Báječný cestopis, moci se tak podívat na odlehlá a exotická místa, díky tomuto cestopisu se mi to aspoň trochu splnilo.(14.4.2015)

Zajimavý český cestopisný magazín, který popisuje různé zajímavosti, život běžných obyvatel a památky dané země. Příjemně se na to kouká a leckdy se něčemu i přiučím. Neviděl jsem všechny díly, jen některé. Například: Portugalsko, Rakousko - Tyrolské pastorále, Guatemala - Říše Mayů...(26.11.2012)

Hned bych po každém dílu někam jel...kamkoliv!:-)(17.9.2008)

cestopisný dokumenty já rád, ještě je to okořeněno vtipným a poučným komentářem Vladyka a Štěpánové. Apoň se člověk podívá po světě a nic ho to nestojí.(6.9.2008)

Jedna ze skvělých věcí proč se dívat na televizi. Snad jen některé díly byli méně pro mě zajímavé než některé a jindy se to zase tvářilo moc jako komentování fotbalu od Míry Bosáka.(17.3.2009)

• - Cestománie představila 152 zemí všech kontinentů, vyjma Antarktidy. (POMO)

• - Největší share 60,02% (procenta ze všech diváků u tv obrazovek) dosáhl díl "Nová Kaledonie: Francouzské dědictví" vysílaný na TV NOVA 8. 2. 2005. (POMO)

• - Dokumentární seriál natáčel pouze český tým. (M.B)