Komparz

• Velká Británie Extras
Velká Británie / USA, (2005–2007), 7 h 24 min (Minutáž: 30–84 min)

Kamera:

Martin Hawkins

Ricky Gervais, Ashley Jensen, Stephen Merchant, Shaun Williamson, Shaun Pye, Katherine Parkinson, Rob Brydon, Ben Stiller, Ross Kemp, Vinnie Jones (více)

Série(2) / Epizody(13)

Ricky Gervais v tomto komediálním seriálu ztělesňuje frustrovaného Angličana na prahu čtyřicítky Andyho Millmana, který se marně snaží proniknout na výsluní a proslavit se jako herec.  Není mu nic platné, že většinu dne tráví převlékáním kostýmů, že spěchá z místa na místo a věší se na každého, kdo by mu mohl poradit nebo se za něho přimluvit. Pro Andyho zkrátka role nejsou. Jeho hloupý a namyšlený agent (Stephen Merchant), který ostatně nestojí za nic, ho dokonce přemlouvá, aby si našel jiné zaměstnání, ale Andy se nevzdává. S kolegyní Maggie Jacobsovou (Ashley Jensenová) vymetá alespoň večírky, kde kyne naděje, že se setká s nějakým režisérem, producentem či scenáristou nebo se vnutí do přízně skutečné celebrity. Maggie se přitom snaží najít vhodného manžela... Seriál natočený v americko-britské koprodukci režírovali Stephen Merchant a Ricky Gervais, jako hosté v něm vystupují známí herci, kteří představují sami sebe - např. Kate Winsletová, Patrick Stewart, Samuel L. Jackson, Ben Stiller a další. (oficiální text distributora)

joudas

Na rozdíl od jeho seriálové postavy, Rickymu naštěstí do jeho vize sitcomu (I don't want a laughter track. I don't want it to be a comedy aimed at people without a sense of humour. I want people to be able to think about it. I don't want it filmed in front of a live studio audience.) nikdo nekecá. Osobně tento styl kdo ví jak nemusím (z Kanclu jsem moc odvařený nebyl, byť to není uplně to samé), ale nelze mu upřít, že je svůj. Ale tohle je lepší než Kancl. Sice jsem se taky po celou dobu smíchem zrovna neválel po zemi, ale aspoň jsem měl takový spokojený úsměv. Nechybí však ani vyloženě vtipné momenty, hlavně proto, že se Gervais ničeho nebojí, takže se neopomene věnovat náboženství (a stejně jako v jeho stand-upech i zde to patří k tomu nejlepšímu), rasismu nebo třeba homosexualitě. A taky je dobré, že i herci (či jiné slavné i pro mě naprosto neznámé osobnosti), si ze sebe umí udělat srandu (nejvíc mě asi dostal Patrick Stewart). ()

sbl

Naprostá bomba! Ricky Gervais je pro mě momentálně nejlepším komikem na světě. Musím se však přiznat, že na The Office mě nenalákal, protože to nebyl můj šálek kávy. Extras na druhou stranu vynikají pro Gervaise specifickým smyslem pro humor a jeho pokroucenou filozofií, kterou předvádí i na svých stand up show. A já ho za to miluju! Pomocí humoru tlačí na pilu a snaží se lidi tlačit do choulostivých témat, což je naprosto briliantní. Navíc se s jeho charakterem Andy Millmanem dokážu ztotožnit, protože je to v podstatě inteligentní člověk, který je obklopen samými blbci, nebo si to aspoň myslí, ale nedokáže s nimi utnout spojení, protože je má na to moc rád. To jsou postavy Ashley Jensen a Stephena Merchanta jako agenta k ničemu. Navíc třešničkou na dortu jsou "opravdoví" herci a navíc hvězdy. Někteří obohaceni o nějakou vážnou poruchou osobnosti (až na Roberta De Nira ovšem :). Patrick Stewart jako sexistický Magneto, Ben Stiller jako fašistický rejža, Daniel Radcliffe jako nadržený sexuchtivý spratek, Chris Martin jako chodící reklama pro Coldplay. Od prvního dílu jsem si Extras zamiloval. Jen mě docela zklamal poslední speciální díl, který začal hrát na vážno a který mi moc neseděl do komedie jako celku. Jinak ale stoprocentní záležitost. "Is he having a laugh?" ()

Hapretor

No, tak jako vtipné mi to přišlo úplně minimálně. Dobrých gagů a trapasů, že bych je spočítal na prstech jedné ruky ... , taky netuším, co tím chtěl Žervé naznačit - jako že celebrity jsou povrchní, debilní a sobečtí lidé ??? - to je přece každému známo. Odsuzuje svět, ve kterém se sám pohybuje a ještě donutí několik lidí mu v tom sekundovat a pomáhat ... tomu já říkám pokrytectví a nepodařené poselství ... Co se týče mě, tak mi toto přišlo jako velmi zmatečné ... co tím myslel, ví asi jen on sám. To ale nemění fakt, že jako herec je velmi schopný. ()

marusaj

Andy Millman (Ricky Gervais) & Maggie Jacobs (Ashley Jensen) jsou normální lidi, znudění svou prací - bezobsažnými rolemi komparzistů, kteří moc neví, co si počít se svým životem. V opozitu k jejich bezvýznamným životům se setkávají s celebritami nejvyššího kalibru. Supr nápad, který vytváří (někdy, ne vždy) báječně vyhrocené situace v konfliktech celebrita vs. Maggie, celebrita vs. Andy (zbožňuju K. Winslet :). Interesantní je, že Andy a Maggie nejsou tak úplně zdrojem humoru a hybatelem děje. Humor se rodí a tvoří především z vedlejších postav a ústřední dvojice je katalyzátorem nebo lépe řečeno spojovacím článkem, který slepuje plejádu postav do jednolitého celku. Výsledný dojem je rozporuplný a seriál nesedne, a svým pojetím ani nemůže sednout, každému. Je to jednoduše britcom Gervaisovského stylu (stylově podobný Gervaisovu The Office), který je zasazený do nevšedního prostředí natáčení Hollywoodských filmů.. A to já můžu. ()

Respex

Jeden z nejlepších seriálů vůbec. Někdy je to až nesnesitelně geniální (doslova a do písmene) Za mě 5* ()

Jablek

Ještě o kousek lepší než The Office. Jestli si někdo umí dělat srandu sám ze sebe, tak je to Ricky Gervais... Do hodnocení nezapočítávam Christmas special, protože ten je docela o něčem jinym než samotnej seriál. ()

Mira90

To je tak krásně ironické! Alespoň v to doufám... :-) Nejlepší byly rozhodně oba třetí díly - s Kate Winslet a Harrym Poterem, to jsem popadal dech ještě dlouho :-D ()

Brinkley

Extras jsou důkazem, že Ricky není jen synonymem pro britský nejen politicky nekorektní humor (pode mého gusta,) ale vlastně i vizionář. Mluvím o epizodě, kde Kate Winslet pragmaticky a až sarkasticky utrousí, že film o abatyši za druhé světové války vzala jen proto, aby už se konečně dočkala Oscara a svoji úvahu doplnila myšlenkou, že tuto cenu dostanou herečky pouze za film, který pojednává buď o postiženém nebo o nacismu...... no, a nemusím dodávat, za jakou roli ho ve skutečnosti v roce 2009 pak opravdu získala. ()

LakiyL

Svet ľudí z komparzu nie je ľahký a prepracovať sa na vrchol stojí človeka mnoho síl, energie a chuti. Súperenie priateľov o lepšiu rolu- resp nejaký štek do dialógov postáv. V druhej sérii je to ešte zaujímavejšie z hľadiska ako človek kvôli sláve dokáže klesnúť a nechať svoje ego niekde doma v skrini. Are you having a laugh? :D ()

Milda003

Nesnasim hlavniho hrdinu ve filmu "umeni lhat" ale tady mne skvele bavil... neveril jsem tomu, ale je to opravdu velmi velmi povedeny seros.. ()

departed

Zbožňuju, jak se to ze začátku tváří jak hovadina, která v sobě má jen známý ksichty, ale jakmile se naladíte na Rickyho vlnu, začne to mít hloubku a čím víc se to blíží ke konci, tím víc vyplouvá na povrch ona povrchní tvář filmového průmyslu, ze kterýho si Ricky střílí v každý epizodě. Na vnějšku infantilní obal, avšak uvnitř tvrdá realita, aneb "life's cruel". Ricky a Stephen jsou nejen skvělí scénáristi, ale i výborní herci. Sedlo mi to víc než The Office, ale to hlavně z důvodu, že tématika mi tu byla bližší. Hodnoceno: 2 série. ()

.DukE.

Další super sitcom s naprosto originálním humorem z originálního prostředí + účinkování velkých "stars" tomu dodává další rozměr. ()

Ernie_13

Ricky Gervais si ziskal moju pozornost v serialy "The Office" a musim povedat, ze v "Extras" ju len a len zvisil! Serial je perfektny, zabavny (stale tym anglickym sposobom) no zaroven ma v sebe kus dramy, tak ak to vie len Gervais napisat (spolu s Merchantom). No a myslienka pozvat do kazdej casti nejaku celebritu sa perfektne vydarila! Zasmial som sa a zaroven som bol velmi zvedavy ako bude napredeovat zivot postav. V poslednej casti "Christmas special" bolo toho humoru uz o cosi menej a cakali sme len ako to konecne skonci, avsak celkovo je serial brilantny! Drzim palce Gervaisovi, aby vsetko do coho s pusti bolo skvele, originalne a vcas to skoncilo sko toteraz. Nechpte ma zle, ale Ricky naozaj vie kedy treba skocit aby serialu zostal nadych dokonalosti! ()

uodevr

Nekompromisně vtipné a inteligentní. Jakkoli jsou některé zdejší dialogy ostré, postavy mají zároveň tolik srdce, že to celému seriálu dodává skvělý balanc. Ani u těch nejnepříjemnějších scén si člověk nemůže pomoct od natupělého zírání a trochu toho škodolibého chechotání. A co se týče toho Gervaisovic monologu na konci vánočního speciálu...něco tak uvěřitelného jsem už hodně dlouho neviděl. Rickyho zbožňuju už dlouho, ale takhle úžasný herectví jsem od něj vůbec nečekal. Jednoznačně vrchol jeho herecké kariéry a jeden z nejgeniálnějších seriálů, jež jsem měl tu čest vidět. ()