Nesmělý dopravní policista Roger se přihlásil do supertajného kurzu, který mu má pomoci získat lásku Amandy. Na místě zjišťuje, že cílem kurzu není získat srdce dívky, ale dostat se jí pod sukni. A účel světí prostředky - rozuměj všechny prostředky. Vedoucí kurzu Dr. P (Billy Bob Thornton) používá drsné a někdy i bolestivé metody, které jsou ovšem mimořádně účinné. Partička studentů složená z ťulpasů a nekňubů, co vždycky stáli někde v rohu, najednou zjišťuje, kde byla chyba a proč dostávali neustále košem. Z plachého Rogera se stává lev salónů. Situace se radikálně mění v okamžiku, kdy Dr. P dostane zálusk na Amandu. Nastává nemilosrdný souboj učitele a žáka. Žádná podpásovka není dost podlá a údery se rozdávají výhradně zezadu.

Režisérem filmu je specialista na komedie Todd Phillips (Starsky & Hutch, Road Trip). Rogera hraje nastupující komediální hvězda Jon Heder a Amandu Jacinda Barrett, známá z filmů Poseidon nebo Bridget Jonesová - S rozumem v koncích. Hereckou sestavu doplňují Michael Clarke Duncan, Luis Guzmán a v menší roli i Ben Stiller. (oficiální text distributora)

Šimpy

Příjemné překvapení. Velmi dobře jsem se bavil. Vtipná a inteligentní zábava. Hlavní hrdina sice není moc sympatický, ale losera hraje dobře. No a B.B. Thornton? Bezchybný, nevěřil jsem mu ani jediné slovo. K tomu pánové Stiller, Duncan a další. Pár vedlejších linií. Pěkné 4*. ()

Immortal17

Zkouška svádění. :) Aneb jak daleko je člověk schopen dojít pro svou lásku? Geniálně zpracovaný film se skvělým a zábavným dějem a s koncem, který Vám nepochybně vyrazí dech. Komedie, která skutečně pobaví a snad i navíc trochu poučí. :) ()

Sabrewulf

Příjemná komedie, která na první pohled vystihuje chlapskou hloupost (ťulpasové na kurzu), ale při bližším ohledání stejně tak vystihuje i hloupost ženskou (lehce zmanipulovatelné hajzlíkama). ()

Magneto

Celkom blbosť s nevyrovnaným scenárom, plus herci v celom filme hrajú bez vášne...Odporúčam obísť veľkým oblúkom. ()

Mrkvič

Bezvadná komedie!!! Heder! Duncan!! Guzmán!!! Ta romantická linie je tam trochu navíc, ale kvůli všem těm postavičkám ňoumů stojí za to to vidět! Napodruhé to už tak úžasné nebylo. Určitě za to mohl dabing, který zkazil minimálně skvěle načasovaný vtip v parku při paintballu. Stejně to ale až tak úžasné není, když se to tak drží zajetých schémat, a konec je už hodně moc tuctovej. ()

LiborGondek

Film celkově nic moc, řekněme slabší průměr, který by se mezi tou kopicí dalších romantických komedií ztratil jak jehla v kupce sena, ale role učitele tohoto "specifického předmětu" Billy Bob Thorntonovi sedí jak prdel na nočník. Charisma, určitá arogance a narcismus k tomu zde vyloženě patří a dělají tak z filmu trochu něco jiného, než obyčejný tuctový slaďák. Hodnotím 65% ()

Beky

Další nenáročná komedie, ktérá uleví vašim nervům, při které příjemně relaxujete a můžete úplně v klidu i fandit hlavnímu hrdinovi!!!!...jinak Thorton se možná už příliš dlouho věnuje stejnému žánru filmu…možná….ale podle výrazu tváře ve všech jeho komedií a hereckého pojetí jeho postav…. ho to zatraceně báví!!!!!...60% ()

lennyd

Roger (Jon Heder) je totální looser. Pokud byste někde našli učebnici s definicí loosera, byl by tam určitě Roger jako ilustrační foto. Pracuje sice jako dopravní policista, ale většinou místo vybraných pokut ještě přijde o uniformu (o cti ani nemluvě). Jednou mu kamarád řekne o tajném kurzu, kde Dr. P (Billy Bob Thorton) učí Rogerovi podobné jak získat sebevědomí. Rogerovým hlavním cílem je získat lásku Amandy, své sousedky - ale když ji Dr. P uvidí, sám na ní dostane zálusk - a Roger se musí setsakra snažit, aby svého učitele porazil ... Což o to, idea filmu je vcelku originální, i herci jsou pro své role vybráni docela dobře (ve vedlejších rolích se mihne pár známých jmen - Luis Guzmán, Ben Stiler, Horatio Sanz či Michael Clarke Duncan), ale ke konci už těch zvratů (ne zvratků!) bylo příliš, že jsem chvilkama nevěděl, kdo, co, jak a proč. Ale nemůžu říct, že bych se vcelku nebavil, a nebýt "velevtipného" závěru v letadle, tak bych možná dal i 4*.... ()

PierrevanH

Slušný rozjezd - zadávání úkolů v terénu, paintball, zkazí otravný, ale opravdu otravný konec. Z loosera se stane tvrďák co si to rozdá z každým a zbalí každou buchtu, co se mu namane, fakt dobrý... ()

ywo666

Prvá polovica filmu je skvelá. Duncan nemá chybu. V druhej polovici sa komédia mení na romantickú drámu a čaká nás už iba príležitostné pousmiatie. Potenciál bol ale nevyužitý. Takto šedý priemer v amerických komédiach. ()

neoBlast

Hmmm, napsat takto nesympatickou postavu, jakou je Jon Hader ve Škole svádění zaslouží metál, místo vtipného pošťuchování Hadera a BBT je soupeření o dívku spíše těžko uvěřitelnou hyperbolou. Pro příznivce Sarah Silverman - je zde sprostě nevyužitá. Ještě, že se Todd Phillips zachránil svou následující Pařbou ve Vegas, protože po tomto zbytečném snímku byl talentovaný komediální režisér na odepsání. 30 % ()

Pavlínka9

Je to "klasická americká komedie" to ano - ale má to něco do sebe. Hlavně závěrečné scény, kdy si člověk říká, že ten Dr.P. nebude zase takovej hajzl....Plno zajímavých nápadů, snaha kupu chlapů naučit se nebát na veřejnosti a ulovit si nějakou ženskou a to všechno pod vedením velkého černocha a chlapa, který to má vše načtené z knih ;) Nejlepší byla scéna s černošskou matkou, s natřeným psem a omdlévací scény. Ale nic víc... ()

OHI

Tenhle film má hodně zvláštní humor, který není vůbec vtipný. První půlku ještě občas zachraňuje Billy Bob Thorton, ale ke konci už ani není co hrát. Špatný scénář. ()

Brain-D

Billy Bob Thornton je talent a šly by mu určitě dobře i dramata, ale komedie je jeho prostředí. Já sice párkrát, ale spíš je to takový romantický film o nesebevědomích mužích :) ()

cross

Dobrý námět zpracovaný ve špatný scénář, což je veliká škoda protože tenhle nápad měl opravdu slušný potenciál...Thorton a Duncan potěší, Stiller neoslní ani nepobaví a Heder je imho dost nevýrazný... I přesto, asi třikrát jsem se docela zasmál - bohužel, zbytek času jsem se ale nějak zvlášť nebavil... ()

blackJag

Velké zklamání. Komedie, která není ani vtipná, ani přijatelně krátká. Naprosté minimum situací, při kterých jsem se zasmál, podtrhuje bezradnost scénáře, který nezachrání ani samoúčelná návštěva Bena Stillera. Po zásluze propadák. 30% ()

Guzo

Nedávno jsem viděl film Anger Management, který mi přišel námětem poměrně dost podobný. V obou filmech chce (nebo je spíš donucen :-) hlavní hrdina pomocí "učitele" změnit své vlastnosti k lepšímu. Zatímco jsem se ale u AM úžasně bavil, Škola svádění zapadla spíš do průměru. Není tu tolik vtípků, jak by být mohlo a bohužel to moc nevyzdvihává ani Ben Stiller s fešnou parukou.. ()

P1tr

Další z komedií s nevyužitým potencionálem.Jon Heder neúspěšně se snažící se alespoň částečně se vyvléknout z Napoleonovské škatulky, naopak BB Thornton se do své Santovské škatule uzavírá čím dál víc. ()

prasacimor

Výborný rozjazd, o ktorom svedčia hlasné výbuchy môjho smiechu v podstate celú prvú polovicu. Škoda, že to nevydržalo do konca ()

silent cut

Vítejte na lince kurzu svádění. Pro přihlášení se do kurzu zmáčněte jedničku. Ehm... Pro přihlášení do kurzu zmáčkni jedničku. Já, já, já sem jen... Zmáčkni jedničku ty kreténe a gratuluju, už teď si můj nejhorší žák... Schematičnost sice v první chvíli začíná poněkud vadit, nicméně gradující souboj neni vůbec špatnej... Jo... a pepřák ve výtahu... ()