Wrestlingový šampión John Cena se představuje v hlavní roli mariňáka Johna Tritona. Tritona naleznete vždycky tam, kde hrozí nebezpečí a věřte, že rozhodně nebude hrát podle pravidel! Teď byl ale proti své vůli odeslán pryč z irácké mise a jeho překrásná manželka Kate (Kelly CarlsonPlastická chirurgie s.r.o.) byla navíc unesena nemilosrdnými zloději šperků, v jejichž čele stojí zvrácený zabiják (Robert Patrick)! A tak Tritonovi nezbývá než se vrhnout znovu do boje. Aby se mu podařilo jeho ženu zachránit, musí použít svou nejnebezpečnější zbraň – totiž sebe samotného! (oficiální text distributora)

kikuka

..ako: "nemam rad policajtov. a cucave cukriky.".. a potom to velky drsny cernoch vybali, ze preco tie cukriky a cele v detaile na jeho trpiacu tvar..a vobec..cele je to krasne kinky drsne "akoze" arnie a spol. z 1980' vratane drsnych poz a vyrazov a velkeho, ale fakt velkeho a pekneho noza..tety obcas prednaskaju repliky a la P, a ono obcas sa hraju na take, ze by sme sa vlasnte mohli zvrhnut a vlastne ktorymkolvek smerom..//ako celok - tiez jedna z veci, ktora moze viest k zdvihnutiu hladiny adrenalinu.. ()

RAiken

Není nad to, když se sejde partička blázínků z wrestlingového prostředí a řeknou si, že by zase mohli na něčem vydělat, a tak si vyrobí oldschoolový filmek jako vystřižený z 80. let. Postaví si před sebe kopu drsňáků a hrubých ksichtů a vyberou ten nejdrsňovitější, který by se mohl dobře vyjímat před kamerou. „Jak je obejdeme? – Neobejdeme. Půjdeme přes ně.“ Hrát nemusí, o hraní se postará nějaká zajetá (ale bože skvělá) tvářička ze starého Hollywoodu. Co takhle Robert Patrick. Wow, tak ten si ten filmek určitě užije. „This guy is like the Terminator.“ Nebude ho totiž brát tak vážně jako onen drsoň, který s filmem teprve začíná. Dále stačí obohatit násilnickou partičku o pitoreskní stylové a coolové postavičky a navíc jednoho.. jednoho.. koho ještě… no přece černocha (ty přece za všechno můžou). Ale ten musí být opravdu vtipnej (a taky že je). „Brothers don´t camp.“ = „I hate cops… and rock candy.“ Producenti do filmíku nacpou alespoň řekněme 15 milionů dolarů, aby tam byl taky nějakej ten výbuch. Ostatně dobrým výbuchem se prý dá zalepit spousta scénáristických děr. No, zas tolik peněz neměli, i když John Cena lítá vzduchem seč může. Ale víte co, kašlete na to, na dobrý nebo alespoň průměrný scénáře koukáme pořád. Trapné a klišovité dialogy rovnou vypouštějte z hlavy a soustřeďte se alespoň na ty, které odkazují na jiné filmy. A víte co? Zaručeně se pobavíte. Každý z nás by přece chtěl být jako terminátor, který se nesvalí, ani když ho nejméně třikrát vyhodí do povětří, rozstřílí mu celé auto, ale jeho ani neškrábnou, udeří ho tucetkrát pěstí, tyčí, lopatou, židlí, brokovnicí, projedou s ním 3 (slovy třemi) dřevěnými chatrčemi, shodí ho z kamionu, udeří kladivem (bože AU !!!) etc. Jo, jo, takového dostane jenom náruč překrásné blondýny. No nebylo by to skvělý? Zkuste si to sami… ()

tron

„Čo všetko vieme o tých chlapoch?“ – „Sú to zmrdi.“ Obsahuje menšie spoilery. Vyrastal som na akčných béčkach 80. rokov, ale to, že skopírujem ich scenáre ešte neznamená, že mi z toho automaticky vyjde dobrý film. Pritom ani také KOMANDO nie je objektíve bohvieako kvalitný film. Ale na ňom vyrastali milióny chlapcov na celom svete. VOJAK túto nostalgickú výsadu nemá, je to film z roku 2006. Občas ma chytil, ex-wrestler John Cena má niečo do seba, Robert Patrick je v rámci možností kultový (wtf hláška „Ten chlap je nezastaviteľný ako Terminátor.“) a akcia je profesionálne zvládnutá (ale nijako extra mimoriadna). Avšak skoro vôbec ma to nebavilo, stále som pozeral na hodinky a keď som si myslel, že to už konečne skončí, prišlo 20-minútové finále panebože. Vyložene ma pobavili len dve scény, ktoré akoby vypadli z iného (lepšieho) filmu. V prvej scéne sa obrovský Afroameričan v slabej chvíli prizná k homosexuálnemu znásilneniu a hrá do toho hudba z VYSLOBODENIA (!). Druhá scéna je ešte vydarenejšia: z močiara vybehne 10 krokodílov a zožerie týpka („Vravel si, že tu nie sú krokodíly!“ – „To boli aligátory.“). ()

Lateef

Žeru všechny akce, pod kterými je podepsán Vince McMahon jako producent. Borec, jenž ovládá celé wrestlingové impérium, jednou večer popíjel s Johnem Bonitem, z hecu před něj narovnal pár balíčku stodolarovek a půjčil mu rabiáta s bicepsem velikosti zralého grapefruitu - Johna Cenu. V produkci WWE tedy vzniknul tento film, který měl být poctou akčňákům 80. a 90. let. Upozornění: Před stisknutím tlačítka Play si vyndejte mozek a hoďte ho do horní palice mrazáku. Jednoduchý až primitivní scénář má dost děr na to, aby jím prolezl i takový medvěd, jako showman Cena. Já vím, že se říká, že v jednoduchosti je krása, ale tady to platí pouze v případech, kdy je na scéně dvoumetrový hromotluk a vytahuje ze svého zásobníku wrestlingové chvaty s puncem brutální kvality. Když neúřaduje Cena, nechává režisér všechno, co je na place, sice efektně, ale mnohdy zbytečně explodovat. Sem tam padne dobrá hláška, Robert Patrick hraje slušně, ale celé to působí více než odkazově a stylově spíše úsměvně. Ale John Cena se uvedl parádně a ačkoliv jeho role silně zaváněla typickým wrestlerským herectvím, s čistou hlavou říkám, že bych si ho dovedl představit jako nového Terminátora. Ostatně - "He is like a...Terminator!" 20 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

mzss1

Tak toto je druhý film s Johnem Cenou v hlavní roli, který jsem dnes shlédl. A jsem za to rád. Akční filmy, at už áčkovité či béčkovité mám ve velké oblibě a toto rozhodně mezi povedené akční filmy patří. Nedávno jsem s Johnem Cenou viděl snímek 12 kol. Takže jsem byl opravdu nadšen a dal jsem 85% (4*) - něco málo chybělo k plnému počtu. Lepší finále, to, aby to hlavní hrdina neměl tak lehké a byla to trošku kopírka na filmy Nebezepčná rychlost a Smrtonosná past 3, ale nevadilo to moc. No a toto dílo je o něco slabší než 12 kol, ale ne nějak drasticky o moc. Úvod filmu je zajímavý - zásah marináka v akci. Takže zběsilé střílení, přehledné akční scény a jeden velký výbuch. Vytknul bych akorát to, že to byl velmi krátký úvod, takže se z toho mohlo vytěžit více, ale nevadí. Dále tu máme seznámení s hlavním zločinci, nějaké střílení jak přepadnou banku a tak dále. Takže po půl hodině filmu nastává už především jen akce, takže nuda ani náhodou nehrozí. Akčních scén je zde poměrně dost a jsou perfektně natočeny a jsou hodně a hodně přehledné. Krom toho mají akční scény neuvěřitelné množství nápadů, kdy například John Cena ve vzduchu padá z auta - na auto střílí nepřátelé, takže si každou akci divák rozhodně užije. Automobilová honička tu taky je a je výborná, především se mi líbilo zběsilé střílení na policejní auto, kde byl uvnitř John Cena. Když začnu záporama, tak třeba přehnanost byla ve filmu někdy dost troufalá. Třeba výbuch chatky a Cena hrdinsky letí vzduchem a přežil to. Výbuch benzínky a Cena to přežije, pokaždé se vrací, ale tak beru to s přehledem. Líbila se mi vtipně hláškující scéna, kdy jeden zločinec řekl, sakra ten parchant (hlavní hrdina) je jak terminátor, pořád se vrací. A na to se Robert Patrick zlostně zamračil. :-))) Chyběl mi lepší konec. Nemyslím tím akčnější, ale že hned po akci následovali závěrečné titulky. Nevysvětlilo se, jestli se diamanty našly, víc prozrazovat nechci. Příběh či děj film měl jednoduchý, spíš ho neměl, ale v tomto případě mi to vůbec nevadilo. Herecké obsazení je na tom výborně. John Cena jako hlavní akční hrdina určitě zaujme, neříkám, že mě extra nadchnul, ale žádný větší problém jsem s ním neměl - trošičku mi v obličeji připomíná ROCKa, ale jen trošičku. Robert Patrick jako hlavní padouch hrál opět velmi dobře, akorát jsem furt doufal, že se předvede v mnohem bláznivější poloze, ale nevadí. Zbytek herců ne třeba rozebírat. Zahráli všichni dobře. Hudba byla dobrá, normální, ničím nebyla významná, ale zase ničím nebyla pokažená, což je dobře. Technická stránka, režie a kamera na výborné úrovni. Konverzace zločinců mě ale moc nebavili, moc se mi ani nezamlouvala jedna scéna, kdy jeden zločinec odpráskne svého komplice bez nějakého důvodu a ostatním to je jedno, takže nějaké nelogičnosti se najdou. Tím pádem nekační scény mě tolik nebavili, v některých filmech jsou dobré, zde byly slabší. Takže jak to shrnout ještě stručněji ? Rozhodně se jedná o novější, modernější akčnák, který je opravdu nabitý akcí a perfektními akčními scény. Scény jsou neuvěřitelně dlouhé se super nápady. Jak už jsem ale řekl, byly přehnané, kdy hlavní hrdina opravdu byl terminátorem. Chyby se holt najdou, ale proč to tu pořád zdůraznuju ? Holt pečivě hodnotím film jako celek, všímám si kdejakých podrobností. Ale jako akční výplach to působé perfektně, takže nemám větší problém. Ale přeci mohl být lepší scénář. Trochu, ale jen trochu to zaostává k filmu 12 kol. Ale i tak jsem spokojen. Celkově hodnotím na dobrých 78% = **** () (méně) (více)

• Natáčení probíhalo v Austrálii. (ČSFD)
  • Pri scéne, kde John Triton (John Cena) prerazil protivníka cez kopu dreva použil wrestlingový chvat chokeslam. (AdamesWWE)