TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +kupodivu snesitelný Vince Vaughn, ke konci dobrá atmosféra snímku -Paul Giamatti, ještě že nebyl moc k poznání, poslední dobou mě filmy s vánoční tématikou neoslovují (slušně řečeno)/// S vánočními filmy je to jako s teplým čajem, taky si ho v létě nedáte, pokud zrovna nejste nemocní. To je určitá nevýhoda tématicky zaměřených snímků. Tento by však mohl být výjimkou. Za předpokladu, že přistoupíte na jeho moderní zpracování a humor, který bude asi bližší americkému publiku a nebo skřítkům na severním pólu. Je zajímavé sledovat přerod zlého Freda v hodného a úplně největším úletem je Superman Kevina Spaceyho./// Celkem 64%///(24.1.2011)

Ano, je to celé předvídatelné, hloupoučké, sentimentální a patetické, ale co naplat, když jsem byl na konci upřímně dojatý. A na Vince Vaughna se snad člověk vážně nemůže zlobit.(24.12.2008)

Vianoce sú produkt, filmy o Santovi tiež, a sebe-lepšie tvorcovské, či herecké obsadenie s tým nič nepraví. Jednoducho natočiť kvalitnú komédiu na štýl milej a nenásilnej rozprávky je dnes v hollywoodskej produkcii (pokiaľ sa nejedná o animované filmy) problém. Cez to všetko je tento film asi to najlepšie za posledné roky spomedzi tých, ktoré sa zameriavajú na vianočnú tematiku. Príbeh nešklbe za vlasy, má množstvo vedľajších postáv i zápletiek, čo pomáha udržať divákovu pozornosť popri pomerne nudnom a tuctovom hlavnom príbehu. Hlavne výber Paula Giamattiho bol najväčším omylom, ostatní sa predviedli vo veľmi dobrom svetle, cameá troch bratov boli znamenité a Kevin Spacey znova potvrdil, že dokáže zahrať bársčo. Škoda, že Dobkin niečo podobné nedokázal ako režisér. Po dvoch kvalitných filmoch som mu začínal veriť. 60%.(29.12.2009)

Prekvapivo slušné. Vaughn sa mi po prvy krát rátal v komédii... Áno, je to americké, moderné, občas toporné. Ale aj zábavné a všade je kopec vianočných škriatkov... a príde aj Superman...(22.12.2009)

• Sobis87

Na můj vkus až moc cukrkandlu, některé vtipy se ale celkem povedly a navíc se tu sešlo docela dost kvalitních herců...kteří ale bohužel nemají moc co hrát. Po Nesvatbových jsem od kombinace Vince Vaughn-David Dobkin čekal něco víc než jen průměrnou rozjuchanou pohádku. 50%(29.8.2009)