Vzrušující příběh Santiaga Muneze (Kuno Becker) pokračuje v akcí a dynamikou nabitém pokračování Gól 2. Vynikající hráč anglického týmu Newcastle United dosáhne hvězdného – a každého fotbalisty – velkého snu, když přestoupí do týmu Real Madrid, aby hrál v lize evropského šampionátu UEFA po boku takových hvězd jako je David Beckham, Zinedine Zidane, Raul, Guti nebo Iker Casillas. S přicházející záplavou úspěchů, popularity a bohatství se však začíná odkrývat i druhá, méně příjemná strana fotbalové mince. A ta může zničit vše, na čem Santiago doposud tak tvrdě a obětavě pracoval – slibnou sportovní kariéru a city svých nejbližších. (oficiální text distributora)

maxxxim odpad!

Toto je ten najväčší zmrd spomedzi "filmov", ktorý som doposiaľ videl. Hlavný hrdina by sa mal bez pochýb premenovať na Kundo Becker. Jedna iracionálnosť striedala druhú takou rýchlosťou, že po 5 minútach bolo vymaľované a čo sa týka môjho názoru hotovo. Bola to urážka najsledovanejšej hry na svete v takom merítku, že by som neváhal osloviť exekutívu FIFA a požiadal ich o pomoc pri stiahnutí tohto bludu z obehu. Po pokutovom kope dojde k odkopu z vlastnej 16 na súperovu, kde medzitým dobehol pacient, ktorý má loptu za chrbtom a zrazu ju dáva z najoptimálnejšieho uhla do sitka, ach bože aké nereálne. Český dabing priateľky hlavného hrdinu bol celkom zvládnutý, pripadalo mi to ako keby ju nahovorila incestná Pocahontas. Emócie kožené sťa východonemecké dederonky a tie dialógy dosť nuda. Neviem, či sa podarí niekomu v budúcnu ďalekom budúcnu natočiť niečo čo prekoná toto veľdielo. Trojku by som nepozeral, ani keby ma rezali. Už som videl aj opicu hrať hokej, pobehovať primáta s Cantonom, ale toto ma dostalo na lopatky. Športová dráma to si robia prdel z obyčajných ľudí, pre niekoho možno zábavný kus, ale nebyť obrovskej nutričnej hodnoty v bielych Tesco lupienkoch a horizontálnej polohy náhľadu, asi by som už nebol medzi živými. Tímto by som sa rád poďakoval personálu internátu, ktorí mi vyšiel v ústrety a deň po zhliadnutí mi poskytol jednolôžkovú izbu na zotavenie a prehodnotenie svojich hodnôt. ale bolo dosť môjho názoru, pozrite si to a určite mi dáte za pravdu, že scénarista mal vyfúkanú hlavu ako Čarifuk. ()

chelseaman22

Již začátek mne utvrdil, jak samotný film dopadne. Zajímavé je snad jen sledovat zákulisí jednoho z největších fotbalových klubů světa či charakterovou změnu Santiaga Muneze. Já se nenudil, jelikož miluji fotbal, ale jaké budou reakce u nefanoušků... Nelichotivé. 60% ()

drederik

Přibylo sice fotbalových hvězd, ale o to víc utrpěl příběh..Konec opět předvídatelný až to zabolí. Ale hold v hlavní roli fotbal, takže níž s hodnocením nemůžu a ani nechci. ()

Sany33

Je to veľmi odfláknuté oproti jednotke a predvídateľné až hanba. Ale jednoducho mám rád futbal a našiel som tam iskierku motivačného športového ducha a tak som tam bez okolkov pacol plný počet. Takýchto filmov nie je veľa a páči sa mi zákulisie mojej milovanej hry. 90% ()

Kangaxx odpad!

Tento film je tak neskutočne hlúpy a naivný, že jediné na čom sme sa s kamošom pri pozeraní bavili, bola stupidnosť postáv, ktoré v ňom vystupujú. Skutočnosť, že nepozerám ultrabečkové tv filmy, posúva tento snímok na ašpiranta o najhorší scenár, aký bol kedy k filmu, ktorý som videl, napísaný. Kamera pri futbalových momentoch je síce pekná, no futbalu je tu žalostne málo, navyše trpí absolútnou naivnosťou - keď dá týpek vo svojom prvom zápase za Real víťazný gól v poslednej minúte zápasu ligy majstrov, ktorý navyše znamená postup, tak asi nebude s hlavou scenáristu všetko v poriadku. Vzťahy hlavného protagonistu ani nejdem rozoberať, najlepšie by ich vyriešila brokovnica strieľajúca na všetko, čo sa pred kamerou pohne. Keď navyše Ňuňovi sedemročný brat so záporným IQ (teoreticky nemožné, ale mali by ste ho vidieť :)) bývajúci v ghette ukradne bez problémov lamborghini a pred jazdou po meste mu ešte stihne ukázať fakíra, tak sa prestávam všetkému čudovať. Snáď jedine koncu, ktorý nastal vo chvíli kedy by to nečakal ani Nostradamus. A samozrejme hodnoteniu snímku na tejto stránke. P.S. Vedeli ste, že v Nórsku sa hrá futbal za snehovej búrky a po tme? Nie? Tak si pozrite tento film. ()

Hollohlaway

Více moralizováni, méně fotbalu, a hlavně méně Newcastlu United. Příběh pokulhává, a vše zachraňuje další várka fotbalových hvězd, tentokrat z Realu Madrid. Hlavní hrdina je tentýž, ale přicházejí typické fotbalové problémy- večírky, paparazzi, nové domy, Lamborghini...Ve výsledku to vypadá jako reklama UEFA na Ligu mistrů. Původní fotbalové nadšení kluka z chudých poměrů je nenávratně pryč a je z toho Rosamunde Pilcher v kopačkách. A to že se nevrátil do Newcastlu a dal přednost primadonám z Realu, to je vrchol. ()

ZkuKol

Opět se dočkáme jednoduchého klišovitého příběhu se schematickými postavami a občas opravdu otravnými dialogy. Tu a tam se zase vyskytne chybka proti evropským fotbalovým pravidlům (ale je je jich méně než v prvním díle). Největší slabinou celého filmu je režisér. Collet-Serra je sice Španěl, ale buď ho fotbal absolutně nezajímá, nebo to kurví schválně, protože je z Barcelony (stěžejním bodem filmu je Real Madrid:-). Absolutně se mu nedaří tvořit alespoň zdání napětí, či drama na hřišti i mimo něj. Proslov trenéra (vcelku slušný Hauer) před finále LM mluví za vše, takhle se neposílá mužstvo na hřiště ani při pouťáku! Vizuální stránka fotbalu je otřesná, když to srovnáte s americkými sportovními filmy, je vám do breku. Alespoň soundtrack je příjemně středoproudý, Anně to stále sluší (i když její brečící scéna ccc), Kuno na herectví díky bohu rezignoval a vším prochází s jedním výrazem a tak nějak to odsýpá a blíží se to ke konci. Fotbal by si fakt zasloužil lepší filmy... 30% ()

slovan1

Menší úpadek ve srovnání s jedničkou ale i tak docela povedené pokračování. Opět musí Santiago řešit osobní i fotbalové problémy. Pravdou je, že když se tenhle borec objeví na hřišti, většinou na pár posledních minut, dá vítězný gol a to stylem Top golu do šibenice. Takový Zidane nebyl ani v jednom zápase vidět... Hodně jednostraně zaměřeno jen na jednu postavu, jednoho fotbalistu. Jsem zvědavý na trojku, ale zázrak od ni neočekávám... Góóól! II bude ale pro fotbalové fandy asi vždycky povedeným kouskem. Silnější tři hvězdy. ()

Tjaden

Jednička se mi velmi líbila, ale druhý díl by se dal shrnout jako jedno velké klišé. Dějová linie ze Santiagova nefotbalového života místy připomíná telenovelu se stokrát viděnými replikami. Fotbalová utkání vyvolávají na tváři fanouška ironický úšklebek. Někdy mi připadalo že sleduju některý z mnoha amerických rodinných filmů o baseballu. Všechny góly padají zásadně v poslední minutě, zvoleje (1x dokonce nůžkami) a přímo do šibenice :). ()

joshula

Klasický příběh úspěšného filmu a jeho pokračování, které je víc jak zklamání. Strašně průhledný scénář, který nezamaskuje ani dobrý záběr z fotbalových zápasů. Film stojí za podívání, ale už to není jako v jedničce, už je to opravdu jen sen. ()

1860

tak tenhle film hodně sráží nereálné zápasy, kdy da munez snad milion golu z voleje v posledni minute zapasu.. cekal sem zápletku se zraněním, ale zajímavější by byl výpadek formy a nebýt fotbalistou-supermanem.. a navíc ještě za Real Madrid.. ()

Mičl

Přestup do Realu zabil naději na kvalitní pokračování. Záběry na kruháč v Madridu a ze stadionu Santiaga Bernabéua jsou vskutku chabé v porovnání s těmi z prvního dílu na Newcastle a St. James's Park. Příběh taky o ničem a spíš bych řekl, že je to reklama na adidas, který je dlouhá léta sponzorem realu. Ani snaha o zařazení co nejpopulárnějších skladeb do soundtracku filmu nepomohla. Závěrem, Jaume Collet-Serra by měl točit horory, či mrazivé thrillery, to mu celkem svědčí, tohle ne! ()

kukuuuc10

Santiago je zde už trochu jinačí povaha, nezdá se tolik skromný, záběry už nebyly zdaleka tolik živé, jako v prvním dílu. Nicméně zajímavá zápletka, že Santi najde něco nebo někoho, koho už by ve svém životě nejspíš nečekal a posunulo ho to dál. Průměrný film *** ()