Tajná skupina, která je známá jen jako „Organizace“, je natolik tajná, že o jejím působení se nic neví. Organizace je neutrální, s vazbami na všechny vlády světa. Jejím jediným úkolem je vychovávat zabijáky, které vybírají hned po narození z odložených či nechtěných dětí. Jedním takovým zabijákem je i muž, který byl vychováván a nadále je oslovován jen jako agent 47. Agent 47 je najat, aby zabil ruského prezidenta Belikoffa. Agent 47 jede do Ruska splnit zakázku, má vše připraveno, ale zákazník změní požadavek a přeje si zabít Belikoffa veřejně. Agent 47 tedy změní své plány a zastřelí prezidenta na veřejnosti. Jenže Belikoff se dál objevuje na veřejnosti, protože má dvojníka.... Agent 47 obdrží informaci, že byla jeho identita prozrazena: údajně se objevil svědek. Agent 47 po obdržení identity svědka, jímž je dívka Nika, jde Niku odstranit. Místo odstranění Niky je ale stříleno na něj a jemu dojde, že se ho chce někdo zbavit... Agent 47 začne zjišťovat, kdo má zájem na jeho odstranění, a začne u Niky. Unese ji z jejího bytu a zjistí, že Nika nemá tušení, oč jde; je „vlastnictvím“ Undre Belikoffa, prezidentova bratra, který ji drží jako prostitutku. Agentovi 47 dojde, že vše je jen politická hra, v níž měl on udělat špinavou práci a odměnou za splnění měla být jeho smrt. Navíc je mu v patách agent interpolu Mike Whittier s kolegou Jenkinsem. Sotva však začnou odkrývat politickou hru Ruska, jsou ruskou tajnou policií odvoláni... Agent 47 se snaží Niku ochránit, protože oni dva jsou jediní, kdo může ohrozit plán šéfa tajné policie na převzetí vlády. Agent 47 zabije Undreho, aby nebyla v ohrožení Nika, pak ji odveze vlakem do bezpečí a vrátí se zabít Belikoffa, přičemž odhalí i pozadí celé situace... (TV Prima)

Mirokukii

Výborná hra-zbytečný film. Oholit si hlavu prostě někdy nestačí. Žádná atmosféra. Průměrná akce. Krásná Olga. ()

Raven0

Vyhrál jsem vstupenku na tento film. Ale raději jsem měl zůstat doma... Kdyby byl Hitman jen podle hry a nezabýval se takovými "zbytečnostmi" jako je příběh, asi by to bylo mnohem lepší. Akční scény jsou prima a docela pobaví, ale ostatní je hrůza a děs. Rádoby vtipné dialogy působí trapně. Potěší snad jen T-Bag a Desmond v menších rolích :-) jinak Hitman hitem opravdu není. ()

lennyd

Agent 47 (Timothy Olyphant) je jako sirotek už od malička vychováván tajemnou Organizací (to velké O je tam schválně) k tomu, aby se stal nájemným zabijákem. Nezná city, slitování - pro něj existuje jen splnění úkolu a šlus. Jednoho dne dostává za úkol zabít ruského prezidenta Belicoffa, čímž roztáčí kolotoč událostí, se kterými ani sám nepočítal .... nebo snad ano? Ke všemu se mu do cesty připlétá dívka, Nika (Olga Kurylenko) a Agent 47 zjišťuje, že až tak úplně k citům imuní nebude. Ale nejdříve musí s celou záležitostí s ruským prezidentem skoncovat, a nenechat se chytit agentem Interpolu... Kde já jsem to jen sakra viděl - agent zrazený svou vlastní organizací, který musí bojovat o svůj vlastní život, ačkoliv by nejradši měl jen svůj svatej klid. K tomu ta dívka, mladá, hezká s načervenalými vlasy. I ta hudba mi něco připomíná .... aha ... Bourne Identity - kdyby místo Timothyho Olyphanta byl Matt Damon, tak může být celý Hitman vydáván jako čtvrtej Bourne. Všechno sedí, i Olga Kurylenko je stylově podobná France Potente a hudba je vykradená úplně. Nicméně, když člověk od toho odhlédne, tak i Hitman určitě má čím zaujmout. Celá skládačka do sebe i přes podivný konec docela zapadá. Akční scény jsou dost slušně natočené (scéna 4 agentů s katanami ve vlaku je bezva). Takže koneckonců, proč ne .. ()

Beky

Škoda, že hru Gens nejspíš vůbec nehrál, idiot jeden. Olyphant je Hitman, bez diskuze, ostatní je na úrovni mezi efkem až zetkem, akce je naprosto příšerně nezajímavá, kdyby to dostalo PG-13, nedalo by se na to dívat. Takže si odškrtávám další strašnej film podle skvělé hry, už se fuckt nemůžu dočkat Maxe:(( Jednou větou: Pro mě jednoznačně nejlepší videoherní adaptací, nadále zůstavá Mortal Combat..samo, že myslim jedničku!! ()

drederik

Těžko říct, jestli autoři vůbec studovali předlohu v podobě PC hry, protože to tak vůbec nevypadá. Už jen, že z Agenta 47 udělali sirotka vychovaného k zabíjení (namísto dokonalého klonu, jak je tomu v originále), je velký krok stranou od samotné předlohy. Ani přízvisko tichý zabiják tvůrcům moc neříká, asi pro ně precizní vražda s minimálním počtem vedlejších obětí není tak cool, jako přestřelky po kterých zůstávají desítky mrtvol. Co se příběhu týká, byl tak stupidní, že sem vlastně ani nepochopil o čem byl. A Timothy Olyphant? To je kapitola sama o sobě. Snahu mu upřít nelze, ale fakt, že se pro roli vůbec nehodí, mu ve výsledku láme vaz. Působí spíš jako momentálně zaostalý blbeček, než vrah s kamenou tváří postrádající jakékoliv emoce. Snad jediným světýlkem na konci tunelu byla Olga, která pro mě tahá film z odpadu a asi nemusím říkat proč...Na filmy navazující na slavné předchůdce nebo vycházející z her atd., bývám obzvlášť přísný, protože když už se honosí slavným jménem, měli by mu být důstojným nositelem či pokračovatelem. To ani v nejmenším tenhle paskvil nesplňuje. Jestli chtěl Besson svýho Bourna nemusel kvůli tomu prznit Hitmana. ()

majxik

Dalsi filmová adaptace na téma "hra"... takže nejdříve zhodnotím jak moc jsem byl zklamaný oproti hře. Po pravdě ani niják zvlášť, docela se jim i podařilo zachovat "ducha" tajemného vraha ze společnosti, a příběh byl docela obstojný až na jeden dva zadrhele nad kterýma jsem se pozastavil. Tak to máme věc adaptace, teď se podíváme na to jak moc dobré herecké osazení zde bylo... nó... Hitman by měl být asi o trochu starší. Hrdinka která se pak připaří po bok Hitmana je sice pěkná a ukáže se prakticky nahá, ale tím její kvality asi končí. No tak už to zkrátim, mezi adaptacemi poměrně nadprůměrný kousek který ale ve světě filmů je pouhým průměrem a tak i já dávam 3 hvězdičky. ()

Moviemaker

Zatim jsem stihl zhlednout anglickou verzi v horsi kvalite a sam jsem zasnul jak se film povedl. Bylo par momentu ktere mi k 47 trochu nezapadali. Musim fakt rict ze u nekterych scen jsem mel hrdosti slzy v ocich, byli temer vystrizene ze hry. Obzvlast scena na zachode ktera je hodne charakteristicka pro Hitmana. Tak doufejme ze se uz brzy dockame prijemneho pokracovani naseho oblibeneho chladnokrevneho zabijaka. =) (hodnotim pouze anglickou verzi v low kvalite, na HD kvalitu DVDrip s CZ titulkama se´mozna zvysi)............................. Bohuzel se moje hodnoceni nezmeni nebot drobne chvilky v pribehu nejdou zanedbat to se scenaristum opravdu nepovedlo tak budem drzet palce treba v dalsim filmu ()

Brandon

Hitman nestojí ani za koment. Můžu doporučit jen v případě, že vás bude zajímat nová bondgirl Olga Kurylenko. Holka ukazuje skoro všechno a vůbec se nemá za co stydět. Slušnej matroš. ()

Timak

Kouknul jsem se na to podruhé a nutno říci, že se mi to líbilo stejně jako poprvé - možná o chlup víc =) ale v čem zásadně nemohu souhlasit je to, že on to má být nenápadný, tichý, neviditelný nájemný vrah a on je přitom hlučný a kde kdo viděl jeho tvář - sice potom umřeli =) ale stejně ... souhlasím se soweekem, že to se na tom nepovedlo. Pokud to má být předělávka počítačové hry nesoucí její název, tak by to tak mělo i vypadat. Ten název spíše tomu filmu ublížil. Protože pokud od toho nečekáte to, o čem je ta hra - tak je to moc pěkný akční film ... ()

Slider

Po prečítaní niektorých hodnotení som čakal sklamanie ale našťastie som bol veľmi milo prekvapený. Síce film (bohužiaľ alebo našťastie) skoro vôbec nesúvisí s počítačovou hrou, ktorou je inšpirovaný a trailery na Hitmana predpovedali hrôzu, ja osobne som sa väčšinu filmu bavil. Trošku slabší dej, ale to sa dá ospravedlniť množstvom akčných scén ktoré sa určite vydarili. Ako oddychovka presne to čo som potreboval. ()

Mihail123

Ďalší film podľa hernej predlohy. Dosť priemerný akčný film, ktorý na pobavenie stačí ale moc dobrého pocitu z kvalitnej filmariny z neho mať nebudete. Timothy Olyphant s nie-moc-presne-hitmanovským lookom, mastí všetko do radu tým najhlučnejším spôsobom. Kde je tiché vraždenie, prikrádanie sa, atď z pôvodnej hry? Bohužiaľ je film určený skôr pre 12 ročné detičky, ktorým sa na disku ohrieva čerstvo "predrtený" Hitman. ()

JohnSmith

Hodně jsem se rozhodoval mezi 2 a 3 hvezdami.Olyphant sice není špatný,ale znám charizmatičtější plešounky.To špatný nebo spíš ten špatný je Xavier Gens. Ten člověk nemá cit pro akci,některé záběry jsou až moc statické a jiné zase tak bleskově a zmateně sestříhané,až to bije do očí.Scénář ponechám bez komentáře,jelikož je děravější než ementál. ()

PanFilmov

Super akcia výborne spracovaný film, ktorý určite nesklame ani toho najnáročnejšieho diváka, proste u mňa 100% aj keď trošku pokazený koniec,ale malá chybyčka na kráse nie je nikdy na škodu! ()

popkec

Pokud tento film porovnam treba s tvorbou Uweho Bolla, mam chut mu dat 5*. Jinak ale za 3, nic extra, ale fanousky hry film mozna potesi ()

Aven

Nic moc jsem nečekal a taky jsem podle očekávání nic moc nedostal. Hitman je prostě jednovečerová jednohubka při které můžete vypnout mozek a užívat si něakou tu cool akci. Pro mě ideální film na večer po únavném tréninku. ()

shantim

některé scény měly sice švih, ale jinak nic zajímavého ve filmu nenajdeme. takže dvě hvězdičky za akční scény ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Barbarská (C)onanie

Barbarská (C)onanie

12.02.2008

Nic inteligentnějšího vás nenapadne, když čtete o přístupu společností Millenium Films a Lionsgate Films k výběru režiséra pro novou adaptaci příběhů Roberta E. Howarda o svalnatém dávnověkém… (více)

Všechno, co jste chtěli vědět o Bondovi

Všechno, co jste chtěli vědět o Bondovi

28.01.2008

Možná si říkáte, proč vás v novinkách opět otravujeme s novou bondovkou. Především proto, že je jedním z mála velkých trháků, které se v současnosti opravdu točí a jeho tvůrci nevzdychají něco o… (více)