Kazatel, post apokalyptický sci-fi thriller, zasazený do alternativního světa – do světa zpustošeného staletími válek mezi lidmi a upíry. Příběh se točí kolem legendárního Kazatele-bojovníka (Paul Bettany) z poslední Války upírů, který nyní žije v tajnosti mezi ostatními utiskovanými lidmi v antiutopických městech obehnaných zdmi, ve kterých vládne Církev. Když je jeho neteř (Lily Collins) unesena skupinou krvežíznivých upírů, Kazatel poruší svůj posvátný slib, aby se vydal na fanatickou výpravu a našel ji před tím, než z ní udělají jednu z nich. Na jeho tažení se k němu připojí přítel jeho neteře (Cam Gigandet), mladý šerif ze zapadákova s rychlou rukou na spoušti a bývalá Kazatelka-bojovnice (Maggie Q), která vlastní nadpozemské bojové schopnosti. (oficiální text distributora)

mmajjkii

Náboženským kydům se typicky vyhýbám jako čert kříži, ale tady se to dalo snést, a byl z toho nakonec vcelku povedený nápad. Herci mi sedli, postavy taktéž, je to poměrně svižné a akční, příjemných 84 minut. Škoda jen, že to vyvrcholení a konec jsou takové nemastné a neslané, jinak to klidně mohly být 4 hvězdy, ale takto ***, IMDb 6/10. ()

pencho

Moc nechápu proč je tento film tak univerzálně opovrhován. Přišel mi že dodal přesně to co od něj člověk očekává. Akci zasazenou do vzrušujícího prostředí. Nebylo zde nic navíc. Počáteční animace sice byla velice otravně popsaná vypravěčem a celkové znásilnění náboženství do role orwellovského ninja záporáka byla groteskní a až moc hloupá, ale jinak film velice dobře naplnil hlad po tupé akci, dobrých příšerách, převážně hezkých (a překvapivě i částečně velice dobrých) herců  a cyberpunku smíchaného s westernem. Doporučuji pro kohokoli kdo si chce odpočinout, ale nechce si lámat hlavu s morálními otázkami Blade Runnera ani se vyloženě vytočit nad hloupostí toho, na co se dívá. ()

Milo384

Docela koukatelné postapokalyptické sci-fi s upíry. Dobře to odsýpalo. Akce normální. Nerušily ani 3D zpomalovačky. Znovu bych to vidět nemusel, ale na poprvé to ušlo. ()

VelkyMrB

Další film o upírech. Taková příjemná oddychovka. Upíří jsou tu docela jiní než v ostatních filmech. Jsou slepí, slizký a odporný na pohled. Lidé jimi kousnutí se nepromění, ale jsou z nich jakýsi zombie. Chvilkami film ztrácí na tempu. Upírů tam moc není a akce taky moc ne. Finální scéna s vlakem je teda pecka ve srovnání se zbytkem filmu. Hlavní diktátor církve je  na zabití už od pohledu a konec filmu lehce postrádá smysl. Hodí mu k nohám hlavu upíra řekne ”Čum woe! Upíří hlava!“ On mu řekne, že žádní upíři neexistujou? Co je to za chujovinu XD. ()

Squash

Ještě mnohem lepší než Legie, snímek je plný akce, u které se člověk rozhodně nenudí, to vše je doplněno krásně ponurou atmosférou a slušnými efekty.Za zmínku stojí i výborné herecké výkony P.Bettanyho a Maggie Q, takže já jsem nanejvýš spokojený. ()

Profík

Nečetl jsem komiks, tak nevím, co může za stupiditu tohoto díla. Velké zkamání. Čeka jsem něco cool ve stylu třeba Constantina nebo třeba Bladea. Dostal jsem šedivou (příběhově i vizuálně) hrůzu, na které jsou trochu slušné jen některé akční scény . A ani slušní herci, kteří se mi v jiných filmech moc líbili, nezmůžou zázraky.30%. ()

Gazzellka

ano, priznavam sa, ze mam totalnu slabost na paula. s krizovou kerkou na ksichte bol jednoducho neodolatelny. suhlasim, ze spoved v kovovej kadibudke s pocitacovou obrazovkou bola jednoznacne najvtipnejsia (azda jediny vtipny okamih filmu s davkou ironie).... connecting to GOD. processing. :D ako tradicne musim poznamenat, v poslednom case robia filmy s velmi malym, nedostatocnym mnozstvom krvi. ach jaj, sk****na vekova pristupnost, ze ano. v hereckom obsadeni ma najviac pobavil fakt, ze hned na zaciatku mal malu rolicku obetaveho ocinka hlavny vampircok z vykradacskeho serialu True Blood, ihned nasledovany serifom kovbojom, ktory zase hral vampircoka v legendarnom prvom tvajlajte. krasa!!! raz do tej upirskej riecky vkrocis, uz sa z nej nikdy nedostanes :D nejako im ta kref prischla, ci uz na jednej alebo na druhej strane. k hororu to ma ale velmi, veeeeeeeeeeelmi daleko. miestami je priest skor na usmev, aj ked v tomto pripade tie zauzivane americke apokalypticke stereotypy na styl book of eli a podobne nevadia a nekazia dojem. jasny druhy diel, takze ocakavam. ()

madline24

Smutný případ toho, jak to dopadne, když se někdo snaží vytvářet mystický postapokalyptistický rádoby temný thriller za použití šílených klišé a vykrádaček jiných filmů (některé scenérie mi připomínaly silně Star Wars, nad vykrádáním Matrixu už se ani nepozastavuju a co autor myslel tím, že jeden z "hrdinů" vypadá jak pokus o mladší kopii Clinta Eastwooda ve westernovém oblečku?). Díky tomu, že se to dalo přežít a navíc to autoři nepřeháněli se stopáží, jsem ochotná udělit dvě hvězdy - aspoň za to, že film není vizuálně odfláknutý. ()

Murad

Začátek výborný, čekal jsem kvalitní akční film, nedočkal jsem se, bohužel. Jako pilotnímu filmu k seriálu v Tv bych možná dal i tři hvězdy. ()

Trickle

Spolu s Rychle a zbesile5 môj najlepší kinozážitok v tomto roku. Tento film ma maximálne bavil a preto mu dávam FF5 hviezdičiek. ()

boris323

Kde boli takéto efekty, keď boli 80.-te roky a fičaly všetky postapokalyptické filmy. Vtedy by tento film bodoval na plnej čiare. Ale teraz už takémuto filmu nepomôžu ani efekty ani 3D a ani upíri (ale stále lepší ako tí Twilight-Emo cucáci). Znova ďalší zbytočný film vezúci sa na 3D vlne do zabudnutia. Zbytočne vyhodené peniaze za kino. Ak som chcel upírov mohol som si radšej doma pustiť Blade-a alebo Interwiev s upírom tí nikdy nesklamú. Film s nápadom, s rozpočtom s dobrými hercami a napriek tomu gýč a nuda. Dám jednu hviezdu za Karla Urbana a druhú za celkom slušné bitky. ()

Baileys

Kdo jde na film s tím, že je to béčko, bude v pohodě. Upírská témata jsou věčná. Zpracování slušné, mix různých stylů kupodivu působí celkem zajímavě. Krátká stopáž pomáhá, aby se z toho nestala katastrofa, ale zůstalo u předpokládaných vzratů ve svižnějším tempu. Z postav vyniká Maggie Q. Ač mám dané téma ráda, na víc než na dvě hvězdičky to nemá. ()

pikovyeso

nůdá, nůdá tohle stačí na popis celého filmu, režisér úplně zakopal docela zajímavé téma. Bettany namá na hlavní roli, a obeně film postrádá hloubku potažmo i děj ()

kamziksvk

Popravde je Priest pre mňa jedným obrovským sklamaním, ktorý je plný klišé a neponúka divákovi nič, čo by niekde inde nevidel. Nápad je síce dobrý, páčilo sa mi spracovanie, že dej samotný sa odohráva akoby počas "medzivojnového" obdobia medzi ľuďmi a upírmi, niektoré scény však boli prestrelené, ako napr. upír, ktorý dokáže žiť na slnku - blud. Druhú hviezdičku dávam za kulisy, pekné efekty a 3D spracovanie. Film však rozhodne neodporúčam ako horor. ()

Montmorency

Přemýšlela jsem, jak to napsat a nakonec to řeším zbaběle a odkazuji hned na první komentář od Djkomy - ten to přesněn vystihl, nenapsala bych to líp:-) ()

text77

Co říci k tomuto filmu. Uvidíte ho, ale jen jednou. Film, který má jednoduchou zápletku a otevřený konec. Upíři jako stvůry, které mají svou všemocnou královnu, asi jako mravenci. A jeden, který už vypadá jako člověk. Proti nim Kazatelé a jeden šerif jako z divokého západu. No a to vše zakotveno do budoucnosti společně s jedinou dobrou stránkou tohoto filmu a to je akce. Film má spád a nebýt pár zbytečných dialogů, které film přibržďují, pěkně plynou. Takže 2 hvězdičky a asi půl. ()

Underworld míří do Prahy

Underworld míří do Prahy

16.05.2015

Z Camelotu do Města z kostí

Z Camelotu do Města z kostí

01.06.2011

Přestavitel mladého krále Artuše z aktuálního seriálu Camelot Jamie Campbell Bower (foto) si připíše do filmografie další fantasy roli. Zahraje si totiž v adaptaci ságy spisovatelky Cassandry Clare… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku