Ulrich

Jako historicky hrany dokument je to hodne dobry a ukazuje to pohled na valku, ktery - troufam se tvrdit - mnoho lidi nezna. Narusuje to zazitou predstavu, ze vsichni Japonci byli zfanatizovani (byla jich jen vetsina :)) a volili jen mezi polozkami "vitezstvi" a "smrt". Nicmene brat to jako regulerni valecny film, se vsim co k tomu patri, tak precejenom pokulhava za temi nejlepsimi i z posledni doby a neobsahuje to mnoho scen, ktere si clovek zapamatuje. Eastwood je dobry reziser, ale rekneme spise komornich filmu. A jeho rezie Dopisu je takova, ze ty diky tomu pusobi taky jako maly film. Coz se s valecnymi vravami celkem neslucuje. ()

Platom

Upřímně nechápu vysoké hodnocení tohoto filmu. Jedná se sice o válečný film, ale bohužel z mého pohledu o špatný válečný film, kterému se sice nedá upřít snaha o to, aby na první pohled působil světově, ale na ten druhý působí velmi tuctově. Dopisy z Iwo Jimy byly pro mě zklamáním, jelikož jsem po shlédnutí filmové upoutávky čekal mnohem víc. Vždyť všechny momenty, které filmu přidávají na hodnotě byly použity už ve dvou minutovém skeči a nic víc bohužel Eastwood tentokrát nenabízí. Zbytečně dlouhé, nudné a umělé. Proč tedy 3*? První za snahu, druhá za výpravu a ta třetí? Umím si představit horší válečné filmy (o dost horší válečné filmy) ()

R4kosn1k

Moc dlouhé na můj vkus, trochu jsem se nudil, stačilo by max 120 minut, snad jedinný film, který natáčel americký režisér, o příběhu během války USA x Japonsko z pohledu Japonska. Tak si říkám, že jestli to bylo, tak jak v tomto filmu, mohli Japonci i nějakou tu bitvu vyhrát, kdyby se nepostříleli sami předem. Docela mi bylo toho pekaře, který měl ženu a dítě, které se mělo narodit, a dostal předvolání do války, vypadal ještě jako kluk :(( ()

Chundys

Opět jeden z mála vynikajích filmů! Clint Eastwood je jako herec, tak jako režišér prostě skvělý! V tomto filmu, můžete krásně vidět, že Američani nejsou žádní svatoušci, a že se netočí všechno jenom kolem nich, jak nám říká spousta filmů! Na druhou stranu: Nechtěl bych žít v Japonsku. Důvodů je hodně, jeden z nich je třeba ty jejich příšerné režimy a to že slouží v jakémkoliv směru císaři. Pro mě 85% a kdo ví jak by to vše dopadlo, kdyby poslouchali generála Kuribayašiho :-) ()

Brusíček

Takhle kvalitní film jsem tedy nečekal, film pohledem Japonského vojáka a jeho mentality, vlastenectví, hrdinství... Ale vše ve zbytečné smrti, ve zbytečné válce... mistrovsky natočeno. 95% ()

Meteorista

Velice panu Eastwoodovi děkuji za to, že Japonce vylíčil jako lidi. Dojemně a lidsky - i tak může působit válečný film. Skvělé dramatické dějové vsuvky nenarušovaly plynulost filmu. Právě naopak. Dělaly z něj dojemný citový zážitek, který po konci filmu nutí k zamyšlení. ()

kamigava

Po zhlédnutí Vlajek a teď Dopisů si mohu konečně doplnit obě verze bitvy o Iwo Jimu. Dopisy se konfliktu věnují více než Vlajky, ve kterých je více flashbacků a nadměrná óda na USA. Japonci jsou moc tvdohlaví v tom, co dělají. Musí zůstam tam a na tom místě taky umřou. Nedokáží se přizpůsobit situaci. Hlavně že většina páchá kamikatze, to je absolutní nesmysl. Lepší je živý voják než mrtvý voják. Američané jsou zase velice obětaví vůči svým vojákům. Spolu tyhle dva filmy fungují skvěle a navzájem se doplňují. V dopisech je více Japonců a ve Vlajkách zase Američanů. Už chápu proč jsem ve Vlajkách viděl jenom záběr na japonský kanon, který někdo drží. Stále se nemůžu rozhodnout, který film je lepší. Zřejmě to bude nastejno. ()

ProfesorJJ

Clint Eastwood nám naskytl pohled do útrob bunkrů Japonských fanatických vojáků , kteří přece jen byli lidé , kteří trpěli a chtěli konec valky.... Hodně zajimavý snímek , který se někdy bohužel vleče. ()

Darkslayer

Temná, krutá a zároveň citlivá vojnová dráma, ktorá po čase naberie ľudský a protivojnový rozmer. Vojaci na ostrove odrezaní od akejkoľvek leteckej, či pozemnej podpory čakajúc na neodvratný útok početnej presily. Postupne začínajú pochybovať, za čo a proti komu vlastne bojujú. Mimo bojiska musia zvádzať boj aj vo vlastných radách... Jemná klavirna hudba a pekný vizuál ,no na môj vkus trochu dlhá minutáž. ()

Thoughtless126

Tento film je nejlepší válečné drama co sem kdy vyděl. Za malý rozpočet udělal Clint skvělou podívanou z pohledu japonských vojáků na Iwo Jimě. ()

Heavyman

Film, kde nejsou japonci jen rychle běhající a křičící terče pro urostlé američany, ale pohled na ně i jako na statečné a obyčejné lidi co sloužili své vlasti a většina až do roztrhání těla. ()

rekkky

Když naskočil závěrečný titulek Clint Eastwood můj mozek pocítil filmové uspokojení. Shlédl jsem tak realistické podání historicky důležité události až to pěkné není. ()

gootchy

Válečný film? Sem tam. Spíše je to jeskynní komorní drama o životě a smrti. O cti a zradě. O sebevraždách. O dezerci. Ó bože! A je to táááák neskutečně dlooooooooooouhé. ()

helloween93

Eastwoodovi se podařilo ve filmu zachytit to, co asi žádnému americkému režisérovi předtím, a to, že ne všichni Japonci ve WW2 byli zfanatizovaní sebevrazi, po kterých všude zůstávala spálená země a naopak v jedné scéně Clint zdémonizoval americké mariňáky (zabití zajatců), což mi v případě patriota Eastwooda mile překvapilo. Akce ve filmu není nijak zábavná, pravdou je, že Clint je silný hlavně v práci s postavami a ve vyprávění a dokreslování charakterů. Ken Watanabe zahrál opravdu skvělý výkon a jeho generál Kuribayashi byl velmi zvláštní člověk. Zajímavou byla i postava "Barona", pravý japonský gentleman. 4* ()

Luk Skywalker

Lepší než Vlajky našich otců, bo je to hlavně o té bitvě a ne příběh jedné fotky a promoturné k ní. Ale že by to byl jeden z nejlepší válečných filmů apod. tak to teda nepotvrdím. Ale scény o věrnosti Japonců jsou silné a pro mnohé nepochopitelné, ale oni to tak prostě mají. Jistě je pozitivní, že je to z pohledu Japonců, i když to natočili Američané - Eastwood umí. ()

FFs

Geniální válečný snímek, který presentuje válku takovou jaká je - krutá pro obě strany konfliktu bez ohledu na její příčiny. Velice na mne zapůsobila komornost snímku, žádná glorifikace se nekonala, byla zde složena pocta mužům, kteří padli ve snaze chránit svou zem a své rodiny. Silný a velice kvalitně udělaný film. ()