Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

Dixieboy

Michelle Pfeiffer je úžasná a velice krásná. Originální a krásně natočený pohádkový příběh plný skvělého obsazení!!! Za mě 5/5 ()

peeteno78

Milé překvapení, protože fantasy filmy mě většinou nebaví. Možná i díky skvělé Michelle Pfeiffer jsem si film zamiloval... ()

Elessar.

Výborná fantasy "pohádka", mne to docela trafilo do nálady, príjemne sa mi na to pozeralo, De Niro vo svojej roli úplne top. Fajné dobrodružstvo, musím si prečítať knihu PO PREČITANI KNIHY áno miestami je to odbite a chýbajú tomu nejaké pasaže ale film má niečo čo kniha nie a to kapitána Shakespeara v podaní cool De Nira A film je takovej celý kúzelný ()

cimrman2.

10 filmů za víkend to byla jízda, na tohle budu za pár let vzpomínat! Robert De Niro je všude a zatancuje nám tu v růžových šatech :)! Jsou to určitě silnější 3☆. Pohádka jak má být všechno jde podle obvyklých pohádkových not. Od 30 - 40 minuty cca je děj až do konce jasný a jenom jsem si užíval jak nám to pan režisér naservíruje. Pohádka na které si něco najdou děti i dospělý. Máme love story, hodně záporáků, duchové kteří fandí lásce, a De Nira v růžových šatech tohle všechno tady je. 76% Idéalka pro rodinný večer ()

Gwilwen

To pravé fantasy nadšení se mě zmocnilo hned v úvodu, kdy na mě promluvil hlasem vypravěče Ian Mckellen. Jinak i pro mě milá záležitost. Originální příběh, velice pěkné efekty, dobří herci - z nichž rozhodně vyzdvihuji (i taneční) výkon Roberta De Nira. Blažený výraz mi zůstal i po skončení filmu, takže poctivé čtyři hvězdy s možností zvýšení. ()

Little

Kterak se dá natočit komorní fantasy s velkolepým výsledkem... A ty herecké výkony... Doslova pohádka, která pohladí duši. ()

Lachtan44

Víte proč má Stardust takovou návštěvnost? S radostí a velkým očekáváním na něj běželi neinformovaní fandové Neila Gaimana (a že jich je opravdu dost). Kdyby ale tušili co je čeká, jen by zakleli a zůstali doma. Tento film je totiž další příklad, jak lze dokonale zprznit knižní předlohu. Místo zajímavého a romantického příběhu se smutným koncem, na který byste měli vzít přítelkyni, aby se vám vyplakala na rameni, sledujeme jen zrychlené akční vyprávění, které ani zdaleka neodpovídá knižní předloze, a navíc končí happyendem. Neil Gaiman buď nedostal od producentů z Hollywoodu vůbec žádný prostor, nebo si přišel na pěkný balík dolarů, jinak si totiž nelze vysvětlit, proč dopustil tak výrazné změny oproti knižní předloze. Některé postavy se ve filmu vůbec neukážou, naopak je tady navíc například Robert de Niro alias homosexuální kapitán Shakespeare (absolutně trapný). Jiné klíčové postavy, jako jsou Primus a Septimus, soupeřící o titul Lorda ze Stormholdu, dostávají velmi málo prostoru. Vrcholem je nesmyslně akční konec (také 100% výmysl oproti originálu), degradující celý příběh ještě o patro níž. Jediným plusem je hudba, a Claire Danes, působící v každém záběru jako dokonalá kráska - anebo spadlá hvězda? ()

david666

Pěkná romantická pohádka (nejen) pro dospělé. Film má spád, romantika je tady dávkována přijatelným způsobem a nevyzní trapně. Dále se mi líbilo, že film se nesnaží nějak moralizovat a často jsou scény odlehčený suchým angl.humorem, což mi trochu připomíná LOTRa. Skvělí jsou tady De Niro (v roli "tvrdého" piráta) a perfektně proměněná M. Pfeiffer. Tito dva herci mě bavili nejvíc, na rozdíl od hlavních hrdinů, kteří byli spíše klišovití (ale jejich role pravda nedovolily moc experimentovat). Přesto, že se jedná o fantasy příběh, působil na mě reálným dojmem - tvůrci tady v akčních scénách moc nepřehání, což je dobře. Taky mě potěšilo pár drsnějších scén, které už pro ty nejměnší moc nejsou:-) ()

smucka

Když mi kamarádi řekli, že se film na který se chystáme jít jmenuje "Hvězdný prach", tak jsem si nejprve myslel, že to bude něco jako "Sunshine", ale mýlil jsem se. Přestože to byl úplně jiný styl, u kterého se člověk nejen zasměje ale je i v napětí z efektů a z příběhu, tak se mi moc líbil. ()

Insomniac

Po druhej projekcii hviezdu pridávam. Naozaj vydarený kúsok s fajn klaďasmi aj záporákmi plus výborný kapitán Shakespeare:). Konečne nejaká rozprávka v spracovaní, ktoré mi pripomína staré dobré časy. Perlička: Všimol som si, že v jednej z posledných scén čarodejnice (keď sa smeje na celé zostarnuté ústa) nezamaskovali Michelle Pfeiffer na žlto aj vnútrajšok chrupu, a tak je z vonku žltý čarodejnícky a z vnútra hollywoodsky žiarivobiely:))) ()

Mainer

Pět hvězdiček už jenom za to, že jsem se na něm seznámil s mladou :) jinak je to sranda od začátku až do konce, claire danes má vtípky celou dobu, super :), navíc je tam ještě úžasná filmová muzika od Ilana Eshkeriho, která mě přímo magnetizovala 99.9% S Bournovým ultimátem film roku Ještě se ztotožním s komentářem Djkomy, kterému navíc odpovídám: měl by na to jít ten, kdo se chce zamilovat. Mně se to povedlo :) je to prostě neuveritelna srdcovka ()

AleXtreme

Velmi krásná pohádka a velmi dobrý film! Snad dokonalá fantasy kamera a výtečná hudba a ... nemá smysl vypisovat co je na tom filmu tak skvělé... Ten film je skvělý snad celý. ()

Nika1

Kouzelný a dlouho očekávaný film, který mne nezklamal a po prvním shlédnutí jsem si ho ještě dvakrát pustila.Skvělá hudba.A úžasný Robert De Niro jako drsný pirát s jemnou dušičkou:).A po pauze i dokonalá Michelle Pfeiffer, která coby zlá čarodějka nezklamala. ()

mijano

No nemôžem si pomôcť, ale v kine som sa už fakt tak dávno nepobavil. Skvelý príbeh, dobré dialógy a až takmer božské výkony DeNira a Pfeifferovej si zaslúžia pochvaly. Čo k tomu dodať, naozaj skvelá vec ktorú si treba pozrieť. ()

funkyshit

Díky filmu Stardust se mi naskytla jedinečná příležitost navštívit říši pohádek a fantazie. A hned z kraje musím říct, že to byl výlet po čertech příjemný. Na chvíli jsem se opět vrátil do dětských let a s otevřenými ústy sledoval tu napínavou podívanou, ve které figurují krvelačné čarodějnice, krutý král, zakletá princezna, „hloupý Honza“ i bájný jednorožec. A samozřejmě láská, která překoná všechny překážky, jak už to ve správných pohádkách bývá. Film balancuje na hranici žánrů pohádka a fantasy. Ačkoliv k fantasy zaujímám spíše odmítavý postoj, musím uznat, že na Hvězdném prachu se prvky tohoto žánru podepsaly jednoznačně příznivě. Je to dáno zřejmě faktem, že snímek se odvíjí v odlehčeném duchu s celou řadou humorných scén a v jako takovém v něm není místo pro onen směšný patos, který mě na fantasy tolik irituje. Další mocnou zbraní Hvězdného prachu je určitě dechberoucí vizuální zpracování, který dokresluje jedinečnou atmosféru příběhu z pera Neila Gaimana. Autoři údajně disponovali chudším rozpočtem a na snímku je to prý vidět. Nic takového jsem já však nepozoroval. Právě naopak. Užíval jsme si velkolepou podívanou a každou chvíli jsem si říkal: „Tohle muselo stát fůru peněz!“ Nakonec nesmím opomenout velmi slušné herecké výkony všech zúčastněných a jako pomyslnou třešničku na dortu nezapomenutelý výkon Roberta De Nira v roli kapitána vzdušného korábu, který před posádkou předstírá drsňáka, ale ve skutečnosti je to měkota, který má ze všeho nejraději, když to může rozpálit v dámských šatech a v kankánovém rytmu. Stardust se objevil bez velkého humbuku, zazářil jasně a v těchto sychravých dnech příjemně zahřál u srdce. Osud padlé hvězdy jej doufám nepotká. Alespoň v mých očích určitě ne. Pokud máte rádi pohádky bylo by velká škoda si jej nechat ujít. ()

Akyno

Spočiatku veľká nedôvera. No po pár minútach sa to rozbehne a vy ste okúzlený a strhnutý do víru. Jednoznačne najlepšie fantasy roka po HP. A Robert de Niro ako trochu "iný" lietajúci pirát nemá žiadnu chybu. ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora