Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

benqsiemens

Kevina Kostnera mám rád. Podle mě je to výborný herec, příjemný, klidný a hodný člověk. Filmy s ním se mi líbí a ani tento není vyjímkou a je asi nejlepší co jsem s ním viděl. Mrazivý příběh člověka, který není v jádru špatný, jen má trochu ostřejší zálibu a aby toho nebylo málo, tak musí řešit různé problémy např. lopatou apod. Jednoduše fajnová zábava. ()

mseet

Klasické thrillerové téma podané trochu jinou perspektivou, z jiného úhlu. Hlavním středobodem dění je samotný masový vrah, nikolik vyšetřovatel, jak tomu u žánrově příbuzných snímků bývá (Demi Moore ostatně nezaujala ničím). Skoro se až nabízí myšlenka na obraz masového vraha s lidksou tváří. Costnerovi zcela chladnokrevného zabijáka beztak neuvěříte. Zahrál ale velmi obstojně a ještě lépe mu sekundoval William Hurt. 75% ()

Kozlowski8

Vážený a úspěšný muž, otec, manžel... jenže tento dokonalý člověk má i druhou tvář - v noci se z něj stává chladnokrevný vrah. To by člověk neřekl, na co všechno může být závislost... A navíc může být dědičná... Zajímavý - originální námět, na němž film staví a který je i výborně uchopen a zpracován po všech stránkách. Vůbec jsem nečekal něco takového. Skvělá mrazivá atmosféra, skvělý Kevin Costner. Několikrát během děje jsem byl překvapen, protože jsem čekal posun jiným směrem a samotný konec byl skutečnou třešničkou na dortu, která by byla ještě lahodnější, kdyby přece jen lehce nezaváněl klišé. 75%. ()

wray

Zacina trosku nudne (lebo na rovinu, kolko takychto filmov o zseriovych vrahoh tu uz bolo), ale nastastie su postavy dost dobre spravene, drobne zapletky to zamotavaju coraz viac, a tak sa to pozera cim dalej tym lepsie. Nenechajte sa teda odradit ak to na zaciatku vyzera len ako dalsi vyvrazdovak - pojde to fajn smerom, az k prijemnemu koncu :) ()

chinano

Z mého pohledu jeden z nejpodceňovanějších filmů nejen poslendí doby. Nemám, co bych tomuto filmu (snad kromě morální zvrácenosti?) vytkl, skvěle zpracované stevensonské téma. Celkově to šlape krásně celé dvě hodinky. A pomalé tempo filmu dne mého názoru velmi sekne. ()

JoeSO

Vynikající nápad převedení do velmi dobře udělaného filmu. Kevin s ledovým klidem předvedl, jak by takový zabiják měl vypadat. ()

Rust_Francis

Spatřeno dá se říci čirou náhodou a hned veliká spokojenost. Costner v roli maniaka není vůbec marný. Čerpá to z různých filmů a občas se to scénáristicky trochu třepe, ale jinak docela spokojenost. Demi Moore je sice plastic girl jak sviňa, ale co už...škoda jen je, že mě to tak šíleně moc připomínalo Dextera. ()

allegria

Film je podle mého názoru udělaný bezvadně, nečekané zvraty v ději, má to spád, akorát mi vadilo zbytečně moc brutality, i když to patřilo k věci a nepůsobilo to až tak nevkusně (možná jednu scénu bych zkrátila, stačilo naznačit...). Costner jako vždy bez chybičky a líbila se mi i Demi Moore. ()

WUTEN

Až na několik nelogických částí ve filmu kdy se tam objevilo nějaké neštěstí chodící a na jeden zmaštěný pár tak by to dávalo více smysl. Hodně mi to připomnělo seriál Dexter. Docela to mělo atmosféru takže se člověk u toho tolik nenudil. Kostner zahrál výborně psychopata a sériového vraha v jednom, dobře napsané dialogy u mě přidalo o trochu víc na hodnocení. Kostner vlastně hraje dvojí roli a dvojí život. Ten jeden je klasický rodinný pracovitý typ muže a ten druhý život je zcela bez empatií, chladnokrevný s neukojeným hladem po vraždě, spolu s výborným našeptávačem Hurtem který mu vždy mile rád pomůže a poradí. Takže za ten příběh až na pár škrábanců a herecké výkony s trochu nečekaným finálem, dávám 3*. ()

dukeforever

Naprosto dokonalý,Kevin Costner jako záporák,prolínající se dva příběhy,zápletka,hudba a ten konec...úžasný,nemůžete nevidět! ()

weth

Po dlouhé době jsem byl na filmu, o kterém jsem dopředu nic nevěděl a byl jsem velmi překvapen a potešen! Film má skvělý námět a nenudí. Celou dobu jsem se jen těšil co se stane za chvíli a nebyl jsem rozhodně zklamaný. Ano, má svoje chybky(proto ne 5*) ale zábava je to výborná.. ()

mess

Film ktorý dokáže urobiť s maniackého sériového vraha postavu s ktorou budete sympatizovat a snažiť sa pochopiť, si zaslúži 5* . Bravo. Skvelá kamera, réžia aj herecké výkony. A Demi je stále kosť. ()

estella

Povedený napínavý thriller, který příliš nekazí ani Moorová ani pár 'akčních' scének, jež je nutno bráti s nadsázkou. Alter ego v podání Hurta ozvláštní jinak 'klasickou' pátračku po sériovém vrahovi. ()

Olafa

Chytrý, chladnokrevný thriller. Bez znalosti seriálu Dexter (který má stejnou předlohu jako film) by se určitě dal označit i za originální. Mr. Brooks a jeho "Hurtovská" halucinace mě takřka dojímali. ()

HerMister

no nevim jestly je tohle starsi nez Dexter ale je to uplne stejny.Masovy vrah musi zabijet ma vidiny nekoho kdo mu radi ,chodi na setkani anon zavyslaku, obeti zakopava do hrobu pod rakev...ale jinak je film lehce nadprumernej spis zajimava role pro Costnera konecne ho videt jako spravnyho zaporaka :-) ()

pavont

Rozhodne zaujimavy filmik. Zasa sa tu objavuje zlozvyk dat do filmu vsetko a tak pomerne komorny pribeh naberie 120 min a pomaly budovane napatie dostava riadne na hubu. Koniec je vsak posobivy a vytahuje film z priemeru. Skoda ze vlastne neviete komu mate fandit a osudy postav su vam celkom fuk. ()

kacudzde

Chvílemi dost překombinovaný thriller o tom, jak to dopadne, když posloucháte ty špatné hlasy ve své hlavě. Kevin Costner v netradiční roli záporáka. ()

Spike86

Celkem zajímavý námět se sériovým vrahem dvojí tváře alá Dexter. Do kvality a hloubky propracovanosti postavy Dextera má ale pan Brooks ještě docela dost daleko. Costnerovi se to ale celkem povedlo zahrát dobře. Scénář to nicméně chtělo napsat lépe. 70% ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)