Podivuhodný případ Benjamina Buttona

• USA The Curious Case of Benjamin Button (více)
USA, 2008, 166 min

Režie:

David Fincher

Předloha:

F. Scott Fitzgerald (povídka)

Scénář:

Eric Roth

Kamera:

Claudio Miranda

Fawkes

Opět jeden z filmů, který nemá chybu po žádné stránce. Nejlepší herecké obsazení. Byl jsem spokojený se všemi známými herci (Brad Pitt, Cate Blanchett, Tilda Swinton). Alexandre Desplat složil opět překrásnou hudbu, která příběh zkrášluje. Nejvíc zajímavý mi stejně přišel opačný vývoj Benjamina směřující k jeho konci. Práce maskérů (nebo počítačů) je na vysoké úrovni, úplně mi přišlo až nemožné jak někteří vypadali staře, nebo naopak Brad Pitt až abnormálně mladě. A přitom vše vypadalo velmi reálně. Přesto, že doteď nepatřil mezi mé nejoblíbenější herce, tímto filmem potvrdil, že dokáže zahrát vše. Jestli jsem si doposud myslel, že by bylo úžasné kdyby člověk mládl, tak mě tento film přesvědčil o naprostém opaku. Docela delší stopáž mi vůbec nevadila. Velice dojemný detailně rozebraný příběh můžu jedině doporučit. (99%) ()

Hapretor

Zajímavé, ale už u nás sem to viděl jinak - Arabela (země zvaná Pultanela). To je mi náhodička. Jistě že toto vyniká triky, scénářem a hereckými výkony. Ale nebylo to takové překvápko. ()

helloween93

Krásný životní příběh Benjamina Buttona, který místo aby stárnul tak mládne. I přes velmi těžké začátky života jím poté B.Pitt prochází s takovou lehkostí, že tomu nechcete věřit. A to i přes fakt, že žije celý život vlastně naruby. Bradova fyzická proměna je zpracovaná velmi povedeně. Fincher opět ukázal jaké režisérské kvality má. Chvilkama mi to připomnělo Forresta, jinak je tohle úplně jiný příběh. ()

boul

The Curious Case of Benjamin Button, pro mnoha lidí moc dlouhý, nudný a málo stravitelný příběh o klukovi co se narodí jako děda a místo toho aby stárl, tak mládne. Já když jsem to viděl poprvé, tak jsem spíš nechápal, ale po dalších projekcích, které nejsou jen tak krátké se mi film dost zalíbil a když na něj mám chuť tak si ho bez problémů pustím. Tak jak ve filmu zahrála Cate Blanchett, podle mě jedna z její nejlepších rolí (krom LOTRA), nemám jí ani slovo co vytknout a moc pěkně se na ní dívá a co se týče masek pro Pitta, řeknu asi jen-Nice! jen tak dál Finchi.. 85% ()

sadlokan

Narodil se skoro slepý,hluchý,s artrozou,zkrátka mladý starý.Posléze krásněl a mládnul až z něj bylo staré malé děcko.A ještě někde chytil typickou dětskou chorobu Alzheimerovu.To sou věci...Ale jako procházka 20.stoletim pěkný. ()

char_t

Some people, were born to sit by a river. Some get struck by lightning. Some have an ear for music. Some are artists. Some swim. Some know buttons. Some know Shakespeare. Some are mothers. And some people, dance. A já dodám, some people make great movies. Jako třeba David Fincher. ()

vickeyek

Benjamin Button je především film, který otevřel novou tendenci na poli speciálních efektů - už nechceme 4 různé herce, stačí nám jeden Brad Pitt a různé množství tun makeupu. Jinak skvělý film podle skvělé předlohy, zasazený možná poněkud nevhodně do současného kontextu, ale to je možno mu odpustit. Příběh je ale velice silný a David Fincher se úkolu zfilmovat jej zhostil víc než dobře. Brada jsem se zpočátku obával, ale příjemně mě překvapil, Cate jsem se neobával a nezklamala mě. A nechyběly slzy. Co víc si přát? ()

Akana

Fincher mi tímhle filmem ukázal, že se nehodlá spokojit s pověstí stylového režiséra, kterého poznáte po pár záběrech a osvědčil svoje všestranné mistrovství. Zároveň mi potvrdil, že účinek jeho filmů na mě má dlouhodobější parametry. S výjimkou Seven mě žádný nedostal do kolen napoprvé a totálně, zato ve mně každý následně dozrával a zaujetí rostlo. Předpokládám, že s Benjaminem Burtonem to nebude jinak. Zdánlivě trochu forrestgumpovsky sladkobolný příběh, ale je v něm tolik scén a myšlenek, které vybízejí k návratu... 90% ()

Puol

David Fincher potvrdzuje svoje majstrovstvo a v spojenie s Bradom Pittom opäť funguje na výbornu. Vyzdvihol by som i krásnu postavu Cate Blanchett. Predsa mi to ale nedá a musím si povzdychnúť že Fincherovho talentu je na takýto "srdcobôľ" škoda. ()

BOURQUE

Príbeh tak jednoduchý a predsa len tak originálny! Kde už láska a ľudské osudy povedali svoje, tak tam sa začína príbeh B. Buttona. Dvojica B. Pitt a C. Blanchett podali bezchybné herecké výkony! Dovolím si povedať, že toto je vrcholné dielo (geniálne od začiatku až do konca) od pána Finchera a pre mňa film roku v 2008. A aj viac... Osobné hodnotenie: 100% (*****) ()

BeranSon

Mistrovský kousek z dílen Davida Finchera. Na tomto filmu je vidět to že hlavní hrdina nemusí mít super schopnost, nebo být odlišný psychicky nebo fyzicky,nemusí být nějak zajímavý, tento film dokázal že hlavní postavě stačí ,,jen" změnit tok života, a to také dokázali. Brad opět dokázal že patří mezi Hollywoodskou špičku samozvaného ledovce a Cate si u mě tímto filmem velmi šplhla. Zdá se mi ale malinko že se film v některých částech až příliš podobá Forestu Gumpovi, ale to jen v některých. -10/10-. Nejvíc z celého filmu mě zaujal samotný konec kdy Banjamin umírá. A někdo tančí... jinak 99% ()

tammsin

Něco mi ve filmu chybí, a tím něčím jsou emoce. Emoce, které má cítit divák. Když jsou smutní hlavní hrdinové, nepláču, když jsou šťastní, neraduji se. Tak nějak intuitivně rozumím, jaké by mělo být pomalu mládnout a nakonec opustit lásku, rozumím, ale necítím to. Jsem jen divák, který kouká na skvěle sehrané divadlo plné západů slunce a jemných detailů. Poslední půlhodina filmu pro mě snímek svým způsobem zachraňuje. A abych se nepřipojila jen k chvále Blanchett a Pitta za zmínku nepochybně stojí herecký výkon Tildy Swinton, byť v roli menší, o to spíše skvěle zahrané. ()

lemonova

Tento podivuhodný prípad je podivuhodnou romancou.. ale tak nejak nejde o nič viac. Na to, akým bizarným osudom si hlavný hrdina musí prejsť, mi príbeh pripadá až príliš bezkonfliktný, bez väčšieho zápasu a dramatickosti. A bez akéhokoľvek vyhrotenia, ku ktorému by mohol so svojím potenciálom smerovať. ()

burton

Tenhle film ve mě vždy probudí zvláštní touhu. Touhu po časech minulých, po mořských raccích, po písku na opuštěné pláži, po ulicích se starými auty, po nekomplikovanosti života a jeho hodnotách, které jsme opustili. Touhu po čase, tom zvláštním prostoru. Po čase, který bych si nepřála zastavit, ale přála bych si v něm pobývat a být jím nekontrolována. Je to krásný, krásně snivý, trošku kouzelný a tajemný, láskyplný film. ()

Wallis3

Slabší film, na který už se nepodívám. Největší lochnou ve filmu bylo,že se nikdo pořádně nepozastavoval nad tím jeho podivuhodným případem. Alespoň že začátku, kdy tomu tak určitě být mělo a rejža asi taky pozapomněl. ()

Folky

Fincher ukázkově zklamal. Nevýrazné, bez tempa, prakticky bez čehokoliv zajímavého. Pravděpodobně jeho nejslabší kousek. ()

Azurovydrak

Moc hezký film, který vypráví celý životní příběh jednoho neobyčejného člověka. Velkou roli hraje sžití se s postavami a jejich povahami. Film si dává na čas, nespěchá, ale nenudí. Pokud se vám líbil Forrest Gump, tak není co řešit. 85% ()

Evander

Podivuhodný případ Benjamina Buttona mě i přesto, že jsem to tak trochu čekal, překvapil velmi silným příběhem. Nade vše zde musím vyzdvihnout práci maskérů, která je jedním slovem fenomenální a ve filmu zastiňuje všechno ostatní. Herecké výkony Brada Pitta i Cate Blanchett jsou na vysoké úrovni jako obvykle. Stopáž je sice dlouhá, ale poutavý příběh diváka vtáhne do děje takovým způsobem, že těch více než 2,5 hodiny uteče jako voda. Jediná drobnost, která je možnou pihou na kráse tohoto díla, je emocionální vydírání diváka zejména ke konci filmu, které z určitého úhlu pohledu je možné vnímat jako jistý kalkul směrem k Oskarům. Nicméně, nemám rád konspirační teorie, a tak věřím, že i toto je přirozenou součástí onoho silného příběhu zmíněného na začátku. 86% ()

Skleni

WOW! Nevedel som ako mam začať no myslím, že toto vystihuje všetko. David Fincher sa znova ukázal ako dramatik. I keď nie svojou povestnou mysterióznou stránkou, o to však viac svojou náklonnosťou k "úplným pasážam". Ja tak nazývam časť filmu kde je dialóg úplný jasný a pritom sčasti tajuplný. V tomto filme je toľko veľa pocitov a najmä prežitých chvíľ vpísaných do rolí dvoch či troch ľudí, že to až bolí. Pointu vtesnajú do útrap človeka ktorý je odvrhnutý pre svoju šerednosť ktorá je pre mnohých chápaná ako dar a pre iných zas ako prekliatie, som si užíval každou sekundou a ešte dlho potom ako skončili titulky som uvažoval aké by to bolo. Keď už nič iné tak vás tento film prinúti sa aspoň zamyslieť. A to je veliké plus. No ale nemôžem dať 5 hviezdičiek z dôvodu absencie silnejších monológov hlavnej postavy( =rozprávač)a občasnej nejasnosti zámeru obrazu. Niektoré pasáže sú jednoducho Fincherovské no v takomto dramate nemajú čo robiť.85% ()

aR3Zz

Bez debat vynikajici a velkolepy snimek vypravi pribeh vyjimecneho a neobycejneho cloveka tak, jak prochazi zivotem. Na tom by nebylo jeste nic zvlastniho, kdyby jím neprochazel pozpatku. Promysleny a vyborne natoceny film, kde kazda scena ma sve misto a kde hraje vyznamnou roli stáří a take smrt. Pokazde, kdyz se objevi, prinese s sebou i neco dalsiho, vetsinou pozitivniho, aneb jak bylo ve filmu zmineno: Buh dava, Buh bere. Podivuhodný případ Benjamina Buttona se snazit polozit spoustu zivotnich otazek (vetsinou prave ohledne starnuti a smrti), nektere vyřeši, jine pouze ukaze. Co se mi ale honilo hlavou, kdyz jsem sel vecer spat? Ze uz tady neco podobneho bylo. Vypravny rozsahly zivotni (oskarovy) pribeh vyjimecneho cloveka - to byl preci uz Forrest Gump, jen o nekolik let drive... Presto stoji Podivuhodný případ Benjamina Buttona za videni - 80% ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Fincherova Kleopatra žije

Fincherova Kleopatra žije

17.11.2011

A profesorem Moriartym se stává...

A profesorem Moriartym se stává...

30.09.2010