Krvavý diamant

Blood Diamond

Krvavý diamant

Dobrodružný / Drama / Thriller

USA / Německo, 2006, 143 min

Je pro mě záhadou, co udělal ten černoch tak záslužného, že mu na přednášce tleskali ve stoje? Sice se podílel na získání důkazů (tedy fotek získaných poměrně nepravděpodobným způsobem, kdy novinářka Connely se dostane do blízkosti transakce na pravděpodobně dobře hlídaném letišti, a vyfotí muže, který si diamant velikosti palce prohlíží jak retard natočený přímo proti objektivu - to jsou ale šťastné shody "náhod")., na druhou stranu sám získal peníze prodejem diamantu. A nepostřehl jsem, že by se jich nějak zbavil. Film je plný těchto velmi "pravděpodobných" situací. Nejlepší z nich jsou "neprůstřelná" auta, respektive nezasáhnutelní hlavní hrdinové (vedlejší postavy zemřít můžou). Nejlepší scéna ale je, když chlápek vykopne dveře a potom je za sebou zase zavře:). Někomu se tyhle věci můžou zdát jako banalita, ale v mých očích to film sráží k zemi.(23.4.2011)

Krvavý diamant možná sedí na dvou židlích - zároveň chce kritizovat i bavit - ale sedí pevně. Skvěle natočené syrové a kruté akční scény, famózní DiCaprio (ti hajzlové mu fakt jdou), hodně napětí. Škoda částečné ztráty tempa v druhé polovině, ale jinak si nemůžu stěžovat. Moc dobrý film.(25.12.2006)

Celosvětově divácky úspěšný film. Akční vojensko - dobrodružný thriller o pašování diamantů z prostředí občanské války v Sierra Leone bravurně režírovaný Edwardem Zwickem (Poslední samuraj, Legenda o vášni, Stav obležení). Nádherná kamera - přírodní scény skoro jako ze Vzpomínek na Afriku, bojové scény téměř jako ze Zachraňte vojína Ryana. Ve filmu je až příliš mnoho násilných scén, ale to asi k dnešnímu filmu patří. Trochu mi vadila v závěru filmu i přeměna Solomona Vandyho z rybáře toužícího prodat co nejlépe svůj obří diamant na bojovníka za ochranu světa před krvavými diamanty, patrně bylo potřeba vysvětlit natvrdlým americkým konzumentům některé věci jasněji. Trailer: http://www.csfd.cz/film/223266-krvavy-diamant-blood-diamond/videa/(21.4.2009)

Předvídatelný děj, jednoduchý příběh a všechna ta klišátka jsem po celý film vůbec nevnímala, protože všechno zatraceně dobře fungovalo. Drsný a krásný film s velkou výpovědní hodnotou a se skvělými herci v čele s Di Capriem. Jen bych maličko zkrátila stopáž a vynechala závěrečnou scénu.(13.2.2007)

Neuvěřitelně skvěle natočený příběh dvou mužů s odlišnými životními hodnotami. Obrazy vyvraždovaných vesnic dvanáctiletými chlapci omámenými drogami svých "šéfů", každý krok, který oba muži učiní k přiblížení se svým cílům a perfektní herecké výkony jejich protagonistů mi nejednou způsobily onu pověstnou husí kůži. Špičkové akční scény, syrové, drsné (zejména pak nálet vrtulníku v závěru filmu). Nejmrazivější "I´m Your Father!" od dob, kdy tuhle větu pronesl jeden lord na Bespinu. Djimon Hounson podal ohromující emotivní výkon a Leonardo DiCaprio (ač mi zpočátku jeho postava do příběhu příliš neseděla) se Hounsonovi v poslední třetině vyrovnal. Dojemné finále, které jsem kompletně sežral! V kompozici s výborným soundtrackem pro mě jeden z nejlepších snímků roku! 100 miliónů dolarů(rozpočet)/168 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(20.3.2007)