Jesus Camp (festivalový název)

Jesus Camp

Dokumentární

USA, 2006, 84 min

Jenna Rosher

Americká vlajka, velký žlutý emko a kříž. Symboly nové armády prostorově silně výrazných hamburgrářů, kteří se budou rekrutovat z řad těch velmi dobře "použitelných", zranitelných, manipulovatelných mláďátek. Amerika je země extrémů. Svatá válka je jedním z nich. A nakonec prašť jako uhoď, jestli se tu jednou budem muset postit v ramadánu a pětkrát denně vytahovat koberečky a vystrkovat zadky opačným směrem, než leží Mekka, nebo zvedat ruce směrem k Jeruzalému a křičet haleluja. Přeháním? Doufám, že ano.(18.3.2012)

Obraz a zvláště film dokáže na lidi zapůsobit mnoho...Dokonce i na ateistu či křesťana, který se dívá na dokument o rádoby "křesťanství"...Opět nemohu komentovat styl, ale spíše obsah...Stačí když napíšu: Nesouhlasím s těmito názory...Základy učení mají možná stejné, ale dával bych si opravdu velké bacha...a zvlášť, když v tom figurují děti...Děti se dají zneužít i v křesťanství, ale když se podíváme, jak jednal Ježíš s dětmi, vidím odlišné principy...a já se raději držím Krista, než vymýšlených prožitků...Ne nadarmo Ježíš říká:"...kdo by svedl k hříchu jednoho z těchto nepatrných, kteří ve mne věří, lépe by mu bylo, kdyby mu dali na krk mlýnský kámen a hodili ho do moře (Marek 9,42)"(28.1.2009)

Hardcore brainwash. To, že nástroj je náboženstvo, je v porovnaní s tým ako, a komu sa to deje povedzme druhoradé. 90%(13.11.2007)

Podloudné nahlédnutí do kotlíku náboženského fanatismu západní civilizace, kde se vaří a míchá ta největší revoluce psychopatie. Pokud je někomu na zvracení z ničení dětí, tak po pozření tohoto dokumentu ze zvracení nevyjde minimálně měsíc. Seberte dětem dětskost a narvěte jim místo toho do hlav Ježíše. Kriste pane, měl jsem psychopatů plný monitor. Jak děsivé. Děsivější než Vymítač ďábla. Celé online tady.(25.4.2009)

Tento film dovede naštvat tak jako žádný jiný, naštvat na ten náboženský fanatismus a systematický brainwashing tisíců dětí. Nepřehlédnutelným (nejen pro svých asi 200 kg) středem filmu je Becky Fisherová, představitelka americké evangelické církve (či spíše sekty) a organizátorka dětských táborů, na kterých přeměňuje děti v zaslepené fanatiky. Tato neskutečná kreatura, kterou jsem měl při sledování filmu chuť zaškrtit, tvrdí, že trestem za hřích má být smrt, ale sama se dopouští minimálně obžerství a hněvu. Některé z jejich proslovů (bohužel míněných zcela vážně a upřímně): ______"...Není divu, že po tak intenzivní výchově a disciplíně jsou tito mladí lidé připraveni položit život ve jménu islámu. Já chci vidět mladé lidi, kteří budou oddáni Ježíši Kristu stejně jako jsou tamti mladí lidé oddáni islámu. Chci je vidět, jak položí své životy ve jménu evangelia, stejně jako tamti v Pákistánu a Palestině a podobných místech, protože...víte...na naší straně je pravda!"_____"Já můžu přijít na hřiště plné dětí, které neví nic o křesťanství, a jsem schopna je přivést k Bohu během okamžiku, a o chvíli později ty děti mohou spatřovat vize a slyšet hlas Boží, protože jsou tak otevřené. Tak jsou použitelné pro křesťanství."_____"Dovolte mi říci něco o Harrym Potterovi. Černokněžníci jsou nepřátelé Boha. A je mi jedno, jací jsou hrdinové. Podle Starého zákona by byl Harry Potter odsouzen k smrti... (děti tleskají)... Nedělejte z černokněžníků hrdiny!....Vy jste generace, která bude představovat čistotu, počestnost a svatost, a budete po zbytek života sloužit Bohu!"...a po každém z projevů téhle zrůdy děti hromadně, se vztyčenýma ruka, v úplném transu se slzami v očích odříkávají modlitby, případně žehnají papundeklové figuríně G.W. Bushe. Brrr.(6.1.2007)