Moritz Bleibtreu mi nejednou svým hereckým výkonem ukázal, že patří k nejlepším německým hercům a mám ho moc ráda. Má svůj velmi civilní, přirozený a uvěřitelný projev, který diváka přesvedčí v jakémkoi jeho dialogu, ať už je šťastný nebo smutný, ráda ho sleduji a poslouchám. Tenhle film mě až tolik za srdce nechytil, snad možná proto, že pro mě "geniální matematické dítě" v podobě bezcharizmatického nepolíbené kluka není postavou, kterou bych obdivovala a stejně tak jeho bratr, který má neukojitelné sexuální choutky... a oba je spojuje jak tohle, tak touha po lásce, touha milovat a být milovat a hlavně být spokojen... nejkrásnější mi přišel závěr filmu... jenž je zobrazen na plakátě k filmu.(16.8.2009)

(3,5* dolu - kdo nečet předlohu, může nahoru)(13.4.2012)

• poz3n

Jsem totálně zaskočen. Ne ani tak filmem, ale hodnocením a především pak nadšenými komentáři, oslavující originalitu a svěžest Elementárních částic. Předlohu jsem nečetl. Proto mi nic nebrání v tom říct, že ... Elementární částice jsou nudné, strašlivě nezajímavě nasnímané a herecky nesympatické. Toť vše z mého pohledu. Dle místních doporučení jsem očekával jak mě tento film ''rozloží na elementární částice''. Ne, to se opravdu nestalo. Jeden z dalších filmů, u kterého mi hodnocení většiny zůstává záhadou. 4/10(1.5.2013)

Takže po dlhom odkladaní som si konečne po veľmi silnom zážitku z vinikajúceho Extension du domaine de la lutte , ktorý ma uvalil do stavu hlbokej depresie, som sa právom obával, že toto ďaĺšie sfilmované dielo od Houellebcqa bude mať podobný efekt. No pravdou je to len čiastočne. Už tu nepanuje až taká ťaživá atmosféra beznádeje, dokonca sa aj nasmejete, taktiež tu občas výjde aj slnko a zaplaví obrazovku farbami nádeje. Príbeh pôsobí realistickejšie, chýba komentátor, ktorý práve v Extension naháňal strach. Čo sa týka hereckého obsadenia nemám čo vytknúť, dokonca mi zadobre padlo osviežiť si nemčinu po dlhšom čase. Jedná sa v celku o mladšieho bratríčka, ktorý svoju krv vonkoncom nezaprie a stále ešte zapôsobí svojím prístupom k tejto ťaživej téme súčastnosti.(22.2.2007)

Slušná adaptace Houellebecqova románu. Nicméně pokud divák zná předlohu a tedy i děj příběhu, zážitek z filmu již není tolik intenzívní.(8.8.2011)

• - Ve scéně, kdy Christiane (Martina Gedeck) čeká na Brunův (Moritz Bleibtreu) telefonát, je jasně vidět, že ve dveřích na balkon je práh. Když však dveřmi vyjíždí, práh nahrazuje "rampa". (Geriel)

• - Zatímco se děj románu odehrává v Paříži, filmový příběh je přenesen do Německa. (Terva)

• - Oskar Roehler pracoval na scénáři celé tři roky. (Geriel)