Stormbreaker

• USA Stormbreaker (více)

Natočeno podle prvního dílu populární knižní série Anthonyho Horowitze, který je zároveň autorem scénáře filmu. Stormbreaker je rafinovaná počítačová hra, která převrátila vzhůru nohama život jednoho obyčejného kluka. Po letecké katastrofě, při které zahynou oba jeho rodiče, je čtrnáctiletý Alex Rider (Alex Pettyfer) vychováván strýcem Ianem (Ewan McGregor). Ten za záhadných okolností zemře a ukáže se, že vedl dvojí život. Na jedné straně spořádaný bankovní úředník, a na straně druhé špión MI6, kterého sprovodil ze světa nájemný vrah. Alex je osloven speciální jednotkou MI6, aby dokončil nebezpečný úkol, který jeho strýc nemohl splnit. Jeho posláním je předstírat počítačového maniaka, který by zjistil, co přesně je a k čemu bude sloužit počítačová herní konzole Stormbreaker, kterou se chystá uvést na trh Darrius Sayle (Mickey Rourke). Aniž by to věděl, byl strýčkem dlouhodobě připravován na podobnou misi. Dobrou průpravou pro dráhu neohroženého špióna se mu staly adrenalinové sporty jako potápění, horolezectví, ale i znalost šifrovacích kódů. (oficiální text distributora)

Tuniak DF odpad!

TAK TOHLE JE NĚCO... tak niečo strašné sa nevidí každý deň... presne som nepochopil, do akého žánru toto zapadá: akčný film? teenage comedie? rozprávka? No humor ktorý tu mal byť, aj na hollywoodske pomery zlé... akcia bezvýznamná, príbeh na úrovni 7 ročného dieťata (alebo 5 ročného talentovaného). Len som hľadel, kam až stupidita amerických filmárov zájde... chudák Ewan McGregor, a taký dobrý herec to je ;-( ()

korect

Za obsazení dvě hvězdy, jednu za tu drzost to natočit a půl hvězdy za příběh. Jinak se mi to líbilo => 4* ()

Kubi21

Já bych to zase tak jasně neodsoudil. Ano má to být Bond pro mladé a tím zčásti je. Samozřejmě zde chybí nadhled a to pomrkávání do publika. Je to vše bráno až moc vážně a to je ten kámen úrazu, který sráží tohle dílko na průměr. Snad jenom Bill Nighy si to užívá a udržuje si určitý nadhled a odstup. Za slušnou a nijak demoralizující zábavu pro náctileté dávám tři. ()

Samarol

Jo je to paráda, když se člověk do čtrnácti naučí pět jazyků, karate ala kungfu Jackie Chan, ovládat nože a kdovíco bylo ještě vyjmenováno. Odpočinkový film na klidný povánoční večer, jináč to ani nazvat nelze. Z tohohle pohledu jsem si to docela užil, chvílema se i zasmál a jednou se dokonce i leknul. Takže se přikláním ke krásnému lepšímu průměru. ()

Doudik.t odpad!

WTf ? James Bond za mlada ? nechápu jak se něco tak příšerně stupdního a s tak mizernými hereckými výkony mohlo dostat do kin - jsem vážně upřímě v šoku :-O ()

route60 odpad!

Nechápu jak mohl v takové zrůdnosti hrát Ewan McGregor to je od něj šlápnuti do však víte, prostě hnus co se vytvořil v hlavách tvůrců a dali mu název Stormbreaker ó jak vznešené a směšné zároveň, hlavně příběh a scénář nejspíše napsalo pětileté dítě (a možná i napsalo kdo ví:), k tomu mizerná režie pana Geoffreye Saxe je zlatý hřeb celé této filmové tragédie. Alespoň že diváci měli tentokráte soudnost a film nechali propadnout. ()

Ximara

V knížce jsem doslava hltala řádek za řádkem, ale film pro mě byl velkým zklamáním. Pokud vás příběh zaujal, raději si přečtete knihu :) ()

meChuck1

Že by dětská akční "bondovka" v podání dospívajícího kluka? Být mladší, asi by se mě i bavila. Ale jako velký fanda pravých bondovek a trochu náročnější divák, k tomu chovám jisté znechucení. Vše pasuje až moc, akční scény jsou příliš počítačové a celkový příběh je přetažený za vlasy. Originál jsem nečetl, tak těžko soudit, jak působí příběh v knižní podobě... ()

Sonick odpad!

James Bond v mladčim vydání? Co to je za kecy! Tohle byla blbost, která nemůže bavit snad ani "golfistu". Zaregistroval jsem jen, že filmem pobíhá nějakej trapák, příběh je stupidní a scóre akce/humor je 0-0. ()

zodiak217

Tak toto je produkcia, ktorá asi nikdy nebude nejako hodnotná aj keď sa tvorcovia snažia dokresliť to efektmi, akčnými scénami a teenagerom v hlavnej úlohe. Mňa to vôbec nechytá lebo každá takáto produkcia mi pripadá na jedno koleno. Koniec koncov ako Spy Kids, možno deti si to radi pozrú keď tam vidia svojich rovesníkov, ale je to tak mimo realitu, že to pre mňa predstavuje do určitej miery až fikciu. A to nabúrava celé moje vnímanie týchto snímok. Možno som sa až tak veľmi nenudil, ale určite som si z tohto filmu absolútne nič neodniesol a bola to len čistá prázdnota bez všetkého. Je to zrejme robené len na oko a tak to aj beriem. Videl som síce už aj väčšie hlúposti preto aspoň podpriemerné 2 hviezdičky. ()

Carlos.Meo

Kdyby film obsahoval víc vtipu a nadsázky...možná. Ale takhle ne, tudy cesta nevede...A nespasí to ani solidní herecká jména, která ovšem nedostanou moc prostoru. ()

wray

ach jo, film o superspionoch pre tych mladsich ktory este nedokazu naplno ocenit jamesa bonda. Pamatam si ze ked som bol mladsi ja tak som videl "Prisne tajne prazdniny" na podobnu temu a az dodnes si myslim ze to bol super film (mozno preto ze som ho odvtedy nevidel - ale chystam sa) a tak som dal Stormbreakerovi sancu. Nebolo to vobec zle, britske, napinave, dobro zvitazi - viem si predstavit ze mat o 10,15 rokov menej urcite by som to ocenil este viac :) Objektivne vsak - ach jo, popri tych naozajstnych Bondoch, Huntoch a Bournehoch sa Stormbreaker neda brat az tak uplne vazne, a mozem povedat ze je to taky prijemny priemer, a ak mate menej ako 20 rokov tak si pridajte este par bodov. ()

gpx

Ty vogo, dneska dávali ve studiu Kamarád úplně boží akčňárnu. Jmenovala se Stormbreaker a střílelo se tam o sto šest. Já i muj 3-letej brácha jsme z toho byli naprosto odvařený. Byla tam taky jedna fakt slušná roštěnka, kterou táta pamatuje z videoklipu k ploužáku Cryin' od drsnejch týpků Aerosmith. Ale tenkrát prej měla vetší kozy. Hmm zvláštní. Úplně nechápu co tim myslel. Jinak jako teda nám ale paní učitelka ve škole říkala, že takové násilné filmy pro prvňáčky nejsou. Já si myslim, že jsou a zrovna tenhle se nám všem ve třídě moc líbil. ()

Pan.Antonin

Jednoduchá svižná naivní odlehčená ujetá akční komediální jízda s mladým agentem sice není objektivně moc dobrý film, je to až příliš "pohádka pro děti" a vůbec se nedivím, že další pokračovaní nepřišla. Missi Pyle stejně strašná jak ve čtvrtém Sám doma. A ten konec se nepovedl vůbec. Nicméně docela slušně jsem se u toho pobavil, hlavní hrdina je docela sympaťák a akční scény jsou dokonce o trochu lepší než ve vychvalovaných Kingsmanech, kteří ale mají zase jiné přednosti a ve výsledku je jejich první díl lepší. Soundtrack super. Velké herecké hvězdy bohužel jen v malých roličkách Těsné tři hvězdy od "Poirotovce" Horowitze jsem čekal o něco lepší podívanou. ()

Ocampa

Typovy film co po zkouknuti smaznu, divat se na to dalo, je to slaby odvar filmy s tajnymi agenty ;o) Prislo me chvilkama, ze tam bylo desne moc scen, co se jen objevily, ale nebyly vubec dotahnute do konce. Ja treba moc nepochopil, jaky mel vyznam ten jeho dvoutydenni vycvik, kdyby to tam nebylo, nic se nestalo... Navic me prislo, ze to uz od zacatku desne moc skocilo do deje, cekal jsem od toho vice, ale zase uplna kravina to neni... ()

Andělé a démoni už příští rok

Andělé a démoni už příští rok

17.04.2007

Chvíli kolem tohoto tématu vládlo až podezřelé ticho a my už začali doufat, že Tom Hanks a Ron Howard pochopili, jakou ostudu si Šifrou mistra Leonarda udělali a definitivně dali od zamýšleného… (více)