Krvavý diamant

Blood Diamond

Krvavý diamant

Dobrodružný / Drama / Thriller

USA / Německo, 2006, 143 min

Vynikající zážitek .. tohle se opravdu povedlo!!!(21.5.2008)

Vláda chce, abyste volili. Říká, že budoucnost je ve vašich rukou. My jsme budoucnost, tak si bereme vaše ruce. Žádné ruce, žádné volby. ..... Veľmi dobre natočené atmosférické dobrodružstvo. Prostredie Afriky filmu veľmi napomáha, krásna vizuálna stránka, pár naozaj silných scén a neskutočný Djimon Hounsou (ostatní herci len priemer). Škoda toho nevyrovnaného tempa, keď dej pôsobí častokrát príliš rozvláčne..... Někdy si říkám, jestli nám Bůh odpustí, co jeden druhýmu děláme, ale když se rozhlídnu, tak je mi jasný, že Bůh musel tohle místo už dávno opustit.(13.9.2011)

Ani si nevzpomínám, kdy naposledy mě film uchvátil akčními scénami. V naprosté většině případu je mi totiž akce úplně ukradená. Jenže Zwick tlačil na pilu takovým způsobem, že i já přestal zívat a nemohl odtrhnout oči od obrazovky. Navíc jsou i vztahy hlavních hrdinů vykresleny s citem a divák nemá pocit, že už to někde viděl a slyšel. DiCaprio hraje jako o život a přirozený Hounsou mu skvěle sekunduje. Jako třešnička na dortu pak pusobí Jennifer Connelly. Její pohled mě vždy dostal do tranzu. Sečteno podtrženo. Zaslouženě plná palba, Leo si upevnil místo v mé topce a Jenny se mezi moje nejoblíbenější herečky dostala právě tímto filmem.(15.6.2011)

Soundtrack James Newton Howard: 1. Blood Diamond Titles - James Newton Howard ,2. Crossing the Bridge - James Newton Howard ,3. Village Attack - James Newton Howard ,4. Ruf Kidnaps Dia - James Newton Howard ,5. Archer Solomon Hike ,6. Maddy & Archer ,7. Solomon Finds Family ,8. Fall of Freetown ,9. Did You Bury It? ,10. Archer Sells Diamond ,11. Goodbyes ,12. Your Son is Gone ,13. Diamond Mine Bombed ,14. Solomon's Helping Hand ,15. G8 Conference ,16. Solomon & Archer Escape ,17. I Can Carry You ,18. Your Mother Loves You ,19. Thought I'd Never Call? ,20. London ,21. Solomon Vandy ,22. Ankala (as used in the film Blood Diamond), song ,23. Baai (as used in the film Blood Diamond), song ,24. When Da Dawgs Come Out to Play (Album Version) (As used in the film Blo ,(19.5.2011)

Áno, ten film má určité nedostatky - celý príbeh je v podstate klišé, tempo v druhej polovici občas pokrivkáva a aj zopár jalovostí sa v dialógoch stihne vyskytnúť. ALE: Takýto epický príbeh, ktorý rovnako dobre funguje v akčnej i v myšlienkovej rovine, navyše podľa pôvodného scenára, je v súčasnom Hollywoode taká vzácnosť, že je to v podstate najlepší americký film minimálne uplynulého roka. Leo je skvelý (a konečne vyzerá ako dospelý chlap, takže mu to bourneovské strieľanie čiernych rebelov naozaj veríte) a Djimon snáď ešte lepší. Pre mňa ako priaznivca veľkých, tradične komponovaných dobrodružných drám najlepšia americká produkcia od Kráľovstva nebeského a Posledného samuraja.(1.6.2007)

• - Honorár Leonarda DiCapria (Danny Archer) bol 20 miliónov amerických dolárov. (marciano)

• - Danny Archer (Leonardo DiCaprio) ve filmu zmínil, že mu je 31 let. Stejně bylo v době natáčení DiCapriovi i ve skutečnosti. (KajusaK)

• - Tvůrci do komparzu získali několik desítek místních lidí s amputovanými končetinami a slíbili jim mimo honorářů i nové protézy. Nešťastníci ale na ně museli počkat až do prosincové premiéry, aby zvýšená publicita pomohla filmu v kinech. (imro)