Hvězdný prach

Stardust

Hviezdny prach

Fantasy / Romantický / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Island, 2007, 128 min

Vydarené rodinné - fatasy, pri filme som stratil pojem o čase. odporúčam pozrieť................... Soundtrack Ilan Eshkeri: 1. Prologue (Through The Wall) ,2. Snowdrop ,3. Tristan ,4. Shooting Star ,5. Three Witches ,6. Yvaine ,7. Septimus ,8. Creating The Inn ,9. Lamia's Inn ,10. Cap'n' Shakespeare ,11. Flying Vessel ,12. Cap'n's At The Helm ,13. Tristan & Yvaine ,14. Pirate Fight ,15. The Mouse ,16. Lamia's Lair ,17. Lamia's Doll ,18. Zombie Fight ,19. The Star Shines ,20. Coronation ,21. Epilogue,(31.12.2010)

Rozkošná pohádka, která svým barvitým vyprávěním, něhou, lehkostí, důvtipností i samotným humorem musí okouzlit srdce nejednoho odrostlého kořena. Předvídatelnost i klišeé se ztrácí v požitku z propracované (zbožnuju nápad s mrtvými královými syny), i když vlastně úplně jednoduché dobrodružné výpravy do magického světa, který se, jako každý jiný svět, točí jen kolem pravé lásky (...zde vlož cynické uvozovky). Zní to možná tuctově, ale s překrásnou hvězdou Claire Danes, hravým De Nirem a kouzelnou režií budoucího velikána Matthew Vaughna to skutečně funguje. 9/10(4.3.2008)

Absolutne jsem nevedel, co od filmu cekat, ale nakonec jsem se dobre bavil. Kazdopadne to je neco naprosto jinyho, nez velky fantasy typu Pana prstenu. Tohle je spis fakt pohadka, ale zase to neni pohadka typu Letopisy Narnie, ktery jsou spis pro deti, protoze tohle mi prislo, ze se u toho muze bavit kazdej, nehlede na vek. Jinak pribeh je proste to, co v spravny pohadce ma bejt, takze kouzla, romantika atd. Co se tyce triku, tak je videt, ze patri mezi ty levnejsi, nicmene velky platno to zachranuje a precejen od dob traileru se krapet zlepsily. A hudba je, jak je zvykem skoro ve vsech vetsich fantasy, velmi slusna. Prvni vytku mam mozna krapet k nevyvazenemu scenari, obcas je ve filmu naka slusna akce, jede to na plny obratky a perfektni hudba a za chvily uz je film komorni romantika a takle to obcas preskoci a pak to v nekolika momentech nepatrne nudi. Co se tyce hercu, az na jednu vyjimku mi nikdo neprisel nejak vyrazne skvele hrajici a zaroven ani nemel nejak spesl mega postavu, aby stal za zminku. Vsichni zkratka odvedli slusnou praci, tak, aby jejich vykony film nerusily. Tou vyjimkou je, jak uz mozna nekdo tusi, Robert De Niro. Ani tak nejde o jeho hereckej vykon, i kdyz vetsinu hercu zastinuje, ale jde o jeho postavu. Tak neskutecnou mega buznu sem snad ve filmu jeste nevidel, v podani De Nira je to primo dabelsky, uz kuli tomu se tenhle film musi videt. Celkove jsem se u filmu dobre bavil, je to takova prijemna pohadka se spoustou vtipu, ktera sazi spis na slusny fory nez velkolepou vypravu a dari se ji to velmi slusne. Tak po druhym skouknuti jsem se bavil jeste vic a o hvezdicku zvedam.(9.10.2007)

Jedna z nejkrásnějších pohádek pro dospělé. Vážně jsem se během sledování bavila!(3.12.2007)

Prvně jsem film viděl, a dal mu čtyři hvězdy. Po roce jsem si film pustil znovu a dal tomu plnej počet. Proč? Protože takovéhle fantasticky pohádkovské příběhy se prostě už tolik netočí a já si jich odteď začnu nesmírně vážit. Hvězdný prach je opravdu moc hezká pohádka...ano pohádka, proč by ne. Vypráví moc milý příběh s herci, kteří se mně ve všech ohledech líbí a s hudbou, která mě v každé scéně nesmírně těší. Věřte mi ale, že všecko tohle může být opravdu hezké, ale když dojde na Roberta De Nira, který si užívá jednu z nejzábavnějších rolí, které kdy dostal, tak okamžitě zapomenete na veškeré chmury. U něj už je vidět, že to, co točí, točí proto, že ho to baví. Protože pustit se do takovéto role už dokáže opravdu jen frajer a on u mě frajerem je, obrovským. Tomuto filmu se tak prostě nedá vytknout vůbec nic. Je nádherně kouzelný, atmosférou, dějem, hudbou, vším. A také to je jeden z filmů, na které se rád podívám kdykoliv budu mít tu možnost. Tak se také stalo, že jsem film odchytnul v pátek večer na Nově a v sobotu odpoledne ho tam dávali znova. Tak jsem si ho pustil ještě jednou. I když mi nejde na mysl, proč poslední dobou takhle blbě opakujou filmy.(25.12.2010)