poster

Hvězdný prach

 • Velká Británie

  Stardust

 • Slovensko

  Hviezdny prach

Fantasy / Romantický / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Island, 2007, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ***

  „Má 97 rokov!“ – „Takže mal dosť času trénovať...“ Knihu Neila Gaimana som nečítal, ale viete, z čoho súdim, že film HVIEZDNY PRACH je zlou adaptáciou? Z toho, že je nepochopiteľný (Gaiman ako producent výrazne zasahoval do nakrúcania resp. už písania scenára). Dobré filmové spracovanie knihy má byť pochopiteľné i pre diváka, ktorý ju nečítal. Tí, čo nečítali Stephena Kinga, nepochopili MISERY NECHCE ZOMRIEŤ? Nie, pochopili ju veľmi dobre. HIEZDNY PRACH (od inak talentovaného Matthewa Vaughna - PO KRK V EXTÁZE) som vôbec nepochopil. Už od prvých minút som sa neorientoval vo svete, ktorý nám tvorcovia predstavili, nevraviac o jednotlivých postavách, ich motiváciách a zvrat(k)och. Kde sa vzal jednorožec a o čo mu išlo? Ako skončil „muž-capko“ a prečo kráľovstvo nezdedila hrdinova mama, keď ako jediná spomedzi súrodencov prežila? V akom svete sa príbeh odohráva? Je to alternatívna dimenzia, v ktorej môže vedľa seba fungovať Londýn a gigantická rozprávková ríša? Kto vlastne je „mäkký kapitán Shakespeare“, koho prepadáva vo vzduchu a prečo je vlastne v príbehu (lebo bol v knihe?)? Z tempa som bol vyhodený tak často, že ma nebavilo užívať si hŕstku vtipov (duchovia), hercov (predovšetkým Michelle Pfeifferová, Robert De Niro a Claire Danesová), uchádzajúcu výpravu a pekné masky. Presne TOTO je ten typ rozprávok, ktoré ak si pozrie našinec, bude krútiť hlavou „nad tou hlúpou západnou produkciou“.(11.1.2010)

 • KarelR
  ****

  Nejlepší pohádka co jsem za dlouhou dobu viděl. Adaptace Stardustu (četl jsem) dopadla rozhodně nad moje očekávání. Vaughn vzal knihu, druhou polovinu kompletně zahodil a udělal to kapku akčnější. Ta tam mluvící chlupatý mužíček, ta tam hrdinovo půlroční bloudění za hvězdou, a za své vzalo i nemastných neslaných pár stránek s létajícími piráty (rozuměj: mají mnohem víc scén). Za to se dočkáte úplně nového finále, kde se šermuje, létájí kouzla a trhají čarodějnice. Mnohem více prostoru dostávají duchové princů a hlavní novinkou je Robert De Niro jako NEZAPOMENUTELNÝ kapitán Shakespeare. Garantuji vám, že hudba Jacquese Offenbacha už nikdy nebude to co dřív ;) Triky v pohodě (v rámci rozpočtu), hudba skvělá (no dobře, někdy trochu přebíjí obraz) a už od Layer Cake mi Vaughnův režijní styl prostě sedí. Z negativ bych vybral totálně zbytečného Gervaise, trošku roztahanějsí finále a vystřižení sexu s elfkou :) Celkově jsem si Hvězdný prach hodně užil a rozhodně se těším na další shlédnutí. Druhé shlédnutí: Dabing se dá. Pár vtipů sice umřelo, je tam pár úletů, ale jinak nadprůměr. Třetí shlédnutí: Dabing je sice snesitelný, ale originál prostě ruluje. Ten film mi přijde s každým shlédnutím lepší. De Niro forever ;) 4th: Ani se neptejte... pořád je to super :D(15.8.2007)

 • Boss321
  *****

  Přenádherné fantasy, které mě naprosto odzbrojilo a na dvě hodiny mě uvrhlo do světa s přenádhernou atmosférou. Jedno z největších a nejmilejších překvapení jaké mi rok 2007 přichystal. Hvězdné obsazení, kterému vévodí Robert De Niro, který si svou roli kapitána doslova vychutnával a Michelle Pfeiffer, které to i v padesáti náramně sluší (pokud teda počítám ten úsek než začala dělat kouzla :)). Tímto snímkem se Matthew Vaughn zařadil po bok těch nejtalentovanějších režisérů, u kterých bude každý další snímek velkým očekávaním a já se musím zařadit po jejich bok, protože už teď jsem velmi zvědav na jeho nadcházející film Thor.......(21.4.2008)

 • RHK
  ****

  Na výpravné fantasy pohádce o hledání padlé hvězdy se zářícím srdcem jsou nejlepší tři věci: povedený neotřelý scénář, sousta vtipných scén, hlášek a gagů a výteční herci včetně hvězd ve vedlejších rolích. Robert De Niro se vyřádil v roli kapitána - bukvice tančícího v šatičkách kankán, Michelle Pfeiffer zase předvedla nevděčnou roli zlé a před očima stárnoucí čarodějnice. Trailer: http://www.csfd.cz/film/224137-hvezdny-prach/videa/(3.7.2011)

 • EdaS
  *****

  Triky a rozpočet nejsou všechno. Hvězdný prach disponuje příjemně současným rozpustilým humorem, odzbrojujícím starosvětským šarmem a nadčasovým kouzlem dobré pohádky. A navíc má srdce. Už se sháním po knížce. 90%(9.10.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace