Komparz

• Velká Británie Extras
Velká Británie / USA, (2005–2007), 7 h 24 min (Minutáž: 30–84 min)

Kamera:

Martin Hawkins

Ricky Gervais, Ashley Jensen, Stephen Merchant, Shaun Williamson, Shaun Pye, Katherine Parkinson, Rob Brydon, Ben Stiller, Ross Kemp, Vinnie Jones (více)

Série(2) / Epizody(13)

Ricky Gervais v tomto komediálním seriálu ztělesňuje frustrovaného Angličana na prahu čtyřicítky Andyho Millmana, který se marně snaží proniknout na výsluní a proslavit se jako herec.  Není mu nic platné, že většinu dne tráví převlékáním kostýmů, že spěchá z místa na místo a věší se na každého, kdo by mu mohl poradit nebo se za něho přimluvit. Pro Andyho zkrátka role nejsou. Jeho hloupý a namyšlený agent (Stephen Merchant), který ostatně nestojí za nic, ho dokonce přemlouvá, aby si našel jiné zaměstnání, ale Andy se nevzdává. S kolegyní Maggie Jacobsovou (Ashley Jensenová) vymetá alespoň večírky, kde kyne naděje, že se setká s nějakým režisérem, producentem či scenáristou nebo se vnutí do přízně skutečné celebrity. Maggie se přitom snaží najít vhodného manžela... Seriál natočený v americko-britské koprodukci režírovali Stephen Merchant a Ricky Gervais, jako hosté v něm vystupují známí herci, kteří představují sami sebe - např. Kate Winsletová, Patrick Stewart, Samuel L. Jackson, Ben Stiller a další. (oficiální text distributora)

lluckyn

V první sérii tak půlka dílů dobrejch a půlka nic moc, ale od druhé série (a vlastně už od posledního dílu té první) sem se dobře bavil. Výborný Gervais, který se ať už vlastní vinou nebo díky jeho naivní a značně natvrdlé kamarádce a agentovi blbcovi dostává do trapných situací. Seriál se rozhodně nevyhýbá žádným citlicým tématům jako je rasismus, homosexualita nebo postižení lidé. A hostující hvězdy tomu vždycky dodaj něco navíc (výborná je hlavně Kate Winslet nebo Orlando Bloom). ()

teba

To se nedá ani slovy popsat, to se prostě musí vidět :o) Baví mě rozdíl, jakej je mezi hollywoodskou Entourage a ostrovními Extras - podobný náměty, ale tak zásadní odlišnost ve zpracování... Co se nemění, je, že i tady mě asi nejvíc ze všech zaujal agent hlavního hrdiny: Darren Lamb, tenhle stoprocentní opak Ariho Golda, je fakt neskutečnej :o))) ()

Honzus

Naprosto dokonalé dílo ještě dokonalejšího génia Rickyho Gervaise. Ještě nikdo si v žádném seriálu nedovolil tak neskutečným způsobem shodit a ztrapnit celý ten prohnilý svět showbusinessu, navíc za podpory množství hvězd právě z tohoto světa, z nichž někteří mě svou schopností udělat si ze sebe legraci mile překvapili. Ricky Gervais coby smolař Andy Millman se zmítá od jednoho trapasu k druhému a divák se při tom svíjí ve střídavých záchvatech smíchu a upřímné lítosti. Jsem zvědav, čeho se dočkáme od Rickyho příště. ()

MP17

Kancl je geniální, žeru ho se vším všudy, ale tohle se moc nepovedlo. Vtipu pomálu, záměrné trapnosti jsou přehnané, nevtipné, primitivní (postižená dívka) a hlavně ta souputnice hlavního hrdiny, to je tak nesympatická kráva, že horší snad na TV obrazovkách divák nenajde. ()

mArtinko5MB

Po pár rokoch sa opäť vraciam k Extras a začínam prvou časťou. Suma sumárum - môj postoj sa veľmi nezmenil. Kvalitatívne by som radil tento serial po pilote niekam k Vicious(2013). Pilot: 65% ()

Sowa

Úžasný originální výtvor, skvělá komedie, veselá i smutná. Pro mě určitě lepší než "The Office". Na BBC2 se rozbíhá druhá série a po prvním dílu je jasné, že nebude příliš pokulhávat za tou první. ()

Groower

Některé díly jsou naprosto geniální (Steward,Winslet),ale ostatní nejsou o moc pozadu. Ricky opět skvělej a Ashley mu zdatně sekunduje. Měl jsem několik neskutečných záchvatů smíchu a proto 5 hvězd. Hodnoceno po první sérii. ()

Peťko

Neskutočný nadhľad hlavného predstaviteľa, z tohoto seriálu proste robí niečo Extra. Ricky Gervais je jeden z najlepších komikov súčasnosti. ()

cubiczech

Občas až moc "britsky" strohé a nudné, ale camea jsou super a samozřejmě se nevyhneme vtipným situacím z prostředí natáčení podřadného sitcomu. ()

spawnxp

Gervais to napsal pro sebe, jasně, ale tím líp jak se ukázalo. Například 3. díl první série (Kate Winslet) bych dal jako povinný studium pro všechny ty naše pelíškáře a želaristy... ()

Tolf

Prvý diel Komparzu nebol príliš vydarený, avšak netreba sa nechať odradiť, zvyšok naozaj stojí za to! :) ()

ariari

ako v tom vtipe trápnejší vyhráva. príliš seriály nemusím, tu som si chcela pozrieť "majstrovstvo" Ricky Gervaisa..ups! bolo to neomalené a tak natvrdlo priblblé, akoby hrali plastové bábiky bláznivú Viktorku u splavu. Človeku skôr príde ľúto, za čo sa neomalenosť vydáva. Humor to rozhodne nebol. Aj keď išlo o nadsázku, tak nehorázne tupí a ľahostajní komparzisti sa v žiadnej vesmírnej realite nevyskytujú. ANi ako roztliekavači by si neškrtli. HOdnotím po prvom dieli, a viac nemusím, Ben Stiller aspoň zahral ..ostatní sa len predvádzali. ()

dbt

Značně netradiční seriál, plný trapných okamžiků; možná až příliš originální ve své civilnosti. "Nemáte ženu ani přítelkyni a neznáte Star Trek?". ()

LordMalak

Viděl jsem celou první sérii a teď sleduji druhou. A hned první díl mi připomněl, proč se mi ten seriál vlastně tak líbil. Kde jinde složí David Bowie písničku na hlavní postavu seriálu jen díky tomu, že spolu chvíli mluví? To se nedá moc popsat, to se musí vidět. Škoda, že maximum je pět *, jinak už bych byl u deseti. Z hostujících hvězd se mi zatím líbila nejvíc Kate Winslet (asi raději nechtějte vědět, co dělá s Oscary ;-) a teď Orlando Bloom. ()