poster

Krvavý diamant

 • USA

  Blood Diamond

 • Německo

  Blood Diamond

 • Slovensko

  Krvavý diamant

Dobrodružný / Drama / Thriller

USA / Německo, 2006, 143 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  *****

  Jeden z vrcholů mezi dobrodružnými filmy. Vůbec jsem nečekal, že mě to bude emocionálně dostávat, ale akce přitom nebude ochuzena ani o píď. Herecky také více než solidní. Nejvíc mě uhranul Djimon Hounsou, vždycky hraje namakaný ranaře, ale tady jsem mu roli zkrachovalýho poraženýho rybáře žral i s chlupama. Ovšem nesmíte čekat naprostou pocornovou oddechovku, chvílemi je to dost drsná podívaná, což není od věci, dodává to na uvěřitelnosti. Mrzí mě komerční neúspěch tohoto filmu, i protože je to taková ta poctivá oldschool filmařina, bez viditelnejch kompovejch zásahů atd.(23.3.2007)

 • DaViD´82
  ****

  Velkorysá výprava, technická stránka brilantní a patřičně úderný soundtrack Jamese Newtona Howarda jsou nesporné klady. Tvůrcům se daří většinu stopáže téměř nemožné a úspěšně balancují na hraně dobrodružné podívané ve stylu Honby za diamantem a zároveň stíhají zobrazovat problémy Sierry Leone, potažmo většiny afrického kontinentu. Akční scény jsou intenzivní, stejně tak má šťávu i dramatická linka. To co Krvavému diamantu nedovolí dosáhnout na vyšší hodnocení je závěrečná čtvrthodinka, kdy se z dobře budovaných postav rázem stanou jednorozměrné charaktery. Vše dopadne standardně a navíc se nám dostane nedůstojného morálního ponaučení; zřejmě pro toho kdo by nepochopil co Zwick celou dobu jasně říká "filmovou řečí". K rodinné podívané by takový konec možná sedl, ale v politicky angažovaném snímku je to zcela v rozporu se zbytkem stopáže. A u takto kvalitního filmu to zamrzí dvojnásob.(25.1.2007)

 • Gilmour93
  ***

  Na bohem zapomenutém světadíle zvaném Afrika by neměl AK čtyřicet sedmičku nosit nikdo, kdo váží méně, než ona.. Jako by si v mainstreamu jinak obratně pádlující Zwick nemohl vybrat, zdali diváky šokovat, bavit a nebo jen něco málo vydělat po kinosálech světa při šíření osvěty za nákup certifikovaných diamantů nepotřísněných krví. To třeba já jsem si je v rámci vlastního osvícení odpustil na dnešní snídani i včerejší oběd.. A Leova přirozenost v roli žoldáckého drsňáka, kterému příkoří na nevinných otevřelo oči a zavřelo kapsy? Ano! A já jsem jaderný fyzik, co po nocích plete s oblibou svetry s motivem Santa Clause - Hounsou ho svou buldočí úsporností totiž zcela zválcoval. Jak tak nad tím přemýšlím, opravuji svůj úvodní výrok. Na bohem zapomenutém světadíle zvaném Afrika by neměl AK čtyřicet sedmičku nosit nikdo..(14.2.2011)

 • Psema
  ****

  Výborný, emocemi nabitý film s dosud nejlepším výkonem Leonarda DiCapria, jemuž zdatně sekunduje zbytek ansámblu. Zwickova režie však překvapivě kulhá, jelikož v několika místech výrazně protahuje, či příliš brzy zasekává scény a jede stále podle jednoho konceptu (rozmluva, konec rozmluvy, střelba). Je to škoda, protože v některých momentech dokáže se scénériemi Afriky kouzlit (ve spojení s nádhernou hudbou J. N. Howarda) naprosto excelentně, stejně jako předvádí dokonalou práci v akčních scénách, jež nemálo připomínají syrový styl z Potomků lidí.(17.1.2007)

 • Isherwood
  *****

  Současný trendy proud – obžaloba nekalých obchodů s honosnými cíli, pokud možno zasazená do vlastní krví sužované Afriky – se zde smíchal v poměrně inteligentní podívanou, která sice nemá těžkotonážní myšlenku Hotelu Rwanda, ani není tak nekompromisní jako Nepohodlný, ale oproti tomu je fantasticky natočený (běh ulicemi, či závěrečná čistka patří k akčním vrcholům roku), i přes mainstreamovější pojetí stále vnímavý k dané problematice a v neposlední řadě životně zahraný. Ne snad ani od DiCapria, od něhož se to už tak trochu čeká, ale od fenomenálního Djimona Hounsoua, s nímž divák sdílí nepřebernou škálu emocí smutkem počínaje, přes smích až po nelítostný vztek. Je to právě on, kdo celý film táhne a bez nějž by celá tato perfektně vyblýskaná pecka byla poloviční.(25.2.2007)

 • - V jedné scéně pije Danny Archer (Leonardo DiCaprio) palmové víno z plastové láhve, když ji ale podává Maddy Bowenové (Jennifer Connelly), je najednou na láhvi červené víčko. (Terva)

 • - Tvůrci do komparzu získali několik desítek místních lidí s amputovanými končetinami a slíbili jim mimo honorářů i nové protézy. Nešťastníci ale na ně museli počkat až do prosincové premiéry, aby zvýšená publicita pomohla filmu v kinech. (imro)

 • - Honorár Leonarda DiCapria (Danny Archer) bol 20 miliónov amerických dolárov. (marciano)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace