poster

Jesus Camp (festivalový název)

 • USA

  Jesus Camp

Dokumentární

USA, 2006, 84 min

Kamera:

Jenna Rosher

Střih:

Enat Sidi
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • swamp
  ****

  Další z mnoha religiózně zaměřených dokumentů, ze kterých se mi zvedá kufr. Takový brainwashing, za to by se ani leckterý politický demagog nemusel stydět. Ty "stěžejní" děti jsou podle mě trénovány na tahle kázání / brečení / kývání / epileptické "záchvatování" - a pak to na povel předvádějí na přednáškách - a ostatní děti (jak tomu je zvykem) zkrátka dělají to, co vidí. Odporné, zvrácené - žel pravdivé...(5.8.2013)

 • berg.12
  ***

  Dokument, který z tématu dělá trochu laciného bubáka, vymezujíce ho vůči "normalitě" a dobově módnímu (antibushovskému) trendu.(10.12.2007)

 • forsythia
  ****

  Americká vlajka, velký žlutý emko a kříž. Symboly nové armády prostorově silně výrazných hamburgrářů, kteří se budou rekrutovat z řad těch velmi dobře "použitelných", zranitelných, manipulovatelných mláďátek. Amerika je země extrémů. Svatá válka je jedním z nich. A nakonec prašť jako uhoď, jestli se tu jednou budem muset postit v ramadánu a pětkrát denně vytahovat koberečky a vystrkovat zadky opačným směrem, než leží Mekka, nebo zvedat ruce směrem k Jeruzalému a křičet haleluja. Přeháním? Doufám, že ano.(18.3.2012)

 • Cimr
  *****

  Úplně ten nejprvnější film, co jsem kdy viděl na festivalu Jeden svět. A hned taková bomba. Také to byl jediný film festivalu, kterému jsem při hlasování na konci dal bez mrknutí oka 1. Jak už tu padlo, ten film je vážně hodně STRAŠIDELNÝ. Poukazuje na to, jak jednoduše se dají děti obalamutit (,,Ježíši, dej ať tou koulí strefím co nejvíc kuželek!", ,,Teď požehnáme počítači, elektřině a prezentacím v PowerPointu!") a také jak Amíci mohutně dupou po evropské kultuře (předpokládám, že když tenhle film uvidí člověk, co nemá o náboženství ani páru, bude do smrti Ježíše považovat za toho hajzla, díky kterému ty děti takhle vypadají). Nejděsivější však bylo, že organizátoři ,,Ježíšova tábora" to měli moc dobře promyšlené. Např. rozbíjení věcí, které mají představovat nějakou překážku (v tomto případě hrnky - Satan) je hojně využívaná praktika při nejrůznějších psychických problémech. Všechno je tedy výborně připravené tak, aby vymytí mozků bylo co nejdůkladnější... Už od prvních okamžiků mi bylo jasné, jakou scénu z Přeletu nad kukaččím hnízdem bych praktikoval na hlavní ,,hrdince" Campu, Becky Fischerové...(5.3.2007)

 • René.girl
  *****

  God Bless America. 100%(15.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace