Výpravný film z období pádu Římské říše, který se nedávno natáčel i na Slovensku (Spišský Hrad, Červený Kameň). Když se začne Římská říše rozpadat, opustí mladý Romulus Augustus město a vydá se na nebezpečnou cestu, aby vytvořil legii věrných - POSLEDNÍ LEGII. (oficiální text distributora)

Driscoll

Poslední legie se od začátku tváří jako béčko a pokud na toto přistoupíte, možná vám nebudou vadit laciné efekty či slabší herecké výkony jindy docela kvalitních herců. Nejvíc však utrpěl scénář; mnohokrát jsem měl pocit, že jsem snad přehlédl tři čtyři scény, všechno je to prostě takové zkratkovité a místy až nehorázně vykonstruované - tvůrci se zjevně snažili nacpat děj na trilogii do jednoho filmu. Originalitou Poslední legie taky nehýří, některé scény jsou doslova "obšlehnuté" z jiných filmů (říkejte si co chcete, ale přechod Alp je jednoznačně Caradras). Co se děje týče, ten je ideově naprostou vykrádačkou jiného filmu (resp. ten jiný film je vykrádačkou předlohy tohodle filmu, uff), jehož název však neprozradím, ptž. bych prozradil i pointu. Avšak, ad. pointa: ta vás zákonitě musí napadnout už na začátku filmu a ústy Bena Kingsleyeho je výslovně potvrzena už někdy v půlce. Pokud bych měl dále pokračovat ve výčtu určitých "vad", zmínil bych se o tom, že tvůrci sami nevěděli, zda se přiklonit k historickému filmu či fantasy nebo "drobnosti" toho typu,že hrad hlavního záporáka z Británie vypadá spíš jak z dob pozdního středověku než z období pádu Říma. Možná se tedy ptáte, proč tak vysoké hodnocení... Je to kvůli tomu, že je-li jednou z funkcí filmu pobavit, pak tuhle funkci film naplnil. Ne, nesnese srovnání z žádným z áčkových titulů, které kopíruje, není plný kulervoucích scén, ale pobaví. Tohle je prostě film, který kvalitně na pětihvězdičkové stupnici ohodnotit nedokážu. Dodatek: Zvláštní, film, na který bych normálně chvíli po jeho shlédnutí zřejmě docela zapomněl, mně "nedal spát". Revidoval jsem tak svá předchozí hodnocení a po té, co jsem viděl, jakým filmům dávám "trojku", rozhodl jsem se být přeci jen přísnější. Faktem je, že přes jistou schopnost pobavit se jedná o naprosto zbytečný film, nicméně u té dvojky už nejspíš zůstanu. ()

Mat21

Po filmu Král Artuš další film, spojující osud vojáků římského impéria v době jeho zániku s artušovskou legendou. Film není špatný, ale ani úchvatný. Zatímco jiné filmy nám nabízejí velkolepé historické bitvy v plném detailu, zde se dočkáme spíše komornějšího pojetí vyprávění příběhu, patrně vlivem omezeného rozpočtu. Samotná dětská postava hlavního představitele Romuluse mi na filmu sedí zdaleka nejméně a jeho nevinná tvář se mezi krvavá jatka zkrátka nehodí. I sám příběh byl poněkud splácán z nesourodých kapitol, nebo jsem měl alespoň takový dojem. Výše mého nadprůměrného hodnocení se odráží v tom, že historické válečné filmy jsou přesně mojí krevní skupinou. ║25.12.2008║ ()

Pavlinenka

Ne, ne, ne.....jsou MNOHEM lepší historické filmy s MNOHEM menším rozpočtem. Už ani Colin Firth a Ben Kingsley to nezachrání... ()

Procker

Jak někdo může ve filmu spojit římskou civilizaci a legendu o králi Artušovi pro mě zůstává nepochopenou otázkou.... ()

Juja

Uražené hlavy dávných králů v nadživotní velikosti, skupina statečných na cestě přes hory, bílý čaroděj na hradbách, bitva, kterou rozhodne příjezd nečekaných spojenců v posledním okamžiku, statečný malý človíček....pffff, podobností s Pánem Prstenů je tam tolik, že to až není pěkný... nehledě na to, že Aishwarya Rai působí jak pěst na oko. Nic moc ()

Všežrout

Pokud přepnete mozek do režimu off-line a budete se na Poslední legii koukat jako na čistě dobrodružný snímek, tak se to dá vcelku zkousnout. I když toho černocha s dredy do půl zad jako hrdinného římského vojáka jsem rozdýchával do konce :-) ()

Adm.Nelson

Odfláknuté herecké výkony (Firth a Kingsley neskutočne znudení, pri tej okatej Indke sa o herectve hovoriť nedá vôbec), strih, kamera, scenár (na tento bullshit bolo treba až dvoch scenáristov) a tiež réžijné vedenie bez nápadu a iskry. Týmto pokusom o film nemá zmysel zaoberať sa ďalej, pol hviezdy dávam za námet, tiež za to, že slovenské exteriéry potešia, a nakoniec za to, že kamarát hral v komparze lukostrelca. 1/10 ()

Hopkins

No tak osobně bych tomu dal tak 6 hvězdiček z 10 jen díky hercům. Bena Kingsleyho mám rád a jak bylo řečeno prvních 10 minut se tváří skutečně dobře pak je to nudné nemluvě o scénách které mi přišli jako nepovedená parodie na pána prstenů jak jdou tím sněhem po horách. a to už nemluvím jak jedna ženská zabila 20 chlapů takže to do trošku nějakého hodnověrného filmu alespon trošku málo mělo převelice daleko. ()

gumbo

Podobně jako Král Artuš prapovnivná výprava do Římské říše zakončená u krále Artuše a jeho rytířů. Když už něco z tohoto historického období tak si dám radši Gladiátora nebo Prvního rytíře. 40% ()

zelda82

Snazi se to tvarit jako velkofilm z rimskych dob, ale na Posledni legii je proste poznat, ze rozpocet megalomanskym zamerum ani zdaleka nestaci. A ten scenar taky neni zrovna z kategorie vybrousenych klenotu. Ale zase to neni takovej pruser, aby se na to nedalo koukat. Teda aspon jednou:) ()

Mary19

Artušovské téma na tisíc způsobů, aneb jak z osvědčené značky vytřískat co nejvíce... Hloupé dialogy, nevhodně vybraní herci (Colin Firth se na válečníka opravdu nehodí) a nudné akční scény. Navíc si od každého bere více než by bylo zdrávo a celkový výsledek vypadá téměř jako prodloužený díl nějakého televizního seriálu. To by se u filmu s tak vysokým rozpočtem stát nemělo... 45% ()

Akana

Námětem hodně podobné Králi Artušovi, jen je to trochu přitaženější za vlasy. Konkrétně indická bojovnice a kulisa středověkého hradu v Anglii 5.století mě docela pobavily. S atmosférou a vizuálními vychytávkami se tu autoři moc nezdržovali, Kingsley trousí docela otřesné fráze, když ale člověk nečeká moc, dá se na to koukat. Budu hodný: 50% ()

Olík

Amatérská antická báchorka převážně televizního režiséra Douga Leflera. To co produkce ušetřila na nulové výpravě, investovala do kvalitního hereckého ansáblu. Bohužel Colin Firth není římský bojovník ani co by se za nehet vlezlo, nemluvě o tom, že jsem si celou dobu myslel, že postava Bena Kingsleyho je Gandalf Bílý. Jinak historická vypovídací hodnota je pod bodem mrazu a celek vyznívá jako jeden z dílů televizního seriálu Xena (však je pod tímto seriálem režisér podepsaný). ()

Romeo5

Film mě moc překvapil..Magická odpočinková pohádka čerpajíc z historie i mytologie.Příjemné obsazení,pohádkové scenérie a celkově si divák může odnést hodně moudra, poučení o pravdě, ctnostech i zlu..Začínáme vpádem Ghotů do Říma a končíme v Britanii s Merlinem a Artušem u Excalibru..Řím skutečný,pobřeží Britanie i vnitrozemí skutečné i všechno ostatní včetně Adrianova valu..Bylo to dějově trochu naivní ale pozitivní a kouzelné..Dal by jsem 3,5 ale vzhledem k tomu že se mi zdá film podhodnocen přikláním se ke čtyřce..Nezdá se mi to fér vzhledem k tomu že je tu spoustu doslova kýčů hodně nadhodnocena.. ()

MickeyStuma

Dobrodružný příběh z dávných dob Římské říše má viditelně velmi chudou výpravu, což je, jak jinak,  ovlivněné hlavně velmi malým rozpočtem. Scénář není zase až tak špatný, ale televisnost tomu moc na velkoleposti nepřidává. Těžko říci, proč to bylo točeno pro plátna kin. Na druhou stranu je ale zase fakt, že je dnes už divák dosti zmlsaný ohromnými pixelovými efekty a triky, takže když se objeví něco daleko obyčejnějšího, nedokáže to už vřele přijmout. Takových filmů v 50. - 60. letech vznikalo nebývalé množství a tento by se k nim mohl bez problémů zařadit. Film není jenom o efektech a na to se už bohužel nějak zapomíná. Snímek ´Poslední legie´ má skromný avšak dobrý děj, plno válečných scén a v jistém smyslu i myšlenku. Příběh stavěný na bájích a legendách má svůj základ ve svých daných standardech. Je to určeno převážně pro mladé diváky a tím je to také celé stavěné. Takže byť fanoušci efektů nad tímto počinem ohrnou nos, ostatní si celý příběh o mladém hrdinovi nesoucí jméno Romulus Augustus rádi vychutnají. ()

Blaogranas

Kdo očekával kvalitnější výpravu do dávných římských dob jako já, musel být těžce zklamán. Děj skákal asi jako gumídci, scénář soudě podle kvality byl napsán večer před natáčením a jinak skvělí herci Colin Firth a Ben Kingsley se hodně spletli, když přijali hlavní role v tomto propadáku. Opravdu spíše parodie na historický žánr. Bohužel :-( ()

plk.Lukas

Nevím proč tady musí každý film někdo srovnávat s jiným (snad někdy lepším, ale na tom nesejde). Jde o to, že to byla dost dobrá podívaná i přes podbízivý konec, který jako by otevíral cestu pokračování, ale proč ne už se na něj těším. :-) ()

Yancl

Hlavní problém tohoto filmu spočívá především v tom, že si často hraje na velkofilm, přičemž se jedná o nevýraznou historickou pohádku s přihlouplým scénářem a pokulhávajícím zpracováním. Příběh je značně nedomyšlený a vytváří nelogické trhliny způsobující zmatení z děje. Nedá se říct, že by to byla přímo nuda, ale chválit se v tomto případě také nedá. Herci někdy dost přehrávali( včetně 11-letého nebojácného nástupce Caesara:) ), což na kladném dojmu také moc nepřidá. Místy svitlo k lepšímu, ale těchto okamžiků zde moc není. Jako jednorázová oddechovka jo, ale jinak nebrat. [43%] ()

Další maso od Marshalla

Další maso od Marshalla

29.01.2009

V ultimátním béčku Soudný den se skotský hrdlořez Neil Marshall podíval do nepříliš vzdálené budoucnosti. Ve svém novém filmu nazvaném Centurion se naopak vydá do hodně vzdálené minulosti. Konkrétně… (více)

Z Říma na skotskou Vysočinu

Z Říma na skotskou Vysočinu

26.08.2008

Může být jenom jeden! A není vyloučeno, že tím vyvoleným bude skotský herec Kevin McKidd, kterému byla nabídnuta hlavní role v chystaném remaku Highlandera. V historickém seriálu Řím, kde ztvárnil… (více)

Tintin už má obličej

Tintin už má obličej

25.03.2008

Spielberg a Jackson to s tou digitálně animovanou adaptací slavné komiksové série Tintin myslí opravdu vážně. Dokonce tak vážně, že první díl trilogie bude podle všeho dalším Spielbergovým režijním… (více)