Komparz

• Velká Británie Extras
Velká Británie / USA, (2005–2007), 7 h 24 min (Minutáž: 30–84 min)

Kamera:

Martin Hawkins

Ricky Gervais, Ashley Jensen, Stephen Merchant, Shaun Williamson, Shaun Pye, Katherine Parkinson, Rob Brydon, Ben Stiller, Ross Kemp, Vinnie Jones (více)

Série(2) / Epizody(13)

Ricky Gervais v tomto komediálním seriálu ztělesňuje frustrovaného Angličana na prahu čtyřicítky Andyho Millmana, který se marně snaží proniknout na výsluní a proslavit se jako herec.  Není mu nic platné, že většinu dne tráví převlékáním kostýmů, že spěchá z místa na místo a věší se na každého, kdo by mu mohl poradit nebo se za něho přimluvit. Pro Andyho zkrátka role nejsou. Jeho hloupý a namyšlený agent (Stephen Merchant), který ostatně nestojí za nic, ho dokonce přemlouvá, aby si našel jiné zaměstnání, ale Andy se nevzdává. S kolegyní Maggie Jacobsovou (Ashley Jensenová) vymetá alespoň večírky, kde kyne naděje, že se setká s nějakým režisérem, producentem či scenáristou nebo se vnutí do přízně skutečné celebrity. Maggie se přitom snaží najít vhodného manžela... Seriál natočený v americko-britské koprodukci režírovali Stephen Merchant a Ricky Gervais, jako hosté v něm vystupují známí herci, kteří představují sami sebe - např. Kate Winsletová, Patrick Stewart, Samuel L. Jackson, Ben Stiller a další. (oficiální text distributora)

BluT

Po Rickyho předchozím počinu (The Office/ Kancl) jsem čekal hodně, ale nebyl jsem zklamán. Extras je neokoukaný a naprosto svěží vánek do žánru komedie. Ricky Gervais je geniální umělec a u mě má místo v top desítce herců/ režisérů naprosto zaručený. Ale teda k věci. Nápad se známym hercem v každym díle je supr. Nejvíc mě asi dostala Kate Winslet a Daniel Radcliffe. Oba díly naprosto špičkový. Čímž se nepřímo dostávám i k hlavním hercům, který jsou v každym díle. Ashley hraje takovou slečnu, kterejch jsou kýbly, ale stejně dokáže být jedinečná a Ricky to vlastně celý táhne a samozřejmě to na něm stojí (což možná znamená to samý, ale to je jedno, když je to obé pravda:). Vedlejší postavy jako Rickyho agent a pár dalších, jež se objeví ve více dílech, moc vtipem neoplívají. Ale to nikomu nevadí, páč tam fakt moc nejsou... Celkový humor stojící na trapných situacích je bezvadně vypointovanej a jen výjimečně přestřelí. Jinak většinou předvádějí prvotřídní a hlavně originální legraci. 94% P.S. trefný komentář: B!shop ()

lukasch

Úžasné. Dost nevšední pohled na kariéru trapně nadutého komparzisty, který se vypracuje skoro na vrchol, aby si následně nabil hubu a ztratil důstojnost. Tradičně skvělému Gervaisovi zdatně sekundují Jensen a Merchant, kteří dokáží vytěžit humor i z té nejtrapnější situace. Kvalita epizod se různí (skvělé jsou s Kate Winslet a Patrickem Stewartem), ale opravdový top mě čekal až ve finálním vánočním speciálu. Takový mix emocí, arogance, kritiky společnosti atd. mi vyrazil dech. Co to bude příště Ricky? ()

Shedom

Paráda. Ricky Gervais ako (kupodivu) sympatický looser Andy Millman, Merchant ako totálne šáhlý agent (scéna pri udeľovaní BAFTA, keď sa s hrmotom rúti ku stolu a následná "situácia" pri prejave - ROFL!), sympatická kámoška Maggie, humor ostrejší než britva a trapasy, až som si zakrývala oči, krútila hlavou a nahlas hovorila "nieeeeeeee" :). I keď som mala zopár kvalitných výbuchov smiechu a niektoré scény som si hneď musela pretočiť a pozrieť znova (napr. v časti s Ianom McKellenom, keď Andy osloví dámu s minerálkou, perlivou...), je fakt, že "Extras" je trochu "smutnejší" než predchodzí The Office, ak sa to dá tak nazvať. Spod rúška absurdného a trápneho humoru je cítiť, že Ricky Gervais je skvelý pozorovateľ a z celého dielka srší úžasná dávka úprimnosti a opravdovosti. Takto nejak to v showbiznise asi naozaj chodí. Nikdy by som nepovedala, že vyroním slzu pri sledovaní sitcomu z dielne dua Gervais-Merchant. A veru, pri Christmas special sa tak stalo a nehanbím sa za to. Jedinečný počin, ktorého autenticitu zvyšuje prítomnosť skutočných hereckých es. Je-li libo nahliadnuť do zákulisia tv tvorby, nič lepšie neviem doporučiť. ()

Arach.No

Fantastický seriál, který musíte milovat, pokud se vám líbil The Office. Gervais je geniální a jde vidět, že spousta hvězd si rádo dělá srandu i sami ze sebe. Ani nevím koho z těch všech vybrat - ženy-očumující Stewart, do Deppa se navážející Bloom, sexuchtivý Radcliffe, hovado Stiller a tak dál a tak dál.Narozdíl od LIVINGDEAD se mi opravdu líbil i speciál. Není v něm sice taková nálož humoru, ale o to víc upřimnosti a jedinečné atmosféry. Takže taky doporučuju. ()

Angelino

Chvíľu mi trvalo, kým som sa naladil, ale keď som konečne začal chápať aj pointu a objavil, že to má hĺbku (a nie malú), bol som veľmi príjemne prekvapený. ()

Tristaver

Andy Millman je jedna ze dvou originálních postav, které Gervais s Merchantem dokázali stvořit. Všechno ostatní už je bohužel jen kopie Millmana nebo Brenta. Koncept se zajímavými cameo rolemi je perfektní, přestože se po čase trochu moc opakuje. Podobně jako u The Office, i tady by se trapné situace daly házet na hromadu a odvážet hladovým dětem do Afriky. ()

fastum

Vytříbený humor, hvězdy tak, jak je neznáte, nezaměnitelné situace a skvělý Ricky Gervais coby "nula" Andy Millman. Všechny milovníky britského humoru tohle musí alespoň trochu pobavit. Já se bavil královsky. ()

geimz

Ricky so Stephenom sú samozrejme najlepší, ale aj tak dosť prekvapili známi herci, v každom dieli sú vtipne a ironicky napísaní - Ian McKellen a jeho metodický prístup k hraniu je naj. ()

Garch

Tak vycizelovanou práci s trapností nikdo nedokáže líp. Pro každou epizodu Extras Ricky Gervais navíc přesvědčil nějakou světovou hereckou nebo hudební osobnost, aby ukázala své "pravou tvář". Klobouk dolů :-) Snad jen David Bowie nedostal naloženo. ()

wampire23

Milujem Rickyho Gervaisa. Chcel by som byť ako on (aj keď niekedy sa ako on zrejme správam). Chcel by som hrať vo všetkých seriáloch, tak ako on. Chcel by som uvádzať Zlaté Glóby a robiť si srandu z koho ma napadne. He is brilliant. ()

papyrosaurus

Andy stále hledá, stále usiluje o to, aby mohl také jednou žít v luxusu a slávě jako celebrity, které pravidelně potkává jako komparzista při natáčení všemožných filmů. Neschopný agent mu spíše hází klacky pod nohy a kamarádka Maggie ho zase rozčiluje svou zdánlivou hloupostí a nesmyslnými otázkami. Ani jisté peníze a mediální zájem spojený později s jeho hlavní rolí ve stupidním sitcomu mu na náladě nepřidává. Chce něco víc - nechce si přiznat, že nikdy z něj nebude více než jen béčková hvezdička, na kterou jednou (brzo) zapomenou. Povedená zápletka, kterou vyplňuje velmi osobitý humor, založený na trapných situacích, rozhovorech, neadekvátních reakcích ale i na zaběhlém lidském jednání, myšlení a předsudcích, které způsobují Andymu sérii problémů ale hlavně nesmírně baví nás diváky. Avšak tento seriál není jen o humoru, zejména v posledních dílech jsem se dočkal i vážnějšího pohledu na Andyho peripetie a skutečných emocí. Závěrečný speciál tak už jen překonal vše předtím a umocnil tak jen můj celkový zážitek. Díky Andy, díky Maggie! ()

RickyFitts

skvěle fungující nápad s hostováním hvězd, nádherné scény esenciální trapnosti, při kterých si jak malý dítě zakrývám oči, aby už to proboha přestalo - jeden z nejintenzivnějších zážitků, které kdy u mě kinematografie vyvolala. ()

G900

Asi tři roky po tom, co jsem seriál shlédl jsem dnes s hrůzou zjistil, že jsem ho ještě neohodnotil!!! What kind of sorcery is this?!?!? Asi mě tak dostal, že jsem si na nějaké ČSFD ani nevzpomněl :D Každopádně Komparz je na úrovni skvělého Kanclu, okořeněný v první sérii známými herci, kteří podle RG milovali Kancl, a tak souhlasili, že si ze sebe v jeho dalším pořadu udělají srandu. A vyšlo to na výbornou! Můj oblíbený díl s vševědoucím, šarmantním, shakespearovským a mentorským Cpt. Picardem, ze kterého se v Komparzu vyklube postarší perverzák s velikou slabostí pro nahotinky... :D Kde jinde se vám může dostat něčeho takového než u Rickyho Gervaise?? :D A Andyho skvělá, ale trošku přihloupější kamarádka Maggie, která mu vždycky úžasně zavaří, je prostě famózně napsaná i zahraná postava... 90 % ()