Santa má bráchu

Aj Santa má brata

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2007, 111 min

• mysiak

Nie je to moc vtipné...je to tak rodinné...čo je škoda..vzhľadom na nápad...a jednej skutočne vypečená scéna...s bratmi slávnejších ľudí...škoda že ich nie je viac takýchto scén vo filme(19.2.2009)

Pierne prepiaty príbeh, stokrát videný bez nejakého väčšieho rozmyslu, ktorý ani tak nie je streštenov komédiou ako v predchádzajúcich dobkinových filmov ale má určité čaro ktorým si ma získal. Neviem či je to blížiacimi sa vianocami alebo skrátka takou povznesenou náladou, ktorá bola vidieť na každom jednom políčku tohoto filmu, ale ja som si to skrátka užil. Scenár je samozrejme úplne pre detské publikum ale kupodivu si tento snímok dokážu vychutnať aj starší a to hlavne atmosférou, ktorá celému príbehu ako by dodávala šmrnc. Vaughn je skrátka komik a všetky scény s ním sršia tými jeho kecami , ktoré sú dakedy trefné a dakedy len sú, ale rozhodne on je ťahúňom a fantastický giamatti mu skvelo sekunduje. Ostatné postavy sú tam na okrasu a dotvárajú to zvláštne kúzlo, ktoré skončí udobrením bratov a novým začiatkom v ich životoch. A bohužiaľ koniec podkopáva celý film.Ešte aj toho Vaughna ako santa clousa by som ustál , ale ten pocit radosti na konci, mi prišiel až neskutočne silený a americký a neveril som mu ani za mak. Čo zamrzí o to viec že to malo slušný rozbeh. Vtipov na ktorých som sa smial tu bolo pomenej ale tu išlo o tu atmosféru vianoc. ja som si to užil a začínam sa pomaly pripravovať na vianoce ale rozhodne dobrá nálada s tohoto ostala a ostane ešte pekne dlho.(5.12.2008)

Konečně alespoň nějaký film z Ameriky, se kterým mi letos komerční televize udělali radost. Čekal jsem Sám Doma nebo Vánoční prázdniny a těch jsem se kupodivu nedočkal. Na druhou stranu to ale zachránila tahle fajnově praštěná komedie, za kterou kvalitně mluví i banda herců jako je Vaughn ,Giamatti, Spacey nebo Rachel Weiszová.(29.12.2011)

Očekávala jsem něco šíleného a zaroveň trapného. Nakonec se z toho vyklubal velmi příjemný vánoční film. Kevin Spacey mohl být mnohem větší záporák a mohl všechno ještě více zamotat.(22.12.2010)

Průměrný vánoční film, průměrný Vaughn, průměrný Spacey, průměrný Giamatti. Skvěle se hodí do vánočního programu komerční televize, které v premiérovém odvysílání může zajistit slušnou sledovanost. Proč distributor čekal s vydáním na DVD rok, aby tak učinil před Vánocemi, je více než jasné.(2.12.2008)