Tajná skupina, která je známá jen jako „Organizace“, je natolik tajná, že o jejím působení se nic neví. Organizace je neutrální, s vazbami na všechny vlády světa. Jejím jediným úkolem je vychovávat zabijáky, které vybírají hned po narození z odložených či nechtěných dětí. Jedním takovým zabijákem je i muž, který byl vychováván a nadále je oslovován jen jako agent 47. Agent 47 je najat, aby zabil ruského prezidenta Belikoffa. Agent 47 jede do Ruska splnit zakázku, má vše připraveno, ale zákazník změní požadavek a přeje si zabít Belikoffa veřejně. Agent 47 tedy změní své plány a zastřelí prezidenta na veřejnosti. Jenže Belikoff se dál objevuje na veřejnosti, protože má dvojníka.... Agent 47 obdrží informaci, že byla jeho identita prozrazena: údajně se objevil svědek. Agent 47 po obdržení identity svědka, jímž je dívka Nika, jde Niku odstranit. Místo odstranění Niky je ale stříleno na něj a jemu dojde, že se ho chce někdo zbavit... Agent 47 začne zjišťovat, kdo má zájem na jeho odstranění, a začne u Niky. Unese ji z jejího bytu a zjistí, že Nika nemá tušení, oč jde; je „vlastnictvím“ Undre Belikoffa, prezidentova bratra, který ji drží jako prostitutku. Agentovi 47 dojde, že vše je jen politická hra, v níž měl on udělat špinavou práci a odměnou za splnění měla být jeho smrt. Navíc je mu v patách agent interpolu Mike Whittier s kolegou Jenkinsem. Sotva však začnou odkrývat politickou hru Ruska, jsou ruskou tajnou policií odvoláni... Agent 47 se snaží Niku ochránit, protože oni dva jsou jediní, kdo může ohrozit plán šéfa tajné policie na převzetí vlády. Agent 47 zabije Undreho, aby nebyla v ohrožení Nika, pak ji odveze vlakem do bezpečí a vrátí se zabít Belikoffa, přičemž odhalí i pozadí celé situace... (TV Prima)

Rocky88

Jako fanoušek hry jsem si tento film samozřejmě nemohl nechat ujít, i když je pravda, že jsem čekal značnou odlišnost od hry. Ono taky zfilmovat příběh o vrahovi, který celou dobu nepromluví a sem tam vytáhne strunu nebo někoho shodí přes zábradlí, by nebyl zrovna moc chytrý tah. A proto je filmový Hitman o něco akčnější a i lidštější, což je na jednu stranu dobře, na druhou stranu ale i špatně. Gens se totiž neudržel a polidštil ho až moc, a 47 tak ztrácí cokoli, co by ho odlišovalo od ostatních - průměrných. Když se řekne "James Bond", každý si vybaví šarmantího úchyláka s fajn hračičkama. Když se řekne "Jason Bourne", každý si vybaví chytrého, vypočítavého, předvídavého, schopného, rychlého, zkrátka nejlepšího muže ve svém oboru. Jenže když si po shlédnutí Gensova Hitmana řeknete "47", vybaví se vám tak maximálně jeho holá počárokódovaná (můj ekvivalent ke slově potetovaná) lebka a pěkný obleček od Armaniho, ale nic k jeho schopnostem. Střílet a ohánět se pěstmi umí dnes kdekdo. Navíc ani tu pověstnou Hitmanovu chladnost zde Gens nebral na vědomí, a tak když se Nika před 47 obnaží, on po ní kouká jak třináctiletej panic (ani nevím co na tý hubený ošlivce vidí), místo aby ji ignoroval. Naopak mě překvapil samotný Olyphant. Na tuto roli se opravdu hodí (poznámky místních samozvaných znalců na jeho "babyface" nejsou opodstatněny - spíš si tím léčí svoje vlastní komplexy) a kromě jedné scény (ano, ta, kde škrtí opaskem) vše zvládl na jedničku. . . Co se týče technického zpracování, nemám výhrad. Hudba je dynamická stejně jako samotný spád filmu, kamera (perfektně načasované pohledy "ze hry") i střih (až na tu závarečnou bitku v kostele - tam je moc chaotický) jsou nadprůměrné, akce slušná, krve dostatek a odkazy na samotnou hru potěšující. Nepochválil bych ale scénář, který je až moc zkratkovitý (když se 47 objeví na nádraží v obleku ruské milice, každý hráč si domyslí, co se asi stalo předtím a uznale kývne hlavou - naopak hry neznalý vědět nebude a celé mu to bude připadat jako klišé) a místy jsem ho vůbec nechápal a nechápu ani teď. . . Celkově se tak jedná o průměrný akčňák, který neurazí, ale ani ničím zvlášť nevyrazí dech. Gens místo Hitmana stvoříl jen dalšího nájemnýho vraha. Ale je fakt, že jako herní adaptace Hitman špatně nedopadl. . . 60%. ()

marcek

Je to dobrej akcnak - to bez pochyby, ale proste mi tam ten Timothy nesedi. Nic proti nemu nemam, jeho filmy se mi libi, ale proste jako Hitman neni presnej. Je na nej proste moc mladej, na druhou stranu musim rict, ze ho zahral celkem dobre. Olga Kurylenko je tu samozrejme jen jako kosmeticky doplnek, ktery se mi vazne moc libil. :-D ()

bogomira

Ale no tak mezi vším tím uměním je potřeba taky někdy vypnout a dát si něco pitomoučkýho. Hitman je pitomoučkej až až a to hlavně díky scénáři, protože takhle "promyšlený" scény a dialogy, to jen tak někde neuvidíte. Ale zase, když přeinstalujete hlavu na "vypnuto", tak to celkem odsejpá a hlavně - je tam T-Bag, můj nepřekonatelnej hrdina:) ()

dezorz

Filmove platno nam dozicilo vela hitmanov na uteku. Moderneho akcneho Jasona Burna, uslachitelho francuza Leona alebo chladneho jefa costella. aj tento hitman chcel mat nejaky privlastok. aj ho dostal. zbytocny. ()

Petoss1

Podľa mňa sa na to dalo pozerať, samozrejme že to celé bol nezmysel ale aspoň som sa nenudil! Všetci dobre vieme, že je to podľa hry tak aký príbeh, alebo zápletku by ste od toho čakali?! Hitman je frajo, odpratáva mŕtvoli hrabľami a pritom si píska. Dobré scény sa nájdu, ale hlavné je to, že Oľgu som začal týmto filmom milovať. 70% ()

bourec

Všichni maniakální hráči videoher tady vyblili hodnocení jako odpad apod.Ovšem film jako takovej funguje skvěle,odsejpá,a T.Olyphant se sem hodí jako poklice na hrnec.90%. ()

WoWoW

Při hodnocení tohoto filmu, bych možná mohl na začátek říci, že Hitman je po Maxu Paynovi moje nejoblíbenější herní postava. Kdybych gamesu Hitman nehrál asi by mé hodnocení bylo vyšší . A teď důvody proč jsem dal tři hvězdičky? První důvod je sám Hitman v podání Timothy Olyphanta, který se dle mého názoru, do této role absolutně nehodí a celý film mě v tom jen a jen utvrzoval. A pak mě doslova vyděsila scéna, kdy Hitman začne zběsile střílet na všechny strany, aby se prostřílel k tomu koho chce opravdu zabít. Tohle není Hitmanův styl, on má být nenápadný. Ale jinak mě to vcelku i bavilo. Napádá mě však ještě jedna věc, kdybych příběh agenta 47 neznal asi bych nebyl moc nadšen z toho, že mi tam režisér nahází pár obrázků, jak tetují malého chlapce, a pak už se k tomu v podstatě za celou dobu nevrátí. ()

Langy10

Pěknej film i příběh miloval jsem hru hitmana tak jsem musel vidět i film, a i ten mě nezklamal ! :) .. jen mohlo být trošku víc akce a bylo by to na 5 hvezd :) ()

Skleena

Je to takový Sapkowskiho Zaklínač, akorát bez vlasů - člověk, cvičený k zabíjení, akorát s nežádoucími emocemi. A takhle by to snad i fungovalo, kdyby si to nesnažilo hrát na něco víc, navíc za pomoci zbytečného vykrádání všeho možného i nemožného. I přesto některé akční scénky nejsou k zahození a když si člověk odmyslí tu hudbu, která mi fakt nesedla, na znuděné odpoledne se to určitě pustit dá. ()

Nach

Jsem fanda hry a tato adaptace mě velice zklamala. Herní Hitman je chlap, ze kterého jde respekt a strach. Je tichý, bez špetky nějakého výrazného citu. Láska je pro něj neznámá. Takhle tento film pojmout, mohlo se jednat o zcela originální záležitost. Bohužel to scénář pojal tak, jak to pojal a je z toho klasické akční béčko, které zcela zapadne mezi své podobné brášky. 50% ()

cubajz

jak začít.... Pokud bych měl film hodnotit bez návaznosti na hru, tak bych s klidem dal 4* - jedná se o celkem povedený béčkový akčňák, který správně odsejpá: hrdina se zdá být nezranitelný a kamera nám ukáže pár na kaši rozstřelených hlav a hlavně kozičky nádherné ruské modelky - ALE - pokud se na film dívám jako fanoušek hry (za kterého se považuji - minimálně jedno dohrání každého dílu na obtížnost hitman mluví za své:) tak ubírám hvězdičku za odpoutání od předlohy. Odkazů na hru je ve filmu zoufale málo (znak organizace, oblek, čárový kód, silverballer a Ave Maria na začátku), hrdina filmu něco cítí k ženě (místo aby jí jako svědka na místě nemilosrdně oddělal) a hlavně - spíše než na pozorování a poté promyšlenou a do detailu naplánovanou tichou vraždu vsází na velké výbuchy a střílení obouruč. Ducha hry se jednoznačně zachytit nepovedlo (co tam kurva dělají ty kung-fu souboje?), a hrdina je místo tichého a nenápadného introverta spíše cool hezounkem... Ale jako nenáročná oddechovka to celkem funguje. ()

DruidKarel

602. hodnocený film: Je fakt, že jsem čekal od tohohle filmu, že se mu nepovede navázat na kult hry, podle níž vznikl. Opak byl pravdou. Je sice pravda, že akce tam zrovna moc nebylo, ale to by bylo asi tak jediné, co bych Hitmanovi vytkl. Naopak nechápu, proč se tu obouváte do Olyphanta, kterej mi přišel fakt hodně kvalitní. Jeho vražedný pohled byl fakt strhující. Nevím, co chcete od herce a od filmu, i když je to Hitman? Hra je jedna věc a film věc druhá. Nemůžete čekat od filmového. Hitmana, že se bude pořád mračit, neotevře za celou dobu filmu pusu a bude chodit a běhat jako ve hře. Co mi přišlo jako skvělý tah, tak to bylo pbsazení naší nové BONDGIRL Olgy Kurylenko. Je naprosto skvělá a překrásná, jako málokterá herečka. Taky jsem hodně ocenil, že ji Hitman odmítl, když se mu podbízela Další plus dávám za skvělý výběr Hitmanova auta (Audi A5), jakožto i za skvělou hudbu a scénář. Není to film na 5*, ale jenom proto, že zkrátka tyhle filmy nikdy nedostanou absolutorium. 4* jsou tedy absolutoriem pro Hitmana. 4* ()

baaaja

Nedřív jsem tomuhle filmu moc nevěřila, ale musim uznat, že jsem byla překvapená. Hitman měl své charisma a fandila jsem mu, ale musim říct, že bych si do té role v první řadě představila někoho jinýho, tak trochu drsnějšího (vzhledově, chováním byl drsňák až až :) ). Nevím jak moc se film podobal nebo nepodobal hře, ale mě, jako nezasvěceného pozorovatele, to zaujalo a dá se říct, že i bavilo, a na rozdíl od Shoot 'Em Up to mělo alespoň nějaký děj. ()

TomikZlesa

Na tenhle typ filmu koukám abych se bavil a tak se stalo. Že by stejný efekt jako u Punishera ? hrdina netahá malé děti z hořících baraků tak je to špatné. A jestli u tohodle typu filmu někdo hledá zapletku typu "Usual Suspects" tak to LOL. ()

C0r0ner

Na rozdíl od příšerného Maxe Paynea je Hitman ucházející. Není to tedy žádné terno, ale je vidět, že tady si dali tvůrci trochu víc záležet a napsali aspoň nějak stravitelný scénář. Olyphant má ale na Hitmana moc milý obličej a tak celý dojem dost kazí. Celkově se ale jedná o docela nadprůměrné béčko. 70% ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Barbarská (C)onanie

Barbarská (C)onanie

12.02.2008

Nic inteligentnějšího vás nenapadne, když čtete o přístupu společností Millenium Films a Lionsgate Films k výběru režiséra pro novou adaptaci příběhů Roberta E. Howarda o svalnatém dávnověkém… (více)

Všechno, co jste chtěli vědět o Bondovi

Všechno, co jste chtěli vědět o Bondovi

28.01.2008

Možná si říkáte, proč vás v novinkách opět otravujeme s novou bondovkou. Především proto, že je jedním z mála velkých trháků, které se v současnosti opravdu točí a jeho tvůrci nevzdychají něco o… (více)