poster

Jesus Camp (festivalový název)

 • USA

  Jesus Camp

Dokumentární

USA, 2006, 84 min

Kamera:

Jenna Rosher

Střih:

Enat Sidi
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fanucci
  *****

  Oceňuji tvůrce dokumentu. Nejen, že jde o zajímavou látku (u které se každý zdravě smýšlející člověk - i křesťan - nasere jak blázen), ale dokument je fantasticky natočen a divákovi podává informace nezředěné komentářem. Samozřejmě, že děj plyne tak, jak dokumentaristé/střihači uznají za vhodné, ale divákovi nepředkládají své domněnky a názory. Nechávají mu prostor a situace ve filmu vl. "mluví samy za sebe". Naprostý protiklad např. Moorovým dokumentům. Za toto patří dvojici tvůrců velké uznání. I když je jejich anti-bushismus cítit na pěkně velkou dálku:-) P.S Becky Fisher bych poslal za mříže a nechal jí o chlebu a vodě. Ať pozná co to znamená "křesťanská střídmost";-)(14.7.2008)

 • Cimr
  *****

  Úplně ten nejprvnější film, co jsem kdy viděl na festivalu Jeden svět. A hned taková bomba. Také to byl jediný film festivalu, kterému jsem při hlasování na konci dal bez mrknutí oka 1. Jak už tu padlo, ten film je vážně hodně STRAŠIDELNÝ. Poukazuje na to, jak jednoduše se dají děti obalamutit (,,Ježíši, dej ať tou koulí strefím co nejvíc kuželek!", ,,Teď požehnáme počítači, elektřině a prezentacím v PowerPointu!") a také jak Amíci mohutně dupou po evropské kultuře (předpokládám, že když tenhle film uvidí člověk, co nemá o náboženství ani páru, bude do smrti Ježíše považovat za toho hajzla, díky kterému ty děti takhle vypadají). Nejděsivější však bylo, že organizátoři ,,Ježíšova tábora" to měli moc dobře promyšlené. Např. rozbíjení věcí, které mají představovat nějakou překážku (v tomto případě hrnky - Satan) je hojně využívaná praktika při nejrůznějších psychických problémech. Všechno je tedy výborně připravené tak, aby vymytí mozků bylo co nejdůkladnější... Už od prvních okamžiků mi bylo jasné, jakou scénu z Přeletu nad kukaččím hnízdem bych praktikoval na hlavní ,,hrdince" Campu, Becky Fischerové...(5.3.2007)

 • rawen
  *****

  Tohle je nebezpečné. 9/10 PS: Nemá cenu psát nic víc, to je tak na delší pokec u pivka.(18.1.2009)

 • fragre
  ****

  Teda jo! Takhle mi jako děckovi negumovali hlavu ani za bolševika, jak to předvádí tahle pobožnůstkářská Hodule žravá. Křesťanští talibáni, co se modlí za svatou Bushovu válku. Až zvítězí v USA nějaký ten fašismus, tak bude máchat národní vlajkou a na triku bude mít nápis We Love Jesus! Nic nového, u nás v Evropě jsme tenhle mix už vyzkoušeli v Chorvatsku, na Slovensku, ve Španělsku...(9.12.2012)

 • Le_Chuck
  ****

  Hardcore brainwash. To, že nástroj je náboženstvo, je v porovnaní s tým ako, a komu sa to deje povedzme druhoradé. 90%(13.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace