Kothy

Jeden z těch povedenějších Vieweghových příběhů. Početné herecké obsazení i časté fóry. I když to moc děje nemá, nějaké kouzlo se v tom skrývá. I roky poté si lidé dělají srandu z podšálků: "A ty podšálky vracejte." :D ()

Mia...

O čem byl příběh? Nad tím přemýšlím už vážně dlouho a stále nenacházím odpověď. Naprosto nudné a bez pointy. Za podšálky dávám jednu hvězdičku - jediná vtipná scéna ve filmu. Nucený a nepřiměřený humor filmu akorát uškodil místo toho, aby ho pozdvihl. Pavel Liška a Květa Fialová excelovali a díky nim stálo za to se na toto dílo podívat i za cenu toho, že znovu už si to nikdy nepustím. ()

swamp

Nemůžu říct, že bych se u tohoto Vejdělkova filmu podle Vieweghovy knihy nudil, ale až na pár momentů jsem se ani nezasmál. Nejsilnější okamžik vás čeká hned ze začátku, kdy řidiči Karel a Karel (výborní Miroslav Krobot a Pavel Liška) poučují "zájezdníky" o hnědých plastových podšálcích. :D V deseti minutách, během kterých jsou na scéně, vás rozesmějí více, než celé panoptikum postav za celý film. ()

Sašenka165

Kdyby to nebylo ze života, připadal by mi ten film možná trapný... Jenže to ze života je - byli tu naprosto přesně zachyceni klasičtí "Češi na výletě". To, že to tak doopravdy funguje je spíš k pláči než k smíchu... ()

meave

Príjemný film na oddychový večer. Páčilo sa mi panoptikum tipov učastníkov. Každý predstavoval inú kategóriu a ak to bolo zámerom, tak to celkom vyšlo. Pár vtipných momentov a tiež pár trapasov - jednoducho - zájazd. ()

Mariin

Plytká fraška, která se snaží zaujmout pomocí rádoby vtipnosti, hlášek, nemravností a nechutností. Opravdu vtipného zde bohužel nic není. Pokleslá úroveň filmu odpovídá soudobému marasmu, v němž se česká společnost nachází. ()

Slartibarkfast

"Nejpopulárnější" a "spisovatel" jsou slova, která bych ve spojení s panem Vieweghem rozhodně nepoužil. V tomto filmu je opět vidět, že napsat solidní příběh s uvěřitelnými postavami je nad jeho síly. Komediální situace mnohdy přecházely do tragicky trapných a hlavně se smyslem a vnitřním posláním samotného díla má autor také velmi vážné problémy. Pak tu vznikají naprosto zbytečné filmové adaptace brakové četby, která sama nemá žádný význam. Prezentovat tyto zhovadilosti z pera pana Viewegha jako perly české tvorby je pro mne alarmující a směšné. 50% ()

nash.

Tak ten Viewegh je nejúspěšnější český autor? Hm.. Zatím jsem od něj nic nečetl a tohle bylo první co jsem podle něj viděl.. a nejspíš to tak i zůstane... něco tak nudného a hloupého snad může ve zdejších krajích nabídnout jenom nový český film... příběh bez štávy, který vypadá jako síťovka, do které jsou bez ladu a skladu naházeny rádoby zábavné scény na úrovni dynamitem trhaných fialek či kameňáků, rádoby "hlášky" které mají být asi vtipné, toporné herecké výkony a další filmové poživatiny nevalné chuti.. ()

silentname

Po rokoch asi nejaké tie body stiahnem, no stále ide podľa mňa o dobre spracovaný film. "Účastníci Zájezdu" podľa mňa majú v sebe 2 silné faktory. V prvom rade majú podľa mňa veľmi sympatické a zapamätateľné postavy a má ľahký humor, ktorý človek príjemne strávi a zasmeje sa na filme. Alebo minimálne ja som sa na ňom takto zasmial. Nijako neprestreľuje a nesnaží sa byť zbytočne vulgárny alebo sprostý. A v tomto smere to ja veľmi oceňujem. Anna Polívková je tu skutočne veľmi sympatická a pre mňa je to prvý film, v ktorom som ju videl. A hoci v sebe otca nezaprie, dokáže svoju postavu dobre odprezentovať a má pár skutočne skvelých hlodov. Jitka Kocurová je preafektovaná až to bolí, ale v tomto prípade sa na nej bavím a nikdy ma nenudí. Šoféri Karel (Pavel Liška) a Karel (Miroslav Krobot) sú absolútne nezabudnuteľní. Každá scénka s nimi ma baví a baví ma riadne. Květa Fialová je rovnako skvelá. Myslím si, že zo začiatku je humor skvelý, potom to má pár hluchých miest, zase sa človek baví, opäť hlucho a opäť zábava. Možno keby to tých pár hluchých miest nejako viac spracovalo a nepokúšali sa tomu dať viac dramatického a vážneho ducha, tak by to bola asi najlepšia dovolenková komédia. Aj keď sa musím priznať, že to dopadlo oveľa lepšie než dva iné dovolenkové komédie, ktoré som mal pár mesiacov dozadu vidieť ("Tak Fajn" a "Vacation"). Herci sú dobrí, hudba je dobrá a celkovo je to príjemný film, ktorý si pokojne pozriem kedykoľvek. Zasmial som sa náramne na každom fóre? Nie. Má film hluché miesta, ktoré sa dali vypilovať? Určite. Ale vo väčšine ide podľa mňa o skvelú dovolenkovú komédiu, na ktorú sa pozerám rád. A osobne ju stále môžem odporúčať vidieť. Hodnotenie: B+ ()

Slarque

Nevím, jak vypadá předloha, ale jestli je také postavená pouze na tom, kdo se s kým vyspí, tak jsem rád, že jsem ji nečetl. Režisér se snaží, aby film nenudil, ale scénář mu prostě žádný výraznější rozlet nedovolí. Zbývají herecké výkony. Ty jsou sice poměrně rozhárané, ale trojice Anna Polívková, Eva Holubová a Bohumil Klepl je vynikající. Obzvlášť prvně jmenovaná do postavy Jolany sedla tak dokonale, že si naprosto neumím představit, že by tuto roli hrála jiná herečka. ()

Marthos

Vieweghovská šmíra, vystihující naprostý úpadek současné literární i filmové tvorby. Piroteskní groteska, pokoušejíc se marně o formanovský nadhled, je daleko víc, než cokoli jiného smířlivou měšťáckou zábavou bez ladu a skladu. Jedna karikatura vedle druhé, včleňujíc mezi sebe i seniory, homosexuály a outsidery. Nemnohá sekvence, mísící v sobě humor amerických sitcomů. Cílový divák bude jistě nadšen. ()

WANDRWALL

Netušil jsem, jak je to špatný, nevkusný a primitivní film. Byl to pro mě šok. Předně řada z těch co tam hráli, tak u mě nejsou žádní herci, ale ochotníci (Polívková, Liška aj. - jak říkala jedna má známá když cítím že na mě herci něco hrají, tak mi to vadí, a to je případ právě těchto ochotníků). Za další film nemá vůbec temto, je celý vyumělkovaný a může se mu smát jen ten, kdo nemá základní umělecké vědění. Kniha je ale mnohem, je o lidech, kteří jsou charakterističtí pro zdejší lokalitu, pro svou dobu, začátek 90. let, a dobře se v ní zrcadlí povahy povahy a jejich počínání, přes které se právě charaktery a vědění a zkušenosti druhých zrcadlí. Kniha je sice někde nudná, pasáže o materialismu... ()

Arsenal83 odpad!

Nič prázdnejšie som nevidel, to Viewegh je nejaký spisovateľ? Mne príde skôr ako pisálek, ktorý svoje úchylné predstavy dáva na papier. Veď je ako neukojená slovenská Evita len teda v mužskom obale. Pretože čo iné si možno myslieť o replikách typu: „plavčíkovi stojí péro“, „nepotrebujete príležitostnú milenku?“ alebo „on si honí vo vode šulína“? O hereckých výkonoch sa tu nemôžeme ani baviť. U ženského osadenstva začína a končí pri ukázaní kôz, jediná Polívková sa nepodvolila. Okrem starých babičiek sú to všetky radodajky, ktoré by sa vyspali s kadekým a je im úplne jedno, že sa k nim muž správa jak k handre. Povinná jazda sú teploši a ešte aj malému chlapcovi dávajú do úst buzi témy. Najväčšou tragédiou bol ale Ondrej Kovaľ, ktorý s charizmou zmoknutého kohúta hrá Casanovu. Veď toho by nechcela ani feťáčka z ulice, to ešte aj Kiska má hustejšie vlasy. Celkovo je film maximálne nevtipný, pokiaľ teda divákovi nepríde za vrchol humoru, že kameň šuká tehlu. ()

klerik

Vodiči autobusu sú asi jedniný zaujímavý nápad filmu... Zvyšok je pohodový, ale obyčajný... Ja toho urevaného Lišku fakt neznášam, ale tu mal fakt dobrú úlohu... Kedže film nemá napätie ani dosť humoru a vlastne ani príbeh, pre mňa to vyznieva dosť nezmyselne. Aj napriek tomu sa dá sledovanie tejto zbytočnosti prežiť... ()

SeBig

Na začátku to vypadalo celkem dobře a myslel jsem že ten humor se udrží po celý film ale ono je to spíš uchylný a takový nezáživný. Zklamání.. zde mě rozesmala opravdu jenom scénka s podšálky a Karlové. ()

LaciLC

Na film som sa dosť tešil, no mimoriadne ma sklamal. Sklamal ma až tak, že teraz skutočne premýšľam o zhliadnutí nového režisérovho filmu ROMing. Jiří Vejdělek prestrelil, a to poriadne. A najhoršie na tom je, že Účastníci zájazdu mali veľmi slušný potenciál stať sa trojhviezdičkovou rodinnou oddychovou zábavou. Bohužiaľ vznikol až príliš kŕčovitý film, v ktorom sa nudné scény striedajú s trápnymi. Mohlo to však dopadnúť ešte horšie. Odpad! si film nezaslúži, aj keď je to veľmi tesné. Dôvod prečo ponechám tú jednu hviezdičku sú najmä niektorí herci, vďaka ktorým sa film občas stáva znesiteľným a raz som sa dokonca aj pousmial! Ale dosť srandy, mrzí ma, že to dopadlo takto zúfalo. ()