Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

Toochman

Celkem zajímavá podívaná, které kraluje skvělý Kevin Costner. Ačkoli hraje záporňáka, fandil jsem mu celých 120 minut...Jediné, co bych filmu vytknul je zase policajtka. Nějak to těm herečkám prostě nevěřím. ()

ecis

Tak tomuto sa vravi premrhany potencial filmu. Skvely namet a napad zraza na zem zopar veci. Jednoznacne na prvom mieste to bola “herecka” Demi Moorova, ktora oproti mojmu neoblubencovi Kevinovi, ktory ma ale naopak velmi prekvapil, mi pripada ako z beckoveho videofilmu, a ktorej postava absolutne nezapada do filmu. Na druhom mieste to boli nevyvazene momenty filmu (v jednom momente budovanie psychologickeho, dramatickeho pribehu a v dalsom akcne sceny prestreliek a nahanaciek). Vadila mi aj v niektorych momentoch prilis agresivna hudba. Namiesto toho mohol pan reziser nasadit hrobove ticho, cely snimok pritlacit na zem, zdepresivnit, urobit viac komornym. Ale aj napriek tomu mi cely film ubehol velmi rychlo, zaujal ma – netrpezlivo som cakal na zaver, kedze som ocakaval vacsi pocet dejovych zvratov, co sa nakoniec aj splnilo. Je to slabsich 4, ale hadam pri inej rezii to mohol byt aj plny zasah ()

swiss

Kevin Costner jako sériový vrah. A je vážně dobrý. A jeho druhé já William Hurt je ještě lepší... ()

dessa

Ano, Ano, Ano! Mám rád černý humor, mám rád tyhle zvrácené filmy o zabijácích, kterým fandíte, aby je nikdo nechytil, to je zřejmé i z toho, že Dextera mám v top 10 seriálech... Milující taťka a manžel, úspěšný podnikatel, milý a příjemný člověk se občas změní v chladnokrevného, brilantně logicky a pragmaticky uvažujícího masového vraha. Pár věcí bych filmu ale přece jen vytknul - konec, který bych si představoval trochu jinak, buď bez toho posledního dovětku nebo celý alternativní, taky mi trochu vadilo, že celá pointa byla vlastně průhledná, minimálně od návštěvy Demi Moore v prázdném bytě fotografa, Mr.Brooks by asi těžko byl podnikatel-hacker, nota bene by tímto způsobem po sobě nechal digitální stopy vedoucí k němu do domu, což odporovalo jeho opatrné pragmatické povaze při plánování... Ale i tak jsem se velice dobře bavil, jen víc takových filmů :) ()

mvukotic

Stylove, dobre zahrane, temne, zvratene a tym aj svojim sposobom zaujimave. Costner je aj po nejakych preslapoch stale dobry a sympaticky herec, ostatni mu v pohode stacia. Trosku mi vadil koniec a niektore drobne zaseky v scenari, ale to sa da prepacit. Vahal som medzi 3 a 4mi hviezdami, ale ocarila ma D.Moore, ktoru som nikdy nemusel. Tu mi vsak nejako imponovala, tak zaokruhlim nahor. 70% ()

RajAthen

Jelikož jde o oblíbený snímek v rodině, shlédl jsem jej několikráte, netuším proto, jak jsem na tom s objektivitou. Přesto mi nápad "taťkovského chladnokravného masového zabijáka" přijde docela dobrý a stárnoucí Costner se tohoto úkolu zhostil skvěle. Poněkud zbytečné je protěžování protihráčky-detektivky s jejím "spin-off" dějem, ať už jde o její rozvod či nakrknutého vraha. Naopak alter-ego hlavního hrdiny a dialogy s ním jsou vrcholem filmu a jde o druhý nápad, na němž film (úspěšně) staví a vybočuje tak z běžné krimi rutiny. Ve výsledku tam dostáváme 3*+, které subjektivně zaokrouhluji nahoru. Pro milovníky Costnera povinnost, pro ostatní zajímavá příežitost. ()

Deftie

Čo iné sa dá povedať, len že udrel na správnu strunu...Mám rada filmy, v ktorých vystupujú duševne chorí jedinci a ešte keď sa hon za vrahom kríži so schizofréniou (či ju mal, alebo nie, to je jedno, páčilo sa mi Brooksovo alter ego) a genialitou vraha...Hviezdička dole za Demi, nesadla mi tam, ale ona to učite prežije. ()

PedroPo

Něco jako Dexter, ale bez těch seriálových serepetiček kvůli natažení na x dílů. Kevin Costner je jako zabiják z nutnosti (nebo snad nutkání) úchvatný a jde z něho strach. Příjemné překvapení hlavně vzhledem k jeho výkonům v předchozích filmech. ()

danny_21

Zajímavý thriller s velmi přesvědčivým Kevinem, jasně tady ukázal, že je neprávem kritizován, jeho herecký výkon se mi tady moc líbil a jen díky němu jsem jednu hvězdičku přidal. Třeba taková Demi mi tam vůbec neseděla, navíc celá její postava tak trochu postrádala opodstatnění. Jen škoda, že se tvůrci rozhodli neukončit podívanou o minutu dřív, ty 4 hvězdy by byly daleko silnější - 75 %. ()

10Domik10

Bezkonkurenčne najsilnejším článkom filmu je Kevin Costner, ktorému skvelo sekunduje Dane Cook a William Hurt. Konečne naozaj inteligentný film na túto tému s dávkov napätia, očakávania gradácie deja a dokonca nechýba ani humor ( " Vadí vám zabít ženu ? " " Ne, ne hovado je hovado "... smiech). ()

Oonika

Nooo, docela hustý. Chvílema mě dost rušil dabing, ale nebylo to ještě tak hrozné. Byl to vcelku nepředvídatelný film, místy opravdu překvapivé. ()

007.

Výborný thriller s Kevinem, který zde podal jeden z nejlepších výkonů. Líbil se mi i William hurt a Demi Moore. Nejlepší scény: 1. na hřbitově, když chlapíkovi rozsekne krk lopatou, 2. když ke konci telefonuje s Demi, a 3.scéna s dcerou v pokoji je perfektní závěr, který jsem zbaštil i s navijákem (Všechny je třeba vidět v originálním jazyce). Málem bych zapomněl na výbornou hudbu. Viděno po delší době a klobouk dolů, jak si Kevin do posledního detailu vychutnává každý svůj vražedný kousek. 100% ()

bono22vox

Pro mne nečekaně černě vtipný thriller, hollywood vyhýbající se všem klišé tamní produkce a nejlepší Costnerův film do té doby za posledních deset let... ()

gemi

Docela cool schizofrenní podívaná s dexterovskou zápletkou. EDIT: 29. 4. 2023, druhé zhlédnutí. Místy je to až sebeparodické (přestřelka slepců!), místy jako Randal a Hopkirk, ale je to prostě solidní a zábavná podívaná. ()

Likan7

Costner jako záporná hlavní postava skvělej. Tahle role klidného muže, co má vše promyšlené, mu sedí jak ulitá. Proto je taková škoda, že mu je na stopě zrovna Demi Moore. Mr Brooks má v sobě 3 příběhu, z kterých jsou dva skvělý a mohli by být skvělými filmy. Máme tu vraha, naprosto dokonalého se vždy promyšleným plánem. Máme tu bohatou rodinu, na první pohled dokonalou, s dcerou, která má v sobě choutky trochu temnějšího charakteru. Kdyby tyhle dvě roviny byly každá natočena samostatně, vrněl bych asi spokojeností. Ta třetí rovina, o policajtce a jejích trampotách při rozvodu, je scénáristický úlet a je tam jen do počtu. Je velká škoda, že tu pak máme dvouhodinový film o třech postavách. Všechno je pak zkrácený, zrychlený a spousta potenciálně dobrýho materiálu se do filmu prostě nevejde. ()

Lichty

Hlavním záporem Mr. Brookse je jeho neuvěřitelná bezpohlavnost. Costnerova rozdvojená osobnost je až příliš povrchní, tudíž mu do samotného konce nevěříte, že je opravdu tak nebezpečným vrahem. Dále mi chyběla silnější dějová linka - takhle bylo spíše vše tak nějak nakousnuté, ale na závěr to do sebe nezapadlo tak dobře, jak asi původně mělo. Evans prostě zpackal, co mohl a ačkoliv se to dá dokoukat bez větší újmy, vypaří se vám Costnerovo úsporné herectví z hlavy během několika hodin. PS: Brooksův závěrečný průchod domem mohl obstarat jednu hvězdičku navíc - bohužel ten poslední záběr ji zase uklidil pod koberec. ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)