poster

Hvězdný prach

 • Velká Británie

  Stardust

 • SK název

  Hviezdny prach

Fantasy / Romantický / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Island, 2007, 128 min

 • mandes
  ****

  rozpočet : $70 million otvárací víkend : $9,169,779 tržby celosvetovo : $135,553,806(29.5.2008)

 • AngelAngie
  *****

  O tomhle filmu jsem slyšela hrozně moc, všechny názory byly kladné a přesto jsem si ho nedokázala pustit, ono samo o sobě Michelle Pfeiffer pro mě není ničím přitažlivá a i když je za tuhle roli vynášena do nebes, pro mě to nebylo dostatečné vodítko, tím bylo až zjištění jakou roli zde má Robert De Niro a že zde hraje Sienna Miller! :) Překrásnej film, od začátku až do úplného konce!(23.5.2008)

 • Isherwood
  *****

  Gaimanova předloha je pouze těžký hype, jehož největší slabinou je autorova neschopnost pořádně rozvinout motivy „jiné“ fantasy, za kterou se vydává, proto se filmová očekávání rovnala nule. O to větší je nakonec překvapení, jelikož se odvažuju říct, že Hvězdný prach je nejlepším fantasy filmem od Pána prstenů. Neohromí vás sice bombastickými triky (zde velmi silně podfinancovanými) či propracovaným dějem (z předlohy toho stejně víc vymáčknout nešlo), ale z celé řady Jacksonových následovníků teprve až teď přišel snímek, z něhož nečouhá producentský kalkul jako sláma z bot, ale naopak je natočený s noblesou, jistotou a řádným autorským zanícením. Charlie Cox je sympaťák, Claire Danes krásná opravdu jako hvězda na obloze, Michelle Pfeiffer stále vyzařuje neodolatelný sex-appeal, ale nic nezmohou před Robertem De Nirem, který evidentně po letech vycítil pořádnou roli a svého drsného kapitána s nežnou duší transvestity si užívá tak fenomenálně, až jsem (s prominutím) sral blahem. Z filmařského hlediska to na plný počet není, ale za tu upřímnost, která mě dvě hodiny neskonale bavila, nakonec plnou taxu, s přimhouřením oka, dávám.(20.2.2008)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Natáčelo se mimo jiné i v Norwichi v jeho historické části Elm Hill, která nabízí směsku středověkých budov, z nichž některé jsou již z jedenáctého století. Právě Elm Hill je často využíván filmaři a i pro potřeby Hvězdného prachu sloužil jako ulice Stormholdu. Jednou z hlavních pamětihodností Elm Hillu je "The Briton's Arms Tea house", který se pro účely filmu stal hostincem "U mrtvého prince". Majitelé jím byli novým vzhledem natolik fascinováni (filmaři například vyzdobili vnějšek freskami), že dům chtěli v této úpravě ponechat i po ukončení natáčení. Obrátili se tedy na místní úřady a na English Heritage (památkářská instituce, která se zabývá zachováním původních budov, monumentů, apod.). Jejich žádost však byla striktně zamítnuta. (DaViD´82)

 • - Tři čarodějnice mají jména podle démonů z řecké mytologie. Lamia a Mormo byli démoni, kteří pojídali děti, a Empusa byla nestvůra seslaná bohyní Hekaté k pojídání cestovatelů. (montana_cz)

 • - Vzhled jednoho z kočárů je inspirován vzhledem off-roadového Hummeru. (DaViD´82)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace