Nesmělý dopravní policista Roger se přihlásil do supertajného kurzu, který mu má pomoci získat lásku Amandy. Na místě zjišťuje, že cílem kurzu není získat srdce dívky, ale dostat se jí pod sukni. A účel světí prostředky - rozuměj všechny prostředky. Vedoucí kurzu Dr. P (Billy Bob Thornton) používá drsné a někdy i bolestivé metody, které jsou ovšem mimořádně účinné. Partička studentů složená z ťulpasů a nekňubů, co vždycky stáli někde v rohu, najednou zjišťuje, kde byla chyba a proč dostávali neustále košem. Z plachého Rogera se stává lev salónů. Situace se radikálně mění v okamžiku, kdy Dr. P dostane zálusk na Amandu. Nastává nemilosrdný souboj učitele a žáka. Žádná podpásovka není dost podlá a údery se rozdávají výhradně zezadu.

Režisérem filmu je specialista na komedie Todd Phillips (Starsky & Hutch, Road Trip). Rogera hraje nastupující komediální hvězda Jon Heder a Amandu Jacinda Barrett, známá z filmů Poseidon nebo Bridget Jonesová - S rozumem v koncích. Hereckou sestavu doplňují Michael Clarke Duncan, Luis Guzmán a v menší roli i Ben Stiller. (oficiální text distributora)

Xmilden

Po výborném Starskym tady máme zřejmě nejslabší kousek z komediální skříňky Todda Phillipse. Jona Hedera téměř nesnáším. Na druhou stranu tady účinkují dokonalé duo Thornton/Duncan. V menší psychopatické roli se mihne Ben Stiller. Film bych označil za takový trošku obrácený Kurs sebeovládání. 55% ()

lesumir odpad!

Měl přijít požitek z filmu, který měl být o svádění, o ženských, o tom, jak na ty mršky :-) Přišla nuda a bolest hlavy, která stále neustupuje. Film sice do sebe uměle zapadá, ale celkový dojem je chaotický až prázdný, předvídatelnost se drží u hranice sta procent a herecké výkony mizerné. Jon "předkus" Heder je silně nesympatický a jeho retardovanost neznala mezí, Thorton vůbec takovouhle roli nezvládá. Mladá kočka byla obyčejný, vůbec nijak se neprojevovala a jejich trojuhelníku jsem prostě nevěřil ani milimetr. Scénář bez špetky čehosi nového, závratného a když budu hodně nenáročný, tak tam chybí i troška normálnosti. Potěší Stiller. ()

juta

Jon Heder opravdu není špatný herec, jen kdyby neměl tolik výrazný předkus a s výrazem, který se podobá mé bývalé učitelce. Až jsem se divil, kolik se tu našlo vtipných momentů, které příjemně zahřály nejen u srdce. Děj byl příjemně okořeněn nenadálými situacemi, které tomu dodaly ještě více šťávy. ()

Jacinda

Překvapivě dobrá komedie s místy opravdu skvělými a vtipnými scénami. Hlavní postava je roztomilá a krásně do prostředí sedí. Úžasný byl i Ben Stiller :-D a jeho kočky. Na pohodový večer úplně ideální. Btw pozor najedovatý břečťan ()

JohnnyD

Billy Bob Thornton úplne exceluje ako zmrd učiteľ sebavedomia, kým Jon Heder iba podáva priemerný výkon (dementi mu idú lepšie). Perličkou je bravúrne cameo Bena Stillera. Problémom je nevýrazný scenár príliš často kĺzajúci po rutine. Najlepšie to vidieť na finále, kde mohla byť pomsta prepracovanejšia, no miesto toho sledujeme "napívané" scény ako cesta autom, či dialógy kto z koho. Od komédie čakám niečo iné ako napätie. ()

playboxguest

Pan tělocvikář a Škola svádění, dvě komedie s Billy Bobem v roli podrazácké svině, které vzbudily můj zájem a přitom zcela zbytečně. Obě naprosto o ho*ně s nevyužitým potencionálem, na kterých krom toho Bobíka vážně nic moc zajímavého není. A to jsem ho kdysi neměla vůbec ráda. Zato Jona Hedera jsem ráda mívala, ale čím víc filmů s ním mám zkouknuto, tím častěji si říkám, zavře ten kluk vůbec někdy tu tlamu?! :) ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Efekty 7/10/// +náhodou Billy Bob Thornton a Jon Heder jsou skvělí, zajímavá je i postava kterou hraje Michael Clarke Duncan, svélé scény, hlavně ta při paintbolu, tenise a v letadle -Ben Stiller sem opravdu nezapadl, některé věci (části filmu) tíhnou k průměru./// Tak tohle byl docela adrenalin. Jakmile se Jon Heder vzchopil a nic si nenechal líbil, byla to napínavá jízda. Navíc vzájemná chemie mezi hlavními rivali byla dost působivá. Jen se mi zdála trošku slabá hlavní zápletka v podobě romantické línie, ale i tak docela doré pokoukání. Na kino to rozhodně není, ale v TV se jedná o nadprůměr./// Celkem 68%/// ()

Allien.9

Neodolatelný Billy Bob Thornton je králem všech zmetků. A tenhle roztomilý, vtipný, a díky bohu také inteligentní filmeček (s mnoha konci) to jenom potvrzuje... ()

misterz

Nemôžem poprieť, že sa vo filme nenachádza pár zábavných scén, ale to je asi tak všetko. Na komédiu málo komické, na romantiku málo emočné. Jediné šťastie je, že keď už sa nejaká scénka podarí, tak stojí za to. Bohužiaľ pobavil som sa asi len tak dva-tri krát a to sa mi zdá trocha málo. Inak nuda a samá vata. Ďalší z mojej kategórie filmov, ktoré dopozerám s veľkým sebazaprením, aby som ich potom mohol čo najrýchlejšie zabudnúť. Človek o nič nepríde. Jedinou hrozbou je, že si film za niekoľko rokov nešťastným omylom opäť pozriem a ja až na konci zistím, že som ho už videl. 50/100 ()

kingik

Originální komedie, ve které proti sobě jako nesmiřitelní sokové v lásce stojí Jon Heder a Billy Bob Thornton. Potíž je v tom, že prvně jmenovaný je nesmělý mladík, který usiluje o srdce pohledné sousedky Jacindy Barrett, a druhý je jeho učitelem a dává mu lekce jak nabít sebevědomí, a navíc je to parchant, který rovněž pase po přitažlivé sousedce a neštítí se být v nerovném souboji velmi záludný. Na scéně se objeví i Ben Stiller v roli zhrzeného veterána a o legraci je postaráno, protože gagů a humorných i citlivých scén je požehnaně. ()

oje

Dám tři hvězdy, ale nic moc to nebylo. Z Hedera toho jako z komika příliš nevymačkali a jeho image dementa mohla být využita daleko intenzivněji. Mísení žánru mírně ztřeštěné komedie a romantiky se ve výsledku lehce neutralizuje a film nakonec z řady nevybočuje ani v jednom směru. Kdyby na plátně častěji Hederovy sekundoval ještě jeden další zdatný komik, tempo by se možná dalo udržet snáz. Jedna zchůzka s tímto filmem bohatě stačí. Souboj o dívku svede hrdina i v o něco vydařenější komedii Kurs sebeovládání. Alternativa: Anger Management, Mama´s Boy. ()

Slarque

Tak jsem se pořád lehce nudil a někde v polovině se ukázalo, že scenáristé přece jen měli nějaký nápad. O chvíli později jsem ovšem zjistil, že nevěděli co s ním. Ty sekvence, kdy jsem se u toho bavil, byly asi tři, ale film má skoro 100 minut a Billy Bob Thornton to sám prostě z podprůměru nevytáhne. ()

SeBig

Billy Bob Thornton umí hrát pěkný hajzli to už vim od filmu Santa je Úchyl a Pan Tělocvikář..tohle je hodně dobrá komedie na zbůsob Kurs sebeovládání! ()

korbitch22

Taková ta typická neškodná komedie, která občas moralizuje, občas baví, občas nudí. Vynikající je Billy Bob Thorton a Michael Clarke Duncan, kteří drží tuhle komedii na hranici čistého průměru a hlavně zajímavý a dobře vypointovaný konec. Zapomenutelná záležitost na jedno podívání. 55%. ()

claudel

Navzdory negativním kritikám a zvěstem, že jde o propadák, jsem Škole svádění Billy Bob Thortona dal šanci a byl jsem odvděčen výbornou komedií, u které jsem slzel smíchy. Konec je trochu předvídatelný a příliš holywoodský, ale celkový dojem je na čtyři hvězdičky. A Michael Clarke Duncan jako pomocník učitele svádění je naprosto dokonalý:) ()

eraserhead666

Dost hodně nepovedená, místy vyloženě nudná a ukecaná variace na "Kurz sebeovládání". Hlavně nechápu ten název, vždyť v tom kurzu primárně o svádění přece nešlo...... Dva tři dobré fórky na 100 minut nudné rádoby romantické a humorné vaty nestačí. Potěšující je přítomnost Luize Guzmána..... ()