Tajemství oceánu

• Německo

Deep Blue - Entdecke das Geheimnis der Ozeane

Tajomstvo oceánu

Dokumentární

Velká Británie / Německo, 2003, 91 min (Director's cut: 83 min)

Michael deGruy

George Fenton

Dokument je sám o sobě velmi dobrý (ať už je to sestříhaný seriál nebo ne), ale především má úžasnou, pětihvězdičkovou hudbu. Jdu shánět soundtrack.(20.7.2008)

Neuvěřitelně natočený dokument z podmořského světa, který snad ani není dokumentem. Protože na ty nejrůznější tvory žijící v moři můžete zírat a nespustit z nich oči. A navíc ten hlas Pierce Brosnana v americké verzi byl prostě dokonalý.(27.5.2006)

Modrá hladina je zdrojem života..... Po prvních dvou minutách, po fantastických záběrech delfínů, oceánu a vln se mi chce zvolat TY JO !!!! Pohled na nádherně modrou hladinu ve spolupráci s podmanivou hudbou uklidňuje. Nechce se věřit, že to nejsou triky. Majestátná kosatka na lovu, reje delfínů, ale také mnoho prapodivných živočichů, tvorů, kteří fascinují a děsí zároveň. Nejsem žádnej přírodopisnej fajnšmekr, ale mám pocit, že tenhle film je spoustou věcí vyjímečnej.(25.6.2007)

Nádherný mořský svět plný života. Je až s podivem, kolik krásy se skrývá ve vodním světě a přitom jsme jím obklopeni ze všech stran. Je to nádhera, jen aby to tak zůstalo... 80%(23.10.2008)

Naučná hodnota je téměř nulová, ale o to tu vůbec nejde. Deep Blue je totiž hudebně (Fenton je kouzelník) i obrazově podmanivá odysea do okouzlujícího, a přesto nekompromisního světa, o kterém vlastně víme jen to, že ho skoro neznáme - a veškeré komentáře jsou v něm pouze jako přídavek.(19.7.2008)