Tajná skupina, která je známá jen jako „Organizace“, je natolik tajná, že o jejím působení se nic neví. Organizace je neutrální, s vazbami na všechny vlády světa. Jejím jediným úkolem je vychovávat zabijáky, které vybírají hned po narození z odložených či nechtěných dětí. Jedním takovým zabijákem je i muž, který byl vychováván a nadále je oslovován jen jako agent 47. Agent 47 je najat, aby zabil ruského prezidenta Belikoffa. Agent 47 jede do Ruska splnit zakázku, má vše připraveno, ale zákazník změní požadavek a přeje si zabít Belikoffa veřejně. Agent 47 tedy změní své plány a zastřelí prezidenta na veřejnosti. Jenže Belikoff se dál objevuje na veřejnosti, protože má dvojníka.... Agent 47 obdrží informaci, že byla jeho identita prozrazena: údajně se objevil svědek. Agent 47 po obdržení identity svědka, jímž je dívka Nika, jde Niku odstranit. Místo odstranění Niky je ale stříleno na něj a jemu dojde, že se ho chce někdo zbavit... Agent 47 začne zjišťovat, kdo má zájem na jeho odstranění, a začne u Niky. Unese ji z jejího bytu a zjistí, že Nika nemá tušení, oč jde; je „vlastnictvím“ Undre Belikoffa, prezidentova bratra, který ji drží jako prostitutku. Agentovi 47 dojde, že vše je jen politická hra, v níž měl on udělat špinavou práci a odměnou za splnění měla být jeho smrt. Navíc je mu v patách agent interpolu Mike Whittier s kolegou Jenkinsem. Sotva však začnou odkrývat politickou hru Ruska, jsou ruskou tajnou policií odvoláni... Agent 47 se snaží Niku ochránit, protože oni dva jsou jediní, kdo může ohrozit plán šéfa tajné policie na převzetí vlády. Agent 47 zabije Undreho, aby nebyla v ohrožení Nika, pak ji odveze vlakem do bezpečí a vrátí se zabít Belikoffa, přičemž odhalí i pozadí celé situace... (TV Prima)

Redix odpad!

Výsměch mojí oblíbené hře. Nechápu jak mohl hitmana hrát herec kterej vypadá jako dítě. Měl to hrát Jason Statham. ()

MJ

Ti, kdo hráli předlohu tohoto filmu, musí být jednoznačně zklamáni. Já osobně sem se na něj hodně těšil a o to větší bylo mé zklamání. Příběh byl prostě ubohý. Kdyby se autoři nechali víc inspirovat předlohou, udělali by rozhodně lépe. Takhle se z příběhu s velkým potenciálem stala spíše fraška. Až na pár dobrých akčních situací mě nic moc nezaujalo. I protagonista hlavní role mi přijde takový moc mladý a nezkušený. A herecký výkon Olgy Kurylenko? No, tak o tom se radši ani rozepisovat nebudu. Ono taky moc není o čem. A nehitmanovsky slaďoučký, happyend to dorazil. Prostě jedno velké zklamání… ()

Karasman

Pro me osobne mile prekvapeni. Nejvic jsem se bal Oliphanta v hlavni roli, ale zahral to celkem dobre, i kdyz obcas jsem si rikal, ze by to chtelo nekoho s "drsnejsim xichtem", jako treba Vin Diesel. Kamera je super, casto zabira Hitmana za hlavou presne jako ve hre a to dava filmu nadech herni atmosfery. Potesi taky spousta narazek na hru (bankovky ve vzduchu, kacenka ve vane, fakani co parej hitmana na kompu, ...). Jako prevod hry na filmove platno to tedy podle me dopadlo skvele, jako film existuje spousta lepsich kousku, ale vsechno je lepsi, nez ty hovna, kteryma nas krmi Boll. ()

maZSlicko

Co kdyby hitmana reziroval Uwe Boll ??to by byl konec her prevedenych na platno, jako Timothy se do role Agenta 47 vubec nehodil, ale pride mi porad verohodnejsi nez kdyby tam strcili drsnaka Diesla.. Agent 47 podle herni predlohy neni drsnak , je to jen bezlitostny vrah co dela svoji praci na 1 ... I kdyz se Oůyphant do role hitmana ubec nehodil , tak se me to i celkem libilo a podle e to zahral celkem slusne.. Cekal sem to horsi , ale sem prijemne prekvapenej... 5 minut 43 vterin po shlednuti filmu davam 4* ... casem az se na to podivam znova je mozny ze i o * uberu :) jinak kdyz neodolal 47 ruskej krasne kurvičc* Niko , tak to stale musi byt panic :) ()

Jakubik

Hru jsem bohužel nehrál takže nemůžu srovnávat ale vím zhruba o čem hra je. 1) Olyphant mě co by Agent 47 nepřesvědčil spíše by se mi líbyl Jason Statham 2) Bylo by to skvělý kdyby se trošičku přiblížilo Agentu bez minulosti 3) Celkem chaoticky stříhanehj děj (aspoň to na mě tak působilo). 4) Celkem slušná kamera celkově vzato dosti průměrnej biják nic víc nic míň a u téhle krátké stopáže je to celkem i svižný. ()

Fulham

No tak podle me se jim to celkem povedlo. Hodne se spekulovalo jestli bude Timothy Olyphant do teto role sedet a podle me se ji zhostil vic nez dustojne. Pokud by jste chteli kopirovat Hitmana ze hry, tak by jste tam museli obsadit toho stareho Hitmana co se ho snazil zabit. A Olga Kurylenko? No tak na ni si asi stezovat nikdo nebude. Podle me, po dlouhe dobe povedeny akcnak. ()

Grimlok

Stealth akce jakožto hry mě nikdy nebavily. Takže jsem od Hitmana očekával všechno, jenom ne toto. Čekal jsem, že Hitman za celý film nepromluví a kdyby náhodou už jo, taK to bude něco ve stylu "Musíš zemřít", ale on je 47 docela upovídanej chlapík, sem tam je jeho hláška i trochu úsměvná ("Nemluv, jinak tě zavřu zpátky do kufru"), a docela i sympaťák. Já sem si ho teda oblíbil, až jsem dostal chuť si zapařit hru, i když mě po čtvrt hodině přestala bavit. Akorát mi vaděj ty nekonečný zásobníky. ()

Kalimero13

Vzít si námět ze špionážní akční hry a naroubovat to na bournovskou akci? Mohlo to vyjít. Ale nevyšlo. Hitman Bourna vykrádá v čem to jen jde. Je tu nelítostný vycvičený zabiják, na chlup podobný hudební motiv, scénka "na nádraží hledáme vraha" a spousty dalších. Ve filmu až nechutně pulsuje amplituda kvality. Na jedné straně stylové cool záběry, které ale stírají nedokonalosti typu "kde to vzal, jak se tam objevil?". Máme tu poměrně originální, tvrdé a uvěřitelné souboje s ostatními hitmeny a naproti tomu neuvěřitelně primitivní střílení do nabíhajících zásahových jednotek. Máme tu super sexy kočku, která je tam za jediným účelem, který na konec stejně nesplní ;-) Máme tu začátek slibného (i když neuvěřitelně klišovitého) příběhu, který se nakonec ukáže, že ani příběhem není. Takhle by se dalo pokračovat ještě hodně dlouho.Z filmu jsem si tak odnesl vzpomínky jako "hele T-Bag, hele Desmond, hele ona má ten novej druh kalhotek". Je to smutný ale je to tak.Film není vyloženě béčko ale do elity má hodně daleko. Ubíhá však příjemně rychle. ()

Ronyk7

Takových filmů není nikdy dost. Výborná akce, hromada mrtvých, efektní záběry, no prostě óda na žánr. 03.07.2008 ()

Nšoči

Charisma Timothy Olyphanta je neoddiskutovatelné a provází vás celým filmem. Dobrá akční podívaná s drsnými přestřelkami i osobními souboji. 75% ()

bif

Ano je to béčko, režírované béčkařem, to však nemění nic na faktu, že i film s pitomím scénářem a nepřekvapivými přestřelkami, které si hraje na inteligentní akci je zábavné, nakonec jsem byl hodný a dal jsem místo dvou 3 hvězdy za krásné Audi Q7.. ()

raelz

Pomohla mi jedna věc. Odmyslel jsem si, že si Timothy Olyphant snaží hrát na agenta 47. Je to takové zmatené, bez pointy, ale i dialogy tam nejsou špatné, akční scény často i výborné. Za ztvárnění Hitmana bych dal jednu hvězdu (a opravdu mi nejde o tvar lebky, Timothyho bych klidně i přijal), za film jsou to slabé čtyři. Btw, opravdu nechápu, proč se tvůrci smažili s takovými detaily jako způsob, jakým Hitman vstává ze země, ale místo Diany se nám dostalo mluvícího stroječku, atakdále. ()

Filmárik

Prepáčte ale toto bolo dosť zlé. Videohernú sériu Hitman považujem za neoceniteľný prínos do žánru stealth, IO interactive sa podarilo zároveň vytvoriť jednu s najchladnokrvnejších postáv v hernej histórii vyznačujúcu sa v podstate žiadnymi citmi a dokonalým zmyslom pre systém. Nehcem tým povedať že by sa to nepodarilo Timothymu Olyphantovi, charakter stvárnil skvelo, ale výzorovo je to pre fanúšika hotová päsť na oko keď vidím ako s tou teenagerskou tváričkou diktuje headshoty (na strúhanie kamenných fejsov by sa skôr hodil Christian Bale alebo Daniel-Day Lewis). Naozaj neviem kde sa vzal Skip Woods ale čo ho viedlo k tomu aby z takého kusa ľadu akým je Hitman spravil romantika ktorý pre neznáme bitches skupuje nehnuteľnosti? 1* za úžasnú Olgu Kurylenko a originálne diplomatické "vyslobodenie" Hitmana z pazúrov Interpolu v závere filmu. ()

michael_c

Musím říct, že mě se Olyphant v roli Hitmana nakonec líbil. Dohrál jsem všechny díly herní série, s kterou sice nemá film moc společného, ale nějak mě ta atmosféra na hru vzpomenout dala. A pochopitelně Olga nahoře bez, mňam. ()

Empire

Každý v mém okolí, říká jak dementní je tento film a já každému říkám, jak mnohem debilněji mohl skončit. Pro mě průměr ()

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

Hororoví machři a další strašidelný dům

Hororoví machři a další strašidelný dům

28.11.2011

Barbarská (C)onanie

Barbarská (C)onanie

12.02.2008

Nic inteligentnějšího vás nenapadne, když čtete o přístupu společností Millenium Films a Lionsgate Films k výběru režiséra pro novou adaptaci příběhů Roberta E. Howarda o svalnatém dávnověkém… (více)

Všechno, co jste chtěli vědět o Bondovi

Všechno, co jste chtěli vědět o Bondovi

28.01.2008

Možná si říkáte, proč vás v novinkách opět otravujeme s novou bondovkou. Především proto, že je jedním z mála velkých trháků, které se v současnosti opravdu točí a jeho tvůrci nevzdychají něco o… (více)