Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

Narciska

Francis Scott Fitzgerald je autor, který mě s každou další knihou najdříve velice nadchl a následně přestal bavit. V hereckém světě platí totéž pro Brada Pitta. Jinak je tomu u zápletky tohoto filmu. Ta mě nenadchla ani trochu a film jakbysmet. ()

Jason.Cruger

Som milovník kníh a poviedok F.S.K Fitzgeralda a vždy ma poteší keď sa od neho niečo kvalitne natočí, viď Veľky Gatsby (2013). No poviedka "Podivuhodný prípad Benjamina Buttona" patrí medzi moje obľúbené a preto aj kriticky hodnotím tento film. Úžastné ! Nakoľko sfilmovanie literatúry vždy okreše fantáziu diela, v tomto prípade sa autori krásne ale naozaj KRÁSNE pohrali s dejom, príbehom, spracovaní, kamerou , hudbou, maskami a celou výpravou. Film maximálne pútavý , napínavý so skvelým hereckým obsadením (Pitt a Blanchett na *****) , proste strhne každého diváka, ktorý miluje tento tip filmov (ale i iných, nakoľko je to viac širokospektrálny film) . Dávam 5* filmu lebo si to vážne zaslúži a odporúčam pozrieť každému bez výhrad :) ()

rexino

Videl som už nejakú Fincherovu robotu a po každej sa cítim inak. Tento film je jednoducho príbeh, vyrozpravani precizne, tak aby sa divák nenudil s naozaj silným koncom, ktorý bol silne netradičný, ako sme si u Finchera zvykli. Opäť ma dostal tak, ako to vie...... pomaly a nenápadne. Triková stránka filmu je ozdobou. ()

Snake.Charmer

Dlouho (a záměrně) jsem se Benjaminovi vyhýbal. Myslel jsem si, že to není film pro mě, i když jsem o Fincherovi nikdy ani vteřinu nepochyboval. Nakonec mě dostal. Vlastně úplně převálcoval. Inspirující, silný, vyprávěný tak že diváka vtáhne a nepustí, technicky dokonalý jak je u Finchera zvykem. Filmové nebe řízené bohem Fincherem. ()

Kesiak

Dobre natočená téma s ktorou som sa nevedel stotožniť. Bolo to emocionálne aj zábavné, miestami napínavé, ale v závere príliš absurdné. A to nemám problém s mysterióznymi, fantastickými alebo sci-fi filmami. Myšlienka omladnutia na starosť so mnou vnútorne nepohla. ()

ASSBURGER

Tento film by si zaslúžil aj viacej než päť hviezd dal b som mu aj šesť. Jeden z najdivnejších príbehov ktorý som kedy videl,a to sa mi na ňom páčilo najviac. Veľmi pekne zakončenie tohto perfektného Fincherového diela,síce oproti Sedem (Se7en) to lepšie nie je ale aj tak asi jeho tretí naj. film. 1. je samozrejme Se7en, 2. Klub Bitkárov a 3. Podivný prípad Benjamina Buttona. Ako som už spomínal na začiatku proste 5/5. Aj ma celkom teší to že vo viacerých Fincherových majstrovkých diel hraje práve Brad Pitt . ()

sirien

Hezký film, co mě oslovil, i když podobné filmy nijak moc nemiluju ani nevyhledávám. Bohužel, ten film se "příliš snažil". Takovej Oskar-whoring, bych to asi nazval. A mě to místy fakt rušilo, protože mi přišlo, že to je na úkor plynulosti, konzistence a vyváženosti toho filmu. ()

inachisio

Celkově se mi film spíš nelíbil a dala bych mu mnohem nižší hodnocení, ale měl něco do sebe. Originalitu a něco, co mě donutilo se na něj dodívat až do konce. Příběh vyvolával pocity smutku a beznaděje a člověk si tak dobře představil nepředstavitelnost a bezvýchodnost situace, v níž se hrdinové nacházeli. ()

Marsello

Film vyzbrojený dobrým dejom, posadeným na "nerozhodných" váhach s trochu slabým gradovaním. Zo začiatku veľmi pútavé, len od polovice trochu nemastné neslané, i keď koniec to uvedie na správnu mieru. Hlavne skvelé kostýmy a hudba, ktorá dodá dejovej línii trochu viac istoty. Všetky tie nominácie hovoria sami za seba. ()

SpeedyCZ

Vynikající snímek na styl Forresta Gumpa či Velké Ryby. I přes značně dlouhou stopáž mě dokázal udržet v neustálém zájmu, ani chvilku jsem se nenudil. BB netěží jen z velmi dobrého scénáře, ale též i ze skvělých hereckých výkonů, ozbvláště Brada Pitta. Za zmínku jistě stojí i soundtrack, který se opravdu povedl. Tleskám všem zúčastněným, toto se skutečně povedlo. ()

BathoryMan

Rozoberat tento film nemá cenu...to už zamna urobili iný!!!Ja len tolko že jednoznačne plný počet pre tento nádherný film a to sa 1.januára ,kedy som videl tento film,vážne bojím že nič lepšieho už tento rok Buttona asi netromfne! ()

Mary19

"My name is Benjamin Button..." Po velmi nadějném začátku, kdy Benjamin "vyrůstá" v domově důchodců, jsem nejspíš čekal něco víc, o mnoho víc. A stále jsem byl napnutý, kdy se konečně něco stane... Jenže ono se neděje vůbec nic, a film podle určené jedné šablony pokračuje a následně i končí... Očekával jsem nějaký zvrat, něco co by mě odrovnalo a u čeho bych měl slzy ve tváři. Bohužel... The Curious Case of Benjamin Button je ipřesto precizně natočený film, kde každá scéna má nějaký smysl, s úžasnou výpravou a skvělými hereckými výkony... 70% ()

Aspman

Nemám slov, úchvatný soundtrack, který se line celým filmem a vytváří nádhernou pomalou a chladnou atmosféru. Perfektní vyobrazení stárnutí Daisy a mládnutí Benjamina, jak po fyzické, tak po psychické stránce. Je to režisérovo mistrovské dílo a mám takový pocit, že nejspíše vystřídá Klub Rváčů na prvním místě v žebříčku mých nejoblíbenějších filmů od Davida Finchera. Až po shlédnutí snímku a puštění soundtracku jsem si uvědomil jak skvělý film to je. Už teď se teším, až si film pustím znovu a ve vysokém rozlišení. PS: Film jsem viděl znova v kině a jednodušše jsem si jej zamiloval. Je to skvost. ()

Axident

Nenudil jsem se, kupodivu, ač jsem to očekával, vzhledem k stopáži, ba naopak - byl jsem vtažen, ale nijak přehnaně unešen nejsem. Nemám rád ostaršování a omlazování "latexem" a když jednou děláte ze čtyřicátníka starce, prostě to je hodně vidět a nepůsobí to hezky, ať je to Cate nebo Brad, technika pokročila, ale tohle vypadá stále stejně rušivě. Jinak ale Fincher tenhle doják ukočíroval poměrně obstojně a poctivě, ač na něj až nezvykle umírněně. Ale ano, uronil jsem na konci a o to asi šlo... (Pan Fincher má určitě nastudované dávné české trháky Řeka čaruje, případně zvrhlou Arabela se vrací :o) ()

merigieren

Chápu, že je umění natočit lidský život nudně jak to jen jde a natáhnout ho na 3h, ale co je moc to je moc. Tu hvězdičku dávám za masky Brada Pitta, jinak je to silně nezáživný příběh o umírání / životu (divného). Ta myšlenka s narozením starce vcelku ujde, nakonec mě zajímalo jak to nakonec zakončí, nevím co sem čekal, ale rozhodně mě to nijak neuspokojilo. Na tom filmu není ani co kritizovat, je to jako když 3h koukáte do stěny, nic zajímavého se nestane, postavy k srdci nepřirostou, koukal sem na to z dálky nezúčastněně a stále si opakoval, kdy to asi skončí. Buď sem se zcvoknul já, nebo všichni ostatní co tady píšou k tomu komentáře... ()

Amplifier

Když jsem si četl popisek tohoto filmu byl jsem hodně zvědav, co udělá americký scénář s českým nápadem z Pultaneli. A nevěřil jsem vlastním očím, film byl na můj vkus velmi dlouhý, ale byl stále zajímavý a nedokázal jsem od něho odejít ani na chvíli. I když byl konec jasně dán a nebylo jiné možnosti pořád jsem si přál, aby Benjeminův život trval věčně a stal se nějaký pohádkový zázrak, který by ty dva nechal napořád spolu. Podle mě se najde jen málo lidí, které Benjaminův případ nedojme. 80% ()

*Colorado

Podivuhodný případ Benjamina Buttona. Po uveřejnění nominací na oscary jsem se odhodlal film zhlédnout před udílením zmíněných cen, abych si udělal obrázek sám. Tak na rozdíl od Sex and Death 101, které jsem viděl pár hodin předtím, musim říct, že tady je určitě dobře zpracovaná myšlenka, nebo zápletka chcete-li, na které celý příběh stojí. Rozhodně nesouhlasim s těmi, kteří si stěžovali na konec, neboť já jsem doufal, že to nakonec nesklouzne ke klasickému hollywoodskému happyendu. Celé je to odvyprávění neobvyklého příběhu Benjamina Buttona, a proto mi zvolený konec, kdy nám bylo sděleno jak to celé skončilo, přišel vhodný. Na rozdíl nějakého vrcholu nebo snad gradování. Co se týče nominací za technické provedení tak ty jsou určitě na místě, protože jsou stejně jako režie a scénář dle mého názoru na té nejvyšší úrovni. A pokud bych měl zmínit stopáž, tak zrovna zde mi nepřijde nikterak špatná, ano, jde o tříhodinovej film (téměř), ale film se snaží mapovat celý život jednoho zvláštního človíčka a rozhodně chce získat své kouzlo, což se mu alespoň u mě tak trochu podařilo. K hercům žádná výtka, takže tím negativním faktorem, za který jsem nakonec nedal pět hvězdiček je prostřední pasáž filmu, která mi přišla relativně průměrná v porovnání se začátkem a koncem. Průměrná dějově. Ale jinak rozhodně převažují klady a po druhém zkouknutí svůj verdikt mohu změnit. ()

Mattezs

Při sledování Fincherových filmů jsem si vždycky přál, aby nikdy neskončily...u tohohle tomu bylo přesně naopak (podobné náznaky byly už u Zodiaca)...zkrátka s Fincherem to jde poslední dobou z kopce, doufám, že až dostane toho Oscara, vrátí se k příběhům, které točil dřív a které mu jdou lépe... ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010