Tajemství oceánu

• Německo

Deep Blue - Entdecke das Geheimnis der Ozeane

Tajomstvo oceánu

Dokumentární

Velká Británie / Německo, 2003, 91 min (Director's cut: 83 min)

Michael deGruy

George Fenton

Rozpočet $5miliónovTržby USA $132,261Tržby Celosvetovo $19,288,261(16.2.2009)

Nádherný dokument nejenom o mořských tvorech, kteří brázdí náš oceán ale také o suchozemských živočiších. Překrásné záběry kvalitní kamery s různými úhly a vypravěčem mi dalo nevšední zážitek, kterého se asi nikdy nenabažim.(23.12.2008)

Tajomstvo oceánu je po všetkých stránkach dokonalý dokument, ktorý ponúka mnoho užitočných informácií, ale jedná sa v ňom hlavne o tú nádhernú vizúalnu stránku. Mňa to obrovské množstvo prekrásnych záberov prevažne z podmorského sveta naozaj veľmi zaujalo a myslím, že by sa to malo páčiť úplne všetkým. Tvorcovia to zvládli na jednotku. Úchvatné!(13.9.2007)

Ano, dokument krásný... ale pro mě jako pro člověka, který snad od plinek koukal na dokumenty o podmořském světě, tak trošku zklamání...(27.4.2009)

Vizuálně úchvatný dokument ukazující fascinující svět pod mořskou hladinou. Nikdy jsem netušil, že svět "pod námi" je tak neuvěřitelně krásný.(9.8.2008)