Je to tak sympatické dílo, že prostě nemůžu dát míň. Pohádka pro dospělé, kteří si ještě pamatují, jak si četli pohádky o krásných princeznách a statečných princích či Honzech, co šli do světa. Natočeno s citem pro věc, humorem, nadhledem a velkým kusem romantiky v srdci. Dvojitou pochvalu si pak zaslouží jednoznačně všichni herci. Z filmu je totiž znát ještě něco. S jakou radostí se všichni zúčastnění ponořili do pohádkového světa Stormholdu. Ústřední dvojici to dohromady funguje tak, jak už jsem dlouho neviděl, Michelle Pfeiffer byla se svejma přednostma šťabajzna i pod líčidly a všichni ti princové, živí i mrtví, tomu dodávají šťávu. Každá pohádka pak má nějakou kouzelnou kmotřičku nebo dědečka, zde je to kapitán Shakespeare se svou zásobou, ehm, šatstva. Film, po kterém bych přál bojovat o svou vyvolenou se zlou čarodějnicí nebo sedmihlavou saní.(28.9.2007)

Tomu filmu sa dá vytknúť to i ono - premrštená stopáž, potkýnavé tempo (bombastická, veľmi dramatická hudba občas zachraňuje situáciu tam, kde réžia začína byť silne zadychčaná), lacná výprava, nekvalita niektorých trikov či vyložené vizuálne podvádzanie, smrdiace chýbajúcimi peniazmi (premena sedliackeho junáka na capa) a vôbec, už som z toho neustáleho chodenia postáv hore-dole po kráľovstve začínal byť vážne utrmácaný. LENŽE... Popri všetkých tých nedostatkoch a hluchých miestach Stardust stále obsahuje také množstvo vydarených, nápaditých a skvelými gagmi nabitých scén, že je v konečnom dôsledku dokonale neodolateľný. Imf vo svojom komentári tvrdí, že na film si už koncom roka nikto nespomenie - ja si naopak myslím, že užívajúci si Bobby a Michelle, obetovanie zvieratiek, make-up Ruperta Everetta, čelný stret capka-krčmára s jednorožcom, Shakespearovo vyjednávanie o cene bleskov, otrávený biskup, Lamiino spadnuté ňadro, neuveriteľný záverečný súboj Tristana s polámaným princom (ako to natočili?!) a hlášky typu "Ať tě ta děvka neutahá!" urobia z Hviezdneho prachu sice nenápadnú, ale aj tak milovanú a nestarnúcu klasiku. Keď tak o tom rozmýšľam: videli sme od Pána prsteňov lepšiu fantasy?(2.10.2007)

Překvapení roku. Okouzlující, podmanivá fantasy pohádka, kterou ženou dopředu skvělé herecké výkony a perfektní vizuální zpracování. Pro mě nejlepší fantasy od dob Pána Prstenu.(2.1.2008)

Nejlepší pohádka co jsem za dlouhou dobu viděl. Adaptace Stardustu (četl jsem) dopadla rozhodně nad moje očekávání. Vaughn vzal knihu, druhou polovinu kompletně zahodil a udělal to kapku akčnější. Ta tam mluvící chlupatý mužíček, ta tam hrdinovo půlroční bloudění za hvězdou, a za své vzalo i nemastných neslaných pár stránek s létajícími piráty (rozuměj: mají mnohem víc scén). Za to se dočkáte úplně nového finále, kde se šermuje, létájí kouzla a trhají čarodějnice. Mnohem více prostoru dostávají duchové princů a hlavní novinkou je Robert De Niro jako NEZAPOMENUTELNÝ kapitán Shakespeare. Garantuji vám, že hudba Jacquese Offenbacha už nikdy nebude to co dřív ;) Triky v pohodě (v rámci rozpočtu), hudba skvělá (no dobře, někdy trochu přebíjí obraz) a už od Layer Cake mi Vaughnův režijní styl prostě sedí. Z negativ bych vybral totálně zbytečného Gervaise, trošku roztahanějsí finále a vystřižení sexu s elfkou :) Celkově jsem si Hvězdný prach hodně užil a rozhodně se těším na další shlédnutí. Druhé shlédnutí: Dabing se dá. Pár vtipů sice umřelo, je tam pár úletů, ale jinak nadprůměr. Třetí shlédnutí: Dabing je sice snesitelný, ale originál prostě ruluje. Ten film mi přijde s každým shlédnutím lepší. De Niro forever ;) 4th: Ani se neptejte... pořád je to super :D(15.8.2007)

Ačkoli po stránce technické bych našel skvrny snad všem, krom výtečného soundtracku, čistě pocitově mě Hvězdný prach dostal jako málokterý romantický / fantasy film... ihned jsem si našel cestu k sympatickým hrdinům, rozesmál mě trhlý humor, nápadité choreografie i radostně lehké vedení příběhu, kterým Vaughn maskuje poměrně tuctové výtvarné vidění a (ne)cit pro silnou kompozici. Po stránce vizuální je Hvězdný prach skutečně pouze směsicí odkoukaných postupů a nedobrých CGI efektů, které prozrazují, že 70 miliónů prostě nestačilo... Torzovitý dojem z království Stormhold ovšem doslova tone v milém dojmu z příběhu i skvělých postav (zde zejména vyzdvihuji ústřední dvojici a famózního De Nira, který z dobrého filmu udělá skvělou podívanou)... podle mého se Matthew Vaughanovi podařilo vytvořit nijak velkolepou pohádku s velkou duší. Bohužel, dnešní divák žádá spíše tu velkolepost.(1.10.2007)

• - Kate Magowan, která hraje matku postavy Charlieho Coxe, je ve skutečnosti pouze o sedm let starší než její filmový syn. (Wopat)

• - Vzhled jednoho z kočárů je inspirován vzhledem off-roadového Hummeru. (DaViD´82)

• - Obydlí čarodějnic je inspirováno Versailleskou Zrcadlovou galerií. Akorát v černém provedení. (DaViD´82)