Krvavý diamant

Blood Diamond

Krvavý diamant

Dobrodružný / Drama / Thriller

USA / Německo, 2006, 143 min

Je vážně alarmující, že působivější obraz Afriky přinesl na plátna kin právě tahle blockbusterová podívaná, než ambiciózní Poslední skotský král. To však nemění nic na faktu, že s odstupem času Krvavý diamant už působí jako brilantně natočená selanka s hodně silným tématem, který je však někdy až příliš v pozadí. Na druhou stranu je dobré, že aspoň nějak se MTV generace dotknou palčivé problémy Afriky. Díkybohu aspoň za toto.(19.9.2007)

Rafinované, svěží a akční drama v dobrodružném obale. BLOOD DIAMONT Vás strhne. Herecký diamant DiCaprio je výborný a zaslouženě patří k mým top5 nejoblíbenějším hercům. Herec, který je na vrcholu v Hollywoodu. DiCaprio si zaslouží Oscara a moc mu to přeji. BLOOD DIAMONT je v závěru strhující. Dynamický, dobrodružný, strhující drama, který představuje drsný život, který stále pokračuje. Během BLOOD DIAMONT jsem měl vzpomínky na Město bohů.(21.7.2012)

Na film s výpovedným presahom príliš mainstream uhladené pre zraky "uvedomelého" západneho publika (vrátane vskutku krutých náhľadov na praktiky RUF v kontraste s výpredajom exotických obrázkov afrického kontinentu), na účely dobrodružného filmu zbytočne naťahované práve onou snahou o serióznosť. Výsledok mi prišiel ako ďalší produkt, ktorý sa aj napriek ožehavej téme má povinnosť "ľúbiť" všetkým zúčastneným stranám. 7/10(24.12.2006)

Jeden z vrcholů mezi dobrodružnými filmy. Vůbec jsem nečekal, že mě to bude emocionálně dostávat, ale akce přitom nebude ochuzena ani o píď. Herecky také více než solidní. Nejvíc mě uhranul Djimon Hounsou, vždycky hraje namakaný ranaře, ale tady jsem mu roli zkrachovalýho poraženýho rybáře žral i s chlupama. Ovšem nesmíte čekat naprostou pocornovou oddechovku, chvílemi je to dost drsná podívaná, což není od věci, dodává to na uvěřitelnosti. Mrzí mě komerční neúspěch tohoto filmu, i protože je to taková ta poctivá oldschool filmařina, bez viditelnejch kompovejch zásahů atd.(23.3.2007)

Oscar 5 nominací: Herec HR - Leonardo DiCaprio, Herec VR - Djimon Hounsou, Střih, Zvuk, Střih zvuku(23.1.2007)