Stormbreaker

• USA Stormbreaker (více)

Natočeno podle prvního dílu populární knižní série Anthonyho Horowitze, který je zároveň autorem scénáře filmu. Stormbreaker je rafinovaná počítačová hra, která převrátila vzhůru nohama život jednoho obyčejného kluka. Po letecké katastrofě, při které zahynou oba jeho rodiče, je čtrnáctiletý Alex Rider (Alex Pettyfer) vychováván strýcem Ianem (Ewan McGregor). Ten za záhadných okolností zemře a ukáže se, že vedl dvojí život. Na jedné straně spořádaný bankovní úředník, a na straně druhé špión MI6, kterého sprovodil ze světa nájemný vrah. Alex je osloven speciální jednotkou MI6, aby dokončil nebezpečný úkol, který jeho strýc nemohl splnit. Jeho posláním je předstírat počítačového maniaka, který by zjistil, co přesně je a k čemu bude sloužit počítačová herní konzole Stormbreaker, kterou se chystá uvést na trh Darrius Sayle (Mickey Rourke). Aniž by to věděl, byl strýčkem dlouhodobě připravován na podobnou misi. Dobrou průpravou pro dráhu neohroženého špióna se mu staly adrenalinové sporty jako potápění, horolezectví, ale i znalost šifrovacích kódů. (oficiální text distributora)

char_t

Neskutečně tupé. Záporák s cílem a motivací, vedle kterých i plány bad guys z Austina Powerse vypadají jako géniální scénáře první kategorie. Tam je to ale aspoň sranda, s nadsázkou. Tady je to prostě jen blbé. Přijde mi, že scénárista očekával zaměření na pětiletá děcka, castingový režisér na teenagery, a režisér si dal dovolenou. Kdyby to aspoň bylo tak blbé, aby to bylo vtipné... ()

burton

Aha, takže bondovka se čtrnáctiletým klukem? No, tady všichni mrmlají o stošest, jak to bylo předvídatelný a blbý...jasně, že když máte u zlouna v domě ve velkým zamřížovaným akvárku obří medůzu, je přece předvídatelný, že to není obvyklý domácí mazlíček. Jako když čučíte na horor s upírama a předvídáte, že budou někoho sát a ne, že budou baletit. Náhodou, Alex Pettyfer se mi tady docela líbil. naopak například Damian Lewis je děsnej a trapnej a nejde mu nic. Ani drsňáci, ani zlouni, ani nic jinýho a neumí ani pořádně nastoupit do vrtulníku. Bill Nighty je kouzelnej, zdá se mi, jakoby každý film zdobil. Je jako smetana v kafíčku, 33 procentní smetana, vždy a všude, za každé příležitosti zvěží, čerstvý a perfektní. ()

montongery

Nevím, čím to je, ale pro mě tohle vždy byl jeden z nejlepších young adult akčních filmů a doteď je pro mě jeden z guilty pleasure filmů. Takže i asi jako jediný lituju, že původně plánované pokračování zrušili. Možná to je super hereckým obsazením v čele se skvělým záporákem, krásnými záběry anglické krajiny a Londýna a nebo hračičkami a naivností, kterou každý puberťák ocení. Nebo možná to je doopravdy jen tím, že jsem jako dvanáctiletej hltal knížky Horowitze a film mi pak na ně krásně navazoval a doteď mi přináší vzpomínky na dětství. Ale i nyní, s větším odstupem, bych řekl, že snímek v rámci své kategorie nějaké filmové kvality určitě má. A určitě alespoň v něčem sloužil jako inspirace pro aktuální a až přecenovaně úspěšnou sérii Kingsman. ()

pravo

Ďalší dobrodružný film o detskom špiónovi ( po Spy kids) pre detské publikum. No hoci je to prioritne určené hlavne mladšiemu publiku, tak aj ja som sa pobavil a v zdraví dopozeral. Avšak najväčší problém som mal so stvárnením záporáka- prečo musel M. Rourke vypadať tak divne? Pravdepodobne, aby deti na prvý pohľad vedeli, že on predstavuje zlo. Ďalšia vec, ktorá mi u podobných špiónskych filmoch dosť vadí je výbava na misiu (tzv. hračičky), ktoré špión vyfasuje a ako zázrakom všetky do jednej použije. Čo ak by už niekto dostal aj hračičky, ktoré nepoužije a ja ako divák by som si mohol zafrflať, že načo mu to dávali (no možno nie ja, ale niekto určite). A ČO ROBÍ MARIOKART? ()

Filmárik

// Rider.Alex Rider.Granko, ohriate, pretrepať, nemiešať. // Kým do kín neprišiel Stormbreaker nemal som ani poňatia o nejakom Anthonym Horowitzovi a jeho knihách pre deti. Tento film som až do včera úplne ignoroval s očakaváním britských Spy kids. Až taká veľká naivná báchorka to nakoniec nebola ale to nemení nič na veci že to báchorka je. Filmu síce nechýba spád a myslím že som sa aj raz na niečom zasmial ale je to záležitosť IBA pre teenage publikum bezohľadu za megahviezdne obsadenie. Navyše Mickey Rourke tu vyzerá ako nerozhodný transexuál a Bill Nighy ktorého považujem za jedného z najvplyvnejších britských hercov je skôr na smiech. Ďalšia * dolu za príšerný soundtrack. ()

lxbch

Bond pro náctileté. Nebo spíše o náctiletém Bondovi. Nejvíc mě pobavil Bill Nighy, jakožto karikatura šéfa MI6. ()

Skleni

Tak tuto sa najnižšie hodnotenie pýta jak ďas, ale vzhľadom na celkom pútavú myšlienku a jej efektné spracovanie dávam aspoň jednu hviezdu. Pozrel som to iba preto, že som sa tešil na Ewana, ale dopadlo to ako dopadlo. No čo už. ale v základe nemusím filmy a seriáli kde 40 kilový zasran vymláti celý Londýn, nebodaj svet(viď. Alias). 15% ()

Torgal

Variácia na Jamesa Bonda v teenegerskom vydaní. Predstaviteľ hlavnej úlohy je vcelku sympaťák a Bill Nighy si svoju roličku užil, ale inak je to len nezáživná šeď. Scenár pritom dosť často tlačí na pílu a mladý hrdina robí také kúsky, aké by mu závidel aj agent 007. To čo sa tu dialo, ale už bolo na mňa jednoducho priveľa. 4+/10 ()

Haide

Tento film má velkou smůlu, že jsem četla knihu daleko dříve. Kniha mě velmi bavila. Byla inteligentní, zábavná, akční. Pravý opak filmu, který mě chvílemi (které byli příliš dlouhé) doopravdy nudil. Další věc, co doopravdy přestávám chápat je to, proč se ve většině filmů ze západní produkce musí objevit Japonec, japonština nebo alespoň sushi. ()

maciii

Tohle snad autoři ani nemohli myslet vážně. Jak ukecali tolik skvělých herců, aby se zůčastnili téhle ubohé pseudobondovské ptákoviny pro puberťáky, mi dodnes není jasné. ()

Luisis

Proč musel McGregor umřít a nemohl být hlavním hrdinou?Proč proboha nějaký 14ti letý spratek reší záchranu studentů?Světa?Hodně špatný vtip - 20% ()

E lan

Podprůměrná akční blbost bez trochu zajímavého scénáře. I osvědčení herci totálně zklamali (Bill Nigny), triky skoro žádné nejsou, herecké výkony jakbysmet, prostě tomuto filmu se zdaleka vyhnout! ()

BačaXXX

Dávám 2,5*(3* jen abych spravil trochu ten průměr).Docela zajímavý film prvních 5 min.Jenže pak přicházi docela zklamání.Původní myšlenka docela dobrá, ale to zpracování...ttt...No co se dá dělat.Prostě film o takovým malým Bondovi.Dá se na to koukat ale posledních 20 min berte s rezervou. ()

dEst28 odpad!

Krásná ukázka toho jak naprosto zkazit knižní předlohu. Vypnuto po 30 minutách, kdy neseděl snad jediný moment s mimochodem velmi dobrou knihou. ()

Andělé a démoni už příští rok

Andělé a démoni už příští rok

17.04.2007

Chvíli kolem tohoto tématu vládlo až podezřelé ticho a my už začali doufat, že Tom Hanks a Ron Howard pochopili, jakou ostudu si Šifrou mistra Leonarda udělali a definitivně dali od zamýšleného… (více)