Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

Hepy13

Pokládal jsem si otázku..."Proč má tento film tak divný název"? Kdyby se jmenoval třeba "Zvláštní příběh Benjamina Buttona", ale "podivuhodný" a "případ"? Copak je to nějaká kriminálka? Během sledování filmu jsem to už konečně pochopil, a ten název je totiž naprosto přesnej. Malinko odlišný film od typických "Fincherovek", i když střípky té jeho atmosféry kterou umí navodit jsem tu našel. Brad Pitt a Cate Blanchett tu oba podali obdivuhodný výkon. Tohle je film u kterého naporosto chápu když ho někdo ohodnotí nejnižším počtem hvězd, nebo naopak zase plným počtem. Hodně u Benjamina záleží na tom jak vám sedne, myslím si že kvalitu má velikou, ale nezapůsobil na mě natolik jak bych si přál. Vůbec se ale nebráním tomu vidět ho znovu. ()

Florfila

Je to opravdu podivuhodný příběh. Tak okouzlující, tak smutný, tak veselý, tak smířený. Fincher tomu dal neuspěchané tempo, ale v tomhle případě mi to nikterak nevadilo. Koukám se na to jako na pohádku. Celý příběh je krásně nevinný. A je to jedna z mála rolí, kde se mi Brad Pitt opravdu líbí. Sláva maskérům. Hra s časem byla pojata opravdu zajímavě. Všichni chceme občas vrátit čas, ale změnilo by se něco? ()

Greg25

David Fincher je mistrem vyprávění a atmosféry. Jeho autorský rukopis je natolik originální, že od příběhu, který vypráví nelze odtrhnout oči. 100% ()

Steel32

Sledovat Brada Pitta jak postupně mládne a zase naopak Cate Blanchett jak postupně stárne - mimochodem, skvělá práce maskérů! - je něco. Fitchera začínám mít čím dál tím víc ráda, Podivuhodný případ Benjamina Buttona je další z jeho snímků, které mají nápad, krásné zpracování, obsazení a atmosféru, která je cítit snad v každé scéně. Místy usměvavé, místy opravdu dojemné. Když si to ale shrnu celé dohromady, se to bohužel celé nějak moc táhne. ()

Lilloos

Opravdu skvělý film, ve kterém si to svoje najde jak filmový kritik tak obyčejný divák. Nad technickou stránkou jsem žasla, výbornému hereckému obsazení dominuje Brad Pitt, ale příjemně překvapila i Cate Blanchett nebo Elle Fanning, která ve své roztomilé miniroličce musela okouzlit každého. Drobným problémem je pro mě však délka, kdy v prostřední pasáži (výplň mezi neobvyklým dětstvím a milostným příběhem s Daisy) snímek moc neodsýpal. A vlastně i celkové poselství mi přijde pouze načaté, zasloužilo by si více prostoru či vysvětlení. ()

bufanda8

Po velkém očekávání přišlo spíš velké zklamání. Nevýrazné postavy, všechny věci rozebrány tak nějak okrajově. Než se divák mohl stihnout ztotožnit s nějakým momentem, hned následoval další a dalsi a najednou vas zaplavila spousta nepodstatnych scen az donkonce filmu. Povídku jsem nečetla , jen mě udivovalo a nejspíš i vadilo, že buttonovo mládnutí nikomu nepřipadalo divne. Resp. Tohle byla prece nejdulezitejsi podstata filmu na kterou se jakoby nebral ohled. Pokus o humor s bleskem 0*. ()

Chudobka

Film mě dlouho nelákal. F. Scotta Fitzgeralda mám ráda, ale tato povídka mi asi unikla. Nebo mě nezaujala, a proto si ji nepamatuji. Ale Fincher je bezesporu vynikající režisér, tak proč se na něj nepodívat? Dlouhá stopáž mi obvykle nevadí, ale tentokrát mi vadila, místy jsem se nudila. Příběh byl dojemný, Brad Pitt dobrý, Cate Blanchet navíc nádherná, ale nějak velké nadšení se nekonalo. Vzhledem k tomu, že jsem moc neočekávala, nebyla jsem zklamaná. Vlastně se mi to docela líbilo. Docela. Když se dívám na film, který režíroval takový velikán, snažím se nemyslet na to, že to je velikán, abych mu nenadržovala. A tak jsem nenadržovala. ()

petikacka

Sqělý rejža...Sqělý spisovatel...Sqělý herecký ansámbl...Tak proč mě to nebavilo?! Bylo to divné a jednoho, ten zvláštní způsob filmařiny, naprosto neoslovil...Pardon, nemusí se mi líbit všechno...Za mě 45% ()

Jabro

Jak bych to jen řekl - elektrizující! Hodně jsem od Davida Finchra čekal a hodně jsem toho i dostal, na každém záběru si nechal stoprocentně záležet. Brad Pit je taky vynikající. Moc se mi to líbilo a rád si Benjamina pustím znovu. ()

Ramone11

Musím uznat, že jsme od toho moc nečekal a o to více se mne to dotklo. Celou atmosféru filmu podkresluje výborná hudba pro mne bohužel neznámého A.Desplata. Režie, scénář a herecké výkony Pitta a Blanchett jsou úžasné, ostatní vedlejší role jsou také super, především výkon věčně opilého Jarred Harrisa coby kapitána Mike na remorkeru byl výborný:) Doufám, že se Oskary tomuto filmu nevyhnou! Btw.. Už chápu toho chlápka v USA co v kině na Buttonovi postřelil rušícího spolusedícího, taky by mne to vadilo při takovém filmu!:) ()

jorgus

prvni film od Finchera, ktery me minul..vizualne a co se tyce vypravy neobycejne pusobive..ale hlavni absolutorium zaslouzi masky..to byla alfa omega filmu. Bohuzel dej ma 150 minut a ackoliv popisuje zivot jednoho jedince, tak se mnoho zajimaveho nedeje..Button proplouva zivotem jako vsichni ostatni a kdyby scenu co scenu nemladl tak neni nicim vyjimecny..gradace nastava az v poslednim dejstvi, alepripadalo me to jen jako splnena povinnost..divak (ja) dostal jen uzavreni vsedniho zivota, ktery byl prozit pozpatku:) ()

H4N1CK4

Zajímavý a zvláštní film s velmi neobvyklou a originální zápletkou... film vypiplaný do nejmenšího detailu. Ale přesto tomu pro mě něco chybí - emoce. Ve mně to prostě nic nevyvolalo a to je velká chyba u filmu, ze kterého čiší na všechny strany, že chce především chytnout za srdce. A navíc - taky jsem se chvilkama nudila. Přes to všechno je to ale řemeslně skvěle odvedená práce, která si své diváky jistě nejde. ()

xxSmoldaxx

Fincher odvedl skvělou práci, kterou mu jistě ulehčil scénář Rotha. I přes dlouhou stopáž (kterou jsem už předem odsuzoval) jsem hltal každou minutu filmu . Díky pečlivě vyváženým scénám tvoří celkový příběh bravurně poskládanou mozaiku, kterou jen tak z hlavy nepustím. Nebýt Milionáře z chatrče, viděl bych to na jasné dvě sošky (drama , scénář) . Pitt ,jako tahou celého filmu obstál , nicméně si nemyslím , že by jeho výkon byl hoden nominace na Oscara. Již potřetí jsem ze spolupráce Fincher-Pitt opravdu nadšený :) 84% ()

wellar

Tento film je vynimocny svojim pribehom. Inak je to skor vsednejsi film ktory za skoro 3 hodiny trvania neprekvapil ale ani nesklamal. Vizualne krasne zabery + super vykony hercov + vtipne pasaze o ujovi ktoreho trafil blesk :).Nuz ale je to vsetko? Vsetci vieme ze starnutie je zle a neprirodzene. Tak tento film nas o tom ubezpecil. Myslim ze mi dal to co som cakal od filmu ktory ma taku publicitu v mediach a ktoreho bilbordy na mna idu padnut ked idem do skoly. ()

Vláža

Dal bych pět hvězd, ale myslím že sem je´ště moc opojenej z kina a že to časem oprchá. Tak si šetřím přáci a dám čtyři. Jooo a jinak je to pěknej film , ale moc velká sladárna na mě. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010