Krvavý diamant

Blood Diamond

Krvavý diamant

Dobrodružný / Drama / Thriller

USA / Německo, 2006, 143 min

Tak trochu kousek z většiny populárních žánrů v tradičním Zwickově schématu popcornového výplachu. Se všemi klišé, zvraty a uplakaným happyendem, které si širé diváctvo od Hollywoodu žádá. Hlubší přesah opět (tedy stejně jako u Samuraje) chybí, což vyniká tím více, čím se dialogy přelévají do jakési artistní roviny a životních ponaučení. Pokud Zwick nějaké nabízí, je legrační. Pokud si na nic nehraje, je naopak jako akčně-dramatický řemeslník převelice zábavný. 70%(30.1.2007)

Vláda chce, abyste volili. Říká, že budoucnost je ve vašich rukou. My jsme budoucnost, tak si bereme vaše ruce. Žádné ruce, žádné volby. ..... Veľmi dobre natočené atmosférické dobrodružstvo. Prostredie Afriky filmu veľmi napomáha, krásna vizuálna stránka, pár naozaj silných scén a neskutočný Djimon Hounsou (ostatní herci len priemer). Škoda toho nevyrovnaného tempa, keď dej pôsobí častokrát príliš rozvláčne..... Někdy si říkám, jestli nám Bůh odpustí, co jeden druhýmu děláme, ale když se rozhlídnu, tak je mi jasný, že Bůh musel tohle místo už dávno opustit.(13.9.2011)

Vynikající zážitek .. tohle se opravdu povedlo!!!(21.5.2008)

Hotel Rwanda, Black Hawk Down, tento film a další..... to je trochu jiné kafe než Daktari či Volání divočiny, není to tak? TJA.... To je Afrika.... Ta odvrácená... ta turistům zamlčovaná... ta reálná... A už se teď opakuji... Leo vyrostl v dobrého herce....(19.12.2009)

HOTEL RWANDA potkává HONBU ZA DIAMANTEM.(30.1.2007)

• - Spoiler: Na tvář Jennifer Connelly při scéně na konci filmu, když hovoří mobilním telefonem s Leonardem DiCapriem, museli tvůrci uměle dodělat slzy pomocí počítače. (Hejtmy)

• - Tvůrci do komparzu získali několik desítek místních lidí s amputovanými končetinami a slíbili jim mimo honorářů i nové protézy. Nešťastníci ale na ně museli počkat až do prosincové premiéry, aby zvýšená publicita pomohla filmu v kinech. (imro)

• - Jedna ze závěrečných scén byla natočena v populárním přístavišti v Kapském Městě. Jedná se o Waterfront. (Ynhoj)