Komparz

• Velká Británie Extras
Velká Británie / USA, (2005–2007), 7 h 24 min (Minutáž: 30–84 min)

Kamera:

Martin Hawkins

Ricky Gervais, Ashley Jensen, Stephen Merchant, Shaun Williamson, Shaun Pye, Katherine Parkinson, Rob Brydon, Ben Stiller, Ross Kemp, Vinnie Jones (více)

Série(2) / Epizody(13)

Ricky Gervais v tomto komediálním seriálu ztělesňuje frustrovaného Angličana na prahu čtyřicítky Andyho Millmana, který se marně snaží proniknout na výsluní a proslavit se jako herec.  Není mu nic platné, že většinu dne tráví převlékáním kostýmů, že spěchá z místa na místo a věší se na každého, kdo by mu mohl poradit nebo se za něho přimluvit. Pro Andyho zkrátka role nejsou. Jeho hloupý a namyšlený agent (Stephen Merchant), který ostatně nestojí za nic, ho dokonce přemlouvá, aby si našel jiné zaměstnání, ale Andy se nevzdává. S kolegyní Maggie Jacobsovou (Ashley Jensenová) vymetá alespoň večírky, kde kyne naděje, že se setká s nějakým režisérem, producentem či scenáristou nebo se vnutí do přízně skutečné celebrity. Maggie se přitom snaží najít vhodného manžela... Seriál natočený v americko-britské koprodukci režírovali Stephen Merchant a Ricky Gervais, jako hosté v něm vystupují známí herci, kteří představují sami sebe - např. Kate Winsletová, Patrick Stewart, Samuel L. Jackson, Ben Stiller a další. (oficiální text distributora)

danecek24

65. Zlatý Glóbus za rok 2007 - cena (1) - *Nejlepší seriál (komedie / muzikál) + nominace (1) - Nejlepší herec v seriálu (komedie / muzikál) - Ricky Gervais ()

Wormboy

Rickyho Gervaisa mam rad. Extras je viac nez dobrym komedialnym serialom, s niekolkymi vynikajucimi momentami, ktore vsak bohuzial vyplna miestami trapna a nevtipna vata (najma cela postava Andyho "manazera", ktory dostava v druhej serii vela priestoru). Epizoda s Kate Winslet je v mojich ociach jednoznacne najlepsia. Samostatny pol bod davam za vynikajuci zaverecny special. ()

mortak

Asi nejvtipnější černočerná deprese, co se dnes v seriálech dá sehnat. Gervais má skvělý pozorovací talent, a tu subkulturu komparsů i stereotypy hereckých hvězd vystihl dokonale. ()

Splasher

No to je vážně drzost! Natočit dvě série seriálu, jen kvůli tomu abych se mohl sejít se svým hereckým (De Niro) a hudebním (Bowie) idolem. A Merchant ho klidně nechá. Tak snad ještě aby Gervais hodil roli svýmu nejlepšímu kámošovi (počkat, Jonathan Ross tam hraje taky). Zbytek se nějak dotočí. Tak nevim pane Gervais: Are you havin' a laugh? ()

tomeek

Gervais na hrad! Výborný seriál plný skvělých cameí (u mě vede nadržený Daniel Radcliff a egoistický Orlando Bloom). ()

Triple H

Tie dávam len Christmas Special-u, ktorý som ako jediný videl. Ale stálo to za to. Záverečné momenty v dome Veľkého Brata sú jedny z najlepších aké televízna produkcia ponúkla v uplynulých (minimálne) 5. rokoch. Ten Gervaisov monológ by si malo vypočuť čo možno najviac ľudí. ()

SG_ever

Viděl jsem pouze dva díly, takže jsem seriál nepodrobil nějaké hlubší analýze. Během těchto dvou dílů jsem se ale náramně bavil a smál, takže jsem od obrazovky odcházel spokojen. (80%) ()

DaUr

Po prvním díle: Svěží, vtipné, drzé, a Ben Stiller úžasný (srandu si ze sebe dělal už mockrát, ale tohle je jiná liga)... brzy půjdu na další. ()

Ewey

Další povedený seriál od Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta. Konečně si Merchant taky napsat něco pro sebe - roli agenta, naprosto geniálního hlupáka:D Gervais je jako smolařský komparzista, docela sympatický. Někdy si říkáte, jak vůbec může někdo mít takovou smůlu, ale on si za to může sám, a když se o nějaký naprostý trapas nepostará on, jistě mu pomůže jeho trhlá kámoška. Občas se objeví ňáká ta celebrita, třeba Kate Winslet, která poradí jak na sex po telefonu i jak vyhrát oskara, nebo Sir Ian McKellen a jeho teploušská hra, popřípadě Daniel Radcliffe(s holkou to už rozhodně dělal). Vánoční speciál mi dojen sice trochu zkazil, ale jinak o srandu nouze není. ()

fabecc1222

Komparz lze vychvalovat hned z několika stran. Ať už je to propracovanost postav, která je Gervaisovou největší scénaristickou výhrou, ať už je komediálním talentem, jak hereckým, tak scénaristickým, nebo ať je to jeho producentskou a režisérkou prací, díky které dostal do seriálu obrovské množství hvězd, které ze sebe udělali úplné idioty. Výsledkem je nejlepší sonda do světa showbyznysu od jeho nejnižších pozic, až po pozici na pomyslně hvězdě slávy. ()

P1tr

Po Kanclu další zářez na pažbě anglického komika Rickyho Gervaise. Jeho suchý britský humor je přesně to, co moje bránice potřebuje. ()

Almásy

najlepšia vec čo vyšla z anglicka po Harrym Potterovi a čajoch Tetley. najlepšia. a som ochotný si spraviť tričko s nápisom i love andy and maggie. ()

vitekpe

Mimo vyborne legrace zde muzete videt i hvezdy jako je Orlando Bloom, Kate Winslet, Daniel Radcliffe atd., ktere Vam predvedou co to znamena ultimatni nadhled v praxi :-))) ()

Firebug

Asi ne úplně adekvátní hodnocení, ale po první sérii jsem nadšen. 4* za to, že je tak skvělá zábava a ta pátá je za účinkující stars, které si svou roli v některých případech maximálně užívají a nebojí si ze sebe dělat srandu a taky za pro mě velmi atraktivní prostředí z natáčení velkých filmů. ____ update: Druhá série není taková pecka, jak jsem z komentářů čekal. Andyho sit-com je strašná pruda a jeho stále se opakující catch frase už napotřetí hodně irituje. Maggie a agent jsou mnohdy tak blbí, že jsem se Andymu až divil, že je v některých situacích prostě nepošle do hajzlu. Škoda že se více děje neodehrává na place při natáčení filmů. Bloom a Radcliffe byli skvostní! 4* z původních 5* ()

piserius

No tak já vám nějak nevím, ale asi nejsem stavěný na většinu britského humoru... Musím říct, že jsem viděl jediný díl (se Samuelem L.Jacksonem) a zanechalo to na mě trvalé následky... Bohužel ne v dobrém slova smyslu... Ale pozitivum toho je, že dokonce i největší hvězda dílu (Samuel) se zde objevil naštěstí jenom asi na 3 minuty... Kdyby tam nebyl, tak je to jasný odpad... ()

Kanibal

Tak trochu jiný pohled na svět šoubizu, tady se řeší jak sehnat roli, ne jak ošustit další z davu kočiček. Narážím trošku na Vincentův svět, také z produkce HBO. Komparz je "obyčejnému" člověku blíž celou svou podstatou - hrdinové řeší jak sehnat peníze na činži, jak si udržet tvář i když si z vás chtějí udělat onuci, jak se dostat nahoru. To vše pospojované chytlavými charaktery skvěle natočené a scénáristicky výjimečně kvalitní. Bonusem jsou častá camea známých herců a osobností (hádka s Gordonem Ramseym v restauraci! - "V kuchyni pracují jen ženský a gayové!"). ()