World Trade Center

• USA World Trade Center (více)

Oscarový režisér Oliver Stone popisuje skutečný příběh o přežití a záchraně dvou hrdinných policistů - Johna McLoughlina (Nicolas Cage) a Willa Jimena (Michael Peña) – kteří zůstali 11. září roku 2001 zavaleni v troskách Světového obchodního centra poté, co se odtamtud snažili pomoci uniknout uvězněním lidem. Snímek sleduje také jejich rodiny pátrajících po tom, co se s oběma muži stalo, stejně jako záchranáře, kteří je našli pohřbené v sutinách a vyprostili je ven. Jejich příběh ukazuje, jak tato tragická událost dokázala v lidech probudit to nejlepší. (HBO Europe)

forrest11

"That was soooo pathetic!!!" Velmi nepodareny pokus o pripomenutie si tragedie z 11. septembra. Velmi slabe kulisy, velmi slaba dramatickost deja, velmi slabi herci... Tazko uverit, ze tuto blamaz reziroval velikan Stone... Patetickost celeho filmu je tak gycova, ze sa cloveku chce skor smiat nad jej trapnostou ako prezivat tragediu okamihu.. Kto vyslovene nemusi, nech to nepozera, pretoze si viem predstavit rozhodne prijemnejsie a zabavnejsie travene dve hodiny. ()

Peters18

Cekat od filmu ktery zobrazuje jednu z nejvetsich katastrof v dejinach ameriky neco jineho nez pateticnost ubrecenost, ba dokonce obvinovat stonea z toho ze jednou neni kontroverzni a vypravet tu neco cete a srovnavat tento film s ni muze fakt jen naprosty idiot.Me se to libilo(jako jednomu z mala).Naprosto zaslouzeny 4*.samozrejme tam byli i prihlouply sceny napr s jezisem nebo ke konci rozmluva s jeho zenou ()

DAF1

Film by se dal opět, podobně jako United 93, rozdělit do dvou nevyrovnaných částí. Prvních patnáct minut bylo jako z říše snů a atakovalo hranici pěti hvězdiček. Pak však přišla studená sprcha v podobě až příliš detailních záběrů na pár chlápků, kteří zůstali v sutinách. Průhledy do minulosti obou přeživších postav upomínají na Okrsek 49. Vyloženě mi nesedl střih filmu. Olivere, to není Texaský masakr, ve kterém bys snad uplatnil "černé mezery" ve vypjatých momentech. Jinak tě ale musím docela pochválit. Má to hlavu a patu, neurazí ani příliš nenadchne, do kýčového dojáku to má daleko a hlavně, je to mnohem lepší než Alexandr Veliký či konkurenční United 93. Můžu dát s klidným svědomím 70%. ()

Drbac odpad!

Jeden z filmu kvuli kteremu jsem chtel bezpodminecne psat komentare.Nejde ani tak o to jak je tenhle film spatnej ale ze to je film na objednavku od vlady USA,kterej mel dojmout cele staty a ospravelnit utoky USA na staty ktere maji az moc ropy.Ted prehanim ale je soucast te politiky ktera se nam snazi vnutit obrazek Ameriky jako trpitele kterej se pouze brani.Ale o tom dyl.Ted o filmu.Obsahuje vsechny ingredience ktere me u americkych filmu vytaceji.Prvnich 20-30min jsou opravdu moc dobre natoceny vcetne padu prvni budovy WTC ktera je netradicne natocena z pohledu zevnitr budovy-moc pusobive.Pak se vsechno podela a zbytek filmu sledujeme jen 3 zavalene(pozdeji uz pouze 2) hrdinne hasice,smutek je ze jsou fakt zavaleny takze vlastne pouze kouka hlava ktera hodinu a pul mekta strasny lejna o tom jak uz nikdy nepostavi manzelce kuchynskou linku......a pak zase vidime a slysime manzelku jak doma breci ze uz neuvidi manzela.To vsechno je jeste prosazene americkym hrdinou co si proste rekl ze do tech trosek pujde a vsechny zachrani,a nakonec je taky zachrani.Vsecho podbarvene nekonecnejma zaberama na americky vlajky,teskny housle a klavir.Happy end. HOVNO.Na tohle ja fakt neberu.Bejt to film o zriceni bezejmenne budovy dam tomu jednu hvezdu a jdu s klidnym svedomim spat.ALE TOHLE JE WTC.A ja uz videl hodne "konspiracnich dokumentu" a neverim na 11.zari.Neverim ze kdy nejake letadlo spadlo na Pentagon(protoze tam zadne trosky nebyly)Neverim ze Let c.93 spadl pred Washingtonem(take zadne trosky) protoze se hrdinna posadka letu vzbourila unoscum.Neverim na pad WTC po narazu nakladnich(ne osobnich) letadel.Amerika si s nama hraje a my ji to zerem i s navijakem.Mame velke stesti ze nase zeme nema zadne nerostne bohatstvi protoze pak by jsme i my byli v Bushove "OSE ZLA" Jsi li prumerny divak pridej si 2 az 3 hvezdy ale PREMYSLEJ VIDEL JSI NEKDY NEKDE PO 11.ZARI FOTKU PENTAGONU S BOENINGEM NAPASOVANYM DO BUDOVY?NEBO ASPON KRIDLO KUS PODVOZKU,PROSTE NECO?ODPOVIM TI SAM NEVIDEL PROTOZE TAKOVA FOTKA NEEXISTEJE A PROTO NIKDE NENI.Tisic fotek WTC ale zadna Pentagonu s letadlem.Neni to divne?Premyslej a udela se ti z toho spatne co jsou lidi a vlady schopny pro moc a penize. ()

Keram42

Oliver Stone natočil svůj nejméně podařený film, ve kterém jasně dokazuje nedostatek střízlivosti a odstupu k události, která Američanům stále připomíná a symbolizuje nejtemnější období končícího úřadu prezidenta George W. Bushe. Bez jakýchkoli politických a kritických ambicí si vypůjčuje katastrofický motiv a nasazuje na něj klasický vzorec: tragédie – hrdina – happy end. Stejný vzorec, s jakým zápasí Godzilla nebo nikdy nekončící variace únosů letadel / vlaků / lodí. Příčiny útoků, kritika establishmentu i ideologická jednostrannost zde ustupují do šovinistického stínu oslavy lidství, dobroty a solidarity. Chcete-li se na 11. září podívat bez patosu a klišé, zkuste raději Let číslo 93 (United 93). ()

swell

Jedním slovem zklamání. Čekal jsem od filmu s Nicholasem Cagem mnohem více. Pár světlých okamžiků film má, ale rozhodně ne tolik, aby razantně odehnaly nudu, kterou ve mně film vyvolal. Film podle skutečných událostí, který se ani zdaleka nevyrovná „UNITED 93“. S přivřenýma očima 40%. ()

Lewaso

Být Američan, tak stojím v pozoru, velebím Džízase a Olivera Stonea, držím se za srdce a věnuji tomuto filmu tolik hvězdiček, co jich má americká vlajka... Jsem Čech, sedím u kompu, velebím Ferneta, držím se za panděro a věnuju tomuto filmu tolik hvězdiček, kolik mívala za totáče 1 koruna československá. Nuda na n-tou... ()

ShotgunED odpad!

Ať si myslí kdo chce co chce o tom jak to vzniklo,ale faktem je,že ten den zemřelo spoustu lidí a jen proto,že to byli amíci po nich ani filmu neplivám. Nevadí mi,že tam netečou potoky krve ani,že tam chybí zobrazená hrůza toho dne. Ovšem tohle je jedna velká ubulená limonáda natočená američany,pro američany a mě nedala vůbec,ale zhola vůbec nic. ()

sirrgulo

Velmi dobré drama mapující osud pár přeživších teroristický útok z 11. září. Určitě bych film neoznačil za kýčovitý. Jistě v závěru pro hlavní hrdiny vše dobře dopadne, ale tisíce jiných takové štěstí nemělo. Není se čemu divit, že si američané natočili film o přežívších hasičích. Udělali by jsme to samé, potkat nás podobná událost a mít k tomu prostředky. ()

Blazis34

Úchvatný film vyprávějící o osudu dvou zasypaných hasičů. Oliver Stone vystihl hrůzostrašnou atmosféru i když většina filmu se odehrává ve tmě pod troskami sutin. Přesto se divák nemůže celou dobu nudit a zůstává napjatí, jak to celé dopadne. Vůbec filmy na téma 11. září 2001 se mi velice líbí a všechny jsou natočeny fantasticky. ()

t.b.kat

Film o tom, že Američané také trpí. Spousty vlajek, tragédií, slz a nadějí. Film o sebelítosti, která překročila v celonárodní trauma. A nyní to trauma chtějí exportovat i k nám. Jenže u nás moc amerických vlaječek nepovlaje, možná tak pochopení. Film pro Američany, ne film pro celosvětovou distribuci. Příště raději dokument. Za dvě hvězdičky. ()

nikkittka

Totální sračka.A kdo tvrdí opak (omlouvám se Kellermanovi),ten je buď fanatickým Stoneovým příznivcem,nebo v sobě nemá ani špetku soudnosti a neviděl Let číslo 93. ()

Hezonja7

Film je příliš závislý na hlavní dějově lince,tedy vyproštování zachranářů, což je shodou okolností škoda, 30 minut z filmu by se tedy dalo v pořádku ustříhnout, neříkám že proklínám tento film ale bylo to až moc kýčovité, Cage zahrál už spoustu jiných-lepších rolích,tedy ono v tomhle filmu zavalen pod sutinami mu toho moc nezbývalo. Na film jsem se podíval rád ale nepotřebuji ho vidět znovu. 50% ()

PaTeXx

Žádný emocionální nářez, žádný přehršel akce. Do výbuchu to bylo super, pak děj spadl pod průměr. Nebýt Nicolase Cage, hodnocení by asi bylo jiné. ()

Oliver Stone dokumentující

Oliver Stone dokumentující

15.07.2007

Během několika let se z Olivera Stonea stal osobitý dokumentarista, jehož díla vzbuzují mnoho kontroverzních reakcí. Jeho jednostranně zaměřený dokument Comandante zabývající se kubánským diktátorem,… (více)

3 > 1

3 > 1

17.10.2006

Už staré přísloví praví, že čím víc filmových novinek znáš, tím více si člověkem a vzhledem k tomu, že poslední dny byly poměrně rušné, rozhodl jsem se vám přinést hned tři zajímavé informace ze… (více)

Stoneův WTC podruhé?

Stoneův WTC podruhé?

08.09.2006

Je docela pravděpodobné, že kontroverzní levičák Oliver Stone zůstane u ožehavého tématu teroristických útoků z 11. září 2001 i ve svém dalším filmu. Před pár dny se svěřil s plány pokračovat v… (více)

Cheadle, Sandler a 11/09/01

Cheadle, Sandler a 11/09/01

18.11.2005

Pro filmaře se zřejmě stalo prestiží, aby mohli vzít do ruky kameru a natočit film, jenž by se odehrával během černého dne současné Ameriky, 11. září 2001. Oliver Stone připravuje film World Trade… (více)