Komparz

• Velká Británie Extras
Velká Británie / USA, (2005–2007), 7 h 24 min (Minutáž: 30–84 min)

Kamera:

Martin Hawkins

Ricky Gervais, Ashley Jensen, Stephen Merchant, Shaun Williamson, Shaun Pye, Katherine Parkinson, Rob Brydon, Ben Stiller, Ross Kemp, Vinnie Jones (více)

Série(2) / Epizody(13)

Ricky Gervais v tomto komediálním seriálu ztělesňuje frustrovaného Angličana na prahu čtyřicítky Andyho Millmana, který se marně snaží proniknout na výsluní a proslavit se jako herec.  Není mu nic platné, že většinu dne tráví převlékáním kostýmů, že spěchá z místa na místo a věší se na každého, kdo by mu mohl poradit nebo se za něho přimluvit. Pro Andyho zkrátka role nejsou. Jeho hloupý a namyšlený agent (Stephen Merchant), který ostatně nestojí za nic, ho dokonce přemlouvá, aby si našel jiné zaměstnání, ale Andy se nevzdává. S kolegyní Maggie Jacobsovou (Ashley Jensenová) vymetá alespoň večírky, kde kyne naděje, že se setká s nějakým režisérem, producentem či scenáristou nebo se vnutí do přízně skutečné celebrity. Maggie se přitom snaží najít vhodného manžela... Seriál natočený v americko-britské koprodukci režírovali Stephen Merchant a Ricky Gervais, jako hosté v něm vystupují známí herci, kteří představují sami sebe - např. Kate Winsletová, Patrick Stewart, Samuel L. Jackson, Ben Stiller a další. (oficiální text distributora)

ledzepfan

Velmi sympatický britský seriál -Hlavní postava je úplně průmněrný herec který chce víc než dělat křoví velkým hvězdám.-V každé epizodě hraje aspon jedna opavdová stár sama sebe(David Bowie-Robert de niro-Samuel L Jackson..atd)a vždy si ze sebe dokážou udělat prdel.-Pokud nevíte co je to prekérní či trapná situace podívejte se na komparz,tam jich je až až. ()

ladko

Opäť klasický Gervaisov humor založený na trápnych situáciach, do ktorých sa hlavný hrdina Andy vždy dostane. Podobne ako David Brent v The Office. Tu to je však dotiahnuté k dokonalosti a k tomu perfektné vedľajšie postavy Maggie a hlavne agent s Barrym. Plus perfektné cameá všakovakých hviezd(najlepší boli Stiller-Dodgeball monológ geniálny, Winslet, Patrick Stewart a jeho film, Ian McKellen a jeho vysvetľovanie herectva, Orlando Bloom posadnutý sám sebou, či Clive Owen a De Niro). A vianočný špeciál bol dokonca aj príjemne dojímavý. Skvelý seriál a dúfam, že Gervais ešte nejaký podobný zase vymyslí. ()

Vojcl

Velice vtipný seriál. Potěší i cameo role slavných herců. Ricky Gervais místy také působí, jako by hrál sám sebe. ()

Freemind

Gervais je borec a naštěstí ví, kdy skončit. Tedy - skoro, protože zase uklouznul na přidlouhlém a k uzoufání nudném a křečovitém speciálu. 1. řada: *****, 2. řada:slabší ****, speciál: slabé ** ()

dr.Orlok

Na začátek bych chtěl říct, že Ricky Gervais je geniální komik. Druhá série je mnohem lepší než ta první. Příběh se tam vyvýjí každým dílem, zatímco ta první je vlastně jen sledem několika epizodek. Hvězdné camea jsou vždy velmi příjemný zpestřením každého dílu, někdy Ben Stiler, Chris Martin , Kate Winslet a hlavně geniální Patrick Stewart, který píše scénář o tom co by se stalo kdyby mohl, jako jeho postava v X-menech, ovládát věci myslí - využil by ji především k svlékání žen : "Policewoman rides up to me and says "Hey, You can't ride on the grass." And then her clothes fall off. And while she is running around trying to pick up her nickers, I've seen everything. And then I ride off.........on the grass." ()

Derek

GENIALITA. ricky gervais opat prekonova sam seba a po absolutne brilantnej "the office" na nas vyrukoval s dalsou perlou a to "extras". nesie sa to opat v podobnom duchu ako jeho predchadzajuci pocin takze ocakavajte absolutne sarkasticky a cierno cierny humor pri ktorom sa obcas budete citit samy trapne. co epizoda to perla navyse vzdy vylepsena nejakou megahviezdou ktora sa nestiti spravit srandu sama zo seba (narcis bloom, nadrzany radclife, vulgarna winslet atd). navyse tu mame hlavne trio a to andyho, jeho trochu pomalsiu kamaratku maggie a totalne neschopneho agenta (nechcite vediet ako sa skonci jeho rande s maggie), ktori vam urcite prirastu srdcu priebehom zatial iba dvoch serii. dufam ze sa ricky pochlapi a vyprodukuje aj tretiu seriu (narozdiel od office kde zostal len pri dvoch) ktora pojde kvalitativne opat nahor. no uz som videl aj xmas special a je to podobne ako v office bomba. z andyho sa stane comu sa na zaciatku vyhybal a klesne az na same dno (neviem ci to v csr bude pochopitelne, lebo vela vtipov sa toci okolo anglickych realii). no a na konci som mal slzy na krajicku a andyho vypoved som si pustil uz minimalne 10 krat. odporucam vsetkymi desiatimi!!! btw ak to mate na dvd, tak si pozrite bonus "tapping nigel" to je totalna haluz a vnom uvidite ze ricky je v podstate velkym dietatom:-) ()

Fanucci

Skvělý Gervaisův humor na téma celebrit a slávy vůbec. První série bohužel výrazně převyšuje druhou - ta zápletka s Andyho komediálním seriálem mne moc nechytla. Líbilo se mi když se Extras odehrávaly převážně na place a Andy byl pouze v komparzu. Každopádně Ricky Gervaisovi ironičtější role Andyho Millmana sedí ještě více než role Davida Brenta v Office. Navíc mu v Extras výborně sekunduje Ashley Jensen - takový parťák v Office chyběl (Tim v Office Brenta spíš shazuje a Garreth je šplhoun / idiot). Díky Gervaisově aktuální popularitě se v seriálu objevily slavné herecké hvězdy a ty mají výborné scénky - obzvlášť Kate Winslet mě hodně pobavila, ale výborný byl i Patrick Stewart. I Radcliffe se mi líbil. ()

Carlossss

Ricky Gervais a jeho dozajista autobiografický průřez kariérou neúspěšného herce! Je to trošku jiný než Office, ale pořád to má svoje kouzlo a líbí se mi, že Ricky zůstal v roli totálního loosera a přitahovače trapasů, protože tahle role mu sedí dokonale. Když k tomu připočteme skvělého agenta - mimoně a neuvěřitelně blbou kamarádku, máte sitcom jako víno. Velké hvězdy jsou zde vykresleny jako obyčejní lidé s komplexy a lidskými trablemi. Nejvíc mě asi dostala nadržená Kate Winslet v převleku za jeptišku. O té se mi bude zdát ještě hodně dlouho.. Extras není pořad, který by vás sundal ze židle. Je to pořad, který se dokáže dotknout ožehavých témat, jako je genocida, rasismus, homosexualita, skvělým způsobem, který pobaví. Jediné, co sráží kvalitu je časté opakování zápletky a vy vlastně víte, jak to dopadne. Ale stejně se dodíváte do konce... to je právě to kouzlo. ()

maverick10

Ve vsech tech trapnych situacich jsem se kousal do rtu a uplne je prozival spolu s hlavnimi hrdiny. Ricky Gervais je proste mistr trapasu a i v techto chvilich to pusobi vsechno krasne komicky. No a pokud jsou i predni hoolywoodske hvezdy schopny ze sebe samotnych udelat srandu, pak je to jeste vetsi a umocnujici zazitek techto zivotnich trapasu. ()

Scylla

Brilantně dokonalé! Ricky gervais a Stephen Merchant jsou geniální a jejich seriál nemá ve svém okolí konkurenci. Pět hvězd je málo. ()

Joe321

Další várka trapných, nevhodných situací a rozhovorů z dílny Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta. Podobně jako u The Office se zde těžko vyjadřují pocity z koukání. U Gervaise člověk moc často nevybouchne smíchy, ale má celou dobu na tváři ten úsměv vyjadřující naprosté opojení. Díky tomu, že zde hraje "kladnou" postavu a výskytu nějaké slavné osobnosti v každém dílu, můžete mít konečně Rickyho vděčně rádi a seriál udržuje různorodost. Trošku mě zklamal vánoční speciál, který byl více sentimentální než vtipný. Opravdu kvalitní zábava... /Clive Owen, když mu představí postarší komparzistku-prostitutku, se kterou má mít postelovou scénu/ - "Ou fuck, I am Clive Owen. That's mental!" ()

M.i.k.e

klasická Gervaisovina, která není ani tak vtipná jako spíš hořkosladká a kousavá. První díly jedou v epizodickém modu a berou si na paškál hostující celebrity, které se tu většinou chovají jako pomatené nabubřelé primadony. Až po pár dílech se příběh zaměří přímo na hlavního protagonistu, který se z komparzu vyhrabe až k vlastnímu sitcomu a sám se stane hvězdou. Jenže mu není nic dobré, jeho ego by potřebovalo vlastní šatnu a postupně se začne chovat jako prvotřídní idiot i k těm, kteří mu celou dobu stáli po boku a podporovali ho.V posledním speciálním díle už je Andy ultrakokot a samozřejmě musí dojít k prozření, ale než k němu dojde, stihne se Gervais trefit do všech těch pseudocelebrit, které jsou pro svých pět minut slávy ochotné udělat cokoliv. Upřímně jsem rád, že jsem na Extras narazil až teď, protože vidět je v době vzniku, asi bych to zabalil po dvou dílech.Teď mě to ovšem bavilo a začal sem uvažovat i nad tím, že bych dla opakovaně šanci Rickyho Kanclu, který mě kdysi dávno extrémně nebavil...70% ()

honajz2

První série skvělá, druhá maličko slabší, finále dost solidní. Je to jinde než Kancl, ale pořád mu to je dostatečně podobné a osobně mi Komparz sedl víc kvůli zasazení a hlavně taky kvůli tomu, že se zde s hlavními postavami dá sympatizovat. Obojí má ale jiné kvality a jejich počet by se víceméně vyrovnal, takže mi Kompraz přijde lepší opravdu jen o trochu. A hlavně se mi zde potvrdilo, jak se mi zamlouvá Gervaisovo podávání různých životních poselství a přitom je zpracovávat vážně i trapno- a černohumorně zároveň. On ví, co dělá a dělá to sakra dobře. Podrobněji u jednotlivých epizod. 4* ()

dezorz

sitcomom sa v US poslednu dobu nedari. v UK je to trocha lepsie, pravda aj tam je kopa nepozeratlenych hluposti, ale niekedy aj motyka vystreli. tak sa stalo aj v pripade extras, ziaden nenapadny popolnocny serial z bbc four, naopak, hlavny program dna a k tomua j kvalitne uzasne dokonaly. r. gervais sa po uspechu the office dokazal otocit o 180 stuponov, dokazal sa neopakovat a sporavit sucho suchy humor, kopu celebrit a ........ ()

Zbyisek

Extras na mě působí hrozně suše. Udělat však tento seriál naprosto suchý byl asi záměr. Z počátku mi přišlo, že tato suchost sklouzává až k mírné nudě. Přesto se zde najdou i vtipné momenty - ale nikdy to není něco, u čeho bych se skutečně z plných plic zasmál. Na druhou stranu musím přiznat, že čím více dílů jsem viděl, tím více se mi humor líbil, takže ke konci druhé série mi seriál už vůbec nepřišel nudný. Extras mají jistou dávku originality, pro mě docela pozoruhodný humor, v každém díle nějakou slavnou osobnost. Celkově tenhle, spíše jen úsměvný, seriál po dlouhém váhání přeci jen ohodnotím 4 slabšími hvězdičkami. Aktualizace: 3 hvězdičky, 4 by byly moc! ()

TommyLeeJape

Trošku pomalejší rozjezd, ale o to nadupanější finyš. Andy je ukázkový příklad otroka showbuisnessu, který se snaží procpat na vrchol tím, že bude dělat kvalitní komedii (stejně jako Ricky), nicméně musí hrát ve hloupém sitcomu, který sledují ti nejstupidnější jedinci jaké můžete potkat na ostrovech britského impéria. Navíc se v každé epizodě objevuje jedna celebrita s originálními problémy, což seriálů dodává další rozměr. Moji favorité z plejády slavných jsou jednoznačně Ian Mckellen se svou promakanou hereckou metodou a Patrick Stewart, který "viděl všechno". Gervaisionální! ()

lakikaki

Hlavná postava sa dostáva to trápnych situácií, kvôli ktorým by sa človek najradšej zakopal pod zem každú chvíľu, celebrity si robia srandu sami zo seba a divák sa nesmierne baví. Podobnosť s The Office je zrejmá od začiatku, ale osobne si myslím, že Extras svojho predchodcu v mnohých ohľadoch predčili. Jediná vec, v ktorej Extras oproti The Office zaostáva je snáď len hlavná postava - sympaťák Andy Millman je fajn, ale hajzla Davida Brenta som mal predsa len radšej. Seriál samotný sa pohybuje na rozmedzí štyroch a piatich hviezdičiek, ale už len kvôli samoľúbemu Benovi Stillerovi, hulvátke Kate Winslet, úchylnému Patrickovi Stewartovi, zakomplexovanému Orlandovi Bloomovi, nadržanému adolescentovi, Danielovi Radcliffovi; kvôli hustému Warwickovi Davisovi, tupému Ianovi McKellenovi a arogantnému Clivovi Owenovi sa musím prikloniť k hodnoteniu maximálnemu. You 'avin a laff? ()