Tajemství oceánu

• Německo

Deep Blue - Entdecke das Geheimnis der Ozeane

Tajomstvo oceánu

Dokumentární

Velká Británie / Německo, 2003, 91 min (Director's cut: 83 min)

Michael deGruy

George Fenton

Sophokles Tasioulis

Neuvěřitelně natočený dokument z podmořského světa, který snad ani není dokumentem. Protože na ty nejrůznější tvory žijící v moři můžete zírat a nespustit z nich oči. A navíc ten hlas Pierce Brosnana v americké verzi byl prostě dokonalý.(27.5.2006)

Nádherný mořský svět plný života. Je až s podivem, kolik krásy se skrývá ve vodním světě a přitom jsme jím obklopeni ze všech stran. Je to nádhera, jen aby to tak zůstalo... 80%(23.10.2008)

Život v oceánech je v mnoha směrech interesantnější než na souši.(10.8.2010)

Tajomstvo oceánu je po všetkých stránkach dokonalý dokument, ktorý ponúka mnoho užitočných informácií, ale jedná sa v ňom hlavne o tú nádhernú vizúalnu stránku. Mňa to obrovské množstvo prekrásnych záberov prevažne z podmorského sveta naozaj veľmi zaujalo a myslím, že by sa to malo páčiť úplne všetkým. Tvorcovia to zvládli na jednotku. Úchvatné!(13.9.2007)

Audiovizuálna nádhera tohto dokumentu mi vháňala do očí slzy. Práve na tomto je dokument vystavaný. Nedozvieťe sa v ňom nič, co by ste už nevedeli pred tým, no krása toho čo vám predvedie vás strhne behom prvých pár sekúnd. Vidieť to v kine musí byť zážitok. (8.5/10)(31.10.2008)