Vyborny projekt, ktery krasne mapuje jednotlive staty ci oblasti. Komentare jsou vecne a nevtirave.(20.8.2011)

Cestovatelské televizní pořady mám ve velké oblibě a původní Cestománie patří v českém rybníčku k tomu úplně nejlepšímu. U dílu o Skotsku jsem skoro ani nedýchal :-)(7.8.2013)

Zajimavý český cestopisný magazín, který popisuje různé zajímavosti, život běžných obyvatel a památky dané země. Příjemně se na to kouká a leckdy se něčemu i přiučím. Neviděl jsem všechny díly, jen některé. Například: Portugalsko, Rakousko - Tyrolské pastorále, Guatemala - Říše Mayů...(26.11.2012)

Cestování je můj velký končík, a proto jsem si nemohl nechat ujít žádný díl! určitě velkou inspirací do budoucna.(16.5.2008)

Gigant mezi všemi našemi cestopisnými dokumenty, který zcela jistě ohromí už svojí odvysílanou délkou, ale i třeba různorodou pestrobarevností scénáře a námětu. Gigant na který jsem se vždy s velkou chutí těšil a rád některé jeho jednotlivé díly sledoval. Podobně jako třeba následující "Světozor", nebo ještě dřívější "Objektiv". Poučný, informativní, vždy objektivní, a na vysoké profesionální úrovni, navíc s příjemným průvodcem a komentáři tuším že Jandourkovými později třeba i ty Vladykovi nebyli špatné. Na zemi je přeci jenom pěkně že? Ať už kdekoliv, v Evropě, v Americe, v Austrálii v různých do dnes neprobádaných krajích, mezi křováky, původními indiány, či v té nejdražší a v nejluxusnější exotice. Akorát si nevzpomínám na žádný díl třeba odněkud s Antarktidy a Arktidy. Ale doma je stejně nejlíp...:-) A když už do světa, tak bez Čedoku apod, ale na cesty jedině s Cestománií:-)(25.11.2006)