Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

Arachneuss

Za jediný klad považuji Mortensena a Ironse. Ed Harris se rozhodl natočit western. To by ještě bylo v pořádku, přeci jen to je skvělý herec. Bohužel scénář celého filmu je nehorázná sračka. Hlavní hrdinové konají naprosto nelogické věci, dialogy jsou až skoro amatérské, přestřelky únavné, citové momenty jsou naprosto ledové a všechno se to vleče tak otřesně pomalu, že jsem to nakonec pouštěl na 2x rychlejší přehrávání. Po celou dobu má režisér/herec pouze jeden ksicht drsňáka, jenž občasně vymění ža úšklebek či zachmuřený výraz, což sympatie snižuje na nulu. Nejhorší je ale Renée Zellweger! Jako tlustou blbku z Deníku Bridget Jonesové jsem jí měl rád. V Chicagu už mne místy prudila, ale to co provedla tady ... Hnusná jako noc, nulová snaha o pořádné herectví a vůbec celkově by se bez ní příběh naprosto obešel, takhle pouze dokončuje dílo zkázy. Stručně řečeno: Dva dobří herci, jeden průměrný, jedna otřesná, příběh na sebevraždu a znásilnění westernu kultovní osobou. ()

kitano

Verím že na papieri mal tento film všetky predpoklady byť minimálne dobrým westernom. Netrúfnem si povedať či výsledok zlyhal kôli scénáru, alebo réžii, no zrejme asi z každého trochu. Mrzí to hlavne kôli tomu, že ústredné duo priateľov (tvrdých ochrancov zákona) a chémia medzi nimi je bezchybná. Slimačie tempo, slabá gradácia a nepresvedčivé postavy však zabili skoro všetko kladné čo tento western mal. Škoda...poctivé, staromódne westerny sa dnes už netočia. Tento ním síce je, ale veľmi sa nepodaril. A tak som sa tešil :(. (5/10) ()

Kaka

Chemie mezi Mortensenem a Harrisem funguje výtečně, samotný drsňák Harris je pak bezesporu nejsilnějším žolíkem jinak průměrného westernu. Ženský element zcela zbytečný a některé scény velice uměle vykonstruované. Potěší tak snad jen a pouze syrové a velmi rychlé přestřelky bez sebemenší špetky patosu. Jinak ale relativně zbytečná záležitost. ()

sud

Ed Harris si nejspíš chtěl splnit sen a natočit western, který si na nic nehraje, do žánru nepřinese nic nového a slušně zabaví - to všechno se mu poměrně povedlo. Herecké obsazení je poměrně zajímavé (Ed Harris, Viggo Mortensen a ostatně i Jeremy Irons působí jako westmani přesvědčivě), postavy jednoduchého agresivního Virgila, přemýšlivého Everetta či samolibého rančera Bragga jsou napsány poměrně slušně. Ani malý výskyt přestřelek (navíc velmi krátkých) mi moc nevadil. To se již nedá říct o prapodivně vykreslené ženské postavě Allie, navíc zahrané zoufale nepadnoucí Renée Zellweger a přespříliš uspěchanému ději (Virgil se s Allie seznámí, za pět minut spolu koupí rozestavěný dům a za dalších pět minut spolu bydlí). Špatný film to není, ale i za poslední léta vzniklo ve westernovém žánru dost lepších kousků. 60%. ()

akisha

Western nic moc teda... Renée byla hrozná, chudák, to jsem teda nečekala. Základní myšlenka jako ze Sedmi statečných byla OK, Ed s Viggem podávají standartně "tvrďácký" výkon plný dlouhých pohledů a krátkých vět, našlo se i pár pěkných scének a přestřelek a sem tam padne i nějaká ta hláška. Aspoň že si tam zahrál Jeremy, jeho bad-ass byl klasicky perfektní. 3:10 to Yuma se mi líbilo rozhodně mnohem víc. ()

Falko

Ed Harris sa podpisal asi najviac pod tymto filmom, teda nielen ako reziser, ale aj producent, scenarista a herec, pricom sa mu podarilo zohnat do hlavnych uloh par znamych hollywoodskych hviezd vdaka ktorim je tento film zaujimavejsi alebo zabavnejsi, len skoda, ze sa nieco v druhej polovici pokazilo. Mozno to bol prave scenar alebo dialogy, ktore mi nesadli, ale mozno si chcel Ed Harris natocit iba jednoduchy western len tak pre seba a nechcel sa hrat na ziadneho skuseneho velikana, ako sa to napriklad viackrat podarilo Clintovi Eastwoodovi. Takze opät je tu western s hviezdnym obsadenim - Jeremy Irons v ulohe zaporaka je ako vzdy super - len jednoducho netreba nic velke ocakavat. ________ Ed Harris - (Virgil Cole) +++ Viggo Mortensen - (Everett Hitch) +++ Jeremy Irons - (Randall Bragg) +++ Lance Henriksen - (Ring Shelton) +++ Renée Zellweger - (Allison French) +++ James Gammon - (Earl May) +++ Timothy Spall - (Phil Olson) +++ Produkcia: Ed Harris, Toby Emmerich +++ ()

Spooner

Celkem příjemný western s charizmatickým Harrisem a Mortensenem v hlavních rolích. Mezi nimi to opravdu funguje a to jejich přátelství jim člověk věří. Celé to má atmosféru starých poctivých westernů a člověka až zamrzí, že už se dnes tolik netočí. Ta komorní atmosféra to mu i docela sedla a přestřelky byly hodně fajn. Jenom ta romantická linie okolo Renée Zellweger to sráží docela dolů. Je celá taková umělá a hlavně dost zbytečná, a snímek by se bez ní v klidu obešel. A Rennée Zellweger už nehraje poslední dobou tak dobře, aby tuhle dosti blbě napsanou postavu uhrála. I tak je to ale vcelku příjemný western, který tu dlouho chyběl. ()

gogo76

Veľmi lákavé herecké obsadenie na film vyslovene nabudí, ale pri veľkých očakávaniach , môžte byť trošku sklamaný. Ja som zhliadnutie Appallosy dosť dlho odkladal, zázrak som nečakal, takže sklamanie sa nedostavilo a ja som dostal zhruba to , čo som od filmu očakával. Dosť zamrzí , že J. Irons nedostal viac priestoru či scén , v ktorých provokoval a dráždil kolty E. Harrisa a V. Mortensena. Na western je tu prekvapivo málo streľby , ale o to viac to iskrí medzi hercami, čo je pre diváka len dobre. Westerny mám rád, preto som vďačný za každý takýto dobrý pokus o oživenie žánru. 70% ()

Phobia

Jediné, co "Appaloosu" tahá z filmového průměru, je herecké obsazení mužské části: Harrisovi klobouk sluší, Mortensenovi ohavný knír s ještě hnusnější bradkou nesluší, ale kolt proklatě nízko u pasu ano, Irons byl na padoucha poněkud krotký, přesto ho mám ráda:-). Ovšem prsknout do role osudové ženy, dělající z chladných pistolnických srdcí plastelínu, takovou škaredou rozcapenou ropuchu s ksichtem zaměnitelným za šimpanzí řiť, to muselo být v porotě při castingu hodně bílých holí a slepeckých psů. Děj westernu je takový nijaký, s divnou gradací - sice jsem se přímo nenudila, nicméně k emotivnímu ponoření do příběhu, postav a jejich osudů jsem měla daleko asi jako papež k ateismu. Abych byla spravedlivá: nestihla jsem začátek, třeba mi něco uniklo. 59% a dám tomu časem druhou šanci. ()

lesumir odpad!

Ed Harris a jeho "divoká banda" přošla před natáčením lobotomii. To co předváděl Viggo, bylo ubohé. To, co předávděla Renée bylo trapné. A to, co předávěl Ed Harris nepospatelné. Tři herecká esa totálně propadla v ještě propadlejším dnu, kterým Appaloosa je. Je to film bez nápadu s totálně hloupým a prázdným scénářem. Nikdy víc. Zklamal jsi, Ede, zklamal! ()

Fiftis

Veľmi dobrý a napínavý western v réžii hlavného predstaviteľa Eda Harrisa. Udržal ma v napätí až do konca, a to sa nedá o všetkých westernoch z poslednej doby, povedať. Bezchybné obsadenie hlavných i vedľajších rolí. Nádherná Renée Zellweger v netradičnej role. Western, ktorého kvalita spočíva ani nie tak v akcii ale vo veľmi kvalitných dialógoch, ktorými som sa výborne bavil. Film natočený klasickou metódou a bez zbytočne krvavých scén ma veľmi potešil. Aj v súčasnosti možno natočiť western, ktorý nie je len strieľaním a na ktorý sa dá pozrieť aj viackrát ako raz. ()

Big Bear

Dva headhunteři s šerifskou hvězdou, přátelé na život a na smrt přichází do města, kde vládne zločinecká banda Jeremyho Ironse. Pozvali je sem radní města poté co banda popravila předchozího šerifa a jeho pomocníky. Bragg a jeho banda hned od počátku tuší, že od teď to bude jiné, že Virgil a Everett jsou jiná káva, navíc je předchází pověst pistolníků s pevnou rukou. I když je banda v přesile, nechce si s dvojicí strážící zákon hned tak někdo něco začít obzvláště po první potyčce, která bandu stála 3 muže. Situace se mění příjezdem René Zellweger, která šerifa okouzlí a on se do ní zamiluje. Jenže René je mrcha a jak řekl sám Everett ,,ojede všechno co není mršina''. A tak přátelství obou mužů zákona je zkoušeno ženou a i následnými událostmi k nimž její přítomnost výrazně přispěla a značně je zkomplikovala (jak už to tak chodí). Film má vskutku hvězdné obsazení a Harris, Vigo i Irons si své pistolníky zahráli s gustem. René nám k tomu navíc nabídla holou bílou zadnici při koupání v potoce... Interiéry i exteriéry byly krásné a pouštnímu městečku, železnici i klasickému americkému union expresu nebylo co vytknout. Jen ten děj se mírně vleče a celé je to takové spíše konverzační ... I když vám u toho srdce divoce v kruku tlouci nebude, přesto můžete s tímto psychologickým westernem strávit vcelku příjemné odpoledne. Tři záclonky s květinovým vzorem - průhledné. * * * ()

Arkos

Průměrný western s velice dobrým hereckým obsazením. První třetina filmu je slušná, ale čím víc se blíží závěr, tím mně děj připadá slabší. Většinou se tu pouze mluví a o nějaké akci se tu moc mluvit nedá. Pokud jde o herecké obsazení, Harris s Mortensenem si svoje odehráli, ale obtloustlá Zellweger a její grimasy mně velice brzy lezly krkem. Takže celkově žádný propadák, ale pouze průměr. ()

sheen

Těšil jsem se hodně, westerny se už moc netočí. Poslední, co jsem viděl z těch nových byl Vlak do Yumy a ten byl supr. Byl jsem zvědavý, jak to zvládne Harris u kormidla, ukočítovat takové hvězdné obsazení. Kolem a kolem, tak pro mě je to lehce nadprůměrný western, tudíž zklamání, čekal jsem o hodně více a hlavně lepší akce, než samé kecání. Jak se stopáž blížila ke konci, tak jsem tápal, jestli se ve filmu objeví nějaká super přestřelka, bohužel jsem se nedočkal. ()

Indiana

Takovej milej western o pravym chlapskym kamarádství. Ed Harris a Viggo Mortensen jsou dobrá dvojka, Renée Zellweger nemám rád a tady se na tom nic nezměnilo, opět mi byla nesympatická. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 7/10/// +hezká hudba (škoda že zazní občas), dobře napsané postavy, potěší obsazení -takové vláčné tempo, rozvleklí děj, slabá akce, vadila mi Renée Zellweger/// Dneska už se kolty proklatě nízko moc nenosí a když přecijen, tak se povětšiou jedná o průměrné snímky. Appaloosa pokračuje v tomto směru, ale i tak díky za ní. Můžete vidět Mortensena zase v jiné nezvyklé podobě a kupodivu zaujme i Ed Harris se svojí kladnou postavou. Znovu si to nejspíš nedám, ale jednou se na to kouknout dalo./// Celkem 61%/// ()

Aky

Velmi povedený nový western, který spíše jen tak pomalu kráčí, v němž si Harris, Irons a Mortensen své role viditelně užívají. Zajímavý úkol zde dostala R. Zellweger, která nikdy neví, jak se zachová v příští scéně, což je ovšem nikliv bezradnost, ale záměr. ()

Anderton

Western, ktorý svojim zámerným retro štýlo, ako vystrihnutým z 50. rokov, zaujme najmä preto, že vznikol v 21. storočí a my by sme naopak očakávali zase nejaké to posúvanie hraníc a sebareflexiu. Našťastie si Harris zahral v sci-fi westerne až o pár rokov neskôr, mimochodom vo WW by ste ho od Virgila Colea sotva rozoznali. Prvé dve tretiny idú vo vyšľapaných koľajách, ale aspoň riadne namazaných, aby v posledných pasážach Appaloosa sa predsa len vydala trochu menej tradičnými cestičkami, samozrejme by tu absencia záverečného súboja bola jednoznačne chybou. Všetci do svojich úloh perfektne sadli, len Spall a Henriksen mohli dostať kľudne viac priestoru. 70% a pre westernových nostalgikov jasná lahôdka. ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty