Dva přátelé a nájemní strážci pořádku se ocitnou v městečku, kterému vládne nelítostný rančer. Jejich práce se zkomplikuje příjezdem mladé vdovy. (Filmbox)

Socrates

Renée Zellweger se v žádnym případě nesmí usmívat, culit, hihňat, smát - v ten moment se totiž stává odpudivou afektovanou ošklivkou a rušivým elementem. Ale kvůli tomu mi tu ten jeden bod do nejvyššího možnýho hodnocení nechybí. ()

AppleCore

Když akce tak efektní (skoro žádná tam neni), když dialog tak bez nápadu, když Zellweger tak strašná. Prostě naprostej průměr, kterej neurazí. A za vše může špatná režie, ale co, když si Ed chtěl zkusit western tak to prostě zkusil a teď ví, že už to nikdy neudělá. ()

Smok

Príjemný, nikam sa neponáhľajúci snímok z prostredia juhu divokého západu, z čias keď sa majetky predávali podaním ruky a chlapské slovo platilo. Na dvojicu Ed a Viggo sa díva dobre, (na Renée už menej) a ako si to chlapci s prehľadom na začiatku našlapnú, tak to s rozvahou dotiahnu do konca. ()

teutates

Všetko bolo OK, pokiaľ sa na scéne neobjavila žena... môj priateľ zvykol vravievať: "za všetkým hľadaj ženu" (smile) Romantický western... existuje takýto žáner? Ak áno tak toto síce nieje to pravé "love story", ale určite to kazí celkový dojem, ktorí známi pištolníci vedia navodiť, avšak slečna Renée to slušne povedané "zajebala"... fuck 5/10 ()

swamp

Zajímavý western, ve kterém je snad na všech pozicích jméno Eda Harrise (režie, hlavní role, scénář, produkce..) - a přitom jeho výkon je tak trochu plytký. A k celkovému dojmu nepřispěje ani femme fatale (Renée Zellweger), která se chová jako absolutní kráva - tak jak se jí to hodí.. ale hlavně tak, jak se to hodilo do dějového zvratu - zkrátka to smrdí papírem. Naopak bych velice vyzdvihl Vigga Mortensena (velký macho) a Jeremyho Ironse (stylový záporák), kteří celý dějový oblouk hezky uzavřou ve stylu klasických kovbojek - bohužel s mírně nezvládnutou gradací atmosféry. ()

Ant

Ani bych se nedivila, kdyby někdo po shlédnutí tohohle veledíla tvrdil, že western je mrtvý žánr. Naprostá nuda, kde protivný ksicht Renée Zellweger pustoší, co se dá. Pouhá náhražka za jinak nadějný western. ()

predators

Hodně utahaný a nepřesvědčivý western, bez špetky napětí, akce, lásky, překvapivých zvratů a Indiánů. Dobře, tak špetka od každého by tu byla, ale to je fakt málo. A taky bych rád zmínil tu ženskou, ta mi opravdu k srdci nepřirostla. :-) Jediné, co se mi líbilo, bylo to, že ti dva se zdáli být fakt kámoši. 35% ()

Němi

Westernů není nikdy dost. Tenhle pravděpodobně za 20 let nebude uctívaná klasika, ale jako dvouhodinová chlapácká soutež stylu "kdo ho má většího" mezi herci Mortensenem, Harrisem a Ironsem je více než dostačující. Poměrně banální příběh není žádná výhra, v určitém smyslu je nejdramatičtější po celou dobu vztah k Renée Zellweger (opět byla na pěst), ale v každé scéně přítomné napětí, značící, že žádná pravidla tehdy neexistovala a umřít mohl člověk každou vteřinu, pozornost udrží dobře. Oni tři pánové navíc hrají na velmi vysoké úrovni (Viggo je stále lepší), takže ta dvouhodinovka nenudí až do konce, který ale tak trochu propluje kolem bez účinku, jaké mělo například Eastwoodovo Gran Torino. ()

klerik

Páčilo sa mi to. Spočiatku mi tam chýbalo trochu viac trademarkov, ale postupne som pochopil, že napr. rýchle poňatie prestreliek je dobre fungujúcim zámerom. Štandardná zápletka šerif vs. veľkopodnikateľ (:-)) je ozvláštnená ženským elementom a predovšetkým bližším pohľadom na kamarátstvo oboch hlavných hrdinov. Z drsných zabijakov sa tak stávajú živé a sympatické postavy. O niečo takéto sa (nie tak úspešne) pokúšal 3:10 VLAK DO YUMY (2007). Nie také "komerčné" ako KRAJINA STRELCOV, ale podobne kvalitné... ()

bassator

Western mi nikdy nic neříkal, tak jsem byl zvědavý na novodobé zpracování tohoto žánru. Po shlédnutí tohoto snímku musím ale uznat, že v porovnáním s klasickými dílky byla toto nevěrohodná ubohost... - 30% ()

Chrustyn

Druhý režijní snímek Eda Harrise, tentokrát z westernového prostředí. Herecké obsazení mě docela navnadilo, ale o to větší bylo moje zklamání z výsledné, nudné podoby. Pokud řeknu, že i Costnerova "Krajina střelců" byla zajímavější, není to zrovna nejlepší hodnocení. ()

Arsenal83

Dobrý western. Presne to slovo sa hodí. Dobrý. Nič viac, nič menej. Postavy zahrané veľmi dobre a treba uznať, že tu sa casting veľmi podaril, to je asi na celom filme najlepšie. A možno bez neho by film úplne zapadol prachom, lebo už len ten názov sa nedá poriadne zapamätať. ()

MontyBrogan

Ty vole, čo to mal Edo za postavu? Hneď mi bolo jasné, že ide o knižnú adaptáciu, lebo niektoré veci robil úplne nezmyselne, bez motivácie, proste to tak bolo napísané. Prečo napríklad zbil toho opilca, keď inokedy k bežným ľuďom agresívny nebol? A čo ho vlastne robilo takým obávaným? Však nevedel poriadne rozprávať, ani sa orientovať v ľuďoch. Renée, jasná zlatokopka, si v momente získala jeho dôveru. A starý známy Lance Android ho podviedol ako malé decko. Ešteže Viggo to občas zahral do outu, keď sa choval ako z poriadneho westernu. ()

honajz

Ed Harris si splnil dětský sen a jako režisér i hlavní herec natočil western. Škoda, že se mu až tak nepovedl. Zvláště hlavní herečku měl obsadit jinak. FILM Začátek je skvělý. Místní šerif přijede na ranč místního hajzlíka (Jeremy Irons), chce zabásnout dva chlápky, ale rančer šerifa a jeho pomocníky zastřelí. Žádné důkazy nejsou, ale město Appaloosa si pozve dva mstitele zákona, kteří vezmou zákon do svých rukou. A hned při první akci teče krev a rančer má první ztráty na lidech. Napětí by se dalo krájet. Pomalá kamera, střídmá hudba, střízlivé záběry. Super. Jenže pak přijede ona. Nikdo neví, odkud je, proč do města přijela - a ani divák nikdy nezjistí odpovědi na tyto podle mě důležité otázky. Je to skutečně kostelní varhanice, nebo fakt šlapka? Každopádně Renée Zelleweger, která tuhle rádoby osudovou ženskou hraje, není ta pravá na roli osudové ženské. Už od prvních záběrů je něco v nepořádku - pohybuje se jako neohrabaný slon, ačkoliv nový šerif v podání Eda Harrise vidí její ladné pohyby. Má odulý obličej s červenou tváří alkoholika, ale Ed Harris a v podstatě i jeho asistent (Viggo Mortensen) vidí milou tvářičku. Zellwegerové úsměvy vypadají, jako kdyby měla špatné svědomí, že si zrovna prdla, ale... Má cenu pokračovat? Nic proti Renée, ale holka nepochopila, že tohle není Deník Bridget Jonesové na Divokém západě, ale regulérní western, a že její diblíkovské způsoby se sem nehodí - zvlášť když holka vypadá, jako když včera vypadla ze sanatoria pro odvykání alkoholu a přejídání se. S jejím příchodem jde do kytek celý film. Místo jasných westernových pravidel najednou dojde k několika zvratům, které totálně otočí pravidla, takže nakonec to NENÍ o boji hodných pistolníků proti těm zlým. Ostatně, ono v tom westernu ani není moc přestřelek. Je tam hodně přemýšlení, povídání, vtipných dialogů mezi Harrisem a Mortensenem, to jo. Ale na pistole dojde tak čtyřikrát za film, a navíc tak na 15, maximálně dvacet sekund. Jde o to, že hlavní padouch najednou přestane být hlavním padouchem, i když je chycen, odsouzen, vezen na popravu a zdrhne. Prostě to celé přestane fungovat i zde. A když se pak vítězoslavně vrátí do města s glejtem od prezidenta (amerického), vypadá to už spíše jako trapný fór, a ne western. Jakési deus ex machina. Skutečně mne to mrzí, protože hlavní dvojka "hodných" pistolníků má úžasné charisma, i ta kamera ušla (ačkoliv na kouzla kamermanů Sergia Leoneho nemá ani v nejmenším), ale režijně a scenáristicky si můj oblíbenec Harris vzal zbytečně velké sousto a nezkousl ho. DVD Na úvod disku se spustí reklama na Blu-Ray, pak ale hned naskočí menu. Film má formát obrazu 2,35:1 anamorfní, zvuk v DD 5.1 je poněkud tišší a řekl bych bez výšek. Bonusy obstarává komentář Eda Harrise a scenáristy - bez titulků, čtyři krátké dokumenty filmu o filmu - o postavách (7:14), o historických detailech scén (9:56), o výpravě (4:55) a o kameramanovi Deanu Semlerovi (5:04), a vystřižené scény s volitelným komentářem (11:28 - komentář je bez titulků) - jinak u všeho CZ titulky najdeme. Publikováno: 17.04.2009 () (méně) (více)

HellFire

Divoký západ, to byly časy... když vás někdo nasral, nedošlo na bitku, ale rovnou jste ho odpráskli. Ed Harris a Viggo Mortensen (s příšernou bradkou) se s tím taky moc nepářou a udělají si z městečka Appaloosa svou honitbu. Dokáží totiž získat důvěru místních a za ochranu města před bandou Jeremy Ironse požadují jen maličkost - stát se majiteli města. Harris je tak rázem novým šerifem a zavádí přísná pravidla. Očekávali byste, že tohle vyburcuje Ironse, aby se do nich pustil, jsou přece jenom dva proti celé bandě.... místo toho sledujeme, jak do města přijíždí Renée Zellweger (která do tohohle prostředí opravdu nesedí) a hned se stane středem zájmu. Od jisté chvíle, kdy se Harris a Zellweger dají dohromady, je děj filmu jasný a aby toho nebylo málo, pořád se řeší nedůležitá témata, jako by se film snažil natahovat stopáž. Děj se sice posune, ale ona unylost zůstává. Není moc westernů, kde by se více mluvilo než střílelo. Tohle je bohužel ta výjimka. Holt každému herci jeho režijní kariéra nevyjde. Horší průměr. ()

becki_tu

Konverzační western, který se v druhé půlce láme v něco, co začne nebezpečně připomínat telenovelu z Divokého západu. Film láká na herecké obsazení, které naštěstí nezklamalo a je tím hlavním (a bohužel i jediným), co film táhne kupředu. Tedy až na nesmírně otravnou postavu herecky nevýrazné Reneé Zellweger, kterou navíc nemám rád. Nudný a slaboduchý western, který bude zapomenut dříve, než nad saloonem opět vyjde slunce. 50% ()

oLí

3/10 Takovouhle sračku nezažijete ani na LDNce. Nač výborní herci, když nemají co hrát ? Nač dobře vypadající kulisy a krásná příroda v pozadí, když se před nimi nic neodehrává ? Tohle přeci němělo vůbec žádněj příběh, nechápu stopáž. Nene tohle bylo utrpení. Renée a její kráčmera, to už bylo moc :D ()

Morholt

Harris vsadil na dva ohrané motivy - pistolníky, kteří přijíždějí do městečka terorizovaného padouchy atd. a pak na ženu dvou mužů (alespoň tak to nejdříve vypadá)No ano - dialogy stály za starou bačkoru, o nějákou dynamickou střílečku tu člověk nezakopne a ženské herecké zastoupení v podání hrozné Zellweger a neméně hrozné zubejdy, zde Viggovy milenky, se snažím zapomenout, ale mě se to, ač mi to zní samotnému divně, líbilo. Trojice Mortensen-Harris-Irons byla přesně podle mého gusta a tím, že se Harris v režii vyhnul nějákým hlubším studiím jednotlivých postav tomu v mých očích paradoxně pomohlo, ačkoliv jindy by tomu bylo naopak. Přestřelky neměly takovou tu správnou šťávu, ale, snad právě proto, byly důvěryhodné a vůbec na mě působila příjemně celková atmosféra a pozvolné plynutí až ke konci, který sice nijak nepřekvapil, ale ani nezklamal. Pokud by místo Zellweger byla jiná herečka, tak bych to hodnotil snad i výš. 75% ()

Sawy

Je velmi příjemné zjistit,že i dnes má ještě někdo koule natočit takhle staromódní a pomalý western,ve kterém nejsou nejdůležitější přestřelky,ale perfektně vyprofilované a zahrané postavy.Harris je nejdrsnější kovboj posledních dvaceti let,Mortensen se pak ve své roli vyloženě vyžívá.Oba dva perfektně vystřihli atmosféru pravého chlapského přátelství,což tady už docela dlouho nebylo.Navíc je moc fajn,že se film nebere smrtelně vážně.Zamrzí naprosto nevhodně obsazená Renée a v některých momentech slabší druhá půlka,kterou ale ve výsledku vynahrazuje dokonale westernový závěr,který dá vzpomenout na ty nejlepší žánrové kousky.A celý příběh je zkrátka skvěle napsaný,motivace postav jsou v něm velmi dobře obhájeny a na diváka čeká i několik netypických dějových zákrut.To vše v technicky precizním hávu,kterému vévodí nádherná kamera.Harris příjemně překvapil a jen se modlím,aby v budoucnu čekalo ještě mnoho podobně příjemných westernových pokoukání. 80 % ()

Kolty versus dekolty

Kolty versus dekolty