poster

Hvězdný prach

 • Velká Británie

  Stardust

 • Slovensko

  Hviezdny prach

Fantasy / Romantický / Dobrodružný / Rodinný

Velká Británie / USA / Island, 2007, 128 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dever
  *****

  Vydarené rodinné - fatasy, pri filme som stratil pojem o čase. odporúčam pozrieť................... Soundtrack Ilan Eshkeri: 1. Prologue (Through The Wall) ,2. Snowdrop ,3. Tristan ,4. Shooting Star ,5. Three Witches ,6. Yvaine ,7. Septimus ,8. Creating The Inn ,9. Lamia's Inn ,10. Cap'n' Shakespeare ,11. Flying Vessel ,12. Cap'n's At The Helm ,13. Tristan & Yvaine ,14. Pirate Fight ,15. The Mouse ,16. Lamia's Lair ,17. Lamia's Doll ,18. Zombie Fight ,19. The Star Shines ,20. Coronation ,21. Epilogue,(31.12.2010)

 • Radek99
  ****

  Opravdu krásná pohádka. Nádherně napsaná, nádherně zahraná, nádherně natočená. Dobro a zlo je jasně vymezeno, lehký sentiment střídá romantiku, napětí zase ředí humor, příslovečná filmová výprava do fantastických světů má potenciál oslovit diváka dětského i odrostlého. Neboť kdo by nechtěl najít svou hvězdu, žije už dávno v zapovězeném světě...(18.12.2010)

 • Brouk
  *****

  Klobouk dolů. Možná, že 5* je mnoho, ale u mě vítězí v hodnocení první pocit... Claire Danes mě okouzlila už v Shopgirl, teď opět.... Úžasná výprava, Robert a Michelle jsou skvělí... A M.Vaughnovo prvotina mně taky náramně brala... Jo jo, Stardust se mně moc líbil.... Prostě a jednoduše: paráda!!!(25.2.2009)

 • Marius
  *****

  V priebehu dvoch týždňov sa budem opakovať, ale po Berserkovi konečne nejaké fantasy, ktoré nepotrebuje žaby a krokodíly na to, aby ponúklo zaujímavý príbeh plný fantázie, ktorý diváka drží od začiatku do konca. A hoci motívy príbehu Yvaine a Tristana nie sú nijak extra originálne, ich vyšperkovanie detailami a prekrútením diváckych očakávaní robí zo Stardust prvé naozaj kvalitné fantasy odkedy sa Aragorn posadil na trón Gondoru. Čo treba oceniť je to, že Gaimanov príbeh neobsahuje pátos tak obvyklý pre žáner a so svojimi hrdinami sa nemazná – tento film určite zničí reputáciu Roberta deNira :-). Nadsázka a morbídne súčasti príbehu sú určené dospelému divákovi a deti si zas prídu na svoje v jednoduchej rovine „ako išiel Janko do sveta a kráľovstvo získal“. Stardust má svoje muchy a nie je ich málo, ale je tak strašne milo odzbrojujúci, že mu nemôžem dať menej než päť hviezdičiek. 9/10 A idem čítať všetkých Gaimanov.(7.1.2008)

 • CheGuevara
  *****

  Pohádka o tom jak se z chudého prince stal král filmového roku 2007. Snímek Hvězdný prach, jenž se podobá stejně kouzelné Princezně nevěstě, je na vlas podobný svému hlavnímu hrdinovi, Tristranu Thornovi. Na první pohled nevýrazný, standartní, bez ambicí aneb ten co jenom nějaký čas vypomáhá v obchodě. Nakonec však, jak už to v pohádkách bývá, tahle okouzlující báchorka dává na frak úplně všem, včetně zhuleného kapitána Jacka nebo zeleného Shreka, neboť se pod nablýskanou schránkou trikového vizuálna nachází to pravé a úpřímně tepající srdce, podobné tomu jaké dal tristran své milované. Matthewa Vaughna netížili žádná očekávání ani nároky, díky tomu se tvůrcům podařil doslova husarský kousek. Gaimanova předloha (ledabyle vymyšlená a skvostně napsaná) totiž prošla sérií náročných operací, aby v konečném důsledku samotný divák prožíval příběh jednoho snílka všemi póry svého těla. Kde však nestačil rozpočet, tak bravurně zaskočil hudební skladatel (Ilan Eshkeri) a uvařil maďarský guláš, který jak pořádně protáhne ušní bubínky, tak i dokáže zahřát u srdce. Díky tomuto fantastickému hudebnímu doprovodu vyzní i krabička zápalek monumentálně a hrúzostrašně. Úžasné obsazení pouze znásobuje onu přátelskou atmosféru filmu, ostatně kdo by si nezamiloval pirátského kapitána, který je tak trochu "jiný", v božském podání Roberta De Nira? Najdou se však tací, kteří budou namítat něco o špatných tricích a triviálním příběhu. Klidně jim věřte, protože je to pravda. Tenhle film je hlavně určen pro ty, kteří se nestydí za to, že v hloubi své duše jsou ještě dětmi a kteří by chtěli mít za přítele právě takového Tristrana, pouhého pomocníka v obchodě se srdcem na dlani...(24.9.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace