Hellboy 2: Zlatá armáda

• USA Hellboy II: The Golden Army (více)

Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli. (Bontonfilm)

joehot

Nejprve jsem hodnotil za tři hvězdy, po druhém zkouknutí jednu přidávám s vědomím, že dělám dobře :) ()

corpsy

Rozpočet sa navýšil a je to vidieť. Film uháňa rýchlosťou vlaku a ponúka zábavu na vysokej profesionálnej úrovni. Ron Perlman sa pre úlohu Hellboya narodil. ()

Crazer

Neotřelé, zábavné a hlavně oceňuji originální prvky spojené s novou myšlenkou, která se objevuje v druhém pokračování. Mohu říci, že jsem v podstatě spokojen s novými nápady, které jsem doposud nikde neviděl a hlavně, že tvůrci nečerpali z jiných filmových snímků. Hlavně mě upoutala akční scéna se strážcem lesů a setkání se se smrtí. V tomto podání jsem se mnohem více ponořil do fantasy světa (než tomu bylo v pokračování Narnie), a tak HellBoy 2 je zatím u mě nejlepší fantasy movie tohoto roku. ()

liquido26

Co se triků a animace týče, tak to bylo dokonalé. Příběh mě hodně bavil hlavně ze začátku, ale pak se z toho stala až příliš velká, předvídatelná pohádka. Jinak ale to byla docela zábava, takže nějakých 70 prcent. "I´m not a baby, I am a tumor.":-)) ()

El Pistolero

8/10. Novodobé, královsky vtipné akční fantasy, které má šmrnc jako už dlouho žádné. Prvnímu „Hellboyovi“ jsem musel chvíli přicházet na chuť. To se ovšem nedá říci o „Zlaté armádě“, která je naprosto ultimátní. Ron Perlman v roli rudého monstra s upilovanými rohy a železnou pěstí exceluje a Guillermo del Toro je režisér, o kterém ještě hodně uslyšíme. ()

sidzej

V úvode som mal pocit akoby som sa pozeral na bábkovú verziu Pána Prsteňov :D Začiatok filmu je taký 1. režisérov pokus o návrat do Stredozeme. Štylizáciou, výpravou a filtrami Hellboy 2 zase pripomína Faunov labyrint. Nebudem chodiť okolo horúcej kaše a poviem to rovno. Hellboy ma ako komiksový film skrátka neberie. Po technickej stránke je to rozhodne nadpriemer žiaľ príbeh ma podobne ako v prvej časti príliš nezaujal. Jednu z mála vecí, ktoré som Hellboyovi zožral aj s naviakom boli tie cool Perlmanove hlášky. Veľká škoda že Toro nedostáva väčší priestor pre poetiku pretože zopár scén sa pôsobivosťou môže smelo rovnať Zhangovmu "maliarskému" umeniu. Rovnako ušli aj dialógové pasáže no miestami až prehnané množstvo digitálnych čudesných bytostí v prvej polovici tento film zrážalo dolu. Tá druhá to však čiastočne vynahradila. Každopádne oveľa viac ma zaujali komorné scény ako tie akčné. V konečnom dôsledku sa mi Zlatá armáda páčila o niečo viac než prvý diel. ()

PauloZ

Bože, pane Toro, co jste to zas natočil! Začátek mě dostal na prdel, velice dobrý náběh s elfem a pak se to totálně utopí v příšerkách jak z Fantagiry, některé efekty snad až hodné braku, temnota ta tam a konec, jakési zlaté kule to pohřbyly na dobro. Tento díl mě moc zklamal. Jednička vede. A když se tak mrknu na komix a na film, tak film je pro děcka :) Temný remake, hned! ()

F.man

Není to tak dávno, co jsem se po dlouhém odhodlávání pustil do Hellboye a byl, překvapivé, více než potěšen. Dvojka tedy už byla více než očekávána. A jak dopadla? V prní řadě je postavená na trochu něčem jiné. Del Toro dostal více peněz a klasika dvojek o kterých platí, že jsou větší, dražší a celkově přehypovaně "bombastičtější" platí i tady. Nutno dodat že stvořit takovou EPICKOU výpravu za 80 mega je více než obdivuhodné. Čekejte tedy více příšerek, které jsou větší, baravnější, agresivnější, spoustu výbuchů, soubojů a kdoví čeho ještě. Problém však je, že Rudoch se v té záplavě tak nějak ztrácí. Jasně, pořád je to hlavní postava a celkově má toho času na place nejvíce, ale ocenil bych ho ještě více, protože druhá taková postava se těžko hledá. Na jeho úkor však dostaly více prostoru Abe (scénářské pojítko) a to taky není k zahození. Abych to nezdržoval: Hellboy je pořád pekelný týpek, dvojka mě bavila a hodnocení... Přeci jen jsem tak někde (opět) napůl mezi 3-4 *. Tentokrát se však díky Elfmana a samozřejmě postavě Hellboye přikláním ke čtyřem. Ale s odřenýma rohama... Suck my ectoplasmic Schwanzstücke! ()

Kryton

A máme tu nejlepší "komiksový film" tohoto roku! Proč? Tak předně Dark Knight ač je to výborný film podle komiksu tak na plátně příliš komiksově nevypadá. Iron Man je zase übercool a Hulka jsem zatím neviděl , ale dle hodnocení , trailerů a fotek to zas taková mega bomba nebude. Hellboy 2 je svižná zábavná fantasy pokud to chcete polopatě. Del Toro si s dvojkou vyhrál a dal tam vše co umí. Díky bohu , že není tak okouzlen počítači a všechny obludy a potvůrky dělá postaru. Doslova trollí market by mu záviděl i sám Lucas.(spoilery) Tolik rozmanitých oblud , které díky animatronice jsou daleko uvěřitelný než třeba gungani. Nádherný anděl smrti stojí za to!Rozhodně mě po tomto ujištění více natěšil na chystaného Hobita a není to jen tento důvod. Snad jedna malá chyba je v tom , že to co se nakousne se dále nerozvine a během pár minut se prostě vymaže jakoby nic. Myšlena je zde mytologie. V začátku jsme s ní seznámeni a i dále se sní krapet pracuje. Jenže po počátku už nám dále Del Toro z oné mytologie více nenabídne. Celkem podivné je proč princ nemluví elfsky , ale anglicky s (britským!) přízvukem. Nu dejme tomu. Akční scény Del Toro zvládá a pokud se vám souboje alá Blade 2 líbily tak se vám zalíbí i zde. Co se týče plynulosti a svižnosti tak si budete připadat jako v nějaké adventůrní hře. Scény rychle přecházejí a doslova není zde žádné hluché téma a zachovává i komiksovost(V jedné chvíli jsou hrdinové na základně a bum už jsou na tom správném místě). Zábavnost je nám zajištěna díky naším hrdinům. At už dvojka jako Abe x Hellboy , Johann x Hellboy nebo Johann x Abe. Chemie mezi postavami je doslova zábavná. Hlavně , když Krauss neustále oslovuje každého AGENT :D (Agent Hellboy). Nakousnul jsem novou postavu - Johann Krauss ! Uff tak tenhle "kouřový němčour" je prostě něco paradního. Jeho rychlá angloněmčina a užasný kostým. Celý film má nejnádhernější hudbu tohoto roku. Danny Elfman a jeho práce se prostě musí slyšet! Hellboy má ještě jednu malou chybu - neustálé moralizování Hellboye. Však všichni ví , že hellboy je pořád pekelný spratek co si dělá co chce tak proč najednou máme vidět scény jak z soap opery a co je horší hned co tyto scény skončí tak se dále o nich nebaví a ani do filmu nijak nezasahují. Méně keců a více akce!!!! Takže opakovaní je matka moudrosti - Hellboy 2 je svižná zábavná fantasy . Btw. na konci , že by námět na další díl?! ()

spaceboyCZ

Mno musim rict, ze trailery naprosto trefily ma ocekavani. Je to skvele, je to lepsi nez prvni dil, zvlastni efekty jsou ohromujici, pribeh je akcni, ale i romanticky, tatam je ta plytkost prvniho dilu. Vtip, napeti, zabava, akce, laska, cit, porozumeni, nenavist, souzneni...to vse se dalo nacpat do komixoveho trhaku Hellboy2. Vazne stoji za to. ()

hous.enka

Hellboyovy vtípky se mi líbí a to, jak si pankáčsky uřezal rohy, mě dost zaujalo, a celou dobu jsem přemýšlela, proč to vlastně udělal, protože s nimi vypadal jako ten správný ďábel, heh. No ale teď k ději: úvodní zápletka o zlaté armádě mi z nějakého důvodu celou tu dobu připomínala Pána prstenů (ze kterého jsem nikdy neviděla víc jak prvních pět minut z prvního dílu) a pro komiks byla jako dělaná: padouch zatouží po moci a najdete k ní snadnou cestu přes svoje nejbližší. Dobrá mi přijde i dějová linka s tou jeho plamennou černovláskou (Selma Blair, nevybavím si ijméno postavy) a setkání s andělem smrti (mmch skvělý vizuál - nejen anděla, ale i třeba té zelené fazolky). No a teď negativa: vzplanutí vodního muže bylo ploché jak můj hrudník v páté třídě. Proboha proč? Nemá stát v popředí Hellboy? A tím myslím: v popředí citové náplně filmu. Kdyby rozebírali minulost vodního muže, v pořádku. Ale tohle.. to bylo čistě účelové zamilování. Stejně tak souboje: velké finále se nakonec scvrklo na souboj muž proti muži a potenciál armády byl jen naznačen. Byly by triky tak drahé, anebo proč to tak usekli? A pěstní souboje dvou velkých rukou mě též příliš neohromil. Z titulní postavy jsem nadšená, zbytek mi ale přijde jako příliš oslazená cukrová vata: naplníte si jí pusu, ale vlastně vám pak zbyde na jazyku jen pachuť. (Hodnoceno před zhlédnutím prvního dílu) ()

ladko

Jednotka sa mi veľmi páčila, ale toto pokračovanie ma jednoducho povedané veľmi nebavilo. Príbeh neoriginálny, hlášky pôsobia trochu čudne, sucho a vyvolajú maximálne jemný úsmev (a najlepšiu hlášku má na konte Johann - "You can suck my ectoplasmic schwanzstücke!" a ešte jeden nádor:D) a k tomu ich bolo ešte dosť v traileroch. Plus romantiky je dvojnásobne a celá tá tragika - Chceme pomôcť ľuďom, ale tí to nevedia oceniť tu už pôsobí veľmi ohrane a celý film som sa nemohol zbaviť pocitu(okrem pocitu nudy), že del Toro veľmi tlačí na pílu. Aspoň akcia bola fajn(tá s dieťaťom sa mi páčila azda najviac). Celkovo však u mňa sklamanie. Ale teenageri sediaci za mnou sa bavili dosť. Asi už starnem:(. ()

baribal

Do extrému vyhnaný první díl, na jednu stranu film přišel o svoji temnější stranu, symbolizovanou spojením nácka Kroenena, Rodenova Rasputina a "temných sil", ale získal mnohem zajímavější fantasy linii představenou podzemním městem plným neskutečně vypadajících potvor a více propracovaným příběhem. Hellboy bohužel nedosáhne takové popularity jako Batman nebo Spiderman, ale s Batman jsou to nejspíš nejkvalitněji zpracované adaptace komiksů. A to vše díky del Torovi. ()

depony

Bylo toho evidentně hodně, co nám chtěl Guillermo říct a ukázat, a pravděpodobně se chtěl nebo musel vejít do nějakého času, došlo ke stříhání, prostříhávání a ... přesto mám pocit, že předvedl na filmovém plátně skvělou práci. Byli tam moji oblíbenci, chybí mi "taťka" a nové příšerky s.r.o. měly někdy dost velké grády. Velký potlesk pro Anděla smrti. Akční fantasy, které splňovalo mé představy o komiksovém hrdinovi z pekel. Jak dostanu výplatu, letím si dokoupit další díly :) ()

kikuka

Keď som si v duchu asi piatykrát povedala, že nejaká replika bola úúúplne zbytočná (viď rozhovor princezny Nualy a Abea), či už preto, lebo bola duplicitná, alebo preto, že bola použitá len preto, aby bola použitá (aby sa mohlo na fórach "hláškovať"), že sa občas strácali naozaj pekne vymyslené slovné hračky, a následne si čím ďalej, tým intenzívnejšie uvedomovala, že hoci je Hellboy (ako aj ostatné del Torove filmíky) vizuálne a nápadovo vypiplaný, chýba mu koncepcia a pointy, ktoré by vnášali nejaký vnútorný poriadok a zmysel do diania na plátne (a že zaspávam). A nie je to prvý z del Torovych filmov, ktorý narazil na talent svojho režiséra. ()

Zayl

Po výborné jedničce jsem se na druhého Hellboye opravdu těšil. Poté co jsem zhlédnul trailer, jsem byl v napjatém očekávání a musím říct, že Ruďák nezklamal. Hlavně co se týče trikové stránky, kde efekty jsou prostě skvělé, přičemž bych vypíchnul scénu s lesním elementálem. Co do příběhu se z Hellboye stává čisté fantasy, prošpikované sarkastickými poznámkami Ruďáka. V konečném součtu je Hellboy výborný film a vyjma některých scén, dal bych možná i vyšší hodnocení. ()

mis-ko

Del Tora mám veľmi rád a Hellboya "jakbysmet", ale predsa len som trochu na rozpakoch po zhliadnutí dvojky. Ťah na humornú stránku veci nebol celkom podľa môjho gusta a hoci význam "pivnej scény" dobre chápem, prišla mi zbytočná. Fantasy prvky to však ťahajú hore, celkovo je to tak na 70%. ()

agentmiky

Tak dvojka mě absolutně odrovnala. Takto precizní výpravnou fantasy jsem si nevysnil ani v těch nejdivočejších snech. Del Toro přišel s monstróznějším projektem, v kterém je od všeho víc než v jedničce, ale nezapomněl na to nejdůležitější.....a to samotné křehké nitro závisející na všech postavách. Ron Perlman opět bezkonkurečně nedostižitelný, jeho suchý humor v některých sekvencích až bránici trhající (opět, pochvala k týmu zaměřenému na překlad filmu do češtiny). Jinak mě zde bavil daleko více Abe Sapien, jeho naivní hrdina totiž perfektně kontrastoval s věčnou zachmuřeností Hellboye. Všechny nové postavy zahrály na tu správnou notu, ale Němec Johann Kraus po svém nástupu na scénu zažehl raketový motor pro zábavné skeče a momentky, jeho slovní rozbroje s Perlmanem jedním slovem legendární. Velice mě zaujal příběh o elfech, mělo to šťávu, emoce, v některých chvílích to zase nabídlo úžasnou údernost (všechny bitky mě zde bavily snad ještě více než v původním dílu v roce 2004). Masky opět dokonalé (Abe, skřet bez nohou, ztělesnění Smrti) a závěrečný souboj v neokoukaném prostředí velkých ozubených kol mistrovským tahem. Za mě zasloužených 90 % ()

Netflix chystá seriál Diablo

Netflix chystá seriál Diablo

22.09.2018

Streamovací služba Netflix připravuje animovaný seriál z herního světa Diablo od společnosti Blizzard Entertainment. Projekt momentálně chystá (nebo to alespoň řekl v již smazaném tweetu) scenárista… (více)

Hellboy sprintuje před kamery

Hellboy sprintuje před kamery

07.07.2017

V Hollywoodu obvykle trvá mnoho let dostat film před kamery, takže je vcelku šokující, jakou rychlostí se hýbe kupředu reboot Hellboye. Ještě na začátku roku to vypadalo, že máme šanci na klasickou… (více)

Hellboye čeká reboot

Hellboye čeká reboot

09.05.2017

Guillermo del Toro nedávno oznámil, že je třetí Hellboy opravdu mrtvý. Studio Universal mu definitivně řeklo, že o pokračování Zlaté armády nemá zájem, o to překvapivější jsou tedy zprávy, že se… (více)

Hellboy 3 stoprocentně nebude

Hellboy 3 stoprocentně nebude

22.02.2017

Guillermo del Toro před pár týdny probudil naděje na třetího Hellboye. Po twitterové anketě slíbil, že film znovu probere s comicsovým tvůrcem Mikem Mignolou i s Hellboyovým představitelem Ronem… (více)