Hvězdný prach

Stardust

Hviezdny prach

Fantasy / Romantický / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Island, 2007, 128 min

Přenádherný svět s ošklivými čarodějnicemi, podlými princi, vzdušnými piráty a úžasnými kouzly mi nedokázal zkazit ani údajný romantik, který nemá problém s vláčením dívky na špagátě, ani předvídatelnost závěru, přihlouplý humor, všeliká klišé a pramálo vznešené chování hvězdy. Výborná pohádka pro dospělé.(31.8.2008)

Prvně jsem film viděl, a dal mu čtyři hvězdy. Po roce jsem si film pustil znovu a dal tomu plnej počet. Proč? Protože takovéhle fantasticky pohádkovské příběhy se prostě už tolik netočí a já si jich odteď začnu nesmírně vážit. Hvězdný prach je opravdu moc hezká pohádka...ano pohádka, proč by ne. Vypráví moc milý příběh s herci, kteří se mně ve všech ohledech líbí a s hudbou, která mě v každé scéně nesmírně těší. Věřte mi ale, že všecko tohle může být opravdu hezké, ale když dojde na Roberta De Nira, který si užívá jednu z nejzábavnějších rolí, které kdy dostal, tak okamžitě zapomenete na veškeré chmury. U něj už je vidět, že to, co točí, točí proto, že ho to baví. Protože pustit se do takovéto role už dokáže opravdu jen frajer a on u mě frajerem je, obrovským. Tomuto filmu se tak prostě nedá vytknout vůbec nic. Je nádherně kouzelný, atmosférou, dějem, hudbou, vším. A také to je jeden z filmů, na které se rád podívám kdykoliv budu mít tu možnost. Tak se také stalo, že jsem film odchytnul v pátek večer na Nově a v sobotu odpoledne ho tam dávali znova. Tak jsem si ho pustil ještě jednou. I když mi nejde na mysl, proč poslední dobou takhle blbě opakujou filmy.(25.12.2010)

Mé milé čarodějnice, v dnešní hodině si zopakujeme, jak udělat z malé šedé myšky pořádného chlapa. Jak se to dělá? Ano, správně, najděte mu ženu. A co je žena? Opět správně, hvězda! :o) Ačkoli tady za proměnu myšky v chlapa měl zásluhu tranvestita Robert De Niro (detail :o). To stejně nemění nic na tom, že dobrodružství ústředních hrdinů, kteří byli tak laskaví a dali prostor i ostatním postavám (též výtečným), mi připravilo opět podívanou, na kterou budu ráda vzpomínat. Nádherný příběh se střídá se skvělým hereckým obsazením, vynikajícími efekty, vtipnými situacemi a pohádkovým koncem, kdy dobro zvítězí nad zlem :o)(1.6.2010)

• - Kate Magowan, která hraje matku postavy Charlieho Coxe, je ve skutečnosti pouze o sedm let starší než její filmový syn. (Wopat)

• - Prvotní Vaughnův záměr byl natočit kompletní snímek na Islandu. Nakonec se však natáčelo na více místech. Krom Islandu ještě ve Walesu, Anglii, Skotsku atd. (DaViD´82)

• - Roli Yvaine odmítla Jessica Alba, Anne Hathaway i Scarlett Johansson. (montana_cz)