Santa má bráchu

Aj Santa má brata

Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2007, 111 min

• Rosomak

Jsou to rozhodně lepší dvě hvězdičky, které se téměř dotýkají trojky. A to jen proto, že je v hereckém obsazení tolik známých tváří, které uhrají cokoli. Jinak je to klasická vánoční pohádka o tom jak je krásné se polepšit...(22.11.2008)

Pravděpodobně nejslabší komedie s Vincem Vaughnem, pokud nepočítám Mládí v trapu. Přesto pár pozitiv se najít dá - romantická večeře v nově otevřené restauraci, kouzelné městečko plné roztomilých elfů na severním pólu, příšerně tlustý Paul Giamatti, jako vždy sladká Rachel Weisz a Vaugnovy vtipy o matce.(13.3.2010)

Vianočná rodinná komédia, ktorú ako tak zachraňuje výborné herecké obsadenie na čele s Vince Vaughnom a Rachel Weisz. Príbeh o tom, že má Santa bráchu Freda, ktorý žil v tieni Santu, ma už pri úvodnej scéne zaujala. Myslím, že film, ktorý je pre Vianoce ako stvorený a vo vianočnom období je ešte silnejší. Každého fanúšika Supermana musí odkaz na Supermanov plášť potešiť, zvlášť, keď si ho nasadí samotný Kevin Spacey, môj obľúbený herec, ktorý stvárnil kedysi Supermanovho najväčšieho protivníka Lexa Luthora. Jednoducho nádherné. Šťastný koniec nesmie chýbať, vo vianočnom filme určite nie, je to viac než len pozerateľná rodinná komédia, rozhodne skvelá, nenáročná zábava pre celú rodinu. A to som od toho nečakal vôbec nič. /75%/(22.12.2010)

Dobkin dokazuje, že zvládne jakýkoliv projekt opatřit sympatickou fazónou. Vánoční atmosféra tu přebíjí jakékoliv pokusy o podpásový Frat Pack humor. Vaughn je sympaťák, Giamatti jako Santa není strašidelný a Kevin Spacey si svého záporáka viditelně užívá. Tři herecké výkony tak nesou Santovy saně napříč stovkou minut nečekaně svižně a když si připustíte, že je to "jen" klasický vánoční film o tom jak morous ke štěstí a bráchovi přišel, možná to z vás vykřeše i pár malých úsměvů. p.s. Rachel Weisz zřejmě na plac zabloudila omylem, ale díky za ni. :)(26.11.2007)

Dobkin je výborný režisér a vánoční atmosféra se mu fakt povedla a vyzařuje z každého záběru. Bohužel film není moc vtipný, což je u komedie trochu chyba, na druhou stranu bych ale nezatracoval scénáristy, protože je to nabité dějem a jako dobrodružný příběh to funguje docela obstojně. Děti z toho budou nadšené a asi se i budou smát víc než já. Hlavní kladem filmu je především skvělý casting, chválit sympatického Vaughna nebo slizského Spaceyho asi ani nemá cenu, ti prostě nikdy nezklamou. Dal bych normálně tři hvězdičky, je jasné že je to film spíš pro děti a nejsem úplně cílová skupina, ale na konci je scéna, která mě ostala do kolen, že jsme smál asi půl hodiny. Kurz hromadné terapie pro sourozence slavných, ve kterém vystupují skuteční sourozenci Stallone, Clinton a Baldwin je naprosto geniální nápad. Za tuto jedinou scénu přidávám čtvrtou hvězdičku. "Stephene, pust ho, to není Alec!" (bomba:)(22.11.2008)

• - David Dobkin měl původně režírovat Když si Chuck bral Larryho, ale raději zvolil práci s Vincem Vaughnem na tomto filmu. (HappySmile)

• - Film byl zaslán do některých kin pod falešným názvem "Brotherly Love" (Bratrská láska). (HappySmile)

• - Clyde, kterého hrál Kevin Spacey, dostal od Santy Clause na Vánoce vytoužený Supermanův plášť. Spacey si v roce 2006 zahál Lexe Luthora ve filmu Superman se vrací. Tam má Kryptonian základnu na Severním pólu stejně Santa v tomto filmu. (HappySmile)