Popravčí

• Velká Británie The Headsman (více)

Dva sirotci, George a Martin, vyrůstali společně v klášteře. Zatímco Martin se upsal armádě, George zasvětil svůj život církvi a časem se stane převorem opatství. Ve společnosti sílí zájem o protestantská kázání a reformní hnutí. Martin se zamiluje do dcery místního kata. Jeho bratr jejich vztah odmítá. Martin se přesto ožení, ale musí čelit daleko většímu nepříteli – španělské inkvizici. (Magic Box)

aannemer

Nádherný ale extrémně temný a depresívní příběh. Přeci jen ho tvůrci mohli ukončit víc hollywoodsky. Julie Cox absolutně krásná, Eddie Marsan fujtajblově slizský a Steven Berkoff šíleně démonický. ()

retrix

Film ukazuje vcelku přesvědčivě život v středověku, v době náboženských válek a inkvizice. V závěru bohužel ta přesvědčivost uvadá a převládá důraz na akčnost filmu. Natáčel se v Maďarsku a krásném prostředí Štýrska a byl vyroben s rozpočtem 8,5 milionu dolarů. V podstatě po celou stopáž filmu je děj ponurý s očekáváním příchodu něčeho zlověstněho. Mimochodem za skvělou kamerou tohoto filmu stál Vladimír Smutný, držitel 5 ocenění Českých lvů ()

Roxeet

Dávno předtím než se stal Králokatem byl jen obyčejným městským katem a teď pozor: trpěl i výčitkami svědomí. Nikolaj Coster-Waldau předvedl dobrý výkon, hnedka druhý nejlepší po roli Jaimeho Lannistera. Samotný film na mě působil takovou tou zvláštní ponurou středověkou atmosférou. Nijak na mě nezapůsobil, ale ani jsem se u něj nenudil. Zkrátka průměr :) ()

NikaIn

Nemozem dat menej ako pat,toto bola pre mna velka emocionalna bomba,cely film som pozerala s napatim a preplakala som strasne vela slz.Ani som nevedela kolko emocii skryva moje vnutro.Fanaticka viera v boha,ktora s ozajstnou vierou nema nic spolocne a vsetko nasilie a nespravodlivost krutych vyssie postavenych duchovnych co svoje vycinanie ospravedlnovali vierou v boha a mohli vsetko pretoze boli nedotknutelny.Nevinny bezmocny ludia ,ktri trpeli a umierali kvoli nadradenosti odpornych ludskych svin bez srdca a citu.Keby ze viem cestovat v case,tak sa tam premiestnim a vyplienim vsetku tu falosnu,nespravodlivu do seba zahladenu,necitlivu haved.Strasne vela filmov ci knih s touto tematikou bolo zakazanych cudujem sa ,ze tento vynimocny kusok uzrel svetlo sveta.A teraz sa zamyslite nad tym kde bola spravodlivost a kde bol spravodlivy boh,asi mal dovolenku. ()

hyde1987

Strašně mile jsem byl překvapenej. Steven Berkoff je samozřejmě výborný herec a tady mi byl dost odporný, inkvizitora si vystřihnul evidentně s chutí. Ostatní osazenstvo bylo neokoukané, což je jenom dobře a atmosféra středověku byla hoooodně hutná. Navíc nápad, že hlavní postavou bude kat se hned tak nevidí. Velmi zdařilá koprodukce, pěkné vylíčení evropy vrcholného středověku. Můžu jen doporučit a přeji si, abych byl takhle mile překvapen co nejčastěji:-) ()

krijka

Po shlédnutí tohoto filmu jsem se zařekl, že si dám od historických opusů asi na chvíli oraz.Začátek je ještě poměrně ucházející, film se tváří správně špinavě a zdá se být i vyvážený, hodný katolický opat nejde novokřtěncům nijak po krku a chce s nimi žít v klidu.Film se začne lámat v okamžiku, kdy se chystá hon na kacíře. Od této chvíle je to slátanina. Katolíci začínají být správně padouští, minimálně biskup a snad i hodný opat jsou pederasti (tohle klišé začíná být únavné) a v okamžiku, kdy se na scéně objevuje španělská inkvizice, film se stává nechtěnou komedií. Kde se probůh vzala v Tyrolsku španělská inkvizice? Copak by císař nechal zmučit svou, byť nevlastní dceru? Proč musí inkvizitor vypadat jako úchylný skinhead? Tenhle film je prostě špatný, z historického i filmařského hlediska. ()

Andy.222

Jako vždy, když se ke slovu dostala Inkvizice, začal se mi obracet kufr. Kdesi jsem četl zajímavý citát, že "Inkvizice má ve společnosti důležité místo - poskytuje výnosné zaměstnání fanatikům a sadistům." Když člověk vídá podobné filmy, klidně by tomu věřil. Ale jako celek se mi to líbilo,hlavní pár mi byl sympatický a mělo to atmosféru. ()

zero_zelo

co se kvality filmové týče, asi to není zrovna na oskara, palmu nebo lva... fauna i flóra může zůstat někde jinde. ovšem téma? nádhera, jak se zase takhle pěkně při poledni nasrat... jojo, církev je stánek boží pln pravdy, spravedlnosti (pochopitleně boží) a lásky k bližnímu svému s jediným jasným patentem na pravdu a čistotu duší i všehomíru. jdu vyzvracet trošku krve a pustím si nějakej rodinnej film... ámen ()

fruitixx

Zajímalo by mne, zda by v tom filmu mohl odejít nakonec, kdyby ho nezabil..Chudák takové srdce měl a přesto se mstil. ()

corax8

Velmi nesourodý příběh nemohl více zaujmout mojí pozornost. Jedna scéna jakoby nesouvisela s druhou. Chabé herecké výkony a příběh vycucaný z prstu. Pochválit by se snad dalo jen filmové stvárnění doby. ()

luukaas

Zajímavý film, který doslova vystihuje pojem temný středověk. Na jedné straně katolická víra, která má v rukou neomezenou moc a vyvíjí na prostý lid tlak ve formě strachu z čehokoliv. Proti nim stojí protestanti, kteří víru vidí v jiné formě a proto jsou velice nepohodlní....třešničkou na dortu je Španělská inkvizice, která doslova vraždí ve jménu boha. A teď si dejte tyto části dohromady a opepřete si to o příběh člověka, který ve jménu církve vykonává popravčího a nakonec se stává i jeho rodina nepohodlná, kterou hodlá ochránit za cenu svého života. ()

Von Kempelen

Slušnej film na koukání, kterej hodnotím tak vysoko hlavně kvůli realistickýmu vyobrazení středověku se vší špínou, mrzákama a bezzubejma lidma. Příběh už je trochu slabší, splácat téma statutu kata, střetu katolický víry a protestanství, plus přidat španělskou inkvizici je na jeden film trochu moc. Ale stejně jsem se dobře bavil a hlavně si užíval správnou atmosféru včetně neustále hnusnýho počasí. ()

Fruitix

Rathe

Simon Aeby posadil film do hodně nádherného prostředí - jak opuštěný dům kata, tak středověký hrad. A herecký výkon Stevena Berkoffa byl solidní. Nicméně příběh nebyl zase úplně perfektní. A po pravdě, bylo zde (kromě odsekávání hlav) něco, co vás oslnilo. Takový průměr. 5/10 ()

mdf

O zvěrstvech církve kde,když jste se znelíbil,špatně jste dopadl,bez jakéhokoliv slitování v temném středověkém příběhu. ()