Gigant mezi všemi našemi cestopisnými dokumenty, který zcela jistě ohromí už svojí odvysílanou délkou, ale i třeba různorodou pestrobarevností scénáře a námětu. Gigant na který jsem se vždy s velkou chutí těšil a rád některé jeho jednotlivé díly sledoval. Podobně jako třeba následující "Světozor", nebo ještě dřívější "Objektiv". Poučný, informativní, vždy objektivní, a na vysoké profesionální úrovni, navíc s příjemným průvodcem a komentáři tuším že Jandourkovými později třeba i ty Vladykovi nebyli špatné. Na zemi je přeci jenom pěkně že? Ať už kdekoliv, v Evropě, v Americe, v Austrálii v různých do dnes neprobádaných krajích, mezi křováky, původními indiány, či v té nejdražší a v nejluxusnější exotice. Akorát si nevzpomínám na žádný díl třeba odněkud s Antarktidy a Arktidy. Ale doma je stejně nejlíp...:-) A když už do světa, tak bez Čedoku apod, ale na cesty jedině s Cestománií:-)(25.11.2006)

Povedený cestopisný seriál se zdařilými záběry, dobrým námětem a fenomenálním dabingem...(25.4.2011)

Nadmíru inspirativní.(30.1.2008)

Cestování je můj velký končík, a proto jsem si nemohl nechat ujít žádný díl! určitě velkou inspirací do budoucna.(16.5.2008)

A pak, že se nedá levně cestovat! Pohodlně se usaďte před obrazovku, pro větší požitek si dejte dobré pití, k ruce si krom ovladače nachystejte něco na zub a s průvodcovskou dvojicí Vladyka - Štěpánová můžete cestovat. Cestománie je velmi zdařilý cestopisný pořad, při kterém musí člověk litovat, jak krátký je jeden lidský život na navštívení tolika krásných míst na naší planetě.(3.9.2011)

• - Největší share 60,02% (procenta ze všech diváků u tv obrazovek) dosáhl díl "Nová Kaledonie: Francouzské dědictví" vysílaný na TV NOVA 8. 2. 2005. (POMO)

• - Dokumentární seriál natáčel pouze český tým. (M.B)

• - Cestománie představila 152 zemí všech kontinentů, vyjma Antarktidy. (POMO)