ING. (studentský film)

Krátkometrážní / Hudební

Československo, 1985, 22 min

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (19)

Kouř 1.0, vzácný případ toho, že FAMU filmečky mají smysl, pokud se celé vezmou a přepracují od základu. Má to cenu.(2.6.2016)

Předobraz Kouře...(26.8.2007)

Je tam Tomáš Hanák takže mám jasno.(9.2.2009)

Příprava na Kouř, navíc s Evou Horkou. :-) Možná mi sem seděla líp, než pak Zedníčková.(20.6.2013)

Ano, tohle je jednoznačný předobraz kouře. Znalec Kouře nejenže pozná některé písně nebo jejich části (např. Šéfa šéf to ví). Najdeme zde i tu Vorlovu fascinaci industriálními komplexy se spletí chodeb, pracoven, kanceláří vedoucích a náměstků... Je zde i prvek myšlenky hlavního hrdiny o zlepšováku, který uspoří, zrychlí výrobu, ale který potřebuje komponentu IBM na kterou podnik nemá devizový příslib a tak je hrdina nucen dělat horší řešení za použití domácích zdrojů. Tohle je studentský film, který se může rovnat krátkým filmům hotových režisérů. Kouř však s tímto nelze srovnávat. Tam Vorel nasadil to nejlepší a i fabrika byla o několik levelů brutálnější ! :-) * * * *(14.9.2013)

Po shlédnutí jsem moc rád, že byl tento námět později přeformován do celovečerní podoby. Kouř verse 0.5 je nezávisle na pozdějším filmu solidní, herecké výkony (Hanák, Kodet...) ujdou i přesto, že na Slováka, Čtvrtníčka či Duška zdejší obsazení nemá, nicméně na můj vkus je zde až moc písní, které tentokrát nejsou až tak fajnové. Navíc politický podtext a diskovložky dodaly filmu více atraktivity a původní nápad se tak ještě více rozvrstvil. Ale i tak jsem s touto předehrou k jednomu z nejzajímavějších českých filmů vůbec celkem spokojen.(23.5.2010)

• Hans.

Ne ne, tohle opravdu nemá cenu.(30.3.2014)

na tomhle mě nejvíc bavila estetika - Motokov(22.9.2012)

• velkyvezir

Zklamání, bylo to dost křečovité, v Kouři až na Zedníčkovou měl při obsazení Vorel již šťastnější ruku.(31.12.2015)

Jako studentský film - klobouk dolů. Vše zvládnuté na jedničku. A pro vyznavače Kouře je to velice příjemný bonus (který bohužel na dvd Kouře není).(25.4.2013)

• pytlik...

I kdyby klejky nekouřil jen inža, ale celé projektantské oddělení, stejně by dým tím generovaný zdaleka nedosáhl hustoty a kvality Kouře.(16.1.2016)

• Helmutek

Nemůžu si pomoct, ale jak mám Hanáka rád, tak asi je přece jenom víc divadelní herec, protože tady mě ten jeho výkon ale vůbec nepřevědčil. A to už vůbec nemluvim o Evě Horký, která má hlas příjemnej asi jako elektrickej bzučák v šest ráno (kromě toho jí to vůbec neladí a obzvlášť ty duety s Hanákem jsou vysloveně amatérský). Plejáda herců je tady obdivuhodná, námět je taky samozřejmě dobrej, ale celý to na mě působí jako taková ne moc vydařená generálka na Kouř. Na to, o jak závažný téma se jedná, tak mi to místama přišlo až moc přehrávaný až groteskní. Musim ale říct, že z ING. na mě mnohem víc než z Kouře dejchala ta bezmocnost někoho, kdo se za minulýho režimu opovážil použít v práci hlavu, jít na problémy tvůrčím způsobem... a kdo vůbec měl tu drzost chtít dobře pracovat.(10.2.2015)

Beta verze pozdějšího majstrštyku.(10.12.2008)

70% - Velmi povedený kousek. Sazenička, ze které pár let nato vyrostl Kouř.(24.9.2011)

• spacylemon

Kouř, ale bez Bédi, bez Arnoštka, s dementní lovestory za hranou parodie (kterou Vorel později geniálně vyvážil Na brigádě), s neúměrnými nudnými rytmikálovými vložkami a bez pointy.(28.1.2014)

Bylo fajn zhlédnout tento krátký počin a podívat se z čeho vznikal následný film. I tato krátká verze je velice povedená, jsem ale rád, že Hanák díky Chytilové v Kouři nehrál. Mireček z Kouře je tak trochu geek a outsider (mimo dosaženého titulu) a s Hanákem by to byl už úplně jiný film. Dokážete si třeba představit Hanáka, jak tančí úplně nemožně na diskotéce a všichni se mu smějí? Při jeho vzhledu by jeho taneční pohyby spíš všichni považovali za nový trend ze Západu a kopírovali je.(15.2.2011)

• rysafi

fúha...ja teda chapu, že to je z roku osm a púl, ale to neznamená, že to nebudu hodnotit dnešním okem a taky KRUCIŠ sluchem!(21.3.2015)

• cabaday24

zkracenej Kour, s Hanakem zato bez arnostka a jeho diskoteky = logicky pouze1*, moc nechapu co se na tom komu libilo...(17.12.2008)

Vynikající prequel Kouře, underground jako prase. Má to cenu? Má to cenu!(16.10.2012)