Hvězda mexického fotbalového klubu Santiago Munez (Kuno Becker) tu v souboji o Světový pohár FIFA stojí proti spoluhráčům ze španělského Realu Madrid a reprezentantům Anglie Charliemu Braithwaiteovi (Leo Gregory) a Liamu Adamsovi (JJ Feild). Santi chce zvítězit a pozvednout cennou trofej nad hlavu jako hold svému zemřelému otci a rodině, kterou nechal v Los Angeles a Madridu. Charlie a Liam zas od vítězství očekávají přerušení čtyřicetiletého pohárového půstu svého klubu. Na cestě k fotbalové slávě musí všichni tři překonat řadu překážek a pokušení. Největší boj ovšem musí svést se svými osobními problémy, které se znatelně podepisují na jejich výkonech na hřišti. (oficiální text distributora)

Rockerman

Budu se muset omluvit tvůrcům prvních dvou Góólů za to, že jsem je tolik kritizoval. Ty první dva díly jsou oproti tomuto škváru skvělé filmy. Škoda, že tak nádherná hra, jakou fotbal bezesporu je, má tak špatnou prezentaci. Sladkobolný, romantický a trapný. Takový je poslední ( doufám ) díl trilogie, ve kterém ta třetí část už téměř nesouvisí s prvními dvěma. Nebýt ve filmu krásných gólů a akcí, poslal bych jej do odpadu. ()

Mara97

Po neuvěřitelně naivním konci předchozího dílu jsem se rozhodl, že se na tento film nepodívám. Čekal jsem, že se Mexiko dostane do finále MS, bude prohrávat 0-5, pak nastoupí Munez a nakonec vyhrají 6-5. Ale přesto jsem se rozhodl na tento film podívat, protože na wikipedii jsem našel stránku, kde má Munez fiktivní profil. Docela mě překvapily jeho změny angažmá, protože prý měl přestoupit do Tottenhamu a za pár let do Steauy Bukurešť (až po zhlédnutí filmu jsem zjistil, že týmy dalšího angažmá jsou jen náhodné a každý si tam může dát klub, jaký vyloženě chce). To jsem nedokázal pochopit a čekal jsem, že zde bude nějaké vysvětlení. Překvapivě tady ale u Muneze ani o Mexiko vůbec nejde. V celém filmu se dočkáme jen průměrného a lehce nudného děje dvou anglických neznámých loserů, normálních záběrů z MS 2006, ve kterých se občas tito hráči objeví před plátnem. Právě tyto záběry vypadají hrozně. Přesto musím ocenit, že i zde zůstala čtvrtfinálová porážka s Portugalskem, tudíž film neměl fotbalový happyend. To ho asi zachránilo od odpadu. ()

Likan7 odpad!

Je smutný kam tahle fajn série došla. Dvojka skončila velkým můstkem ke trojce a tak jsem čekal, že se bude řešit hlavně ten závěr, jenže chyba lávky. Jako by se nechumelilo, jako by neměl Santiago těhotnou holku, nic. Všechno smazat a začít někde od prostředku. Jestli pak to nebylo tím, že jim krásná Anna Friel dala košem a udělala čáru přes rozpočet. Místo klubového fotbalu se řeší reprezentace, takže tentokrát bude Santiago, který tu má vedlejší roli, řešit, že bude stát proti svým svým kamarádům, ale přitom chce získat ten pohár, ale ono pozor, stejně je nejdůležitější to zdravíčko. Už jen příběh je strašně dementní, a v reálu to je ještě horší. Oficiální anotace distributora mluví za vše: "...se svým mexickým klubem stojí proti spoluhráčům z Madridu". Chjo. Nemůžu jinak. ()

GTS_PUNK

Záverečná tretia časť série sledujúca život a kariéru Santiaga Muneza (Kuno Becker) sa odohráva v období Svetového šampionátu vo futbale 2006 v Nemecku. Na ňom má Santiago nastúpiť za svoje rodné Mexiko, ale pár týždňov pred začiatkom šampionátu si pri autonehode zlomí ruku. V rovnakom aute s ním sedia aj Charlie Braithwaite (Leo Gregory) a Liam Adams (JJ Feild), reprezentanti Albionu, ktorí sa síce na nemeckých trávnikoch neskôr predstavia, ale pre jedného Majstrovstvá sveta dopadnú horšie, ako pre druhého. Záverečná časť sa od dvoch predchádzajúcich výrazným spôsobom líši a aj to je možnou príčinou toho, prečo má u divákov prevažne negatívne hodnotenia. Film nielenže znovu režíruje už po tretíkrát niekto iný, tentokrát sa výrazne mení aj herecké obsadenie. Viaceré postavy známe z predchádzajúcich dielov zmiznú, nahradia ich iné, a jediná známa tvár je vlastne iba tá Santiho. A ani on už vlastne nie je hlavnou postavou. Obmena postáv však ani zďaleka nie je problémom, ktorý by filmu zásadnejším spôsobom ubližoval. To, čo skôr môže niekomu prekážať, je príbeh, na ktorom je tento hodinu a pol dlhý snímok postavený. Zo začiatku totižto na diváka vôbec nepôsobí dojmom, že by sa malo jednať o film s futbalovou tématikou. Namiesto akcie na ihrisku sa divákovi dostáva scén z prostredia filmového natáčania kdesi v Rumunsku, čo je síce neskôr dejovo opodstatné, ale rozhodne by týmto scénam nemuselo byť venovaného toľko priestoru. V podstate sa jedná o zbytočne stratený čas, tým pádom aj kvalitu, ktorú sa neskôr snaží film dohnať. Zároveň je diskutabilné, či sa mu to darí alebo nie. Na rovinu si totižto treba povedať, že s predošlými dielmi, potom najmä tým prvým, sa tento film nemôže porovnávať. Miestami môže pôsobiť až televíznym dojmom - ako príbehom, tak aj spracovaním. Pri tom všetkom však nie je až takou katastrofou, za akú by ho niekto mohol považovať. Ponúka síce dramaticko-romantický príbeh alá "Rosamunde Pilcher v kopačkách", zďaleka však nie je až tak predvídateľný a rovnako sa ani nevyznačuje happy-endom. Zároveň je hlavná dejová linka doplnená o viaceré menšie vedľajšie, ktoré sa snažia film trochu okoreniť humorom. O futbal síce trochu ochudobnené, ale rozhodne stále pozerateľné. Slabším dojmom sa však film vyznačuje svojím spracovaním. Zábery zo skutočného Svetového šampionátu vytvárajú dejovú dynamiku diania na ihrisku, čo je určite plusom, ale akonáhle sa krížia s "green screen" zábermi s hlavnými postavami v popredí, celý pozitívny dojem je razom preč. Veľmi podobné je to aj s výpravou, ktorá určite nedosahuje nejakých závratných výšin. Zmenené herecké obsadenie, doplnené aj o hercov, ktorých môže divák zaregistrovať aj v iných filmoch s futbalovou tématikou, k danému príbehu adekvátne pasuje a nemožno mu toho veľa čo vyčítať. Spomedzi všetkých medzi divákmi zrejme najviac zaboduje krásna poľská herečka Kasia Smutniak. Jeden by na nej mohol oči nechať. Goal! III mnohým nesadne tak ako jeho podstatne viac futbalovejší predchodcovia. Ak sa však divák dokáže preniesť cez viac romantickejšie pôsobiacu dejovú zápletku s vloženými dramatickými prvkami a cez nádych televízneho filmu, potom by mu táto skutočnosť nemala až tak veľmi prekážať. Nosným pilierom je totižto stále futbal, len je ho o čosi menej. Atraktivitou deja sa tak síce líši od svojich dvoch predchodcov, ale kvalitatívnemu priemeru, ktorí dosahujú, sa celkom ľahko vyrovná. Samozrejme, že by to mohlo vyzerať aj inak, lepšie, a bez tých zbytočne stratených minút na začiatku, ale tak tragické ako to niektorí diváci vidia, to dozaista nie je. () (méně) (více)

TSZ

Santi,Charlie a Liam jsou kamarádi.Charlie pozná Sophii,bláznivě se zamiluje a po krátké známosti jí požádá o ruku.Santi při autonehodě ztratí svůj dávný sen.Liam náhle zjistí, že má šestiletou dceru.Je překvapen. Charlie tragicky zahyne a Sophie je zdrcena.Liam požádá June o ruku, Santi mu jde za svědka a při proslovu se rozpláče při vzpomínce na zesnulého kamaráda.Závěrečné titulky.Pokud si myslíte, že Vám vyprávím obsah nějaké průměrné venezuelské telenovely, tak jste na omylu.Stačí abych dodal, že Charlie,Santi i Liam jsou fotbalové superhvězdy a Sophia je slavná herečká (vypadá jako Keira Knightley, ale není to ona) a ano, jsme doma - je tu snímek, díky němuž se filmová série Goal stala trilogií.Z předchozích dvou "Gólů" si toho příliš nepamatuji, nicméně téměř jistě vím, že to bylo hlavně o fotbale.Třetí díl jde jinou cestou (viz popis děje v úvodu mého komentáře) a kopaná je zde jen jako kulisa k řešení životních situací dosti pochybné kvality.Fotbal je však nasnímán naprosto špičkově (alespoň těch pár minut,kdy se tam nějaký odehrává) a občas jsem se pousmál u povedeného vtípku, takže dva body to budou.Ale slabota. ()

m0lL!sS

Většina filmů na pokračování má sestupnou tendenci...A upřímně, počítal jsem s tím, že po zhlédnutí "dvojky" mě Góóól! III nemůže ničím překvapit. Mýlil jsem se.. Překvapil mě a to poměrně výrazně svým naprosto odlišným příběhem od předchozím dílů, což není na škodu...Méně fotbalu, méně Santiaga (Kuno Becker), ale za to více emocí. Dávám 55%. ()

Radim1.

Ani pořádně nevím proč jsem tomuhle filmu dal tu 1*, asi kvůli 1. a z části 2. dílu. Jinak bylo by lepší kdyby se tenhle film nikde nevysílal. ()

datos odpad!

Gool 1, byl film pro každýho hráče fotbalu, který sní o profesionálním fotbale. Dvojka se Nám pěkně zamotala a ukázala " Co s lidma dělají peníze a moc!". Ale pořád ty filmy byli kukatelný a stály za to, aby je člověk viděl. Ale trojka?? "Bože co to je!!!!". Když skončil Gool 2 větou " To be continued", tak jsem se těšil na to, jak to dopadne se Santiago Munez, ale bohužel ve trojce je vše jinak. Santi se tam téměř není vůbec, příběh je o někom jiným a hlavně styl jakým je to točený je vážně ubohý a amaterský. Největší zklamání a odpad pro mě. ()

LuNaj

Docela se divím za tak malé hodnocení. Jasně, má to předvídatelný příběh, rádoby srdcervoucí scény, ale pořád je to podle mě dobrý sportovní film. Trošku mi vadily montáže hráčů ke skutečným fotbalovým zápasům, ale dá se přes to nějak přenést. Už mám dost těch filmů o baseballu, americkém fotbalu nebo golfu. Nuuudaaaa. Goal 3 tak ve výsledku ode mě dostává 4*, tedy stejně jako jeho předešlé díly. I když musím připustit, že mi přišel z celé trilogie nejslabší. ()

Brano

Nemalo to nič spoločné s prvými dielmi. Film, ktorý sa živý na značke z prvých častí. Gratulujem Nemcom k pochovaniu celej trilógie. Nezmyselný príbeh, herci a tie futbalové scény, kde režisér sa snažil vložiť postavy do skutočných zápasov boli strašné amatérsky natočene. ()

Blazis34

Asi nejméně povedený díl, ale za to nejemotivnější a nejromantičtější. Režie musela zapadat do skutečnosti, protože Mistrovství světa v Německu tak dopadlo a změnit se prostě nedá. Místy je až trapné jak jsou scény udělané na počítači, když je na hřišti herec, tak je vždy na obrazu sám. A co je také divné, je vždy v centru dění (ať už neproměnil penaltu, dal gól nebo byl tvrdě zraněn), ale tak to je vlastně film a né realita, dávám 50%. ()

asader

Tohle,že má být pokračování goal?Filmu,kterému jsem dal 5hvězdiček?Tak to ani náhodou více než o fotbale je to o lásce o neštěstí atd. a to najdeme v hodně filmech.Hlavní hrdina jedničky a dvojky je zraněnej a ve filmu má docela malou roli a je to o jeho kámoších to je dost divné pokračování.Distribuce tohoto filmu taky není zrovna vydařená,ke konci roku 2009 vychází film o mistrovství světa,které bylo v roce 2006.A tomu jak vběhnout na trávník tak to byl nejtrapnější moment celého filmu je dost jasně vidět,že stojí před plátnem.Mít tento film větší rozpočet tak by mohl být o fotbalu a opravdových hvězdách.Dost amatérský film 3/10. ()

janulee_

achjo :( .. uplne o nicem a to jednicku a dvojku miluju ... fotbal jde uplne do pozadi, nebo tohle vlastne ani neni o fotbale - ale o to nejde, vubec to nenavazuje na predchozi dily a to me mrzi .. chybi mi tam Gavin Harris a vubec vsechny postavy, co excelovali v 1 a 2 .. jedna hvezdicka snad jen za to, ze me tam nechali santiho i kdyz tam mel asi tak tri steky, cekala jsem nakej happyend, poradny zavrseni toho co se delo v predchozich dilech a kulovy .. pro me goal! 3 jakoby ani nenatocili ;D ()