou dovolený, který by tyhle oplzlosti vynechal? Škoda, příště více zábavy a méně patoku zaschlé trubky. ()

paascha

před lety jsem provozoval cestovku a do Chorvatska jsem vozil lidi. Párkrát jsem s nimi jel autobusem jako vedoucí zájezdu, takže můžu potvrdit, že realita je ještě horší ()

ajuska

Je tam pár opravdu povedených scén, ale celé to působí příliš roztříštěně. Jednání některých postav je mnohdy dost nepochopitelné a nepřirozené, stejně jako občasné křečovité dialogy. Co se mi líbilo, bylo trefné zobrazení českého paštikářského turismu.. Ve výsledku slušný průměr. ()

lamps

Film, který mě nikdy nedokázal zaujmout, a to jsem ho viděl už třikrát. Duo Karel&Karel bylo super, ale ostatní postavy neměly vůbec nic do sebe, povedených hlášek bylo jako šafránu a Anna Polívková je jako herečka strašně nesympatická. Můj zájem o českou komediální tvorbu se v posledních letech začíná hodně vytrácet.. ()

Pepinec

Jedete autobusem k moři a nemůžete usnout? Mám pro vás zaručený tip! Účastnící zájezdu působí až silou magickou. A pokud budete mít alespoň trochu schopného řidiče, za těch proklatě dlouhých 113 minut ujedete kus cesty. ()

Indiana

V rámci české tvorby je to překvapivě celkem slušńá podívaná. O něco lepší než předchozí Vieweghovka Román pro ženy. ()