Komparz

• Velká Británie Extras
Velká Británie / USA, (2005–2007), 7 h 24 min (Minutáž: 30–84 min)

Kamera:

Martin Hawkins

Ricky Gervais, Ashley Jensen, Stephen Merchant, Shaun Williamson, Shaun Pye, Katherine Parkinson, Rob Brydon, Ben Stiller, Ross Kemp, Vinnie Jones (více)

Série(2) / Epizody(13)

Ricky Gervais v tomto komediálním seriálu ztělesňuje frustrovaného Angličana na prahu čtyřicítky Andyho Millmana, který se marně snaží proniknout na výsluní a proslavit se jako herec.  Není mu nic platné, že většinu dne tráví převlékáním kostýmů, že spěchá z místa na místo a věší se na každého, kdo by mu mohl poradit nebo se za něho přimluvit. Pro Andyho zkrátka role nejsou. Jeho hloupý a namyšlený agent (Stephen Merchant), který ostatně nestojí za nic, ho dokonce přemlouvá, aby si našel jiné zaměstnání, ale Andy se nevzdává. S kolegyní Maggie Jacobsovou (Ashley Jensenová) vymetá alespoň večírky, kde kyne naděje, že se setká s nějakým režisérem, producentem či scenáristou nebo se vnutí do přízně skutečné celebrity. Maggie se přitom snaží najít vhodného manžela... Seriál natočený v americko-britské koprodukci režírovali Stephen Merchant a Ricky Gervais, jako hosté v něm vystupují známí herci, kteří představují sami sebe - např. Kate Winsletová, Patrick Stewart, Samuel L. Jackson, Ben Stiller a další. (oficiální text distributora)

Gesicht

Ne tak dobré jako Office, ale stejně se pobavíte. Smysl pro britský humor je předpokladem a jako bonbónek dostanete představení top-celebrit filmového průmyslu, jak je asi neznáte. Pokud máte rádi Gervaise, tak hvězdička navíc. :) ()

suzi.fiker

Gervaisiální. Břitký humor Rickyho Gervaise mě vždy velmi potěší. Tento seriál o Andym Millmanovi, který touží po úspěchu a uznání, je prošpikovaný trapnými situacemi, otírá se o rasismus, homsexualitu i postižené děti. Satira světa showbyznusu. Fenomenální Stephen Merchant v roli agenta. Kolik z toho Ricky opravdu prožil? Zajímavý komentář: Eddar ()

Kusbi

Asi nejslabší z toho, co jsem od Gervaise viděl, nicméně stále velice dobrá záležitost. Trochu mi neseděl koncept s cameem herců v jednotlivých epizodách a několik epizod bylo poměrně nudných, bez zajímavějšího děje či humoru. Přesto je zde i tak spousta dobrých vtipů, koncept seriálu je značně originální a je zde několik skvělých postav (zejména Stephen Merchant byl geniální). Možná by tomu býval lépe seděl styl mockumentary, byť nevím, zda by to zde bylo vůbec realizovatelné. ()

boovol

Podobný mix humoru a detailně vykreslených postav vzbuzujících reálné emoce se příliš často nevidí. Prozatím vrcholné dílo Gervaise a Merchanta (jehož postava Darrena Lamba je navíc jedna z nejvtipnějších vůbec). ()

nakedsoul

Ricky Gervais má neuvěřitelnej talent na vtipnou trapnost!! Je to pořád stejný humor jako v The Office, ale pořád nadmíru zábavné a těším se na další počiny dua Gervais/Merchant. Bravo!! ()

kriplozoik

3* a půl. Prostředí seriálu je více než zajímavé a hlavní hvězdy mu navíc dodávají punc exkluzivity. Na druhou stranu úroveň s dalšími díly stagnuje a koncepce "kterak talentovaný komparzista pro svou upřímnost a smůlu na lidi okolo něj o štěk ve filmu přišel" se brzy ohraje. Kladně ale kvituji Gervaisovu snahu o zachování cti a upřímnosti vůči sobě samému. ()

L.Wayne

Ricky Gervais je boh. Kde inde by ste mohli vidieť opĺzlu Kate Winslet, ktorá urobí všetko pre Oscara (moja obľúbená epizóda), nerváka Bena Stillera, Patricka Stewarta ako nadržaného deda, Orlanda Blooma ako namyslenca, ktorý v každej druhej vete ohovára Johnnyho Deppa alebo Daniela Radcliffa s jeho vlastným kondómom? Bavila som sa a ešte ako. Pri vianočnom špeciále som pre zmenu mala slzičku na krajíčku. Plný počet. ()

stuj

První dva díly docela slabé, ale pak se to zlepší. Je tam hodně míst, kdy je divákovi za postavy opravdu trapně. :) Originální humor. Obě série se nesou v podobnému duchu. Ashley Jensen hraje hloupoučkou Maggie hodně šikovně. ()