Výpravný film z období pádu Římské říše, který se nedávno natáčel i na Slovensku (Spišský Hrad, Červený Kameň). Když se začne Římská říše rozpadat, opustí mladý Romulus Augustus město a vydá se na nebezpečnou cestu, aby vytvořil legii věrných - POSLEDNÍ LEGII. (oficiální text distributora)

sWONDER

Slabý odvar knihy. Kopec veci tu chýba a tým pádom je to dosť nelogické. Keby som knihu nečítal možno, ale naozaj iba možno by som dal 2* ()

dwbmb

Je až smutné, že v Británii natočí film o jednom z nejvýznamnějších období celé její historie a je z toho taková sračka. ()

Amadeo

Slabý odvar zmixovaného Gladiatora a Dračieho srdca s veľmi seriálovým nádychom. Už som čakal kedy sa pri Hadrianovom vale objaví Herkules či Xena. ()

Baki

Normalne bych dal 3 hvezdicky za skvelou komedii, u ktere jsem se dost nasmal ( cely film, je jedna velka blbost,ale oni to mysli vazne - prave proto to byl takovej humor), ale jednu hvezdicku strhavam za ten konec, ktery oni asi uz horsi nemohli vymyslet :). to nebylo k smichu, ale k placi ()

mikhail

Tento rok som snáď videl iba dva filmy zaoberajúce sa grécko-rímskou mytológiou. Posledná légia sa mi však oproti filmu "300" páčila oveľa viac. Na nič sa nehrá, nehýri audiovizuálnym novátorstvom. Je to jednoducho veľmi dobre natočený klasický akčný film. "300" vychádza z komiksu a na úbohom scenári je to aj vidieť. Posledná légia sa síce nevymyká z priemeru, ale za zhliadnutie počas dlhých zimných večerov rozhodne stojí. 70% ()

DJ Kritik

Označiť tento film ako vojnový, akčný alebo historický by bolo veľmi odvážne. Je to skôr rodinný snímok s historickou tématikou, ktorá nemá nič spoločné so skutočnosťou. Ale to by na filme až tak nevadilo ako zle zvolený predstaviteľ nástupcu trónu Thomas Sangster a veľmi slabučký scenár. Ďalšou kozmetickou vadou sú komické situácie, ktoré majú pôsobiť dojímavo, ale bohužiaľ diváka odrádzajú a priam nútia vypnúť DVD. Tým nechcem povedať, že je to film úplne zlý. Je popierateľný, ale cieľová skupina divákou je tak okolo 9 - 12 rokov. Slabšie tri hviezdičky ale nádherná Aishwarya Rai ()

piglit

Úžasné. Od začátku mi to připadalo jako dva díly Xeny nalepené na sebe - první končil záchranou chlapce, druhý vítěznou bitvou. Protože Xena dostala dvě hvězdičky, dva díly za sebou musí dostat 4 hvězdičky. Nebo to počítám špatně? Asi jo. Ale když se to vezme jako vtipná parodie, tak to není zase tak špatné. Kdyby Caesar na závěr s tím mečem v ráně otočil... Poprvé za matku, podruhé za otce, zloduch by pokaždé vydal ten zvláštní ston, myslím, že by přišla i čtvrtá hvězdička. Ale takhle zůstanu jen u tří. Snad u dalších dvou dílů se zadaří víc. ()

LuNaj

Poměrně solidní historicky laděný film, který bohužel trochu sráží menší rozpočet a ne až tak moc propracovaný scénář. Přesto mi snímek svižně ubíhal a zničehonic jsem byl svědkem závěrečné bitvy, která mi až tak velkolepá nepřišla. ()

Marrianna

Pokud si sednete k dvd přehrávači s tím, že nečekáte žádné bůhví co, můžete příjemně strávit pár minut svého volného času. Nevím proč se to všem tak nelíbí. Je fakt, že ten chlapec byl nějak až moc hrající, bojové scény skončily dřív než vlastně začaly, ale na druhou stranu zde stál sympatický Colin Firth, sem tam úsměvné scény a vlastně počátek příběhu, který nejčastěji známe od jeho druhé poloviny. ()

Arccos

Poslední legie je plytká akční rádobyhistoriická slátanina. Kdyby (kterýkoliv) díl Xeny měl dvě hodiny, vypadal by nějak takto. (poznámka: Předchozí věta byla napsána bez vědomosti, že Lefler skutečně režíroval i tu Xenu!) ()

Dragonessa

Film jsem viděla až po přečtení všech těch negativních komentářů, takže jsem byla připravena na nejhorší... Ale musím říct, že zas taková hrůza to nebyla. Je to sice dost slátanina (nečetla jsem román, takže nemůžu posoudit, nakolik je děj překombinovaný i tam), představitele malého Romula taky nemusím, ten mi neseděl už v Lásce nebeské, ale dokoukala jsem to až do konce. Škoda, je tak málo historických filmů... tak snad příště... ()

stacey99

To bol horor! Na konci som už trieskala hlavou o operadlo kresla. Colina Firtha mám ako herca veľmi rada, ale TOTO si mohol odpustiť. Nechápem, čo ho zlákalo hrať v takej kravine. A Spišský hrad ako dogabrali. Fuj. ()

Hanussen

Takhle už jsem se dlouho nezasmál. Škoda, že to bylo kvůli totální hlouposti filmu. Respektive, ne že by příběh byl až tak idiotský, ale jeden příklad za všechny. Hrady v Británii v době římské? ()

Elegnor

Jako bych od začátku nečekal že ten Gandalf bude Merlin :-D Ve finále nic moc, docela laciný a čas se dá ztratit i líp. ()

nmarca

Pěkná slátaninka s zábavnými hereckými výkony, z nichž tradičně nejhůř působí Ben Kingsley, jehož dohání Kevin McKidd s vytřeštěnýma očima. Promiň, Coline, Ty za to nemůžeš... ()

xxlch

Naivní pohádkový příběh-takhle je tento filmík třeba brát.S historií o 9 legii má společného pramálo a skoukat se dá v pohodě.Už kvůli C.Firthovi a krásným exteriérům. ()

Wooke

Trošku slabší, no stále pozerateľný film z historickou tématikou. Len ma už nebaví ten štýl, v ktorom si autori všetko vymyslia a čakajú, že im to divák zhltne ako návnadu. ()

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Z Říma na skotskou Vysočinu

Z Říma na skotskou Vysočinu

26.08.2008

Může být jenom jeden! A není vyloučeno, že tím vyvoleným bude skotský herec Kevin McKidd, kterému byla nabídnuta hlavní role v chystaném remaku Highlandera. V historickém seriálu Řím, kde ztvárnil… (více)

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (více)