tron

„Hnedé podšálky! Rozumeli?“ Rudolf Biermann a Tomáš Hoffman (bývalý redaktor českej Cinemy) uvádzajú príjemne oddychovú českú komédiu s Pavlom Liškom ako autobusárom Karlom a Miroslavom Krobotom ako autobusárom Karlom. Veľmi príjemné - a Polívkovci sa nezaprú. Pestrá galéria postavičiek (Holubová, Klepl, Fialová, Nosek), prekvapivo neotravná výprava a pocit, že tvorcovia mohli byť ešte smutnejšie vážnejší a bolo by to za 80%. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/165924/Ucastnici-zajazdu-60.html ()

B!shop

Hodne dobra komedie. Ze zacatku to je fakt jizda, jeden forek za druhym a vsechny hodne vtipny, jenze v momente, kdy se dostanou k mori, jde kvalita trochu dolu. Reziser se snazil vic prokreslit jednotlivy postavy a tudiz ruzny forky maj min prostoru, ale porad tu nich je dost a perfektnich, ale uz to proste neni jeden vtip za druhym a misty film trochu nudi. Herci byli vybrany fakt perfektne, kazdej zastupoval urcitej druh lidi a na jejich trable byla radost se divat. Nejvic me ale asi zaujala Anna Polivkova, ta byla fakt dobra a pak Jitka Kocurova, u ty si sice nejsem jistej, jesli to hrala, ale byla hodne dobra. Na to, ze to je Vejdelkuv prvni celovecerni film, se poved vice nez dobre, ale na 5* to nebude, kuli tem nekolika zbytecnejm scenam, ale za to muze nejvic delka filmu, ktera je fakt zbytecna. ()

Gimli

Účastníci zájezdu nijak zvlášť nezaujmou ani neurazí. Za pozornost stojí opravdu hezká kamera a dobrá režie. Scénář je zcela průměrný, i když je, čemu se smát, a hrdinové vám nebudou lhostejní. Pokud nebudete mít někdy večer co dělat, koukněte na Účastníky zájezdu. Ale když to neuděláte, o nic nepřijdete. ()

Karlos80

Původních cca pětadvacet minut do příjezdu autobusu a posléze s představováním jednotlivých postav v něm po vzoru filmu Florenc 13:30 ještě celkem ušlo až tedy do chvíle příjezdu na celnici, kde bylo jedno takové humornější vystoupení dvou českých hereckých babiček, Fialové a Štěpánkové..Později s přibývajícími minutami nudnější a nudnější..Stručný rozbor: Jednotlivé scény a epizody příliš chaoticky dohromady poslepované, nudné dialogy (někdy úplně zbytečně vulgární), téměř žádný opravdově inteligentní humor, který by se vám vryl do paměti..Prostě vše, na co si po čase stejně nikdo nevzpomene podobně jako na těch v uvozovkách pár vtipných scén, co zde byly..Zbytečně dlouhá a neúnosná jak stopáž, která, jak říkám, po čase začne nudit (zvlášť, když se nic neděje, a u moře se toho skutečně moc neděje), tak i nějaké celkově špatné osvícení filmu..Film byl příliš tmavý a teplo, sluníčko i moře jako takové mi připadalo jako někde u severního moře a to ještě někdy v listopadu..Jinak jsem si také všiml toho, že tu nebyla skoro žádná hudba..Ale nějaké klady by tu přeci jen byly, ne? Tak film je to nakonec typicky český, jak jinak než ze života jedné průměrné české rodiny s typicky českými okamžiky, náturou, zábavou a myšlením..Z herců mě ale neoslovil nikdo. Jitka Kocurová je sice kus, ale stále ji beru jen jako tu poskakující hopsandu (diblíka) z Izerovy komické show Telebazar..Vybraná sorta jednotlivých charakterů postav celkem splňovala typovou strukturu účastníků pobytu na takovém jednom malém-velkém zájezdu. Kdo trochu cestuje, dá mi jistě za pravdu, co tam občas jezdí za lidi..Herecká dovolená za babku se tedy nekonala alespoň u mě tedy ne:-( ps:Na financování filmu se nemalým dílem účastnila firma RWE TRANGAS, která se také podepíše pod kdejakou kravinu:-) ()

Lateef

Pamatujete na scénu, kdy účastníci zájezdu poprvé spatřili moře?? Škoda, že se řidiči Karel a Karel nedomluvili a nestrhnuli autobus dolů ze srázu. Měli by tak věčný klid od hledání zlodějů hnědých podšálků a mě by ušetřili největší české filmové nudy, nejtrapnějších dialogů a naprosto neúnosné stopáže. Jedna hvězda za Lišku, za Krobota a za občasné rozptýlení, o které se starají dámy v plavkách, popř. bez plavek. ()

RHK

Já se bavil královsky... "A teď vám představím řidiče - ten co právě řídí se jmenuje Karel, a ten druhý se jmenuje taky Karel. Z toho vyplývá, že oba naši řidiči se jmenují Karel." "Vy si z toho děláte srandu, ale jestli se ty hnědý podšálky ztratí, budete muset pít z těch rozpálenejch bílejch." "Tak kolik jich chybí, Karle?"- "Pět. To fakticky nechápu." - "Říkáš to těm lidem, Karle? Říkáš jim, aby ty podšálky vraceli?"- "No říkáme jim to pořád." - "No když jim to říkáme pořád, tak to fakticky nechápu." Trailer: http://www.csfd.cz/film/220720-ucastnici-zajezdu/videa/ ()

Boss321

Mě tyhle zfilmované bestsellery Michala Viewegha nějak nechytly a Účastníci zájezdu nejsou vyjímka. Navíc Jiřího Vejdělka považuji za velmi špatného režiséra...... ()

Faidra

Upozorňuji uživatele, že následující text je poněkud rouhačský. Čert vem, že Účastníci zájezdu postrádají děj a zápletku a jsou pouhou přehlídkou scének. Čert vem, že v oněch přehlídkách neúčinkují postavy, ale figurky pečlivě vybrané tak, aby pokryly co nejširší spektrum (děti, důchodkyně, dorůstající mládež, postarší manželé, dementní průvodkyně). Ale ani sám vládce pekel nemůže odčarovat fakt, že se místo příjemné letní oddechovky dostavila jarní únava, která tou oddechovostí a vtipností příliš nevyniká. A protože nejsem chlap (i když jsem potřebovala písemné potvrzení lékaře, aby mi to okolí uvěřilo, a to jsem ještě musela uplatit doktora koňakem), nespasí to u mě ani hrudník Jitky Kocurové, a pokud někdo pro mě téhle dovolenkové nudě hází záchranný kruh, není to Pamela, ale česká Bridget Jonesová Anny Polívkové, která si dokáže vybojovat svoje místo na slunci a bez námahy přimět diváka, aby jí držel všechny palce, a to i přesto, že na rozdíl od Bridget pro sebe nedostala vlastní film. ()

Jara.Cimrman.jr

"A svlíkat! Do naha! Fofrem! Mně tady na hlavu nikdo srát nebude." Jezdit autobusem k Jadranu je pod mou úroveň a tak to dělám maximálně jednou za rok. A asi v tom nebudu sám, když už se o tom natočil film a já jsem v něm poznal spoustu spoluobčanů, kteří se mi někdy pokusili pokazit dovolenou. Těmi se zabývat nebudu, protože sedí v každém autobusu, ale od premiéry tohoto snímku jsem si všiml, že vždy řídí alespoň jeden Karel a taková pitomost vždycky pobaví úplně všechny. Takže podšálky vrátit, Pamelu svléknout, paštiku na chleby namazat a bude to dovolená, o jaké si mohou Frantíci, Japonci a Eskymáci jenom nechat zdát. ()

EdaS

Nedopadlo to zas tak špatně (četl jsem knížku, viděl dokonce i ochotnické divadelní představení) - nejlepší jsou (jak je v českém filmu zvykem) samozřejmě herci (ale zdaleka ne všichni) - zvlášť Polívková si zaslouží pochvalu. Její Jolana je člověk z masa a kostí, žádná karikatura. Holubová s Kleplem byli fajn, škoda, že se jejich postavám scénář nevěnoval víc. Neseděla mi Kocurová (ale pohled na ni je opravdu pěkný) a ty dvě mladý kočky (byť jsou k nakousnutí). Jestli mě něco naštvalo, pak product placement (skrytá reklama tomu říkat ani nejde, protože skrytá vůbec nebyla - Vodafone, Argin Max...). Shrnu to - solidní adaptace solidní knížky, mnohem lepší než Román pro ženy. ()

xxmartinxx

Přeci jen lepší než většina naší produkce. Pár dobrých hlášek by se taky našlo. Pořád to ale není žádný odvaz. ()

dobytek

V poslední době jsem se trochu víc zaměřil na český filmy, který jsem dřív v podstatě ignoroval. Účastníci zájezdu jsou zrovna typickej příklad toho, proč se českejm filmům (a obzvlášť komediím) radši vyhejbám. Dost mě udivuje, že film má tady poměrně vysoký hodnocení. Navíc i moji oblíbený uživatelé, od kterejch bych to nečekal, hodnotěj film celkem kladně. Možná je to tim, že se žádnejch hromadnejch zájezdů neúčastnim, ale tohle mi fakt vůbec nesedlo. Několik nezajímavejch postav, který se jmenujou např. Pamela, Max a podobně (asi to má bejt jako kůůl), jede na dovolenou k moři, kde se tak různě válej na pláži a kecaj o nějakejch naprostejch píčovinách. Humor je dost křečovitej, příběh v podstatě neexistuje, nenapadal mě žádnej důvod, proč se na tohle dívat až do konce, takže asi tak v půlce jsem to vypnul a radši jsem šel do jednoho blízkýho baru s obsluhou nahoře bez. Několik piv a pohled na polonahou servírku mi trochu zlepšil náladu, takže jsem se odhodlal kouknout se na ten zbytek. Kdybych věděl, co bude následovat, radši bych v tom baru zustal. Druhá půlka už mi totiž připadala jako epizoda z nějaký Venezuelský telenovely. Jolana by si ráda zašukala s Maxem, ale Maxovi se víc líbí Pamela. Jolana se nakonec dá dohromady s nějakym úchylem. Do toho se Oskar bojí, že ho nechá Ignác a pak tam na sebe žárlej ještě nějaký dvě kamarádky, který se obě zahleděly do místního Myče Bjůkenena. Opravdu to nebylo sestříhaný z nějakýho nepoužitýho materiálu ze seriálů, kterejma nás krmí TV Prima? Než se na tuhle zoufale nevtipnou komedii koukat znovu, to si radši namažu prdel tygří mastí. To s tou tygří mastí a podšálky jsou asi jediný věci, kterejm jsem se zasmál. Na téměř 2-hodinovej film dost málo. A zejtra si asi zajdu koupit arginmax. ()

Skejpr

Místy VELMI vtipné, většinou však spíše úsměvné a až nepříjemně televizní a "nepřesvědčivé" video z dovolené. Samoúčelnost a spektrovitost postaviček přímo mllátí do očí... Solidní dojem budí herci (Polívková, Holubová, Klepl, Liška a samozřejmě Krobot) ale vše je totálně zabito nesnesitelnou dvojicí stařenek a ani Jana Štepánková, ani Květa Fialová to zlepšit nedokázaly, možná spíše naopak... vypadalo to na slabší 3..nakonec lepší dvě.. 5/10 ()

Shit

Je to celkem dobrá komedie, ale strašně to sráží mizerný herecký výkony většiny těch rádoby herců a hereček co na to byli naverbovaný, ona tam je třeba slušná hláška, ale jak to nějakej retard strojově odříká, tak je z toho akorát tak velký hovno. Naštěstí sem tam najdou i tací(Holubová, Klepl), co to zvládaj a tak sem se i občas zasmál a některý scénky jsou skoro jak ze života a i když mi to nepřišlo úplně přirozeně zahraný, tak to bylo stejnak vtipný, ale po tý obrovský kampani, jak je to strašně skvelý a vtipný a bůh ví co ještě, mi to přišlo dost slabý ()

Djoker

Na Účastnících je skvělé, že ve většině diváků vyvolají vzpomínky na vlastní dovolenou a zároveň ztotožnění se s hlavními hrdiny. Avšak u mě osobně některé scény vyvolali i depresi a smutek. Možná to je záměrné, ale já tyhle hořké komedie v lásce prostě nemám. Pokud mám vyzdvihnout jednoho herce, tak pana Krobota. Tu roli mu už nikdo neodpáře, filmu jasně vévodí. ()

Dudek

Možná se budete divit, ale ač nejsem milovníkem českých filmů a Viewegha nepovažuji za kvalitního autora, na Účastníky zájezdu jsem se velmi těšil, či spíše jsem věřil, že by se mohlo jednat o slušnou nenáročnou komedii. Bohužel se tak ale nestalo, tenhle film se vůbec nepovedl. Celé selhání je tu ovšem jen vinou otřesného scénáře, který neobsahuje souvislý příběh, vtipné dialogy ale spíše snůšku trapností a vtípků, které zaostali s dobou. Nezaujal ani hudební doprovod, natož opěvovaná píseň "Nevinná". Na druhou stranu jsem velmi příjemně překvapen vizuální stránkou, která se v naší kinematografii jen tak nevidí. Některé záběry jsou neskutečně nádherná a mohl bych se na ně dívat pořád. Stejně tak byla velmi příjemná pohyblivá fotografie, která sice není originální, ale tady se mi opravdu velmi líbila. Myslím, že Jiří Vejdělek by se ještě někdy mohl ukázat jako velmi kvalitní režisér a doufám, že se k jeho rukám dostane parádní scénář... [TOP 19/8 53%] ()

Sarkastic

No tak místy je to lehce podprůměrný, vcelku nudný film. Oživuje to alespoň Pavel Liška (tohohle herce už delší dobu sleduji) a upřímnost, realičnost (zvláště v podobě postavy Anny Polívkové). Na ty 3* tak akorát. ()

Gilmour93

Hudba mírně vykrádající Arvo Pärta, minimalistický robot Krobot, scéna masturbačního doznání a zachycení deziluze (nejen) jadranských vakací, kdy všichni zažijí nějakou novou zkušenost, aby ve své podstatě zůstali nezměněni. Toť výčet pozitivních momentů držících Vejdělkův film na hladině poseté bublinkami mýdlové opery, ale ty potápěčské závaží v podobě ploché karikatury české malosti a rozpačitého rozvíjení děje nutí diváka přitahovaného ke dnu lapat po dechu někdy až nebezpečně dlouho. Při pohledu na princeznu Annu mě napadá, jestli existuje beznadějnější akt, než (čistě hypotetická) snaha valašského krále popřít své otcovství.. ()