Hvězdný prach

Stardust

Hviezdny prach

Fantasy / Romantický / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Island, 2007, 128 min

Překvapení roku. Okouzlující, podmanivá fantasy pohádka, kterou ženou dopředu skvělé herecké výkony a perfektní vizuální zpracování. Pro mě nejlepší fantasy od dob Pána Prstenu.(2.1.2008)

Vydarené rodinné - fatasy, pri filme som stratil pojem o čase. odporúčam pozrieť................... Soundtrack Ilan Eshkeri: 1. Prologue (Through The Wall) ,2. Snowdrop ,3. Tristan ,4. Shooting Star ,5. Three Witches ,6. Yvaine ,7. Septimus ,8. Creating The Inn ,9. Lamia's Inn ,10. Cap'n' Shakespeare ,11. Flying Vessel ,12. Cap'n's At The Helm ,13. Tristan & Yvaine ,14. Pirate Fight ,15. The Mouse ,16. Lamia's Lair ,17. Lamia's Doll ,18. Zombie Fight ,19. The Star Shines ,20. Coronation ,21. Epilogue,(31.12.2010)

Neskutečné! Nejlepší Pohádka, Fantasy, co jsem Kdy viděl! Od začátku to nabírá to Úžasné Pohádkové Kouzlo s Nejlepším Vizuálem, co jsem kdy Viděl! Příběh je silně Spletitý, Všude číhá Nebezpečí a Zlo.. Piráti, Čarodějnice Atd... Celé je to napínavé, parkrát se mi chtělo brečet .. Tohle je KULT!! Doporučuji všem všemi deseti.. U mně 120% !!(25.8.2012)

Nejlepší pohádka co jsem za dlouhou dobu viděl. Adaptace Stardustu (četl jsem) dopadla rozhodně nad moje očekávání. Vaughn vzal knihu, druhou polovinu kompletně zahodil a udělal to kapku akčnější. Ta tam mluvící chlupatý mužíček, ta tam hrdinovo půlroční bloudění za hvězdou, a za své vzalo i nemastných neslaných pár stránek s létajícími piráty (rozuměj: mají mnohem víc scén). Za to se dočkáte úplně nového finále, kde se šermuje, létájí kouzla a trhají čarodějnice. Mnohem více prostoru dostávají duchové princů a hlavní novinkou je Robert De Niro jako NEZAPOMENUTELNÝ kapitán Shakespeare. Garantuji vám, že hudba Jacquese Offenbacha už nikdy nebude to co dřív ;) Triky v pohodě (v rámci rozpočtu), hudba skvělá (no dobře, někdy trochu přebíjí obraz) a už od Layer Cake mi Vaughnův režijní styl prostě sedí. Z negativ bych vybral totálně zbytečného Gervaise, trošku roztahanějsí finále a vystřižení sexu s elfkou :) Celkově jsem si Hvězdný prach hodně užil a rozhodně se těším na další shlédnutí. Druhé shlédnutí: Dabing se dá. Pár vtipů sice umřelo, je tam pár úletů, ale jinak nadprůměr. Třetí shlédnutí: Dabing je sice snesitelný, ale originál prostě ruluje. Ten film mi přijde s každým shlédnutím lepší. De Niro forever ;) 4th: Ani se neptejte... pořád je to super :D(15.8.2007)

Kup si sněženku, přinese ti štěstí… Skvělé! Krásné! Drsné!? Milé! Vtipné! Úžasná a děsivá M.Pfeiffer, ,,buk“ R.De Niro, ,,fungující“ ústřední dvojice a všude přítomné ,,mrtvé“ obecenstvo. Příběh prostřídá snad všechny filmové žánry! Nádherná pohádka pro celou rodinu!(16.4.2008)

• - Pohádkový příběh vznikl v roce 1997 původně jako komiks. Když ho o rok později Neil Gaiman přepracoval do knižní podoby, ta se okamžitě stala bestsellerem a začalo se mluvit o filmovém zpracování. (venus)

• - Roli Yvaine odmítla Jessica Alba, Anne Hathaway i Scarlett Johansson. (montana_cz)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 22. (Zdroj: ČSFD.cz)