Jesus Camp (festivalový název)

Jesus Camp

Dokumentární

USA, 2006, 84 min

Jenna Rosher

Hrôza! Odporúčam všetkým, ktorí si spojenie "náboženský fanatizmus" spájajú iba s prívržencami islamu. Ako (myslím, že úplne normálnej) kresťanke sa mi na to veľmi ťažko pozeralo...(6.11.2008)

Zvrácenost, zvrácenost a zvrácenost. Hitler jugend akorát v evangelickém provedení. Být věřícím, tak se po zhlédnutí tohoto dokumentu radši zabiju. Jelikož jsem nevěřící a to ode dneška VELICE HRDÝ, tak mám chuť na úplně obrácený postup a to pozabíjet všechny ty diktátorky i s rodiči těch děcek. Věřte mi, že zkousnu ledacos, ale tohle šlo hodně za hranice všeho únosného. ´´Musíme postavit Boží armádu, abychom mohli vést válku proti sílící Islámské armádě.´´ Začínám se fakt docela obávat, co z toho nakonec vyleze. Aby nakonec neměl Bill Maher pravdu. Určitě se vyplatí pustit si film Proboha (Religulous) na porovnání. Mimochodem jen tak mě napadá mimo řeč - Proč děkovat Bohu za jídlo? To je přece absurdní, místo abychom pochválili a poděkovali pracovitým zemědělcům a šikovným pekařům, tak děkujeme někomu, kdo neexistuje. I kdybych náhodou věřil, že někde nahoře nějakej Bůh existuje, tak nemůžu přece být tak dementní, abych tvrdil, že Bůh stvořil sazenice, sám je zasel, chodil zalévat, hnojit a pak ještě sám sklízel úrodu. Myslím, že každá modlitba před jídlem znevažuje a uráží pracovité lidi. Ale tenhle film je zvrácený tak trochu v něčem jiném, však se sami podívejte.(5.2.2011)

Patetičtí radikálové, cheteli fundamentalisté, kteří zachraňují Ameriku od hříchu pomocí své nové naděje - malých dětí, Božích bojovníků, které se Becky neštítí přirovnat k islámským dětem, které pokládájí svůj život ve jménu Boha. Vymývání mozků do kterého se řadí také domácí výuka, různé srazy a kempy má na svědomí pokřivení charakteru a psychiky dítěte. Bylo mi smutno, když malý inteligentní chlapec říká, je je mu špatně z lidí, kteří nejsou křesťané. Dětská dušička je křehká a tento fakt si tito lidé velmi dobře uvědomují. Jsem ráda, že mám normální rodiče a mám možnost volby, kterou děti radikálních náboženských skupin nemají. A také souhlasím s názorem, že cirkev by se měla vždy separovat od politiky a řízení státu. Amen.(30.11.2007)

Fanatizmus je špatný. A to, jakým způsobem je to prezentováno tady, je veskrze působivé. Na rozdíl od Religious se tu neglosuje a nechá se prostě působit natočený materiál, což to sice dělá méně vděčným zážitkem pro diváka, ale vlastně to vypovídá víc. Pět hvězd nedám jen proto, že nesnáším náboženství a vypadalo by to jako předpojatost.(24.2.2011)

Americká vlajka, velký žlutý emko a kříž. Symboly nové armády prostorově silně výrazných hamburgrářů, kteří se budou rekrutovat z řad těch velmi dobře "použitelných", zranitelných, manipulovatelných mláďátek. Amerika je země extrémů. Svatá válka je jedním z nich. A nakonec prašť jako uhoď, jestli se tu jednou budem muset postit v ramadánu a pětkrát denně vytahovat koberečky a vystrkovat zadky opačným směrem, než leží Mekka, nebo zvedat ruce směrem k Jeruzalému a křičet haleluja. Přeháním? Doufám, že ano.(18.3.2012)