Santa má bráchu

Fred Claus

Aj Santa má brata

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2007, 111 min

Film, který přiblíží atmosféru Vánoc, ale zase až tak moc nevyniká a spadá do průměrných vod. Je spíše pro odrostlejší diváky, děcka by se mohla nudit, protože se tu moc mluví a řeší se tu spíše dospělácké problémy. Takže pokud nechcete mít podpálený barák, tak jim raději pusťte něco jiného. Konec byl už celkem fajn.(7.12.2013)

• pools

Tak tomu říkám výplach. Jdu si raději dát Coca Colu...(24.12.2014)

• mysiak

Nie je to moc vtipné...je to tak rodinné...čo je škoda..vzhľadom na nápad...a jednej skutočne vypečená scéna...s bratmi slávnejších ľudí...škoda že ich nie je viac takýchto scén vo filme(19.2.2009)

• Xmilden

Vánoční komedie, kterou bych si o vánocích rozhodně nepustil. Hodně konverzace, která není ani moc vtipná. Těžko hledat nějaký úsměvnější moment. Fakt že ve filmu hraje spousta kvalitních herců nezaručí kvalitní podívanou. V poslední době jsem viděl i Přežít vánoce a musím konstatovat že mě Ben Affleck dokázal pobavit více než Vince Vaughn. Navíc tam byla celá zápletka tak nějak uvěřitelnější.(18.9.2010)

Pierne prepiaty príbeh, stokrát videný bez nejakého väčšieho rozmyslu, ktorý ani tak nie je streštenov komédiou ako v predchádzajúcich dobkinových filmov ale má určité čaro ktorým si ma získal. Neviem či je to blížiacimi sa vianocami alebo skrátka takou povznesenou náladou, ktorá bola vidieť na každom jednom políčku tohoto filmu, ale ja som si to skrátka užil. Scenár je samozrejme úplne pre detské publikum ale kupodivu si tento snímok dokážu vychutnať aj starší a to hlavne atmosférou, ktorá celému príbehu ako by dodávala šmrnc. Vaughn je skrátka komik a všetky scény s ním sršia tými jeho kecami , ktoré sú dakedy trefné a dakedy len sú, ale rozhodne on je ťahúňom a fantastický giamatti mu skvelo sekunduje. Ostatné postavy sú tam na okrasu a dotvárajú to zvláštne kúzlo, ktoré skončí udobrením bratov a novým začiatkom v ich životoch. A bohužiaľ koniec podkopáva celý film.Ešte aj toho Vaughna ako santa clousa by som ustál , ale ten pocit radosti na konci, mi prišiel až neskutočne silený a americký a neveril som mu ani za mak. Čo zamrzí o to viec že to malo slušný rozbeh. Vtipov na ktorých som sa smial tu bolo pomenej ale tu išlo o tu atmosféru vianoc. ja som si to užil a začínam sa pomaly pripravovať na vianoce ale rozhodne dobrá nálada s tohoto ostala a ostane ešte pekne dlho.(5.12.2008)

• Ludacris